Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την viva το δύσκολο ειναι η μεταφορα χρηματων σε τραπεζικο λογαριασμό (δυσκολο=χρεωση-δεν βρήκα πόσο-).

δεν γνωριζω αν παραμενουν τα χρηματα στην viva και μπορείς με ΑΛΛΗ μια καρτα να πραγματοποιεις αγορες .μετα προκύπτει και το αφορολόγητο.

Link to comment
Share on other sites

με την viva το δύσκολο ειναι η μεταφορα χρηματων σε τραπεζικο λογαριασμό (δυσκολο=χρεωση-δεν βρήκα πόσο-).

δεν γνωριζω αν παραμενουν τα χρηματα στην viva και μπορείς με ΑΛΛΗ μια καρτα να πραγματοποιεις αγορες .μετα προκύπτει και το αφορολόγητο.

Εννοείται ότι υπάρχει κάρτα, τόσο επαγγελματική όσο και προσωπική της Viva (MasterCard), την οποία χρησιμοποιείς κανονικά για αγορές.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει παλαιότερα μια εφαρμογή σε android που έκανε ακριβώς αυτό στο Viber και δε θυμάμαι ποιες άλλες εφαρμογές υποστήριζε. Νομίζω έπρεπε να εγκατασταθεί πριν σου στείλουν το μήνυμα. Δε θυμάμαι όνομα όμως.

Προσωπικά το θεωρώ τελείως καραγκιοζηλίκι αυτό. Καταλαβαίνει ο άλλος ότι τον δουλεύεις. Μου το κάνουν μερικοί...

Δε θα χρειαστούν κάτι όμως; Θα τα πούμε τότε....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να μετακινήσουμε βιβλία που έχουμε αγοράσει από το play store από τη συσκευή, σαν ξεχωριστό αρχείο το καθένα;

 

Όπως γίνεται στα αγορασμένα μουσικά κομμάτια;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξέρει κανεις τι ειναι αυτο που μου εχει βγαλει ....... φορτίζει κανονικα.;)

 

Screenshot-2020-11-22-17-40-56.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξέρει κανεις τι ειναι αυτο που μου εχει βγαλει ....... φορτίζει κανονικα.;)

 

Screenshot-2020-11-22-17-40-56.png

Μήπως έχεις συνδεδεμένα ακουστικά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις συνδεδεμένα ακουστικά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι ........:)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι αν εγκατέστησες κάτι, πριν στο βγάλει?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όταν μου εβγαλε αυτό το σηματάκι, δεν με άκουγαν και δεν άκουγα κατά την διάρκεια τις κλίσεις & όταν άνοιγα το μεγάφωνο, ολα ο.k. Έβαζα μουσική και ακουγότανε κανονικα. Δεν ξερω πως, αλλά τώρα ειναι ολα o.k. ;)

 

2020-11-23-143226.pngrussian photo host

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όταν μου εβγαλε αυτό το σηματάκι, δεν με άκουγαν και δεν άκουγα κατά την διάρκεια τις κλίσεις & όταν άνοιγα το μεγάφωνο, ολα ο.k. Έβαζα μουσική και ακουγότανε κανονικα. Δεν ξερω πως, αλλά τώρα ειναι ολα o.k. ;)

 

Μήπως καταλάθος, είχες πατήσει όλη την ένταση στο μείον, και σε ενημερωνε οτι πρεπει να βαλεις ακουστικα?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως καταλάθος, είχες πατήσει όλη την ένταση στο μείον, και σε ενημερωνε οτι πρεπει να βαλεις ακουστικα?

 

Οχι, δοκίμασα τα παντα, και επανεκκίνηση. Υποψιάζομαι οτι πρέπει να πήρε υγρασία η υποδοχή για τα ακουστικά ! :music:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome κολλάει άσχημα σε ορισμένα sites πχ gsmarena κλπ. Σας έχει τύχει;

Κι έχω ενεργοποιήσει την έκδοση lite...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome κολλάει άσχημα σε ορισμένα sites πχ gsmarena κλπ. Σας έχει τύχει;

Κι έχω ενεργοποιήσει την έκδοση lite...

 

Κι εγώ παρατήρησα το ίδιο με τον Chrome, στην κανονική έκδοση όχι την lite, κυρίως όταν είχα κι αλλά tab ανοιχτά. Όταν τα έκλεινα δούλευε μια χαρά...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome κολλάει άσχημα σε ορισμένα sites πχ gsmarena κλπ. Σας έχει τύχει;

Κι έχω ενεργοποιήσει την έκδοση lite...

 

Τελευταία μου το κάνει πολύ συχνά σε όλα τα sites

Link to comment
Share on other sites

Σε Android Lollipop, δεν μπορώ πλέον να εγκαταστήσω εφαρμογές από Amazon Store, APKpure ή Aptoide. Ποιες υπηρεσίες χρειάζονται; Υπάρχει κάποιος τρόπος γενικότερα; Η συσκευή, επίσημα τουλάχιστον δεν μπορεί να υποστηριξει νεότερη έκδοση...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Σε Android Lollipop, δεν μπορώ πλέον να εγκαταστήσω εφαρμογές από Amazon Store, APKpure ή Aptoide. Ποιες υπηρεσίες χρειάζονται; Υπάρχει κάποιος τρόπος γενικότερα; Η συσκευή, επίσημα τουλάχιστον δεν μπορεί να υποστηριξει νεότερη έκδοση...
Μόνο παλιότερες εκδόσεις εφαρμογών θα πρέπει να ψάχνεις εδώ και καιρό.

