Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω σίγουρα Αλλά Κανε μια δοκιμή να την σβήσεις για λίγες ώρες να δεις. Κ αν δεν είναι αυτή η εφαρμογή που σου κάνει το πρόβλημα ξαναβαλτην!!!

Αν όχι αυτή, τότε κάποια άλλη το κάνει σίγουρα!

Έχεις βάλει καμία εφαρμογή που προέρχεται εκτως play store; αν ναι, μπορεί να φταίει αυτη.

 

Τελικά μάλλον αυτή φταίει. Εδώ και δύο ώρες όλα εντάξει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με έχει βολέψει πολύ το es manager στο να ψάχνω πχ 4 τραγούδια από τα πολλά που έχω να τα κλικαρω και να πατάω αναπαραγωγή. Απλά για κάποιο λόγο όταν κλειδώνει και απενεργοποιειται η οθόνη (πχ αν κάνω τζοκινκ) το τραγούδι παίζει μέχρι το τέλος και μετά δεν πάει στο επόμενο πάρα μόνο αν πατήσω το κεντρικό κουμπί. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω αυτό? Αλλά με το es. Όχι κατεβάζοντας εφαρμογή μουσικής τύπου poweramp γιατί όπως αναφέρω βολευομαι μέσω του μάνατζερ να ψάχνω τι θέλω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με έχει βολέψει πολύ το es manager στο να ψάχνω πχ 4 τραγούδια από τα πολλά που έχω να τα κλικαρω και να πατάω αναπαραγωγή. Απλά για κάποιο λόγο όταν κλειδώνει και απενεργοποιειται η οθόνη (πχ αν κάνω τζοκινκ) το τραγούδι παίζει μέχρι το τέλος και μετά δεν πάει στο επόμενο πάρα μόνο αν πατήσω το κεντρικό κουμπί. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω αυτό? Αλλά με το es. Όχι κατεβάζοντας εφαρμογή μουσικής τύπου poweramp γιατί όπως αναφέρω βολευομαι μέσω του μάνατζερ να ψάχνω τι θέλω

δες στο Player you es δίπλα στο pause/play ..αριστερά .. (Πρέπει να έχεις πατήσει κατά λάθος το κουμπί για repeat...)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό θα ταν οκ.

 

Και κάτι άλλο πείτε ρε παιδιά καμία εύκολοχρηστη εφαρμογή για music player, το poweramp που θεωρείται κορυφαίο κοστίζει. Καμια ανάλογη?

Edited by aaaaztek84
Link to comment
Share on other sites

Το wifi στο ταμπλετ δεν δουλευει, υπαρχει τροπος να κατεβασω καποια ,παιχνιδια κυριως, για τη κορη μου, στο πσ και απο εκει να τα βαλω στο ταμπλετ? Το ταμπλετ ειναι ανδροιτ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σίγουρα Αλλά Κανε μια δοκιμή να την σβήσεις για λίγες ώρες να δεις. Κ αν δεν είναι αυτή η εφαρμογή που σου κάνει το πρόβλημα ξαναβαλτην!!!

Αν όχι αυτή, τότε κάποια άλλη το κάνει σίγουρα!

Έχεις βάλει καμία εφαρμογή που προέρχεται εκτως play store; αν ναι, μπορεί να φταίει αυτη.

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τα ads και βρήκα σύντομα ότι έφταιγε 100% το Premium Wallpaper HD. Μια απλή διαγραφούλα από τη συσκευή και όλα πάνε ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ένας γνωστός μου έφερε ένα huawei ascend y336-u02 από Νιγηρία.(τα δίκτυα σε συχνότητες είναι ίδιες με τα δικά μας)

Ότι κάρτα και να βάλω δεν την αναγνωρίζει,βλέπει όμως σε ποιο σλοτ είναι τοποθετημένη (2καρτο είναι) .

Στις ρυθμίσεις πάλι τίποτα.

