Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας βάλω μια πιο σωστή λέξη τότε επειδή κόλλησες με τη λέξη.

Να κοιτάμε λίγο το δάσος και όχι μόνο το δέντρο.

ΚΑΤΩΤΕΡΗ καλύτερα αποτυπώνει την επιχειρηματολογία μου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αλεξ φιλικα μιλαω αλλα οπως ειδα εκανες ενα μεγαλο ποστ με πρωτη φραση οτι η συσκευη εχει τα(ελλατωματα της).Ενας που θα μπει να διαβασει ειναι λογικο να αντιληφθει διαφορετικα πραγματα απο οτι εγω και συ που χρησιμοποιουμε φρασεις στο περιπου αλλα καταλαβαινομαστε γιατι γνωριζουμε τα ποστ του αλλου και τι θελει να πει.Δεν τρεχει κατι:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλεξ φιλικα μιλαω αλλα οπως ειδα εκανες ενα μεγαλο ποστ με πρωτη φραση οτι η συσκευη εχει τα(ελλατωματα της).Ενας που θα μπει να διαβασει ειναι λογικο να αντιληφθει διαφορετικα πραγματα απο οτι εγω και συ που χρησιμοποιουμε φρασεις στο περιπου αλλα καταλαβαινομαστε γιατι γνωριζουμε τα ποστ του αλλου και τι θελει να πει.

 

Δεκτών για αυτό προχώρησα σε διευκρίνιση για όποιον δεν παρακολουθεί διαχρονικα τα ποσταρισματα του ενός και του αλλου και βγάλει εσφαλμένο συμπέρασμα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl, Νίκο αν δεν μου έχει ξεφύγει κάτι, έχουμε για τα μεγέθη των οθονών(σε mm):

s8+: 141,6x68,9 & Eμβ=9756,24 τ.χ.

s8: 132,2x64,3 & Eμβ=8500,46 τ.χ.

s7e: 121,7x68,4 & Εμβ=8324,28 τ.χ.

 

Επειδή τα s8/s8+ έχουν κυρτά άκρα, ουσιαστικά δίνουν λίγο μικρότερο εμβαδόν.

Link to comment
Share on other sites

Δεκτών για αυτό προχώρησα σε διευκρίνιση.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Οχι τιποτε αλλο γιατι θα αρχισουν να λενε τι εγινε βρε παιδια δεν δουλευει κατι και παει λεγοντας και φτου απο την αρχη:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

πολύ σωστή αντιμετώπιση από το πλαίσιο. χθες βράδυ αποδοχή DOA χωρίς δεύτερη κουβέντα και σήμερα το πρωί είχα καινούριο κινητό. Μέχρις στιγμής όλα καλά

 

Μπραβο στο Πλαίσιο λοιπόν και να βλέπουμε όλο πιο συχνά ίδια αντιμετώπιση και από αλλα καταστήματα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κουμπί του Bixby τελικά μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε για κάτι άλλο? Κάτι τέτοιο είχε πάρει το μάτι μου.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κουμπί του Bixby τελικά μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε για κάτι άλλο? Κάτι τέτοιο είχε πάρει το μάτι μου.

 

Nikos from S8 Plus

 

https://www.xda-developers.com/samsung-has-removed-the-ability-to-remap-the-bixby-button-on-the-galaxy-s8s8/

https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.homebutton&hl=en

Πες μας και τι κατάφερες τελικά.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και fingerprint gesture τελικά ε;

 

 

Θα είναι η πρώτη συσκευή που θα προσπαθήσω να χρησιμοποιήσω χωρίς Nova Launcher όταν με το καλό παραλάβω από Expansys.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και fingerprint gesture τελικά ε;

 

 

Θα είναι η πρώτη συσκευή που θα προσπαθήσω να χρησιμοποιήσω χωρίς Nova Launcher όταν με το καλό παραλάβω από Expansys.

 

Πολύ καλό, αλλά πες μου ενα πράγμα... πως θα φτάνει το δαχτυλό σου μέχρι εκεί πάνω για να κάνεις το gesture :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κουμπί του Bixby τελικά μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε για κάτι άλλο? Κάτι τέτοιο είχε πάρει το μάτι μου.

 

Nikos from S8 Plus

 

Μετα απο το τελευταιο update το bixby button δεν γινεται remapping...το κλειδωσε η samsung!!!☹

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το τελευταιο update το bixby button δεν γινεται remapping...το κλειδωσε η samsung!!!☹

Άρα επίσημα δεν γίνεται. Θα περιμένουμε λοιπόν τα αλάνια από το xda.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το iris δεν είναι τόσο πρακτικό όσο διαβάζω. Indoors με χαμηλό φωτισμό πρέπει να το κουνάς το τηλ , να το ανοιγοκλείνεις κλπ για να πιάσει. Outdoors με ντάλα ήλιο που δεν μπορείς να κρατάς τα μάτια εντελώς ανοιχτά, το ξεχνάς επίσης.

 

Το fingerprint είναι αναντικατάστατο κατά τη γνώμη μου στο θέμα σβελτάδας και σχεδόν παντώς καιρού.