Ούτε αυτές παίζουν δηλαδή;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω κάνει το υπέροχο κόλπο που είδα εδώ. Που έχω βάλει το adguard στο ιδιωτικό dns και μου κόβει τις διαφημίσεις. Όμως ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Όταν πηγαίνω στο σούπερ μάρκετ Βασιλόπουλος π.χ δεν μπορώ να συνδεθώ στο wifi του καταστήματος. Υπάρχει κάποιο κόλπο ώστε να μην αλλάζω κάθε φορά το dns για να μπορώ να συνδεθώ σε τέτοια καταστήματα; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις κανονικά εγκατάσταση την εφαρμογή Viber και όταν σου ζητήσει κινητό θα βάλεις το νούμερο του κινητού με τα κουμπιά. Θα έρθει εκεί (στο κινητό με τα κουμπιά) ο κωδικός επιβεβαίωσης. Τον βάζεις στο tablet και ξεκινάει να δουλεύει.

 

Messenger χωρίς Facebook δεν γίνεται πλέον. Μπορείς όμως να κάνεις το εξής: Ανοίγεις Facebook λογαριασμό. Ξεκινάς το Messenger. Απενεργοποιείς (δεν τον διαγράφεις) τον λογαριασμό Facebook.

 

from my Samsung A71

 

Καλησπέρα. Στο κινητό μου έχω viber κανονικά και θέλω να πάρω ένα samsung tablet WiFi σκέτο. Μπορώ να εγκαταστήσω το viber εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα

 

optoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω κάνει το υπέροχο κόλπο που είδα εδώ. Που έχω βάλει το adguard στο ιδιωτικό dns και μου κόβει τις διαφημίσεις. Όμως ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Όταν πηγαίνω στο σούπερ μάρκετ Βασιλόπουλος π.χ δεν μπορώ να συνδεθώ στο wifi του καταστήματος. Υπάρχει κάποιο κόλπο ώστε να μην αλλάζω κάθε φορά το dns για να μπορώ να συνδεθώ σε τέτοια καταστήματα; Ευχαριστώ

Το βάζεις στο αυτόματο αναγκαστικά. Κι εγώ έτσι κάνω για να μου δώσει μπόνους στο παιχνίδι. Με λίγα λόγια, πρέπει να δεις την διαφήμιση.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω κάνει το υπέροχο κόλπο που είδα εδώ. Που έχω βάλει το adguard στο ιδιωτικό dns και μου κόβει τις διαφημίσεις. Όμως ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Όταν πηγαίνω στο σούπερ μάρκετ Βασιλόπουλος π.χ δεν μπορώ να συνδεθώ στο wifi του καταστήματος. Υπάρχει κάποιο κόλπο ώστε να μην αλλάζω κάθε φορά το dns για να μπορώ να συνδεθώ σε τέτοια καταστήματα; Ευχαριστώ

 

Κατεβάζεις το blokada που κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά και ησυχάζεις με το εταιρικό δίκτυο. Το ίδιο πρόβλημα είχα και γω στην δουλειά. Και επίσης με το blokada δεν σου κόβει τα site το εταιρικό δίκτυο πχ για να βλέπεις online ταινίες. Και εννοείται δεν χρειάζεται άνοιξε κλείσε dns.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.blokada.alarm.dnschanger

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το blokada που κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά και ησυχάζεις με το εταιρικό δίκτυο. Το ίδιο πρόβλημα είχα και γω στην δουλειά. Και επίσης με το blokada δεν σου κόβει τα site το εταιρικό δίκτυο πχ για να βλέπεις online ταινίες. Και εννοείται δεν χρειάζεται άνοιξε κλείσε dns.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.blokada.alarm.dnschanger

 

Θα το δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το blokada που κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά και ησυχάζεις με το εταιρικό δίκτυο. Το ίδιο πρόβλημα είχα και γω στην δουλειά. Και επίσης με το blokada δεν σου κόβει τα site το εταιρικό δίκτυο πχ για να βλέπεις online ταινίες. Και εννοείται δεν χρειάζεται άνοιξε κλείσε dns.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.blokada.alarm.dnschanger

Ισχύει και για τα παιχνίδια; Δηλαδή εγώ που τώρα έχω adguard πρέπει να το πηγαίνω στο αυτόματο για να δω τη διαφήμιση και να μου δώσει μπόνους στο παιχνίδι. Αν βάλω το blockada, πάλι θα πρέπει να κάνω την ίδια διαδικασία;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για τα παιχνίδια; Δηλαδή εγώ που τώρα έχω adguard πρέπει να το πηγαίνω στο αυτόματο για να δω τη διαφήμιση και να μου δώσει μπόνους στο παιχνίδι. Αν βάλω το blockada, πάλι θα πρέπει να κάνω την ίδια διαδικασία;

 

Κάνε μια δοκιμή, γιατί παιχνίδια δεν παίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...