Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως έγραψα πριν λίγο και στο νήμα του S8, μόλις ήρθε νέα έκδοση oreo (crb7) στη γερμανική μου συσκευή που έτρεχε ήδη oreo.2f4b7cb04a141db92a041ad550bb8582.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι και σε εμένα. Μόλις το είδα.4b26d7c0f148e88f57685b214c597441.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το sasmung Internet αργεί πολύ να φορτώσει μερικές σελίδες πήρε ενημέρωση σήμερα αλλά πάλι το κάνει. Το έπαθα σε κάνα δυο WiFi και με δεδομένα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία ενημέρωση Πότε θα βγει πάλι το android 8 ? Στη σελίδα sammobile Δεν υπάρχει κάτι.. απ ότι κατάλαβα αυτό που βγάλανε είναι γι αυτούς που έχουν βάλει ήδη την 8? Δεν έχουμε κανένα νέο? Αν βάλω την 8αρα από το xda develkloper θα έχω θέμα ? Καλύτερα να περιμένω? Την είχα δοκιμάσει 1-2 μέρες κ δεν μου έκανε επανεκκίνηση,απλά την έβγαλα γιατί αργούσε να ανοίξει το Facebook κ δεν με βολεύε η αλλαγή στις ειδοποιήσεις...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θυμιστε μου λιγο πως κανουμε να ψαχνει αμεσως τα ματια ο σαρωτης στο ξεκλειδωμα αντι να χρειαστει να συρουμε την οθονη πρωτα, γιατι μου χαλασαν ολες τις ρυθμισεις και δεν το βρισκω.
Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω σημερα DBT γερμανικη πηρε αμεσως το και το update του εκανα και επαναφορα wipe ολα το ξαναεστησα απο την αρχη και περιμενω να δω πως θα παει απο καταναλωσεις κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία ενημέρωση Πότε θα βγει πάλι το android 8 ? Στη σελίδα sammobile Δεν υπάρχει κάτι.. απ ότι κατάλαβα αυτό που βγάλανε είναι γι αυτούς που έχουν βάλει ήδη την 8? Δεν έχουμε κανένα νέο? Αν βάλω την 8αρα από το xda develkloper θα έχω θέμα ? Καλύτερα να περιμένω? Την είχα δοκιμάσει 1-2 μέρες κ δεν μου έκανε επανεκκίνηση,απλά την έβγαλα γιατί αργούσε να ανοίξει το Facebook κ δεν με βολεύε η αλλαγή στις ειδοποιήσεις...

Δεν βγήκε για εμάς με την 8 αποκλειστικά. Είναι νέα έκδοση και απλά έγινε πάλι roll out στην Γερμανία πρώτα που τύχαινε να έχουμε πάρει ήδη την πρώτη 8 πριν σταματήσει η διάθεση της.

Παιδες θυμιστε μου λιγο πως κανουμε να ψαχνει αμεσως τα ματια ο σαρωτης στο ξεκλειδωμα αντι να χρειαστει να συρουμε την οθονη πρωτα, γιατι μου χαλασαν ολες τις ρυθμισεις και δεν το βρισκω.
Settings- lockscreen and security- iris scanner και ενεργοποιείς το παρακάτωee39634670b6175b4e5bbe145eedd46c.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα ,1300τοσο αρχείο, αλλά φοβάμαι να την περάσω λογο μπαταρίας,μην χειροτερέψει.Θεωρω την μπαταρία χάλια ήδη.Ποτε άλλοτε δεν ειχα συσκευη που το βραδυ δίπλα μου σε stanby έχανε πανω απο 10 μοναδες.,
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα ,1300τοσο αρχείο, αλλά φοβάμαι να την περάσω λογο μπαταρίας,μην χειροτερέψει.Θεωρω την μπαταρία χάλια ήδη.Ποτε άλλοτε δεν ειχα συσκευη που το βραδυ δίπλα μου σε stanby έχανε πανω απο 10 μοναδες.,
Ποιας χωρας είναι το δικό σου φίλε;
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα Γερμανία
Τσέκαρε το με το phone info εκεί που λέει csc.

Στο άλλο που λες για stand by κάποια εφαρμογή σου τρώει δεν εξηγείται αλλιώς σε μενα δεν εχασε ποτε πάνω 2 3% σε τοσες ώρες αναμονης.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το με το phone info εκεί που λέει csc.

Στο άλλο που λες για stand by κάποια εφαρμογή σου τρώει δεν εξηγείται αλλιώς σε μενα δεν εχασε ποτε πάνω 2 3% σε τοσες ώρες αναμονης.

