Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχεις την ποιο παλιά.αυτη που έχουμε όλοι μέχρι τώρα.σημερα βγήκε η νέα.που τελειώνει σε G5. Με ota update δεν μου την βγάζει. Τώρα το έβαλα στο pc με το smart switch και μου την έβγαλε.

Για windows 10 θελει να εχουμε αυτο το αρχειο στο pc( microsoft visual c++ 2008 sp1 redistributable package (x86) ) εγκατασταση, μετα επανεκκινηση υπολογιστη και μετα εγκατασταση το smart switch.

 

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5582

 

http://www.samsung.com/us/support/owners/app/smart-switch

 

Ρε φίλε 1000 ευχαριστώ.

Έχω πονοκεφαλιάσει εδώ και 1 χρόνο για να βάλω το smart switch στο laptop και δεν μπορούσα εξαιτίας αυτού.

Έβαζα visual c++, αλλά προφανώς άλλες εκδόσεις.

Κομπλέ τώρα. :D

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει αυτή τη στιγμή.

Αργότερα (αύριο ίσως γιατί θέλω να τραβήξω και βραδυνές φωτο) εντυπώσεις !

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα στο g9550 έκδοση f7 και μου πρόσθεσε και εφαρμογή ραδιοφωνο :D

Μου ήρθε και εμένα αλλά δε την πέρασα ακόμα (για τυχόν bugs). Το ραδιόφωνο φαντάζομαι είναι internetικό, έτσι;

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δεν έχει το όνομα της εταιρίας πάνω αριστερά. Μόνο σε κλειδωμένη οθόνη δείχνει το δίκτυο που είσαι συνδεδεμένος...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πως μπορούμε να χρησιμοποιούμε την συσκευή μας αντί κάρτας (χρεωστική η πιστωτική) σε μηχανήματα pos που δέχονται ανέπαφες συναλλαγές?
Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι κανονικό ραδιόφωνο. Χρειάζεται τα ακουστικά να δουλέψει. Νο ιντερνέτ

Πλάκα κάνεις...well done Sammy!!!

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις...well done Sammy!!!
Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Δεν υπάρχει κανένα Ραδιόφωνο μετά την αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δεν έχει το όνομα της εταιρίας πάνω αριστερά. Μόνο σε κλειδωμένη οθόνη δείχνει το δίκτυο που είσαι συνδεδεμένος...

 

Σε εμένα από την αρχή που αγόρασα την συσκευή δεν εμφανίζεται.

Μόνο σε lock screen.

 

Βέβαια είμαι σε παλιότερη έκδοση λογισμικού,μπορεί ενδιάμεσα να άλλαξε κάτι όπως και στο τελευταίο εκ νέου αλλαγή.

 

Προσωπικά το προτιμώ έτσι να μην εμφανίζεται όνομα εταιρίας κινητής πάνω στην μπάρα,αλλά πιο χρήσιμα widget διαφόρων εφαρμογων.

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Δεν υπάρχει κανένα Ραδιόφωνο μετά την αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλλον ο φίλος πάνω έχει την 835 version του κινητού αν δεν κάνω λάθος.

 

Αν μπορεί βέβαια να μας βγάλει screenshoot διότι θα αποτελεί έκπληξη μεγατόνων αν όντως έχει προστεθεί ραδιόφωνο.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση snapdragon 835 έχει και υποστηρίζει κανονικά ραδιόφωνο FM...

Η Exynos δυστυχώς ΌΧΙ...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα από την αρχή που αγόρασα την συσκευή δεν εμφανίζεται.

Μόνο σε lock screen.

 

Βέβαια είμαι σε παλιότερη έκδοση λογισμικού,μπορεί ενδιάμεσα να άλλαξε κάτι όπως και στο τελευταίο εκ νέου αλλαγή.

 

Προσωπικά το προτιμώ έτσι να μην εμφανίζεται όνομα εταιρίας κινητής πάνω στην μπάρα,αλλά πιο χρήσιμα widget διαφόρων εφαρμογων.

 

 

Μαλλον ο φίλος πάνω έχει την 835 version του κινητού αν δεν κάνω λάθος.

