Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτόμουν να το αγοράσω αλλά βγήκε το Note 8.... Σε θέμα ταχύτητας κάμερας και τα λοιπά θα δω διάφορες ανάμεσα στο S8+ και στο Note 8;

 

έχει 2 Καμερες το note 8 με κολπάκια να θολώνεις ότι θέλεις πίσω από αυτό που φωτογραφίζεις. έχει τηλεφακους για 2χ ζουμ που δεν χάνει σε ποιότητα και ο άλλος φακός θα είναι wide angle. μέρα θα είναι στα ίδια νύχτα θα είναι λίγο καλύτερο το note 8 αυτά ξέρω ως τώρα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με το νεο update στο Bixby μπορούμε τώρα να απενεργοποιησουμε το κουμπί στα πλάγια αριστερά. Από την άλλη βεβαια, δεν έδωσαν τη δυνατότητα να μπορούμε να βάλουμε καποια άλλη εφαρμογή...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως τα καταφέρνει και ξεκλειδώνει μόνο του, μέσα στην τσέπη του παντελονιού μου. Το έχω με δακτυλικό και ίριδα!

Τουλάχιστον 2 φορές κάθε μέρα στην δουλειά θα μου το κάνει σε άσχετες φάσεις και τις περισσότερες φορές μου δημιουργεί θέμα,με κλήσεις, σημειώσεις, ραντεβού κλπ.

Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση που να δίνει δικαιώματα σε κάποιες εφαρμογές ώστε να ξεκλειδώνουν την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως τα καταφέρνει και ξεκλειδώνει μόνο του, μέσα στην τσέπη του παντελονιού μου. Το έχω με δακτυλικό και ίριδα!

Τουλάχιστον 2 φορές κάθε μέρα στην δουλειά θα μου το κάνει σε άσχετες φάσεις και τις περισσότερες φορές μου δημιουργεί θέμα,με κλήσεις, σημειώσεις, ραντεβού κλπ.

Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση που να δίνει δικαιώματα σε κάποιες εφαρμογές ώστε να ξεκλειδώνουν την οθόνη;

Ρυθμίσεις, εμφάνιση, διατήρηση οθόνης σβηστής,

Το έχεις τικαρισμενο;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, εμφάνιση, διατήρηση οθόνης σβηστής,

Το έχεις τικαρισμενο;

 

Ναι το έχω.

Τις περισσότερες φορές μάλιστα την ώρα που το βγάζω είναι τελείως σβηστή και αμέσως ανάβει η aod, όπως θα έπρεπε να δουλεύει δηλαδή.......... αλλά όχι πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Με το νεο update στο Bixby μπορούμε τώρα να απενεργοποιησουμε το κουμπί στα πλάγια αριστερά. Από την άλλη βεβαια, δεν έδωσαν τη δυνατότητα να μπορούμε να βάλουμε καποια άλλη εφαρμογή...
Και που πας για να το βρεις αυτο?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και που πας για να το βρεις αυτο?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέσα στη bixby.

Θα το δεις πάνω πάνω κατευθείαν ή πατώντας το γρανάζι πάνω δεξιά.

Όλα αυτά με το τελευταίο update της bixby.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω.

Τις περισσότερες φορές μάλιστα την ώρα που το βγάζω είναι τελείως σβηστή και αμέσως ανάβει η aod, όπως θα έπρεπε να δουλεύει δηλαδή.......... αλλά όχι πάντα!

Κατι αλλο θα είναι.

Αν είναι αφαιρεσε ολα τα δικαιώματα των εφαρμογών απο τον διαχειριστή εφαρμογών.

Δεν γίνεται να ξεκλειδωνει στην τσέπη με δακτυλικο και ιριδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως τα καταφέρνει και ξεκλειδώνει μόνο του, μέσα στην τσέπη του παντελονιού μου. Το έχω με δακτυλικό και ίριδα!

Τουλάχιστον 2 φορές κάθε μέρα στην δουλειά θα μου το κάνει σε άσχετες φάσεις και τις περισσότερες φορές μου δημιουργεί θέμα,με κλήσεις, σημειώσεις, ραντεβού κλπ.

Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση που να δίνει δικαιώματα σε κάποιες εφαρμογές ώστε να ξεκλειδώνουν την οθόνη;

 

Smart lock μάλλον ρυθμισμένο να είναι ξεκλείδωτη η συσκευή όταν βρίσκεται πάνω σου.

Ρυθμίσεις, οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια, smart lock.

Για κοίταξε λίγο.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη bixby.

Θα το δεις πάνω πάνω κατευθείαν ή πατώντας το γρανάζι πάνω δεξιά.

Όλα αυτά με το τελευταίο update της bixby.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

πως ενεργοποιετε παλι ομως??

δεν μπορω να κανω remap τωρα...ΣΟΣ

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιετε παλι ομως??

δεν μπορω να κανω remap τωρα...ΣΟΣ

Αν το κρατησεις πατημένο θα σου βγάλει τη φωνητική αναζήτηση. Από εκεί έχει ρύθμιση να το ενεργοποιήσεις πάλι.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη προσθήκη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457220

ειδικά για εμάς με το plus.

 

Εδω και 15 μερες υπαρχει αυτο. Και δεν χρειαζεται να κανεις τετοια ταρζανιά. Απλα πας στο Samsung Apps και κανςις αναβαθμηση τον touchwiz

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αγόρασα απο Αμερική το S8 Active (με ξεκλείδωμα από AT&T). Παίζει κανονικά στην Ελλάδα σε όλες τις μπάντες. Είναι βαρύ και λίγο ογκώδες, αλλά έχει τρομερή μπαταρία, είναι θωρακισμένο σαν αστακός και φυσικά έχει flat οθόνη 5.8"! Αυτή καθεαυτή μου φαίνεται 1 κλικ χαμηλότερης ποιότητας από το S8 plus μου. Ίσως να είναι πλαστική και όχι γυάλινη. Και πάλι, όμως, είναι η τέλεια συσκευή για κάποιον που θέλει όλα τα καλούδια του S8, αλλά με μεγάλη μπαταρία και θωρακισμένη κατασκευή. Και ας μη ξεχνάμε και όσους μισούν τις edge οθόνες...

Αλήθεια, το έχει πάρει κάποιος άλλος στην Ελλάδα, ή έχω την αποκλειστικότητα;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη προσθήκη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457220

ειδικά για εμάς με το plus.

 

Καλή προσθήκη αλλά υπήρχε πάντα στον Nova τον οποίο προσωπικά δεν αλλάζω με τίποτα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα με τα gestures του iPhone x? Όπως είναι στο iPhone....

Έχω nova premium αλλά πχ αυτο που ανεβαζεις απο κάτω μέχρι τη μέση την οθόνη και βγαίνει το πρόσφατες εφαρμογές..... Ειναι τέλειο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα με τα gestures του iPhone x? Όπως είναι στο iPhone....

Έχω nova premium αλλά πχ αυτο που ανεβαζεις απο κάτω μέχρι τη μέση την οθόνη και βγαίνει το πρόσφατες εφαρμογές..... Ειναι τέλειο

 

Περνάς πρώτα αυτό : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.matthewma.swipehomebuttonfree και ρυθμίζεις τα gestures που ζητάς .

Μετά αφού το κάνεις αυτό κατεβάζεις και εγκαθιστάς από εδώ το Disable Nav Bar : https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8+/themes/mods-small-collection-tweaks-t3657119

 

Μετά το τελευταίο κάνεις επανεκίνηση την συσκευή σου και είσαι έτοιμος :)

Πρέπει να κρυφτεί με χρήση του τελευταίου η navigation bar αλλιώς δεν θα δουλεύουν τα gestures που ξεκινάναι από κάτω.Το χρησιμοποιώ στην δική μου συσκευή και κάνει σίγουρα αυτό που ζητάς.

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος.

Περνάς ότι είπε ο φίλος από πάνω συν το edge gestures που κάνει 1.5 ευρώ περίπου.

Έτσι έχεις home με μικρό swipe από κάτω και multitasking με με μεγαλύτερο swipe από κάτω πάλι προς τα πάνω. Αυτά με το swipe home.

Μετά με το edge gestures βάζεις το back με swipe από την αριστερή γωνία και οτι άλλο θέλεις.