IMEI εμφανίζει κανονικά.

Παίζει να είναι κλειδωμένο το δίκτυο όπως έκαναν πριν 10 χρόνια?Εάν ναι πώς μπορώ να το ξεκλειδώσω? (το γουγλε είναι γεμάτο με sites τα οποία όλα με πληρωμή)

 

Καμιά ιδέα η κάτι που μπορώ να κάνω εκτός του να πάρω τηλ την "cosmote" της Νιγηρίας?

 

4.4.2 είναι και φοράει την μαμά emui,ούτε ροοτ είναι τίποτα

:X
Link to comment
Share on other sites

Το wifi στο ταμπλετ δεν δουλευει, υπαρχει τροπος να κατεβασω καποια ,παιχνιδια κυριως, για τη κορη μου, στο πσ και απο εκει να τα βαλω στο ταμπλετ? Το ταμπλετ ειναι ανδροιτ

 

Στο PC θα πρέπει να ψάξεις να βρεις τα apk των παιχνιδιών που θέλεις και να τα στείλεις στο τάμπλετ σου. Για να μην ψάχνεις όμως, μπορείς να τα κατεβάσεις από το play store σε άλλη android συσκευή, να πάρεις τα apk αρχεία με το apk extractor και στη συνέχεια να τα στείλεις από εκεί στο ταμπλετάκι σου.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Στο PC θα πρέπει να ψάξεις να βρεις τα apk των παιχνιδιών που θέλεις και να τα στείλεις στο τάμπλετ σου. Για να μην ψάχνεις όμως, μπορείς να τα κατεβάσεις από το play store σε άλλη android συσκευή, να πάρεις τα apk αρχεία με το apk extractor και στη συνέχεια να τα στείλεις από εκεί στο ταμπλετάκι σου.

Για παιχνίδια τις περισσότερες φορές δεν θέλεις μόνο το apk ....

Link to comment
Share on other sites

Για παιχνίδια τις περισσότερες φορές δεν θέλεις μόνο το apk ....

Τι άλλο μπορεί να θέλει για να κάνεις εγκατάσταση ένα παιχνίδι; Τώρα κάποια ίσως να ζητάνε μετά ίντερνετ, αλλά πιστεύω οι βασικές λειτουργίες θα δουλεύουν.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο μπορεί να θέλει για να κάνεις εγκατάσταση ένα παιχνίδι; Τώρα κάποια ίσως να ζητάνε μετά ίντερνετ, αλλά πιστεύω οι βασικές λειτουργίες θα δουλεύουν.

Το φάκελο με τα data του καθε παιχνιδιού....λέω εγώ....(Μάλλον δεν το έχεις ψάξει.....)

Link to comment
Share on other sites

Το φάκελο με τα data του καθε παιχνιδιού....λέω εγώ....(Μάλλον δεν το έχεις ψάξει.....)

 

Μάλλον θα πρέπει να αφήσεις για λίγο το ψάξιμο και να επικεντρωθείς στο να διαβάζεις προσεκτικότερα τις ερωτήσεις των συμφορουμιτών...λέω εγώ...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να αφήσεις για λίγο το ψάξιμο και να επικεντρωθείς στο να διαβάζεις προσεκτικότερα τις ερωτήσεις των συμφορουμιτών...λέω εγώ...

Μόνο με εγκατάσταση του apk (για τα περισσότερα παιχνίδια) το παιχνίδι ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!! Με το που κάνεις εγκατάσταση το εκάστοτε παιχνίδια και το ανοίξεις θα σου ζητήσει να συνδεθείς στο ίντερνετ (που το ταβλετ δεν εχει...αφού δεν έχει wifi) για να κατεβάσει κάποια αρχεία για να τελειώσει την εγκατάσταση !! .. και μετά να το τρέξεις ... ανεξάρτητος εάν μετά θέλει μετά ίντερνετ για να παίξεις ... διάβασε την ερώτηση #10563

