Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα θα το εχω στα υπο οψιν μου για αλλη φορα ετσι προσεχα και το S7 edge που ειχα....το ηχειο "μπουκωνει" οταν βρεχετε οπως το s7 edge??? και επανερχεται παλι οταν στεγνωσει μετα απο καμια ωρα????γτ ισα ισα το εβαλα στο νιπτηρα απο κατω και το εβρεξα απο πανω μεχρι κατω και δεν εβρεξα το ηχειο για αυτο ρωταω...

Εννοείται ότι μπουκώνει. Το ηχείο όταν είναι βρεγμένο , δεν έχει την ικανότητα να πάλλεται για να παράγει ήχο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς σας βρήκα παιδιά. Τελικά μετά από πολυυυυυυ σκέψη και ψάξιμο κατέληξα στο s8+, βοηθούμενος και από τις τραγικές κινήσεις της Oneplus και το φιάσκο του 5. Εγώ πήρα το μαύρο το οποίο σε σχέση με τα άλλα χρώματα μου αρέσει γιατί πέραν της σοβαρότητας που αποπνέει, στα μάτια μου μοιάζει με ένα μασίφ αντικείμενο. Μοιάζει με ένα κομμάτι καραμέλα. Έτσι το παρομοίασα στη γυναίκα μου και το ασπάστηκε πλήρως. :p . Προερχόμενος από s7 edge. Επειδή έχω και το one plus 3t πρώτη εντύπωση είναι πως είναι πιο αργό από το 3Τ. Αλλά αυτό το ήξερα από πριν. Samsung είναι αυτή. Πάντως τις λεπτομέρειες τις ξεχνάς όταν κοιτάς την οθόνη του.Της οποίας την αναλογία ήδη την συνήθισα. Το δακτυλικό φοβερό. Καμία σχέση με το αναχρονιστικό που είχε το s7 edge. Ταχύτατο και πολύ πιο accurate.Καλή φάση και η ίριδα για όταν έχεις λερωμένα χέρια η βαριέσαι να βάλεις το δάχτυλο από πίσω. Αυτά προς το παρόν. Και πάλι καλώς σας βρήκα.

Να προστεθώ και εγώ στην παρέα. Καταρχήν και εγώ κατέληξα στο S8+ ελλείψει σπουδαίου ανταγωνισμού και επειδή δεν μου έκανε κλικ η δοκιμή κάποιας άλλης συσκευής στην παρούσα φάση.

Φέτος πέρα από το iphone 7 plus που είναι σταθερή αξία με όλα τα καλά-στραβά-ανάποδα του ios, του G6 που είναι με διαφορά το πιο εργονομικό τηλέφωνο στις >5,5" και του s7 edge που κατάντησε το απόλυτο vfm της αγοράς, δεν βρήκα κάτι άλλο που να με εντυπωσιάσει. Η oneplus δεν με εκφράζει σαν εταιρεία-φιλοσοφία, ούτε θεωρώ ότι σε αυτή την τιμή είναι ανταγωνιστική. Δοκίμασα το OnePlus 3T...γρήγορο αλλά ως εκεί. Τίποτα περισσότερο.

 

Από εκεί και πέρα οι πρώτες εντυπώσεις από το s8+ είναι εξαιρετικές. Σε μια ώρα είχα συνηθίσει και aspect ratio και δαχτυλικό και θεωρώ ότι είναι λιγο υπερβολικά τα όσα γράφονταν. Τα υπόλοιπα είναι γνωστά....οθονάρα, συνολικά την καλύτερη κάμερα της αγοράς (εμπρόσθια και οπίσθια), πολύ καλή αυτονομία, ταχύτατη φόρτιση, μοναδικό design και αψεγάδιαστη ποιότητα κατασκευής. Επίσης ασήμαντο για αρκετούς αλλα δεν έχω ξαναδεί ταχύτερο wifi σε οποιαδήποτε συσκευή.

