Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μπορω να συγχρονισω τις εφαρμογες με το facebook.Στις ρυθμισεις-Λογαριασμοι-Προσθηκη Λογαριασμου θελω να προσθεσω το Συγ εφαρ με το facebook αλλα συνεχεια μου λεει ¨Η συνδεση απετυχε .Δοκιμαστε αργοτερα.Τι να κανω?
Μηπως τελικα ξερει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο απορίες.

 

1ον στο Moto G 2014 μου πετάει ΣΥΝΕΧΩΣ ειδοποίηση για να αναβαθμίσω το android. Είναι full εκνευριστικό και δεν θέλω να κάνω update. Υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω?

 

2ον στο google maps υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθηκεύσω offline κάποιο κομμάτι χάρτη? Κατα προτίμηση τους χάρτες μια χώρας. Αυτό με ενδιαφέρει να το κάνω στο tablet google nexus 7 με android 5.1.

 

Ευχαριστώ

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Tην ειδοποιηση αναβαθμισης, σε αλλο κινητο (ταμπλετ για την ακριβεια) εγω δε μπορουσα να την αφαιρεσω.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για αφαίρεση της ειδοποίησης αναβάθμισης ακολουθήστε τις οδηγίες στο ποστ #525 εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368310&page=35

και στο ποστ #526 στην επόμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2ον στο google maps υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθηκεύσω offline κάποιο κομμάτι χάρτη? Κατα προτίμηση τους χάρτες μια χώρας. Αυτό με ενδιαφέρει να το κάνω στο tablet google nexus 7 με android 5.1.

 

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα περί GPS και προγραμμάτων πλοήγησης...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Απευθυνθείτε εκεί.

 

(Τα τελευταία σχετικά post έχουν ήδη μετακινηθεί εκεί)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται να αποκλείσω τον ήχο μόνο από το notification μιας εφαρμογής;

Ευχαριστώ.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Μετά την χρήση της εφαρμογής MyPhoneExplorer και θέλοντας να σβήσω ένα sms στο κινητό μου από τον υπολογιστή, μου ζήτησε προσωρινά για να γίνει αυτό να είναι η εφαρμογή MyPhoneExplorer client η default για τα μνμ. Αν και μετά ξαναέκανα default την εφαρμογή μου chompSMS, από τότε δεν μπορώ να λάβω sms στο κινητό μου. Δοκίμασα να κάνω default την stock ή να απεγκαταστήσω και ξαναεγκαταστήσω την chompSMS αλλά τίποτα. Δεν λαμβάνω SMS από οποιοδήποτε δίκτυο. Σε επικοινωνία μου με τον πάροχο μου Cosmote μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από το δίκτυο. Καμιά ιδέα;

Υ.Γ Το πρόβλημα λύθηκε. Δεν ξέρω τι φλασιά έφαγε αλλά μόλις απεγκατέστησα την εφαρμογή Root Call Blocker έφτιαξε.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

έκανα ένα factory reset και τα έχασα όλα χωρίς να κάνω κανένα back up. Αυτό το λέω γιατί ενώ είχα κάνει σύνδεση στο acc στο google play αλλά και μέσω facebook δεν κράτησε αρχείο στο boom beach. Εκτός του ότι ξενέρωσα απίστευτα γιατί ήμουν κολλημένος είχα σκάσει και ένα 20αρικο συνιστώ όποιον κάνει επαναφορά να κάνει πρώτα back up και να μην αρκεστεί μόνο στο acc του google
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια εφαρμογή για να δω έναν κωδικό WiFi Από το τηλλ Μ χωρίς ροοτ Γιατί δεν θυμάμαι ποιος είναι και θέλω να ξέρω ποιος είναι
Link to comment
Share on other sites

έκανα ένα factory reset και τα έχασα όλα χωρίς να κάνω κανένα back up. Αυτό το λέω γιατί ενώ είχα κάνει σύνδεση στο acc στο google play αλλά και μέσω facebook δεν κράτησε αρχείο στο boom beach. Εκτός του ότι ξενέρωσα απίστευτα γιατί ήμουν κολλημένος είχα σκάσει και ένα 20αρικο συνιστώ όποιον κάνει επαναφορά να κάνει πρώτα back up και να μην αρκεστεί μόνο στο acc του google

Για να είμαστε σίγουροι, πάντα παίρνουμε δικά μας backup τα σημαντικά δεδομένα.

Το acc τι είναι;

Επίσης για το boom beach, δεν κρατούσε το σκορ και μέσω Google play games?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια εφαρμογή για να δω έναν κωδικό WiFi Από το τηλλ Μ χωρίς ροοτ Γιατί δεν θυμάμαι ποιος είναι και θέλω να ξέρω ποιος είναι

 

Όχι δυστυχώς δεν υπάρχει, θες root για αυτό, γιατί οι κωδικοί αποθηκεύονται στο αρχείο wpa_supplicant.conf που βρίσκεται στο /data/misc/wifi (από έκδοση σε έκδοση του λειτουργικού μπορεί να υπάρχει κάποια παραλλαγή στην ονομασία του αρχείου αλλά και στο path) και μόνο σε rooted συσκευή έχεις πρόσβαση εσύ ή οι διάφορες εφαρμογές σ' αυτό το path.