Ωστόσο μην περιμένεις διαφορετικά animation ή 100% smooth εμπειρία σαν να είναι integrated στο λειτουργικό, γιατί δεν είναι :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κοίτα να δεις που πράγματα που γίνονται εδώ και 7 και χρόνια θα γίνουν τώρα μόδα. προς Θεού δεν λέω κάτι για το φίλο που ρωτάει. απλά σχολιάζω ότι όταν καινοτομούν κάποιες εταιρίες ο μέσος χρήστης δεν το μαθαίνει καν (εδώ δεν τα μαθαίνει κάποιος που ασχολείται και διαβάζει φόρουμς).

 

στην ουσία τώρα.. εγώ με nova launcher και swipe home button δεν χρησιμοποιώ hard button (ούτε on screen). Οπότε δοκίμασε το. έχω σύρσιμο από κάτω προς τα πάνω να λειτουργεί ως home button και από κάτω προς δεξιά να ανοίξει τα recent. Έχω και άλλα αλλά ας μην σσ μπερδέψω τώρα, ψάξε τα και δες τί σε βολεύει

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν 7 χρόνια είμασταν σε Android 2.1 και τα περισσότερα σε 1.6, οπότε δεν καινοτομουσε κανείς σε αυτό το "στρατόπεδο"..

Αντίθετα το 100% button free UI, swipe από όλες τις πλευρές, always on display, tap to unlock κλπ, τα είδαμε με το ν9 το 2011 (μετά από 3-4 χρόνια στο development).

Όλα τα υπόλοιπα (εκτός από pre) είναι απλά ripoff από το maemo/meego, είτε μας αρέσει είτε όχι :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν 7 χρόνια είμασταν σε Android 2.1 και τα περισσότερα σε 1.6, οπότε δεν καινοτομουσε κανείς σε αυτό το "στρατόπεδο"..

Αντίθετα το 100% button free UI, swipe από όλες τις πλευρές, always on display, tap to unlock κλπ, τα είδαμε με το ν9 το 2011 (μετά από 3-4 χρόνια στο development).

Όλα τα υπόλοιπα (εκτός από pre) είναι απλά ripoff από το maemo/meego, είτε μας αρέσει είτε όχι :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

μα εγώ δεν είπα καν ότι τα έκανε το Android αυτά. το swipe home button καταρχάς το δουλεύω από iPhone 4. έχουν περάσει κιόλας 7 χρόνια από το 2010 κι ας μην το καταλάβαμε.

 

όσο για το Maemo κρίμα που δεν προχώρησε. έχω ζήσει μαγικές στιγμές με το Nokia N900 οπότε έξυσες πληγές με αυτό που είπες.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βολεύει και το swipe up right για back button. Για να μην βάλω δύο apps και να έχω μόνο το swipe home. Και το edge gestures πάντως είναι καλό app.
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου για όλα αυτά επειδή τα έχω δοκιμάσει όλα. Παιδιά αργά ή γρήγορα θα τα σιχαθείτε και θα τα βγάλετε όλα. Είτε δε θα μπορείτε να πατήσετε κάποιο κουμπί που θα κάνει conflict, είτε μόλις το γυρίζετε σε εξοικονόμηση ενέργειας θα είναι σχεδόν άχρηστα, είτε προβλήματα με το πληκτρολόγιο. Στην αρχή όντως ενθουσιάστηκα κι εγώ. Μετά όμως συνειδητοποίησα πως όταν κάτι είναι φτιαγμένο να λειτουργεί με τον α τρόπο, έτσι πρέπει να λειτουργεί. Με οποιοδήποτε άλλο τρόπο έχεις conflicts missed taps και γενικά νευριάζεις και θες να το πετάξεις στον τοίχο, ειδικά όταν βιάζεσαι. Θα με θυμηθείτε...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αποδεχθεί χρόνια τώρα.

Αν κάνεις γρήγορη χρήση στη συσκευή και εναλλάσσονται αρκετές εφαρμογές, θα δεις σκαλωμα κάποια στιγμή και θα είναι εκνευριστικό.

Χαίρομαι που η apple επιτέλους προχώρησε σε αυτή την υλοποίηση και ελπίζω να γίνει και στο Android σύντομα, γιατί ούτε για μένα είναι αρκετά τα υποκατάστατα..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...