Περισσότερες εντυπώσεις από αύριο.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως πανο..την οθονη που εχει το s8 plus δεν θα την δεις πουθενα σε κανενα κινητο γι αυτο και το ξεχωριζει!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Να προστεθώ και εγώ στην παρέα. Καταρχήν και εγώ κατέληξα στο S8+ ελλείψει σπουδαίου ανταγωνισμού και επειδή δεν μου έκανε κλικ η δοκιμή κάποιας άλλης συσκευής στην παρούσα φάση.

Φέτος πέρα από το iphone 7 plus που είναι σταθερή αξία με όλα τα καλά-στραβά-ανάποδα του ios, του G6 που είναι με διαφορά το πιο εργονομικό τηλέφωνο στις >5,5" και του s7 edge που κατάντησε το απόλυτο vfm της αγοράς, δεν βρήκα κάτι άλλο που να με εντυπωσιάσει. Η oneplus δεν με εκφράζει σαν εταιρεία-φιλοσοφία, ούτε θεωρώ ότι σε αυτή την τιμή είναι ανταγωνιστική. Δοκίμασα το OnePlus 3T...γρήγορο αλλά ως εκεί. Τίποτα περισσότερο.

 

Από εκεί και πέρα οι πρώτες εντυπώσεις από το s8+ είναι εξαιρετικές. Σε μια ώρα είχα συνηθίσει και aspect ratio και δαχτυλικό και θεωρώ ότι είναι λιγο υπερβολικά τα όσα γράφονταν. Τα υπόλοιπα είναι γνωστά....οθονάρα, συνολικά την καλύτερη κάμερα της αγοράς (εμπρόσθια και οπίσθια), πολύ καλή αυτονομία, ταχύτατη φόρτιση, μοναδικό design και αψεγάδιαστη ποιότητα κατασκευής. Επίσης ασήμαντο για αρκετούς αλλα δεν έχω ξαναδεί ταχύτερο wifi σε οποιαδήποτε συσκευή.

Περισσότερες εντυπώσεις από αύριο.

Αυτά διαβαζω και εγω και πάω καρφωτα για αγορά.

Κανένα απο τα υπόλοιπα δεν με συγκίνησε ώστε να παω ταμείο.

Το θεωρώ το κινητό με τα πιο πολλα θετικά και οσο πέφτει η τιμή γίνεται όλο και καλύτερο deal.

Εκανα κάποιες σκέψεις για κατι αλλο και όταν ερχοταν η ώρα για ταμείο δεν με πηγαίναν.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό μου είχε red tint. Μόλις γύρισα απ' το κατάστημα που το πήρα. Θα σταλεί στο service κι αν διαπιστωθεί πρόβλημα θα γίνει αλλαγή με καινούριο. Το θέμα είναι, αν και το καινούριο έχει πρόβλημα τι κάνουμε ρε παιδιά; Αλλη μια βδομάδα στο περίμενε και πάει λέγοντας;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό μου είχε red tint. Μόλις γύρισα απ' το κατάστημα που το πήρα. Θα σταλεί στο service κι αν διαπιστωθεί πρόβλημα θα γίνει αλλαγή με καινούριο. Το θέμα είναι, αν και το καινούριο έχει πρόβλημα τι κάνουμε ρε παιδιά; Αλλη μια βδομάδα στο περίμενε και πάει λέγοντας;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχει διορθωθει το προβλημα αυτο με καποιο λογισμικο; αυτην την εντυπωση ειχα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να προστεθώ και εγώ στην παρέα. Καταρχήν και εγώ κατέληξα στο S8+ ελλείψει σπουδαίου ανταγωνισμού και επειδή δεν μου έκανε κλικ η δοκιμή κάποιας άλλης συσκευής στην παρούσα φάση.

Φέτος πέρα από το iphone 7 plus που είναι σταθερή αξία με όλα τα καλά-στραβά-ανάποδα του ios, του G6 που είναι με διαφορά το πιο εργονομικό τηλέφωνο στις >5,5" και του s7 edge που κατάντησε το απόλυτο vfm της αγοράς, δεν βρήκα κάτι άλλο που να με εντυπωσιάσει. Η oneplus δεν με εκφράζει σαν εταιρεία-φιλοσοφία, ούτε θεωρώ ότι σε αυτή την τιμή είναι ανταγωνιστική. Δοκίμασα το OnePlus 3T...γρήγορο αλλά ως εκεί. Τίποτα περισσότερο.