 

Αν μπορεί βέβαια να μας βγάλει screenshoot διότι θα αποτελεί έκπληξη μεγατόνων αν όντως έχει προστεθεί ραδιόφωνο.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Δεν ειναι τόσο μεγάλο πρόβλημα ειναι η αληθεια. Απλα ως παρατήρηση το έγραψα...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Όταν το σεταρα δεν είχα μέσα την σιμ και έτσι δεν έχει αλλάξει το csc.Ειναι Πορτογαλίας ακόμη και δεν μου βγάζει την νεα ενημέρωση (g5) ...Να το ξανασεταρω με την κάρτα μεσα η' δεν τρέχει τίποτα αν το αφήσω ετσι?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

 

Μαλλον ο φίλος πάνω έχει την 835 version του κινητού αν δεν κάνω λάθος.

 

Αν μπορεί βέβαια να μας βγάλει screenshoot διότι θα αποτελεί έκπληξη μεγατόνων αν όντως έχει προστεθεί ραδιόφωνο.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Here you are (το έκανα τελικά το update πριν από λίγο) αλλά δεν είχα μαζί μου τα ακουστικά όμως (έκδοση με τον snap 835)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170724/429112d21637b6df41d9c0a6c387e08b.jpg

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά καλή φάση.

Κρίμα που με Exynos είναι όνειρο απατηλό παρ όλα δεν ακούω ραδιόφωνο τόσα τακτικά αλλά θα ήθελα να υπήρχε και για αυτές τις λίγες φορές που θα ήθελα να ακούσω.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ραδιο σε hi end τηλέφωνο σάμυ? πωωωωωωω, καλή φάση, να ψάχνουμε δηλαδή το νέο νοτελι από εξωτερικό στο μέλλον;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι κάνατε το update η αυτόματη φωτεινότητα σας δουλεύει σωστά;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι κάνατε το update η αυτόματη φωτεινότητα σας δουλεύει σωστά;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν λειτουργεί όντως. Και κάτι άλλο. Έχω την φωτεινότητα κάτω από την μέση και όταν μπαίνω you tube ανεβαίνει μόνη της. Σε κάποιον άλλον;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί όντως. Και κάτι άλλο. Έχω την φωτεινότητα κάτω από την μέση και όταν μπαίνω you tube ανεβαίνει μόνη της. Σε κάποιον άλλον;;

 

Στο YouTube το έκανε και πριν...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί όντως. Και κάτι άλλο. Έχω την φωτεινότητα κάτω από την μέση και όταν μπαίνω you tube ανεβαίνει μόνη της. Σε κάποιον άλλον;;
Έλεος αυτή η Samsung πραγματικά. Ρυθμίσεις-σύνθετες ρυθμίσεις- και απενεργοποιείς το εργαλείο βελτίωσης βίντεο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα δοκίμασα την αυτόματη φωτεινότητα και δουλεύει κανονικά ανάβω φώτα στο δωμάτιο ανεβαίνει και η φωτεινότητα κλείνω τα φώτα στο δωμάτιο και κατεβαίνει η φωτεινότητα.

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα δοκίμασα την αυτόματη φωτεινότητα και δουλεύει κανονικά ανάβω φώτα στο δωμάτιο ανεβαίνει και η φωτεινότητα κλείνω τα φώτα στο δωμάτιο και κατεβαίνει η φωτεινότητα.

 

Ανεβοκατεβαινει η μπάρα φωτεινότητας όπως παλιά?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ανεβοκατεβαινει η μπάρα φωτεινότητας όπως παλιά?

ναι ανεβοκατεβαίνει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ανεβοκατεβαινει η μπάρα φωτεινότητας όπως παλιά?
ναι ανεβοκατεβαίνει
Η μπάρα ανεβοκατεβαίνει. Αν όμως το πας στο τέρμα δεξιά και μετά απενεργοποιήσεις και ενεργοποιήσεις το αυτόματο δεν το δέχεται και παραμένει στο τέρμα δυνατό. Το ίδιο ισχύει και αν την μειώσεις τέρμα και κάνεις το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...