Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από που να κατεβάσω την oreo κ πως μπορώ να την περάσω χωρίς να υπάρχει κίνδυνος να την μπρικαρω;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ότι και να λέμε επειδή έχουμε το S8, το S9 είναι σαφώς ανώτερο!!

Ευτυχώς που δεν άλλαξε η εμφάνιση που διάβασα παραπάνω.

Από πέρσι μιλάμε για την ομορφότερη συσκευή που κυκλοφορεί στην αγορά.

Αντιθέτως, πάτησαν πάνω σε κάτι σχεδόν άριστο και το βελτίωσαν στα σημεία. Δεν είναι τυχαίο ότι το S9 πρόκειται για την πληρέστερη συσκευή της αγοράς.

• 2gb ram επιπλέον

• fingerprint στο σωστό σημείο

• κάμερα με μεταβλητό aperture

• διπλή κάμερα για 2x zoom & bokeh effect

• μεγαλύτερη φωτεινότητα στο panel της οθόνης

• matte black περίβλημα αντί για glossy

• νέος και καλύτερος επεξεργαστής

• μεγαλύτερο support από τη Samsung

• δίκαρτο

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα παρακαλούσα να μην ξεφεύγουμε απο το θεμα και να συζητάμε μονο για το s8... όποιος θελει το s9 και συγκριτικά να παει στα αλλα θεματα που ειναι γοα αυτόν τον λόγο!

Καταντάει βαρετό να γεμίζει η συζήτηση για άλλο κινητό. Όποιος θέλει να την πάρει ας παει να την πάρει... δεν σας φταίμε σε τίποτα όλοι οι άλλοι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα παρακαλούσα να μην ξεφεύγουμε απο το θεμα και να συζητάμε μονο για το s8... όποιος θελει το s9 και συγκριτικά να παει στα αλλα θεματα που ειναι γοα αυτόν τον λόγο!

Καταντάει βαρετό να γεμίζει η συζήτηση για άλλο κινητό. Όποιος θέλει να την πάρει ας παει να την πάρει... δεν σας φταίμε σε τίποτα όλοι οι άλλοι!

 

Καλά και με το να έχουμε ένα θέμα να κοιμάται δεν κερδίζουμε κάτι...

Εγώ προσπαθώ να βοηθάω σε όλα τα νήματα όπου μπορώ κ εδώ με το ζόρι απαντάνε κάποιοι...

Το να συγκρίνουμε. Την συσκευή μας με το s9 είναι κάτι φυσιολογικό... Ακόμα κ. Σε αυτό το. Νήμα....

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Από που να κατεβάσω την oreo κ πως μπορώ να την περάσω χωρίς να υπάρχει κίνδυνος να την μπρικαρω;

sammobile και με το τελευταιο Odin μπορεις να την περασεις απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

sammobile και με το τελευταιο Odin μπορεις να την περασεις απροβλημάτιστα.

 

Την είχα κατεβάσει από ένα link που έβαλε ένα παιδι εδώ. Πήγα μέσω odin δεν κατάλαβα αν ήθελε την κλασική διαδικασία η έγινε πιο δύσκολο... Πήγα να την βάλω μέσω odin και κολλούσε όταν έγραψα τι κάνω ... μ έγραψαν αφού δεν το μπρικαρες τυχερός είσαι...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να κάνω κάποιες εφαρμογές διπλοτυπες όπως γίνεται στο Xiaomi και αν μπορώ να έχω δευτερο χώρο στο κινητό.????
Link to comment
Share on other sites

Την είχα κατεβάσει από ένα link που έβαλε ένα παιδι εδώ. Πήγα μέσω odin δεν κατάλαβα αν ήθελε την κλασική διαδικασία η έγινε πιο δύσκολο... Πήγα να την βάλω μέσω odin και κολλούσε όταν έγραψα τι κάνω ... μ έγραψαν αφού δεν το μπρικαρες τυχερός είσαι...

κατεβασε τη μεσω sammobile εκει εχει link και για το τελευταίο Odin το ανοιγεις σαν administrator και εισαι κομπλε.

Ετσι το εκανα εγω και ειναι ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να κάνω κάποιες εφαρμογές διπλοτυπες όπως γίνεται στο Xiaomi και αν μπορώ να έχω δευτερο χώρο στο κινητό.????
Settings- advanced features- dual messenger.