 

Από εκεί και πέρα οι πρώτες εντυπώσεις από το s8+ είναι εξαιρετικές. Σε μια ώρα είχα συνηθίσει και aspect ratio και δαχτυλικό και θεωρώ ότι είναι λιγο υπερβολικά τα όσα γράφονταν. Τα υπόλοιπα είναι γνωστά....οθονάρα, συνολικά την καλύτερη κάμερα της αγοράς (εμπρόσθια και οπίσθια), πολύ καλή αυτονομία, ταχύτατη φόρτιση, μοναδικό design και αψεγάδιαστη ποιότητα κατασκευής. Επίσης ασήμαντο για αρκετούς αλλα δεν έχω ξαναδεί ταχύτερο wifi σε οποιαδήποτε συσκευή.

Περισσότερες εντυπώσεις από αύριο.

 

Συμφωνα με το Dxo Mark παντως...η καλυτερη καμερα ειναι αυτη

https://www.dxomark.com/Mobiles/HTC-U11-Mobile-review-The-new-DxOMark-leader

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό μου είχε red tint. Μόλις γύρισα απ' το κατάστημα που το πήρα. Θα σταλεί στο service κι αν διαπιστωθεί πρόβλημα θα γίνει αλλαγή με καινούριο. Το θέμα είναι, αν και το καινούριο έχει πρόβλημα τι κάνουμε ρε παιδιά; Αλλη μια βδομάδα στο περίμενε και πάει λέγοντας;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι κατασκευής είναι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει διορθωθει το προβλημα αυτο με καποιο λογισμικο; αυτην την εντυπωση ειχα.

Όχι φίλε μου, το έψαξα πολύ στο xda όταν το διαπίστωσα και όλοι λένε πως το update που έδωσε η σαμι βελτιώνει μόνο το κάδρο και τις edge επιφάνειες και όχι την κυρίως οθόνη. Έκανα όλα αυτά που έδωσε η Σάμι για τον περιορισμό του αλλά η κοκκινίλα κοκκινίλα. Απλά το κάδρο έγινε λευκο και φαινόταν ακόμη πιο πολύ η κυρίως οθόνη ότι έχει πρόβλημα. Όσοι το είχαν το γύρισαν πίσω εννοείται. Όπως έκανα κι εγώ σήμερα. Το θέμα είναι αν και το επόμενο έχει τι κάνουμε;

 

Τι κατασκευής είναι;

 

Δυστυχώς δεν το κοίταξα. Ευρωπαϊκό ήταν πάντως σίγουρα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις κάτι διαφορετικό από αυτό που έκανες...

Πλήρωσες για να έχεις την καλύτερη συσκευή της αγορά και αυτήν θα απαιτήσεις να έχεις όσοι υπομονή και αν χρειαστεί να κάνεις όσες συσκευές και αν αλλάξεις... Αλλά μην βιάζεσαι να αγχωθείς... Εγώ όπως και πολλοί άλλοι που μάλιστα πήραμε από τις πρώτες συσκευές προπαραγγελια δεν είχαμε κανένα απολύτως πρόβλημα Day one...

Οπότε λίγο υπομονή για να απολαύσεις έτσι όπως πρέπει με τα λεφτακια που έδωσες αυτήν την υπέροχη συσκευή...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις κάτι διαφορετικό από αυτό που έκανες...

Πλήρωσες για να έχεις την καλύτερη συσκευή της αγορά και αυτήν θα απαιτήσεις να έχεις όσοι υπομονή και αν χρειαστεί να κάνεις όσες συσκευές και αν αλλάξεις... Αλλά μην βιάζεσαι να αγχωθείς... Εγώ όπως και πολλοί άλλοι που μάλιστα πήραμε από τις πρώτες συσκευές προπαραγγελια δεν είχαμε κανένα απολύτως πρόβλημα Day one...

