Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει και το framaroot αλλα δεν ξερω αν υποστηριζει την συσκευη σου

 

Το εκανα με το Framaroot και ολα καλα...Σ ευχαριστω..!

Link to comment
Share on other sites

To Root dela Vega κάνει root σε Samsung συσκευές χωρίς να επηρεάζει το Knox.

 

http://www.doctorandroid.gr/2013/10/root-galaxy-note-3-knox-root-de-la-vega.html

 

μονο για το Note 3 η για οποιαδηποτε συσκευη που εχει knox?

ρωταω γιατι ο οδηγος αναφερεται στο note 3

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω 4.2.2 και το κινητό της εικόνας. Η στοκ εφαρμογή για αλληλογραφία δεν μου στέλνει πάνω από (νομίζω) 5μβ ως συνημμένο αρχείο. Ενώ η gmail κανονικότατα. Υπάρχει τρόπος και με την στοκ να στείλω; Με βολεύει η στοκ επειδή έχω συνδέσει 3 λογαριασμούς.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει ενα ποστ για το Τech Matrix ,της Matrix Press,που ειναι μηνιαιο ιντερνετικο περιοδικο,που ασχολειται με την Τεχνολογια και τα προιοντα της, που εχει μπει στο κιοσκι του iPad,αλλα σημερα,περνωντας απο τα Γραφεια της Εταιριας που το βγαζει,εμαθα οτι εχει μπει και στο play store του Android.Μπηκα εκει και το κατεβασα.

Tα παιδια που το βγαζουν,δουλευαν παλια στο Hitech,που εχει βεβαια κλεισει,και κανουν μια προσπαθεια μεσα απ αυτο.Οσοι το διαβαζαν,ξερουν.

Ειναι παλιες καραβανες και ξερουν καλα το χωρο και την Αγορά.

Το περιοδικο,ειναι πολυ καλο,και θα το δειτε αμα το κατεβασετε.

Σε λιγες μερες,βγαινει και το δευτερο τευχος.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω 4.2.2 και το κινητό της εικόνας. Η στοκ εφαρμογή για αλληλογραφία δεν μου στέλνει πάνω από (νομίζω) 5μβ ως συνημμένο αρχείο. Ενώ η gmail κανονικότατα. Υπάρχει τρόπος και με την στοκ να στείλω; Με βολεύει η στοκ επειδή έχω συνδέσει 3 λογαριασμούς.

Ευχαριστώ.

 

Οι περισσότερες εφαρμογές email στα κινητά έχουν ένα ρυθμιζόμενο όριο για να σε προστατεύουν από υπερβολική κατανάλωση χώρου και δεδομένων δικτύου. Ψάξε για email attachment limit ή κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες εφαρμογές email στα κινητά έχουν ένα ρυθμιζόμενο όριο για να σε προστατεύουν από υπερβολική κατανάλωση χώρου και δεδομένων δικτύου. Ψάξε για email attachment limit ή κάτι παρόμοιο.

 

Έχω ψάξει και δεν έχει δυστυχώς. Ούτε στο gravity έχω βρει κάποια επιλογή.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει και δεν έχει δυστυχώς. Ούτε στο gravity έχω βρει κάποια επιλογή.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Το ξέρω ότι δε σου λύνω ακριβώς το πρόβλημα, αλλά υπάρχουν πολλές καλές εφαρμογές που υποστηρίζουν πολλαπλούς λογαριασμούς και πολλή παραμετροποίηση. Προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει το K-9 Mail, αλλά υπάρχουν και άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι που με προβληματιζει κι εμενα και δεν εχς κανει ακομα το kingo root και θελω να μαθω περισσοτερα για το Root de la Vega...(και δεν εχω βρει κατι αλλο για alcatel one touch pop c5..)

Αν και δεν πιστεύω ότι θα χρησιμέψουν κάπου στους κινέζους τα δεδομένα σου, μπορούσες να αποσυνδέσεις το λογαριασμό σου και να το δοκιμάσεις.

Anyway, αφού βολεύτηκες με το framaroot, όλα καλά.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σας καταρχην ,

 

αγορασα μια 16G microSD και θελω απο την υπαρχουσα καρτα που εχει το κινητο να κανω copy paste τις εφαρμογες , μεσω του App2SD ειχα μεταφερει εφαρμογες να Μην ειναι το κινητο ( συσκευη ) αλλα να πηγαινουν στην καρτα, τωρα αυτες τις εφαρμογες μιας και αλλαζω καρτα πως θα τις μεταφερω στην καινουργια ? υπαρχει καποια εφαρμογη πως γινεται ? ;)

 

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει και δεν έχει δυστυχώς. Ούτε στο gravity έχω βρει κάποια επιλογή.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Επίσης χρησιμοποιώ K9 με πολλαπλούς λογαριασμούς, το όριο για συνημμένο είναι αν θυμάμαι καλά όπως στο Gmail δηλαδή μέχρι 25mb.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Επίσης χρησιμοποιώ K9 με πολλαπλούς λογαριασμούς, το όριο για συνημμένο είναι αν θυμάμαι καλά όπως στο Gmail δηλαδή μέχρι 25mb.

 

Στην απλή έκδοση του k9 μπορείς να συνδέσεις πάνω από ένα λογαριασμό?

