Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με το wifi και την αυτόματη σύνδεση σε αποθηκευμένο δίκτυο δεν έχει πρόβλημα κανένας (το είχα αναφέρει και παλιότερα)?

Νομίζω πως αν δεν ενεργοποιήσω την οθόνη δεν συνδέεται αυτόματα π.χ. όταν από το σπίτι με ανοιχτό το wifi φτάσω στο γραφείο.

Και το παρατήρησα γιατί μετά την ενεργοποίηση της οθόνης βλέπω τοτε να ανοίγει το εικονίδιο του wifi και να ξεκινούν να έρχονται mail...

Εννοείται πως έχω ενεργοποιήσει το wifi "πάντα" και να σκαναρει δίκτυα ακόμα και όταν είναι απενεργοποιημενο...

Όλα αυτά συμβαίνουν ενώ τα data είναι απενεργοποιημένα και χωρίς την ρύθμιση να είναι πάντα ανοιχτά (τα data)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλε πριν λίγο καιρό είχα το ίδιο πρόβλημα...έκανα τα πάντα μέχρι και η Samsung μπήκε εξ αποστάσεως για την διόρθωση του προβλήματος....Τελικά αντικατέστησα συσκευή DOA ,η επόμενη είχε τεράστιο θέμα με την οθόνη και σε 4 ώρες αντικατέστησα συσκευή πάλι, όπου τέλος καλό όλα καλά..στάθηκα λίγο άτυχος και είμαι σίγουρος ότι όταν θα με βλέπουν στο κατάστημα κάνεις δεν θα με εξυπηρετεί........σου προτείνω λοιπόν να κάνεις το ίδιο...αντικατάσταση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το προβλημα προς το παρον διορθωθηκε με φορματ φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα προς το παρον διορθωθηκε με φορματ φιλε μου...

Πολύ χαίρομαι, το πρώτο πράγμα που είχα κάνει σε μένα δεν είχε πιάσει...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι, το πρώτο πράγμα που είχα κάνει σε μένα δεν είχε πιάσει...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν διορθώθηκε. Απλά ακόμα δεν του το έχει ξανακάνει. Φαίνεται τελικά ότι κάποια έχουν πρόβλημα hardware

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το wifi και την αυτόματη σύνδεση σε αποθηκευμένο δίκτυο δεν έχει πρόβλημα κανένας (το είχα αναφέρει και παλιότερα)?

Νομίζω πως αν δεν ενεργοποιήσω την οθόνη δεν συνδέεται αυτόματα π.χ. όταν από το σπίτι με ανοιχτό το wifi φτάσω στο γραφείο.

Και το παρατήρησα γιατί μετά την ενεργοποίηση της οθόνης βλέπω τοτε να ανοίγει το εικονίδιο του wifi και να ξεκινούν να έρχονται mail...

Εννοείται πως έχω ενεργοποιήσει το wifi "πάντα" και να σκαναρει δίκτυα ακόμα και όταν είναι απενεργοποιημενο...

Όλα αυτά συμβαίνουν ενώ τα data είναι απενεργοποιημένα και χωρίς την ρύθμιση να είναι πάντα ανοιχτά (τα data)

Έτσι λειτουργεί το Wi-Fi στις συσκευές μας. Έχω ταυτόχρονα στο σπίτι S8+, S8, S7 Edge, S7, όλα με Nougat και στις τέσσερις συσκευές αν δεν ανοίξεις την οθόνη δε συνδέεται.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και μια φώτο απο το εργαλείο μας :cool: df69da8526f08d6d42f2284c84cb5f4b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λειτουργεί το Wi-Fi στις συσκευές μας. Έχω ταυτόχρονα στο σπίτι S8+, S8, S7 Edge, S7, όλα με Nougat και στις τέσσερις συσκευές αν δεν ανοίξεις την οθόνη δε συνδέεται.

 

Είναι η βλακειες της Google και του doze αυτό. Στις περισσότερες συσκευές συμβαίνει. Γιαυτό και αν μπεις σε ασανσέρ και χαθεί το σήμα, και μπεις μετά σπίτι, μπορεί να αργήσει να έρθει και κάποιοι να λένε ότι χάνουν κλήσεις. Απλά στα Samsung νομίζω είναι λίγο πιο έντονο το φαινόμενο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι η βλακειες της Google και του doze αυτό. Στις περισσότερες συσκευές συμβαίνει. Γιαυτό και αν μπεις σε ασανσέρ και χαθεί το σήμα, και μπεις μετά σπίτι, μπορεί να αργήσει να έρθει και κάποιοι να λένε ότι χάνουν κλήσεις. Απλά στα Samsung νομίζω είναι λίγο πιο έντονο το φαινόμενο.

Αλλο το θεμα του wifi Νικο, που συμβαινει σε πολλες συσκευες και σε διαφορετικες εκδοσεις (οχι μονο στην Ν) και αλλο το θεμα του σηματος και των κλησεων που ειναι θεμα της σαμσουγκ.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι η βλακειες της Google και του doze αυτό. Στις περισσότερες συσκευές συμβαίνει. Γιαυτό και αν μπεις σε ασανσέρ και χαθεί το σήμα, και μπεις μετά σπίτι, μπορεί να αργήσει να έρθει και κάποιοι να λένε ότι χάνουν κλήσεις. Απλά στα Samsung νομίζω είναι λίγο πιο έντονο το φαινόμενο.

