Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ως νεος στο android να κανω μια χαζη ερωτηση (για εσας χαζη)

υπαρχει τροπος να κατεβαζω δωρεαν εφαρμογες οι οποιες ειναι επι πληρωμη?

 

Ναι αλλά σύμφωνα με τους κανονισμούς του forum απαγορεύονται τέτοιου είδους συζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σύμφωνα με τους κανονισμούς του forum απαγορεύονται τέτοιου είδους συζητήσεις.

 

ημουν σιγουρος να σου πω την αληθεια οτι δεν θα γινοταν να μαθω λογω κανονισμων απλα εγω ρωτησα μηπωσ και ....δεν ξερεις καμια φορα! :)

Link to comment
Share on other sites

γινεται οταν λαβαινω κατι να εχει notification sto status bar k sti lockscreen? γιατι εμενα δεν αναβει η οθονη κ δεν ξερω ποτε εχω λαβει κατι αν δεν το ακουσω
Link to comment
Share on other sites

γινεται οταν λαβαινω κατι να εχει notification sto status bar k sti lockscreen? γιατι εμενα δεν αναβει η οθονη κ δεν ξερω ποτε εχω λαβει κατι αν δεν το ακουσω

 

Αν έχεις κάποιο Galaxy ή κινητό με Amoled οθόνη, μπορείς να δοκιμάσεις το NoLed

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάω στο κινητό κάνει διακοπές ανά τακτά διαστήματα με αποτέλεσμα να παραπονιέται ο άλλος ότι δεν με ακούει συνέχεια, κάνει κενά κάποιες στιγμές. Το σήμα είναι full κι έχω δίκτυο Cosmote. Δοκίμασα φυσικά επανακίνηση και με 3G αλλά και με 2G αλλά το ίδιο. Είμαι με stock rom.

Υ.Γ Συγγνώμη που δεν το έβαλα στο θέμα του κινητού μου, νομίζω ότι εδώ το θέμα το βλέπουν πιο πολλοί.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάω στο κινητό κάνει διακοπές ανά τακτά διαστήματα με αποτέλεσμα να παραπονιέται ο άλλος ότι δεν με ακούει συνέχεια, κάνει κενά κάποιες στιγμές. Το σήμα είναι full κι έχω δίκτυο Cosmote. Δοκίμασα φυσικά επανακίνηση και με 3G αλλά και με 2G αλλά το ίδιο. Είμαι με stock rom.

Υ.Γ Συγγνώμη που δεν το έβαλα στο θέμα του κινητού μου, νομίζω ότι εδώ το θέμα το βλέπουν πιο πολλοί.

Να το βάλεις στο θέμα της κοσμοτέ καλύτερα. τέτοια προβληματα ειναι συνηθισμένα στην κοσμοτέ

Link to comment
Share on other sites

Έχει πετύχει κανείς κάποια εφαρμογή που να κάνει Bluetooth Voice Dialing και να λειτουργεί χωρίς πολλά πολλά ;

 

Ευχαριστώ :)

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

καποια λυση παιδια καιγομαι... :cry:

 

απο τη σονυ μου ειπαν οτι με αναβαθμση θα φτιαξει αρα απο βδομαδα που θα επιδιορθωσουν και μια αλλη βλαβη θα ξερω...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιο Galaxy ή κινητό με Amoled οθόνη, μπορείς να δοκιμάσεις το NoLed

 

Μια χαρά δουλεύει και σε συσκευές με LCD.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάω στο κινητό κάνει διακοπές ανά τακτά διαστήματα με αποτέλεσμα να παραπονιέται ο άλλος ότι δεν με ακούει συνέχεια, κάνει κενά κάποιες στιγμές. Το σήμα είναι full κι έχω δίκτυο Cosmote. Δοκίμασα φυσικά επανακίνηση και με 3G αλλά και με 2G αλλά το ίδιο. Είμαι με stock rom.

Υ.Γ Συγγνώμη που δεν το έβαλα στο θέμα του κινητού μου, νομίζω ότι εδώ το θέμα το βλέπουν πιο πολλοί.

 

Το είχα αυτό το πρόβλημα με 2 κινητά της COte και διορθώθηκε μόνο με αλλαγή SIM

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξεις τον bootloader της συσκευης πρεπει να εχεις περασει αλλη ρομ ή μπορει να ειναι και σε στοκ απλα να ειναι ρουταρισμενο;

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξεις τον bootloader της συσκευης πρεπει να εχεις περασει αλλη ρομ ή μπορει να ειναι και σε στοκ απλα να ειναι ρουταρισμενο;

ευχαριστω πολυ

 

Ο bootloader νομίζω αλλάζει μόνο με original rom από υπολογιστή ή έχοντας s off με μια περίπλοκη διαδικασία. Για ποιο λόγο να το αλλάξεις;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξεις τον bootloader της συσκευης πρεπει να εχεις περασει αλλη ρομ ή μπορει να ειναι και σε στοκ απλα να ειναι ρουταρισμενο;

ευχαριστω πολυ

 

Κατά το flash μιας νέας Ρομ ΔΕΝ πειραζεται ο bootloader. Αυτόν πρέπει να τον περάσεις με adb από το pc.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ο bootloader νομίζω αλλάζει μόνο με original rom από υπολογιστή ή έχοντας s off με μια περίπλοκη διαδικασία. Για ποιο λόγο να το αλλάξεις;

 

σορρυ λαθος μου...boot animation ηθελα να γραψω....:O

Link to comment
Share on other sites

σορρυ λαθος μου...boot animation ηθελα να γραψω....:O

 

Βρίσκεις το boot animation που θελεις στο αντίστοιχο thread της συσκευής σου ,διαβάζεις αυτά που γράφει ο δημιουργός του και κάνοντας ενα nadroid backup δοκιμάζεις .