Μόνο με βρεγμένο δάχτυλο δεν έπιανε στο s7 ενώ εδώ οι παράμετροι είναι περισσότεροι.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό, αλλά πες μου ενα πράγμα... πως θα φτάνει το δαχτυλό σου μέχρι εκεί πάνω για να κάνεις το gesture :lol::lol::lol:

 

Nova Prime και τα μυαλά στα κάγκελα λέμε :p

Και για πολλους επιπλέον λόγους όχι μόνο τα gestures.

 

Άρα επίσημα δεν γίνεται. Θα περιμένουμε λοιπόν τα αλάνια από το xda.

 

Nikos from S8 Plus

 

Κοιτα έχει κλειδώσει για Καναδά πάροχο κινητής επίσημα.

Για υπόλοιπες χώρες όχι ακόμα.

Το δοκίμασες με την εφαρμογή πάνω;

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως, ο tetra, o aptaliko και ο aroutis (τουλάχιστον αυτοί ) σε κάθε παρουσίαση της Samsung τρέχουν να πούν τι φοβερά και τρομερά είναι. Είτε πρόκειται για το s5 , είτε για το s8 , τα σχόλια είναι ίδια. Θρίαμβος !!!!

Ανοίχτε λίγο τους ορίζοντές σας, υπάρχουν και άλλοι κατασκευαστές.

 

Κοίτα να δείς. Ο ddr2 είναι ο φανατικότερος μου θαυμαστής. Ακόμα και όταν λείπω αυτός εκεί να μιλάει για μένα.

 

Obsessed much ? :lol:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άρα επίσημα δεν γίνεται. Θα περιμένουμε λοιπόν τα αλάνια από το xda.

 

Χωρίς root privileges δεν μπορούν να κάνουν και πολλά τα αλάνια του XDA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nova Prime και τα μυαλά στα κάγκελα λέμε :p

Και για πολλους επιπλέον λόγους όχι μόνο τα gestures.

 

 

 

Κοιτα έχει κλειδώσει για Καναδά πάροχο κινητής επίσημα.

Για υπόλοιπες χώρες όχι ακόμα.

Το δοκίμασες με την εφαρμογή πάνω;

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Είμαι εκτός. Όταν γυρίσω σπίτι θα το δω και θα σού πω...

 

Nikos S7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δείς. Ο ddr2 είναι ο φανατικότερος μου θαυμαστής. Ακόμα και όταν λείπω αυτός εκεί να μιλάει για μένα.

 

Obsessed much ? :lol:

 

Για να μην έχεις παράπονο!!!

Αν και άργησες να αντιδράσεις

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερετε καμια εφαρμογη για να επιλεγουμε χρωμα κατω στην μπαρα με τα on screen buttons για καθε μια εφαρμογη;
Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο ή καποια αλλη αλυσιδα, το εχουν για να το δουμε ?

 

Από την ερχόμενη εβδομάδα μπυ είπαν και πιο συγκεκριμένα Πέμπτη-Παρασκευή...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχετε το plus αν έχετε παρατηρήσει το πρόβλημα με τα drop calls που παρουσίασε το δικό μου.

Από εχθές στη δίκαρτη έκδοση το παρέλαβε και ένας φίλος και το πρόβλημα εκεινού με τα drop calls είναι μεγαλύτερο από το δικό μου.

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος να του κόβονται οι κλήσεις όταν μιλάει ή το κινητό να χάνει το σήμα;

 

Δύο στα δύο κομμάτια (ένα Ελληνικό και ένα από dubai) δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή γενικευμένο πρόβλημα.

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αν και ημουν καλος στη γεωμετρια στο σχολειο, δεν μπορω να κανω υπολογισμους χωρις να ξερω διαστασεις οθονων, οποτε καταληγω στο εξης:

 

Αν τυχον το εμβαδον της οθονης του s8+ ειναι παρομοιο με του s7 edge, τοτε τα 6.2" ειναι πλαστα φυσικα σαν μετρο συγκρισης και ειναι λογικο με το καλυτερο socket να εχουμε βελτιωμενη αυτονομια.

 

Αυτα απο εμενα, αν θελει καποιος να μετρησει με εναν χαρακα το s8+ του θα το εκτιμουσα ή αν ξερει να μου απαντησει κατευθειαν, καλημερα σας!

 

Με αναλογία οθόνης 18.5 : 9 και διαγώνιο 6.2 ίντσες, βγαίνει με το πυθαγόρειο θεώρημα, ότι η οθόνη έχει διαστάσεις 14.16cm x 6.88cm.

Υπόψιν ότι είναι edge η οθόνη στις άκρες. Οι διαστάσεις αυτές είναι αν γίνει επίπεδη η οθόνη.

Αντίστοιχα σε S7 edge με aspect ratio 16 : 9 και 5.5 ίντσες διαγώνιο, οι διαστάσεις της οθόνης είναι: 12.18cm x 6.85 cm.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό, αλλά πες μου ενα πράγμα... πως θα φτάνει το δαχτυλό σου μέχρι εκεί πάνω για να κάνεις το gesture :lol::lol::lol:

 

Τελικά η θέση δίπλα στην κάμερα είναι πολύ βολική.

Την συνηθίζεις αμέσως. Σε βοηθάει το εξόγκωμα του φακού ή το κενό της θήκης. Επιπλέον το κινητό είναι και πολύ στενό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...