 

Δεν συμβαίνει αυτό σε εμένα Νίκο με Axon 7.

Και με κλειστεί οθόνη ενώ το WiFi είναι ανοιχτό συνδέεται από μόνο του.

Δοκιμασμένο σε σπίτι-εργασία-καφετερειες ακόμα και στο μετρο.

Είναι θέμα Samsung

 

Δεν θυμάμαι πως ήταν με 7 edge.

Από εβδομάδα με s8 θα το κοιτάξω να δω.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο MATE 9 που έχει τα χίλια μύρια με το doze συμβαίνει... Συνδέεται ακαριαία...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σου λέω ήμουν έτοιμος να ρίξω παραγγελία μιας και μου βγαίνει κάτω από 200 ευρώ διαφορά από το S7 edge που λόγω doa έφυγε. Όμως κάτι το βίντεο που λένε ότι είναι μέτριο κάτι η γυαλαδα αυτή, το παράτησα. Θα περιμένω μπας και το δω από κοντά και μετά θα αποφασίσω.

 

όσον αφορά το video

 

 

το μόνο που φαίνεται παράξενο είναι ο ήχος στο video....ισως καμία θήκη να κόβε...

 

εδώ είναι καλύτερος ο ήχος

 

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά στην πολυ όμορφη παρέα σας. Να χαίρεστε ολοι το καινουργιο κινητο σας. Ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το κινητό σύντομα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι πολύ βασικό για εμενα πως τα πηγαίνει με την θερμοκρασία? Το s7 edge και το note5 που έχω πριν τα κάνω root μπορώ να πω έκαναν αρκετά καλή διαχείριση τις θερμοκρασίας όταν τα ζόριζα το καλοκαίρι. Με είχαν εντυπωσιάσει πολυ στην διαχείριση τις θερμοκρασία για κινητά χωρίς root σε stock κατασταση. Το s8 πως τα πηγαίνει όταν το ζορίζεται? είναι πιο κρύο από το s7 edge και τo note? ειναι στο ιδιο επιπεδο? μήπως μπορώ να ψήσω πρόγευμα όπως με το g3 και το g4 μου από την ζεστη μεσα σε 10 λεπτα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά στην πολυ όμορφη παρέα σας. Να χαίρεστε ολοι το καινουργιο κινητο σας. Ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το κινητό σύντομα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι πολύ βασικό για εμενα πως τα πηγαίνει με την θερμοκρασία? Το s7 edge και το note5 που έχω πριν τα κάνω root μπορώ να πω έκαναν αρκετά καλή διαχείριση τις θερμοκρασίας όταν τα ζόριζα το καλοκαίρι. Με είχαν εντυπωσιάσει πολυ στην διαχείριση τις θερμοκρασία για κινητά χωρίς root σε stock κατασταση. Το s8 πως τα πηγαίνει όταν το ζορίζεται? είναι πιο κρύο από το s7 edge και τo note? ειναι στο ιδιο επιπεδο? μήπως μπορώ να ψήσω πρόγευμα όπως με το g3 και το g4 μου από την ζεστη μεσα σε 10 λεπτα?

Το ίδιο και εδώ....κανενα θέμα με την θερμοκρασία!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες δυο μερες οταν δεχομαι ειδοποιησεις πχ sms η οθονη δεν ενεργοποειται?Μπορει καποιος να με βοηθησει>
Link to comment
Share on other sites

Αλλο το θεμα του wifi Νικο, που συμβαινει σε πολλες συσκευες και σε διαφορετικες εκδοσεις (οχι μονο στην Ν) και αλλο το θεμα του σηματος και των κλησεων που ειναι θεμα της σαμσουγκ.

 

Γιάννη για ρώτα τον Παρασκευα που το έκανε πείραμα να δεις αν ισχύει αυτό που λέω. Και το βλέπω και στο g5 αλλά όχι τόσο πολύ. Άμα χάσουν σήμα, θεωρώ λόγω doze γιατί αυτό κοιμιζει τη συσκευή, δεν το βρίσκουν άμεσα όπως παλιά. Είτε είναι ένα WiFi μπαίνοντας σπίτι είτε το σήμα κινητής κτλ κτλ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες δυο μερες οταν δεχομαι ειδοποιησεις πχ sms η οθονη δεν ενεργοποειται?Μπορει καποιος να με βοηθησει>

Έχω την εντύπωση ότι η οθόνη των Samsung δεν ενεργοποιειται με την λήψη ειδοποιήσεων... Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το πρόγραμμα glimpse notification για να έχω αυτήν την λειτουργία... Νομίζω ότι με την ανάλογη ρύθμιση μονο το Facebook messager και το Viber ξυπνάνε την οθόνη των Samsung galaxy.