Οπότε λίγο υπομονή για να απολαύσεις έτσι όπως πρέπει με τα λεφτακια που έδωσες αυτήν την υπέροχη συσκευή...

Απλά σκέφτομαι πως αν η παρτίδα που έχει παραλάβει το κατάστημα είναι όλη προβληματική τότε θα παιδευτώ πολύ πρώτον και δεύτερον είναι τρελό χάσιμο χρόνου όλο αυτό. Αν και το δεύτερο είναι προβληματικό μάλλον θα στραφώ σε άλλη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά σκέφτομαι πως αν η παρτίδα που έχει παραλάβει το κατάστημα είναι όλη προβληματική τότε θα παιδευτώ πολύ πρώτον και δεύτερον είναι τρελό χάσιμο χρόνου όλο αυτό. Αν και το δεύτερο είναι προβληματικό μάλλον θα στραφώ σε άλλη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ζητα να παραλλαβεις απο αλλο καταστημα ή να σου πουν αν εχουν κοντα καινουργια παραλαβη.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το Dxo Mark παντως...η καλυτερη καμερα ειναι αυτη

https://www.dxomark.com/Mobiles/HTC-U11-Mobile-review-The-new-DxOMark-leader

Πιθανόν και να ισχύει. Από τότε όμως που άρχισαν τις συνεργασίες τους με εταιρείες κατασκευής κινητών (π.χ. oneplus , νομίζω και htc) επέτρεψε μου να έχω κάποιες αμφιβολίες για την εγκυρότητα των αποτελεσμάτων. Για παράδειγμα το oneplus 5 είναι στην 4η θέση, όταν δεν διαθέτει καθόλου OIS, έχει μέτρια έως κακή απόδοση σε low-light situations και για να δεις video της προκοπής θα χρειαστείς είτε τρίποδα είτε δραμαμίνες.

Για μένα μια καλή κάμερα κινητού δεν φαίνεται μόνο σε εργαστήρια , με μετρήσεις υπό ιδανικές ή ελεγχόμενες συνθήκες. Στην κάμερα του κινητού είναι πολύ σημαντική η point and shoot απόδοση και προσωπικά πέρα από το iphone 7 plus και τα s7/edge/s8/s8+ δεν έχω βρει κάτι άλλο που να με ικανοποιήσει σε αυτό το κομμάτι (σ.σ: δεν έχω άποψη για τα pixel της google ακόμη).

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει διορθωθει το προβλημα αυτο με καποιο λογισμικο; αυτην την εντυπωση ειχα.

 

Το πρόβλημα διορθώνεται(ένα μπάλωμα στην ουσία)με το λογισμικό όταν η κοκκινίλα η ροζιλα είναι σε πολύ περιορισμένο βαθμό(όχι να κάνει μπαμ)και μόνο στις άκρες.

 

Αν είναι σε πιο εκτεταμένο βαθμό και εντός της οθόνης δεν διορθώνεται όπως του φίλου πάνω.

Εξ ού όλοι αυτοί οι άτυχοι επιστρέφανε τις παρτίδες που είχαν και είτε στη Samsung εφόσον το αγόρασαν απευθείας από αυτούς(εξωτερικό) είτε από τις αλυσίδες καταστημάτων η παροχών κινητής προέβησαν σε αντικατάσταση και παραπανω από 1-2 φορές σε κάποιες περιπτώσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την κυρία κάμερα την πίσω του S8+. Έχει κολλήσει στο ζουμ δλδ κάτι που είναι κοντά το βγάζει και αν κοιτάξει μακριά μένει θολό. Πρόβλημα με το Auto focus. Με το έχει ξανά κάνει πιο παλιά αλλά ήταν της στιγμής και το θεώρησα φυσιολογικό γιατί δούλευε κανονικά. Τώρα τα δείχνει όλα θολά και μόνο αν πλησιάσω κάτι κοντά φαίνεται. Το έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Να το πάω στο σέρβις η μπορώ να κάνω τίποτα άλλο;

 

Μετά από διάφορα βίντεο στο YouTube είδα ότι αρκετοί έχουν αυτό το θέμα. Κουνάς το τηλέφωνο ενώ είναι στην κάμερα και επανέρχεται...