Το εκάστοτε apk είναι λίγα mb ΑΛΛΆ η τελικη εγκατάσταση μπορεί να φτάσει πάνω από 1 gb (Asphalt8 ...apk 30 με 40 mb τελική εγκατάσταση 1.5 gb)

Ας μη το συνεχίσω αλλά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις τα παιχνιαδια που θελω ειναι για μικρες ηλικιες και πολυ απλα. Εγινε η δουλεια μου ευχαριστω για τη βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου καποια επισημη λιστα με το ποιες συσκευες/μοντελα θα παρουν τη νεα εκδοση android 6?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι. Ειμαι ενας νεος χρηστης του android , αγόρασα ενα lenovo a319 και προσπαθω να μαθω το android και τη χρηση του. Εχω ενα προβλημα. Προσπαθω να εγκαταστησω μια εφαρμογη που διαβαζει bar codes και δεν μου δουλευει καμια. Δεν καταλαβαινω γιατι , αναρωτιεμαι αν ειναι καποια ρυθμιση της φωτογραφικης μηχανης και θα ηθελα τη βοηθεια σας. ( η φωτογραφικη ειναι 5ΜΡ και εννοειται οτι την εχω στη μεγιστη αναλυση)

Ευχαριστω. Περιμενω τη βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας δεν δουλεύει καμία, εννοείς ότι δεν διαβάζει (σκανάρει) το μηχάνημα το barcode που έχεις αποθηκεύσει;

Εάν ΝΑΙ, τότε δεν είναι πρόβλημα της εφαρμογής αλλά της έκδοσης Android που έχεις.

Έχω παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου αλλά πριν φτάσω στο ταμείο έχω ανοίξει την εφαρμογή και έχω μεγεθύνει το barcode ώστε να το διαβάζει εύκολα η ταμίας και να τον πληκτρολογεί.

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας δεν δουλεύει καμία, εννοείς ότι δεν διαβάζει (σκανάρει) το μηχάνημα το barcode που έχεις αποθηκεύσει;

Εάν ΝΑΙ, τότε δεν είναι πρόβλημα της εφαρμογής αλλά της έκδοσης Android που έχεις.

Έχω παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου αλλά πριν φτάσω στο ταμείο έχω ανοίξει την εφαρμογή και έχω μεγεθύνει το barcode ώστε να το διαβάζει εύκολα η ταμίας και να τον πληκτρολογεί.

 

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου. Δεν εχω αποθηκευσει κανενα barcode , προσπαθω να διαβασω bar codes τυχαιων προιοντων που εχω σπιτι και δεν διαβαζει κανενα , ειτε μεγαλο ειτε μικρο. Και μου κανει εντυπωση οτι εχω δοκιμασει με διαφορα προγραμματα ( τουλαχιστον 3 και με πολυ καλες αξιολογησεις) αλλα δεν εχω αποτελεσμα. παρχει περιπτωΥση η 5ΜΡ καμερα να ειναι μικρη ?

Ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα αναγνωσης bar code κατα τη γνωμη σας και ποιες οι βελτιστες ρυθμισεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου. Δεν εχω αποθηκευσει κανενα barcode , προσπαθω να διαβασω bar codes τυχαιων προιοντων που εχω σπιτι και δεν διαβαζει κανενα , ειτε μεγαλο ειτε μικρο. Και μου κανει εντυπωση οτι εχω δοκιμασει με διαφορα προγραμματα ( τουλαχιστον 3 και με πολυ καλες αξιολογησεις) αλλα δεν εχω αποτελεσμα. παρχει περιπτωΥση η 5ΜΡ καμερα να ειναι μικρη ?

Ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα αναγνωσης bar code κατα τη γνωμη σας και ποιες οι βελτιστες ρυθμισεις ?