Επίσης γίνεται και στον secure folder, όπως επίσης και με το parallel space από το playstore.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε τη μεσω sammobile εκει εχει link και για το τελευταίο Odin το ανοιγεις σαν administrator και εισαι κομπλε.

Ετσι το εκανα εγω και ειναι ολα οκ.

 

Ξερεις μηπως αν υποστηριζει κ το volte κ το wifi call ή πρεπει να περιμενω της cosmote για αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις μηπως αν υποστηριζει κ το volte κ το wifi call ή πρεπει να περιμενω της cosmote για αυτα;

Εγώ που έχω Cosmote καρτα είχα κατεβασμένη DBT και μόλις την είδε ζήτησε επανεκκίνηση και με γύρισε σε EUR και υποστηρίζει κανονικά και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε τη μεσω sammobile εκει εχει link και για το τελευταίο Odin το ανοιγεις σαν administrator και εισαι κομπλε.

Ετσι το εκανα εγω και ειναι ολα οκ.

 

Όλα πρέπει να γίνουν μέσω υπολογιστή έτσι δεν είναι;

Αν κάποιος έχει πρόχειρο το link ας το δώσει για το κατέβασμα thanks guys

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά έχω περασμένη κ το mode της g cam μήπως ξέρουμε πως μπορώ να πάρω το καλύτερο αποτέλεσμα για το κινητό μας; πιο πολύ με ενδιαφέρει το portrait mode. Κάπου διάβασα κ για zero mode αξίζει ;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με δεδομένο ότι σε λίγες μέρες κυκλοφορεί το S9+ θα κάνω βλακεία αν πάω σήμερα να πάρω το S8+;:p Το S8+ το βρίσκω από σκρούτζ 570€. Το S9+ για αρχή δεν θα μπορώ να το πλησιάσω για αγορά. Δεν με βλέπω να κρατιέμαι.:p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με δεδομένο ότι σε λίγες μέρες κυκλοφορεί το S9+ θα κάνω βλακεία αν πάω σήμερα να πάρω το S8+;:p Το S8+ το βρίσκω από σκρούτζ 570€. Το S9+ για αρχή δεν θα μπορώ να το πλησιάσω για αγορά. Δεν με βλέπω να κρατιέμαι.:p

Πάρε το S8+ με κλειστά τα μάτια. Τα +400 για το S9+ είναι αρκετά χρήματα και δεν αξίζει τη διαφορά τιμής η οποία υπάρχει λόγω του ότι το προϊόν είναι νέο. Τα χρήματα αυτά μπορείς να τα επενδύσεις αλλού.

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το S8+ με κλειστά τα μάτια. Τα +400 για το S9+ είναι αρκετά χρήματα και δεν αξίζει τη διαφορά τιμής η οποία υπάρχει λόγω του ότι το προϊόν είναι νέο. Τα χρήματα αυτά μπορείς να τα επενδύσεις αλλού.

Μου δίνεις κουράγιο!:p Αυτό που σκέφτομαι είναι μην πέσει η τιμή του S8+ πολύ σε 10 μέρες περίπου που βγαίνει το S9. Το να πέσει 20-30€ από τα 570€ που το βρίσκω σημερα δεν τρέχει και τιποτα, θα κάνω και το κέφι μου! Πάντως όσο και να το έψαξα σε αυτά τα χρήματα δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι πιο ολοκληρωμένο και όμορφο. Με βλέπω να επιστρέφω Samsung πάλι μετά το s7 edge.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το στέρεο, η δεύτερη κάμερα και τα +2bg ram πάνω στο ήδη εξαιρετικό s8+ θεωρείς ότι αξίζουν +420€, πας στο s9+.

Αν θεωρείς ότι μπορείς να περιμένεις πάλι, κάπου στον Ιούλιο λογικά θα είναι πάνω κάτω στα 700€ (υπολογίζοντας με βάση το s8+).

Προσωπικά, μένω με το s8+ μέχρι να δω το note 10, εκτός αν μ'αρέσει το s10 του χρόνου και το βάλω στο συμβόλαιο :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλάβατε τον προβληματισμό μου, φοβάμαι μήπως πάω και πάρω το s8+ σήμερα στα 570€ και μετά από 10 μέρες το βρίσκεις κάτω από 500€ Το s9+ δεν μπορώ να το πλησιάσω στα χρήματα που θα έρθει για αρχή.