Τα keys με τα οποία συνδέεσαι στα Wi-Fi router αποθηκεύονται μέσα στο /system οπότε και δεν κρατιέται backup. Και όλες οι εφαρμογές που κάνουν αυτή τη δουλειά (πχ. WiFi Key Recovery) χρειάζονται root, γιατί ακριβώς πρέπει να τα πάρουν μέσα από το /system που δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση.

Δηλ. απαιτείται root γιατί το αρχείο που διαβάζει βρίσκεται σε φάκελο συστήματος.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε σίγουροι, πάντα παίρνουμε δικά μας backup τα σημαντικά δεδομένα.

Το acc τι είναι;

Επίσης για το boom beach, δεν κρατούσε το σκορ και μέσω Google play games?

 

ήταν gmail και δεν θυμάμαι καθόλου τον κωδικό που είχα βάλει γιατί ήταν τυχαίος. Όσο γι αυτό που λες με το google play game δεν το γνωρίζω. Αλλά και να τον ήξερα λογικά θα έπρεπε να είμαι συνδεδεμένος με το gmail που είχα για να μπορέσω να κάνω load κι εγώ δεν θυμάμαι τίποτα παρά μόνο πιο ήταν το email

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα, χωρις gmail στο android, πως γινεται; Αν ειχες συνδεσει το boom beach με google, σίγουρα θα κρατησει την πρόοδο, αλλα αμα δε θυμασαι το gmail....

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ήταν gmail και δεν θυμάμαι καθόλου τον κωδικό που είχα βάλει γιατί ήταν τυχαίος. Όσο γι αυτό που λες με το google play game δεν το γνωρίζω. Αλλά και να τον ήξερα λογικά θα έπρεπε να είμαι συνδεδεμένος με το gmail που είχα για να μπορέσω να κάνω load κι εγώ δεν θυμάμαι τίποτα παρά μόνο πιο ήταν το email

Γιατί τρομοκρατείς τον κόσμο ενώ εσύ εσφαλμένα δεν θυμάσαι τον κωδικό σου;

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

έκανα ένα factory reset και τα έχασα όλα χωρίς να κάνω κανένα back up. Αυτό το λέω γιατί ενώ είχα κάνει σύνδεση στο acc στο google play αλλά και μέσω facebook δεν κράτησε αρχείο στο boom beach. Εκτός του ότι ξενέρωσα απίστευτα γιατί ήμουν κολλημένος είχα σκάσει και ένα 20αρικο συνιστώ όποιον κάνει επαναφορά να κάνει πρώτα back up και να μην αρκεστεί μόνο στο acc του google

Κάπου σου δίνει την δυνατότητα να επαναφερεις τον λογαριασμό σου στο boom beach ακόμα και αν δεν θυμασε τον κωδικό από το mail, δίνοντας πληροφορίες όπως το όνομα στο παιχνιδι , level και κάποια αλλά. Επικοινώνησε μαζί τους και λογικά θα σε κατευθύνουν αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος διέγραψε φωτό και βίντεο από τό τηλέφωνο, πώς μπορεί νά τά επαναφέρει; το τηλέφωνο δεν είναι root
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι απλώς recycle bins, εγώ παλιότερα δεν είχα κάνει δουλειά. Συν ότι κάποια δεν είναι δωρεάν.. Μόνο με το disk digger αν κάνεις δουλειά και μόνο αν δεν έχουν γραφτεί άλλα πράγματα από πάνω. Νομίζω θέλει ρουτ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τρομοκρατείς τον κόσμο ενώ εσύ εσφαλμένα δεν θυμάσαι τον κωδικό σου;

 

Δεν τον τρομοκρατώ να βοηθήσω θέλω γιατί πιο παλιά είχα κάνει το ίδιο με το dream league και ενώ θυμόμουν κωδικούς τα πάντα δεν κράτησε το save. Εγώ το είπα για να μην βρεθεί κανείς προ εκπλήξεως

 

Κάπου σου δίνει την δυνατότητα να επαναφερεις τον λογαριασμό σου στο boom beach ακόμα και αν δεν θυμασε τον κωδικό από το mail, δίνοντας πληροφορίες όπως το όνομα στο παιχνιδι , level και κάποια αλλά. Επικοινώνησε μαζί τους και λογικά θα σε κατευθύνουν αυτοι.

 

Θα το κοιτάξω

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να έχω το Youtube να παίζει στο παρασκήνιο? με το που κλείνω την οθόνη σταματάει

Νομίζω γίνεται με την εφαρμογή Viral.

Αν θες να γίνεται με την επίσημη εφαρμογή του YouTube, θες root και Xposed framework!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γίνεται με την εφαρμογή Viral.

Αν θες να γίνεται με την επίσημη εφαρμογή του YouTube, θες root και Xposed framework!

 

υπαρχει το playtube που το κατεβαζεις απτο play store(αν δεν εισαι root συνηθως)

Edited by eridaell
"Be water my friend" :shifty:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το playtube που το κατεβαζεις απτο play store

Δεν το γνώριζα....

Εγώ πάντως είμαι Root με Xposed και το κάνω........ "επίσημα"! :p;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα....

Εγώ πάντως είμαι Root με Xposed και το κάνω........ "επίσημα"! :p;)

 

ειναι και το xposed ενας αλλος τροπος κιαυτος :D

"Be water my friend" :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...