Link to comment
Share on other sites

Στην απλή έκδοση του k9 μπορείς να συνδέσεις πάνω από ένα λογαριασμό?

 

Πριν κανένα χρόνο που το χρησιμοποιούσα είχα τρεις, θα ξαφνιαστώ εάν έχει αλλάξει προς το χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε κ9 ή αλλους mail-clients/προγράμματα κάθε λίγο και λιγάκι αντιμετωπίζετε πρόβλημα με την σύνδεση στο yahoo? κάθε τόσο μου πετάει μήνυμα ότι απέτυχε η σύνδεση και οτι να ξανατσεκάρω τους κωδικούς(που φυσικά δεν έχουν αλλάξει ποτέ...)

αυτό γίνεται και στην στόκ εφαρμογή αλλά σε 3rd party που κατά καιρούς έχω χρησιμοποιήσει...:blink::wacko:

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Στην απλή έκδοση του k9 μπορείς να συνδέσεις πάνω από ένα λογαριασμό?

 

Εννοείτε, την απλή έκδοση έχω κ από λογαριασμούς τρεις τον αριθμό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οσοι εχετε κ9 ή αλλους mail-clients/προγράμματα κάθε λίγο και λιγάκι αντιμετωπίζετε πρόβλημα με την σύνδεση στο yahoo? κάθε τόσο μου πετάει μήνυμα ότι απέτυχε η σύνδεση και οτι να ξανατσεκάρω τους κωδικούς(που φυσικά δεν έχουν αλλάξει ποτέ...)

αυτό γίνεται και στην στόκ εφαρμογή αλλά σε 3rd party που κατά καιρούς έχω χρησιμοποιήσει...:blink::wacko:

Προσωπικά όχι δεν αντιμετωπίζω κάτι αντίστοιχο που λες, απλά μπορεί να καθυστερεί κάποια δεύτερα να κάνει ανανεώσει

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις την παλια καρτα σε εναν υπολογιστη, επιλεγεις να εμφανιζονται και τα κρυφα αρχεια, τα αντιγραφεις ολα καπου. Βαζεις την καινουρια καρτα στον υπολογιστη και αντιγραφεις εκει ολα τα αρχεια απο την παλια. Την βαζεις στο κινητο και λογικα εισαι κομπλε!
•••
Link to comment
Share on other sites

μια λυση ηταν αυτη που σκεφτηκα και μια ακομα ειπα να ξανα κανω μεταφορα τις εφαρμογες στο κινητο - συσκευη και μετα οταν βαλω την νεα καρτα να τις ξανα κανω μεταφορα παλι.
Link to comment
Share on other sites

και αν αντιμετωπισεις καποιο προβλημα απλα κανε μια επανεκκινηση

εγω αυτο εκανα οταν μετεφερα τα παντα απο την παλια sdcard στην καινουργια

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

μονο για το Note 3 η για οποιαδηποτε συσκευη που εχει knox?

ρωταω γιατι ο οδηγος αναφερεται στο note 3

 

Στο Note 3 αναφέρεται άρα για αυτό κάνει μόνο. Τουλάχιστον έτσι λέει ο δημιουργός.

Link to comment
Share on other sites

Νά κάνω μια ίσως χαζη ερώτηση όταν σε ένα κινητο μέ εσωτερική μνήμη πχ 32 γιγα αλλα γιά εφαρμογές 1.48 όπως πολλά κινέζικα,εάν κάνω hard reset σβηνονται μόνο τά 1.48 η όλα τά 32 γιγα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς στο Galaxy Young πως γίνετε το BT ορατό σε όλους χωρίς το χρονόμετρο των 2 λεπτών; Προσπάθησα να το βρω αλλά δεν τα κατάφερα! Πηγαίνει συνέχεια στο κρυφό ή στο ορατό σε όλους ως 2 λεπτά! Έχει την έκδοση 4.1.2 επάνω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς στο Galaxy Young πως γίνετε το BT ορατό σε όλους χωρίς το χρονόμετρο των 2 λεπτών; Προσπάθησα να το βρω αλλά δεν τα κατάφερα! Πηγαίνει συνέχεια στο κρυφό ή στο ορατό σε όλους ως 2 λεπτά! Έχει την έκδοση 4.1.2 επάνω!

 

χωρίς να έχω το κινητό.....αν ενεργοποιήσεις το bluetooth και μετα μέσα από το μενού πατήσεις το αριστερό κουμπί από το home button λογικά θα έχει το χρονικό όριο ορατότητας.

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να έχω το κινητό.....αν ενεργοποιήσεις το bluetooth και μετα μέσα από το μενού πατήσεις το αριστερό κουμπί από το home button λογικά θα έχει το χρονικό όριο ορατότητας.

 

Ναι αλλά εγώ δεν θέλω να έχει χρόνο ορατότητας! Θέλω να είναι απεριόριστο για να προλάβω να στείλω ή να λαμβάνω αρχεία με BT! Τα 2 λεπτά είναι πολύ λίγα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο χρονος αυτος ειναι μονο για τη συνδεση με αλλη συσκευη. Στην αποστολη αρχειου μενει συνδεδεμενο οσο χρειαζετε

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...