Λέω για orchid grey, για πείτε γνώμες.☺️

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορεί να το ξέρει κανείς.

Ωστόσο η τιμή του s8+ σταθεροποιήθηκε στα 640 (πάνω κάτω) από τον 4ο μήνα κυκλοφορίας μέχρι και το τέλος του χρόνου. Το να πέσει κάτω από τα 550 σύντομα δεν φαίνεται λογικό, εκτός αν θέλει να ξεστοκαρει κάποιο κατάστημα.

Και πάλι βέβαια, δεν μπορεί να το εγγυηθεί κανείς αυτό.

Θα πίστευε κανείς πέρυσι τέτοιο καιρό ότι το s8+ θα είναι στα 630€ (-300) 3-4 μήνες μετά την κυκλοφορία; Κι όμως, έγινε ;)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλάβατε τον προβληματισμό μου, φοβάμαι μήπως πάω και πάρω το s8+ σήμερα στα 570€ και μετά από 10 μέρες το βρίσκεις κάτω από 500€ Το s9+ δεν μπορώ να το πλησιάσω στα χρήματα που θα έρθει για αρχή.

Λέω για orchid grey, για πείτε γνώμες.☺️

Δεν υπάρχει αυτή η περίπτωση. Το s8 θα κλείσει τον κύκλο του σε μήνες από τώρα στα 500+ ευρώ. Από εκεί και πέρα αλλά πράγματα θα έπρεπε να σε προβληματιζουν όπως τα 4gb είναι λίγα με αποτέλεσμα το κακό multitasking, το μόνο ηχείο, η μόνη κάμερα και φυσικά το τραγικό σημείο του touch id. Αν αυτά δεν σε ενδιαφέρουν τότε πας κατευθείαν σε s8 και είσαι κομπλέ. Αλλιώς πας σε s9.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά έχω περασμένη κ το mode της g cam μήπως ξέρουμε πως μπορώ να πάρω το καλύτερο αποτέλεσμα για το κινητό μας; πιο πολύ με ενδιαφέρει το portrait mode. Κάπου διάβασα κ για zero mode αξίζει ;

 

Τις ρυθμίσεις τις έχει μέσα το θέμα της google camera. Υπάρχουν πολλά ports της Google Camera. Το ιδανικό για εμάς είναι του miniuser123 καθώς έχει στην κατοχή του S7 exynos και άρα το testing/debugging είναι πολύ κοντά στην δική μας συσκευή όπως και οι ρυθμίσεις που χρειάζεται για να λειτουργήσει σωστά. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν λειτουργούν και άλλα ports. Αν βάλεις τις ρυθμίσεις λοιπόν που έχει στο θέμα του έχεις άριστο αποτέλεσμα.

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά πολλοί έχουν ανεβάσει και συγκριτικά όπου η G Cam φέρει καλύτερα αποτελέσματα και εκτός portrait mode που δεν έχει αντίπαλο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω κάτι....αν περάσω κάποια Oreo έκδοση μέσω odin, πχ την γερμανική, αλλάζει μετά λόγω sim σε ελληνικη; τα updates μετά θα είναι τα EUR;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω κάτι....αν περάσω κάποια Oreo έκδοση μέσω odin, πχ την γερμανική, αλλάζει μετά λόγω sim σε ελληνικη; τα updates μετά θα είναι τα EUR;

 

Εδω και εγώ είμαι λίγο μπερδεμένος... αλλά απο τα συμφραζόμενα μάλλον έτσι θα είναι... ας απαντήσει κάποιος που έχει κάνει την διαδικασία!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται σύντομα να πέσει η τιμή του S8 plus αλλά ούτε και του απλού είδη έχουν πέσει λίγο και ειδικά τώρα που έχει έχουν πέσει οι τιμές είναι μια πολύ καλή λύση να στραφούν αρκετοί σε αυτό λόγο υψηλής τιμης του s9. Όσο για το s9 θα αργήσει λίγο να πέσει η τιμή ειδικά κάτω από 700 ευρώ και για το plus
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...