Κάποια δουλεύουν και σε stock αλλά στα περισσότερα πρέπει να έχεις custom rom ,αναφέρομαι για την συσκευή σου ( htc one).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψη τι γίνεται όταν κινητό με mhl σε 1080p συνδέεται σε τηλεόραση με 720p?

 

Λογικά θα βγάζει έξοδο σε 720p

Εμένα πάντως αυτό κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

Μιας και ειμαι καινουριος σε android, μηπως θα μπορουσε καποιος να μου λυσει ενα προβλημα που εχω, σχετικα με τη μουσικη που περναω μεσα στο κινητο μου, αφου δε μου διαβαζει τους ελληνικους μικρους χαρακτηρες και τα βγαζει ¨κινεζικα¨!

 

Μηπως υπαρχει καποιο codec ή καποιο player που να τα διαβαζει χωρις προβληματα???

 

Ευχαριστω!!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

Μιας και ειμαι καινουριος σε android, μηπως θα μπορουσε καποιος να μου λυσει ενα προβλημα που εχω, σχετικα με τη μουσικη που περναω μεσα στο κινητο μου, αφου δε μου διαβαζει τους ελληνικους μικρους χαρακτηρες και τα βγαζει ¨κινεζικα¨!

 

Μηπως υπαρχει καποιο codec ή καποιο player που να τα διαβαζει χωρις προβληματα???

 

Ευχαριστω!!

απο που κατεβαζεις τραγουδια?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

Μιας και ειμαι καινουριος σε android, μηπως θα μπορουσε καποιος να μου λυσει ενα προβλημα που εχω, σχετικα με τη μουσικη που περναω μεσα στο κινητο μου, αφου δε μου διαβαζει τους ελληνικους μικρους χαρακτηρες και τα βγαζει ¨κινεζικα¨!

 

Μηπως υπαρχει καποιο codec ή καποιο player που να τα διαβαζει χωρις προβληματα???

 

Ευχαριστω!!

 

απο που κατεβαζεις τραγουδια?

 

Για εφαρμογές μουσικής και μουσική στο Android, δείτε το Android - προτάσεις: Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! Θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

Υπαρχει καποιος τροπος ωστε το κινητο μου (Samsung Galaxy S III ) να παιρνει ιντερνετ απο το λαπτοπ μου στο οποιο εχω 3G συνδεση της Vodafone???

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει και σε συσκευές με LCD.

αδειάζει τη μπαταρία όμως

σορρυ λαθος μου...boot animation ηθελα να γραψω....:O

τα bootanimation τα αλλάζεις απ΄το /system/media,βρίσκοντας κατάλληλα για την ανάλυση της οθόνης σου, έχοντας πρόσβαση root

Έχει κανείς υπόψη τι γίνεται όταν κινητό με mhl σε 1080p συνδέεται σε τηλεόραση με 720p?
το κινητό δίνει και 720p και μικρότερες φυσικά

Καλημερα σας! Θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

Υπαρχει καποιος τροπος ωστε το κινητο μου (Samsung Galaxy S III ) να παιρνει ιντερνετ απο το λαπτοπ μου στο οποιο εχω 3G συνδεση της Vodafone???

ρώτα σε θέμα για υπολογιστές και windows για το πώς κάνεις tethering από τα windows
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάνει ουσιαστικά clone θα επιμείνω.

Το κινητό δείχνει 1080p και στην τηλεόραση στέλνει 720p? Ταυτόχρονα;

ναι .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι καινουριο μελος του φορουμ και πολυ απελπισμενος σε σχεση με το προβλημα που εχει προκυψει.Μου εκαναν δωρο ενα ταμπλετ VIRGO MID9120 με τα εξης στοιχεια, android 4.0.4 , baseband version 1,5 , kernel version 3.0.8+ το κινητο μου ειναι το sony ericsson NEO V και υπαρχει εγκατεστημενη στο λαπ-τοπ μου η εφαρμογη PCC companion που αφορα το κινητο.Συνδεσα το ταμπλετ στο λαπ-τοπ με το καλωδιο που ειχε στην συσκευασια του και χωρις καμμια ερωτηση ή καποια αλλη ενδειξη εχει συμβει κατι που με τις λιγες γνωσεις που εχω μου φαινεται αδυνατον.Το ταμπλετ συμπεριφερεται σαν το κινητο μου,οτι παω να εγκαταστησω απο το μαρκετ μου λεει οτι ειναι συμβατο με το μοντελο του κινητου μου και κανει εγκατασταση,ψαχνω να βρω μεσα στο μενου των ληψεων την εφαρμογη που κατεβασα (π.χ. firefox,keyboard) και δεν υπαρχει τιποτα.Μολις το κινητο μπει στο διαδυκτιο αρχιζει και κανει ληψη αυτα που κατεβασα στην ταμπλετα (δεν εχουν συνδεθει ΠΟΤΕ μεταξυ τους) και με τρελαινει,επισης στο ταμπλετ δεν παιζουν κλιπ απο youtube (γραφουν οτι δεν παιζουν σε κινητα).Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα,εχω φρικαρει.Μπορει καποιος να με ενημερωσει για καποια λυση?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 3μερες το κινητό θέλει επανεκκίνηση γιατί λαγκαρι στης επαφές, ενώ από μνήμη είναι πάνω από 100μβ και cashe καθάρισμα κάθε μέρα γιατί;;

Μήπως να πρέπει να το κλείνουμε κάθε βράδυ;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πρέπει να το κλείνουμε κάθε βράδυ;;

Εαν το αφηνεις ανοιχτο και το βραδυ που και που θελει και μια επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...