Γιαυτό υπάρχει το always on display

Αν κάνω λάθος ας με διόρθωση κάποιος

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η οθόνη των Samsung δεν ενεργοποιειται με την λήψη ειδοποιήσεων... Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το πρόγραμμα glimpse notification για να έχω αυτήν την λειτουργία... Νομίζω ότι με την ανάλογη ρύθμιση μονο το Facebook messager και το Viber ξυπνάνε την οθόνη των Samsung galaxy.

Γιαυτό υπάρχει το always on display

Αν κάνω λάθος ας με διόρθωση κάποιος

Σωστά τα λες.

Ουδέποτε ενεργοποιούνταν η οθόνη σε Samsung.

Μόνο notification led αναβοσβήνει.

 

Εγω το έλυσα με Glimpse notification όπως ανεφερες

Άψογη εφαρμογή!!

Σε οποιαδήποτε notification αναβει η οθονη αυτόματα παραμενει ανοιχτη για 5-10 δευτερολεπτα,σβηνει και μετα συνεχιζει να αναβοσβηνει το led εως δεις την ειδοποιηση ειτε τη κανεις skip από lock screen με swipe left or right.

 

Υποστηριζει και double tap to sleep από lock screen μαλιστα η εφαρμογή οπου οριζεις σε οποιοδήποτε σημειο της οθονης να είναι και σε οποιοδήποτε μέγεθος να πιανει στην οθονη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αντιθέτως, χωρίς καμία εξωτερική εφαρμογή, σε κάθε sms, viber, mail κλπ η οθόνη μου ενεργοποιείται για 4-5 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει και εμφανίζει το αντίστοιχο εικονίδιο στην AOD+led notification.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αντιθέτως, χωρίς καμία εξωτερική εφαρμογή, σε κάθε sms, viber, mail κλπ η οθόνη μου ενεργοποιείται για 4-5 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει και εμφανίζει το αντίστοιχο εικονίδιο στην AOD+led notification.

Εμένα ένα εξάμηνο με 7 edge ουδέποτε.

Στην καλυτερη να δουλεψει για λιγο η οποτε το θυμηθεί.

Εβαλά glimpse και σώθηκα διοτι σπαστικο μην ανάβει η οθόνη(εχει και ρυθμιση ποσο δευτερόλεπτα να είναι ανοιχτη η οθονη πχ από 1 δευτερολεπτο εως 30 λεπτα)

Τη χρησιμοποιώ και σε αλλα κινητά μου την ιδια εφαρμογή.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μέρες να προσθέσω μια πόλη στη στοκ εφαρμογή του καιρού (για να μην έχω συνέχεια ανοιχτό το location) και μου βγάζει service is not available.

Το έχετε κι εσείς αυτό το θέμα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχεις κάποια εφαρμογή που στο κάνει αυτό χωρίς να το ξέρεις...

Πιστευω ότι όσοι είχαν και έχουν Samsung συσκευές δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό χωρίς κάποια εφαρμογή.

Και στο XDA ήταν κάποιος που ρωτούσε γιαυτό και μετά από πολύ ψάξιμο βρήκε την εφαρμογή που του το έκανε (δεν θυμάμαι ποια) ενώ την είχε βάλει για τελείως διαφορετικό λόγω

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μέρες να προσθέσω μια πόλη στη στοκ εφαρμογή του καιρού (για να μην έχω συνέχεια ανοιχτό το location) και μου βγάζει service is not available.

Το έχετε κι εσείς αυτό το θέμα;[/QUOT Ανοιγεις την εφαρμογη του καιρου πας εκει που λεει προσθηκη πολης δεν γραφεις τιποτα, πιο κατω εχει τον χαρτη, τον κανεις μεγενθυση και επιλεγεις την πολη που θελεις. Στην προσθετει αυτοματα, και στην home screen σερνεις το δαχτυλο σου απο πανω προς τα κατω στο widget του καιρου και δου εμφανιζει την δευτερη επιλογη πολης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διορθώθηκε. Απλά ακόμα δεν του το έχει ξανακάνει. Φαίνεται τελικά ότι κάποια έχουν πρόβλημα hardware

 

Δεν υπαρχει προβλημα στο hardware.

Dropped Calls Ειναι ενα παγκοσμιο προβλημα που εχει δημιουργησει η Google με τις καρτες σιμ και αναβαθμισεις δικτυων .Γραφουμε Dropped call xda και πατας Περισσότερα αποτελέσματα από το forum.xda-developers.com Θα δεις οτι βγαζει σε ολα τα μοντελα κινητων και σε πολλα δικτυα ανα τον κοσμο με χιλιαδες παραπονα .:shifty:

 

H Google Οσο θελει να αυξανει τον "Ελεγχο" του λειτουργικου με αποτελεσμα την υπερβολικη καταναλωση και αναζητηση ταυτοχρονα πολλων εφαρμογων οταν γινετε κληση σε σημεια με λιγοτερο σημα ενω ειναι ολα ανοιχτα wifi , 3g-4g τοτε προκαλειται drop.

Τα Google service ξεπερασαν τα 350 σερβις Ως εφαρμογη . Ευχομαι να τα χιλιασουν:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...