 

Αυτή την έβαλες? Σε όσες συσκευές την έχω περάσει δουλεύει μια χαρά. (θέλει ίντερνετ για αναζήτηση του προϊόντος βέβαια)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εχω τοποθετησει μια rom στο παλιο κινητο, η οποια δυστυχως δεν εχει google play, και γενικα google services οπως ειδα.

Επειδη προσπαθησα ανεπιτυχως κατεβαζοντας απο εδω και απο εκει να κατεβασω ενα apk με το play, αλλα δεν τα καταφερα,

μπορει καποιος να μου πει/δωσει, whatever, πως να εχω ενα ολοκληρωμενο πακετακι για το play, το οποιο να εγκαταστησω διχως αλλα προβληματα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έβαλες? Σε όσες συσκευές την έχω περάσει δουλεύει μια χαρά. (θέλει ίντερνετ για αναζήτηση του προϊόντος βέβαια)

 

Την κατεβασα σημερα. Ουτε αυτη δουλευει. Βεβαια δειχνει οτι προσπαθει να διαβασει τον κωδικα ( η πορτοκαλι βουλα πανω στον κωδικα) αλλα αποτυγχανει τελικα. Υπαρχει περιπτωση να φταιει η αυτοματη εστιαση της φωτογραφικης ? Και αν ναι , πως θα μπορουσα να το αντιμετωπισω ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω τοποθετησει μια rom στο παλιο κινητο, η οποια δυστυχως δεν εχει google play, και γενικα google services οπως ειδα.

Επειδη προσπαθησα ανεπιτυχως κατεβαζοντας απο εδω και απο εκει να κατεβασω ενα apk με το play, αλλα δεν τα καταφερα,

μπορει καποιος να μου πει/δωσει, whatever, πως να εχω ενα ολοκληρωμενο πακετακι για το play, το οποιο να εγκαταστησω διχως αλλα προβληματα;

 

Είχα καταφέρει να περάσω παλιότερα το PlayStore σε ταμπλέτα TurboX που δεν είχε!

Ρίξε μια ματιά εδώ και δοκίμασε αν θέλεις. Φαντάζομαι ότι δεν παίζει ρόλο που είναι παλιές οι εκδόσεις.

Θα αναβαθμιστούν όλα ούτως ή άλλως αυτόματα. Φυσικά μπορείς να αναζητήσεις πιο πρόσφατα αρχεία αν δεν πετύχει μ' αυτά.

(π.χ. το Google Play Store v5.9.11 από εδώ)

Προσωπικά δε μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο αν δεν πετύχει η διαδικασία. Μια φορά χρειάστηκε να το κάνω. Πέτυχε. Τέλος.

Υποθέτω όμως ότι δε θα έχεις πρόβλημα.

Καλή τύχη.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Εχω τοποθετησει μια rom στο παλιο κινητο, η οποια δυστυχως δεν εχει google play, και γενικα google services οπως ειδα.

Επειδη προσπαθησα ανεπιτυχως κατεβαζοντας απο εδω και απο εκει να κατεβασω ενα apk με το play, αλλα δεν τα καταφερα,

μπορει καποιος να μου πει/δωσει, whatever, πως να εχω ενα ολοκληρωμενο πακετακι για το play, το οποιο να εγκαταστησω διχως αλλα προβληματα;

1) Δεν μας λες καν πια συσκευή έχεις, πόσο μάλλον να πας να ρωτήσεις στο θέμα της συσκευής σου.

2) Δεν μας λες πια rom έβαλες.

3) Μπαίνεις συνεχώς στα διάφορα θέματα και ρωτάς πολλές φορές πράγματα άσχετα με το κάθε θέμα, όπως τώρα πχ.

 

Ξεκινά σε παρακαλώ από το θέμα της rom που έβαλες και μετά ρώτα στο θέμα της συσκευής σου κι αν δεν βρεις απάντηση σε ένα από αυτά το πιθανότερο είναι ότι δεν θα υπάρχει λύση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...