Αλλά αυτή δεν είναι η λύση..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

εριξα και εγω την παραγγελία σημερα απο αμαζον, μονο και μονο για την πολιτικη και την εξυπηρετηση του αξιζει τη διαφορα που ειναι μηδενικη σε συγκριση με σκρουτζ

 

το orchid gray χρωμα παραγγειλα, το ειδα σημερα απο κοντα ειναι πολυ ομορφο και κανει παιχνδι αναλογα το φωτισμο.

 

εκανα σκεψεις και για κατι αλλο αλλα δεν υπηρχε καλυτερη και πιο ολοκληρωμενη λυση για μενα, πετσοκομμενα τα υπολοιπα και δεν με πηγαν ταμειο.

 

για να δουμε ποτε θα στειλουν

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο τα πήγε περιφημα με θερμοκρασίες ιδιαίτερα στις ήμερες του καύσωνα με 50% φωτεινότητα πολυ καλύτερα απο s7 edge που είχα.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο τα πήγε περιφημα με θερμοκρασίες ιδιαίτερα στις ήμερες του καύσωνα με 50% φωτεινότητα πολυ καλύτερα απο s7 edge που είχα.

Είναι κορυφή σε αυτα φιλε, εγω με νταλα ηλιο με το 7 edge ισα που το ένιωθα ζεστο μετά απο πολλη ώρα

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη η Samsung Παντως...μετα το φιασκο με το Note και τις μπαταριες εβγαλε Galaxy S8 με προβληματικες οθονες.

 

εγώ έχω το S8+ και 2 φίλοι μου το S8 και οι οθόνες είναι άψογες....δεν έχουμε κάνει καμία διόρθωση στα χρώματα...ειναι default οι ρυθμίσεις και πραγματικά η εμπειρία που σου δίνει η συγκεκριμένη οθόνη είναι από άλλο πλανήτη! Το ότι κάποια παρτίδα έτυχε να έχει πρόβλημα με τις οθόνες δεν σημαίνει ότι γενικά τα S8 έχουν προβληματικές οθόνες!!! Οπότε θεωρώ λίγο άκυρη την παρατήρηση σου!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια. Κ γω το πηρα σημερα. Αψογη η οθονη, δεν εχω προλαβει να το σκαλισω πολυ ακομα. Μια 1η απορια, τον τροπο εμφανισης των ονοματων στον τηλ καταλογο πως τον αλλαζουμε? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια. Κ γω το πηρα σημερα. Αψογη η οθονη, δεν εχω προλαβει να το σκαλισω πολυ ακομα. Μια 1η απορια, τον τροπο εμφανισης των ονοματων στον τηλ καταλογο πως τον αλλαζουμε? Ευχαριστω

Πηγαίνεις στην εφαρμογή επαφές και στη συνέχεια στις ρυθμίσεις. Εγώ ακόμη δεν έχω βρει πως να καταργήσω το σύρσιμο δεξια και αριστερά στην επαφη για κλήση και sms αντίστοιχα.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το S8+ και 2 φίλοι μου το S8 και οι οθόνες είναι άψογες....δεν έχουμε κάνει καμία διόρθωση στα χρώματα...ειναι default οι ρυθμίσεις και πραγματικά η εμπειρία που σου δίνει η συγκεκριμένη οθόνη είναι από άλλο πλανήτη! Το ότι κάποια παρτίδα έτυχε να έχει πρόβλημα με τις οθόνες δεν σημαίνει ότι γενικά τα S8 έχουν προβληματικές οθόνες!!! Οπότε θεωρώ λίγο άκυρη την παρατήρηση σου!

 

και τα G4 δεν εχουνε ολα bootloop...αρκετα ομως εχουνε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...