Εμένα που γράφει αυτά τι σημαίνει;1121dbb9cf4db1e992c921f5b6a0ea07.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απλά να επισημάνω πως με την crb7, σε σχέση με την πρώτη oreo που είχε δοθεί, το κινητό (τουλάχιστον το δικό μου) έγινε πιο 'snappy' και σταμάτησε αυτή η επιθετική αυτόματη φωτεινότητα. Όλα φαίνονται μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια ανυποπτη φαση με την CRB7 μου πεταξε ειδοποιηση σφαλμα sim.Εκανα επαενεκκινηση και ολα κομπλε!

Για να δουμε.Ειχα πεσασει την DBT με σιμ cosmote και με μια επαννεκινηση λογω σιμ τωρα εχω EUR.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που γράφει αυτά τι σημαίνει;1121dbb9cf4db1e992c921f5b6a0ea07.jpg

 

σημαινει οτι ειναι Ελληνικο αλλα δεν βλεπω τους αλλους να λενε για update ουτε και στο δικο μου ηρθε.

Link to comment
Share on other sites

Θα δωθει ρε παιδιά το update. Δεν δίνεται σε όλους παράλληλα. Το rollout έχει ξεκινήσει για τα γερμανικά και σιγά σιγά θα μπουν και άλλες χώρες. Το σιγά σιγά δεν μπορεί να οριστεί χρονικά όμως. Οποίος βιάζεται το βάζει χειροκίνητα, διαφορετικά υπομονή. Αν τπτ από τα 2, τότε κακώς πήγε σε Samsung ή οτιδήποτε άλλο εκτός από Google.

 

Sent using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορείτε να μου προτείνετε καποιο Power Bank για το S8+; Σκεφτηκα το Samsung Kettle 10200mAh αλλά μετα ειδα και το XIAOMI Mi 2 10000mAh. Εχει πιθανες ασυμβατοτητε κτλ γιατι μου φαινεται γελοιο να παρω το Samsung με 70 Ευρω οταν με 20 περνεις το Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για αυτούς που έχουν την καινούργια Oreo...

 

Έχετε δοκιμάσει πως πάει με το multitasking και αν εχει γίνει καλύτερο;

 

Δηλαδή αν κρατάει πιο πολλές εφαρμογές στην μνήμη και αν τις εναλλάσσεις καλύτερα!

 

Οποίος κάνει τον κόπο και το τεστάρει τον ευχαριστώ εκ τον προτέρων :)

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το s8+ έγινε ακομα πιο **** και για την μπαταρία που το φοβήθηκα , όλα καλά!
Ναι, με την πρώτη oreo δεν ενθουσιάστηκα. Με το δεύτερο update, ρολλάρει πολύ καλά και ομαλά. Σφαίρα πάει..τουλάχιστον προς το παρόν, πάντα με κατέβασμα animations κτλ στο 0,5. Edited by magiktigra
Link to comment
Share on other sites

Ναι, με την πρώτη oreo δεν ενθουσιάστηκα. Με το δεύτερο update, ρολλάρει πολύ καλά και ομαλά. Σφαίρα πάει..τουλάχιστον προς το παρόν, πάντα με κατέβασμα animations κτλ στο 0,5.
Καλησπέρα φίλε μου. Την πέρασες με κάποιο οδηγό την καινούρια; Γιατί έχω περάσει με τον οδηγό που είχε βγει εδώ στο φόρουμ την παλιά και θέλω να βάλω την καινούρια Edited by Alex_alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγήκε για εμάς με την 8 αποκλειστικά. Είναι νέα έκδοση και απλά έγινε πάλι roll out στην Γερμανία πρώτα που τύχαινε να έχουμε πάρει ήδη την πρώτη 8 πριν σταματήσει η διάθεση της.

Settings- lockscreen and security- iris scanner και ενεργοποιείς το παρακάτωee39634670b6175b4e5bbe145eedd46c.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Πωω πολύ καλό αυτό με την ίριδα και αστραπιαίο. Τόσο καιρό το είχα με swipe πρώτα, πως μου είχε ξεφύγει αυτή η ρύθμιση!

Ευχαριστώ πολύ!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Την πέρασες με κάποιο οδηγό την καινούρια; Γιατί έχω περάσει με τον οδηγό που είχε βγει εδώ στο φόρουμ την παλιά και θέλω να βάλω την καινούρια
Όχι φίλε μου. ΟΤΑ μου ήρθαν και οι δύο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου. ΟΤΑ μου ήρθαν και οι δύο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις την πέρασα κι εγώ από εγώ από έναν οδηγό στο xda
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...