Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι άλλο παιδιά, όταν κάνω root τη συσκευή μου και βάλω μία custom rom, το κινητό μου θα λειτουργεί όπως πριν,με τα ίδια menu-market-htc sense κτλ....?

Αυτό που θα βελτιώσω είναι το μέγεθος της rom μου και ότι θα έχω πλήρη ελευθερία στο λειτουργικό μου?

Υπάρχει κάποιο αρνητικό να είσαι root γιατί σχεδόν όλοι εδώ μέσα το υποστηρίζουν με χίλια!

Ρωτάω γιατί το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω root το Desire μου, διότι ο χώρος της μνήμης μου πλέον δεν επαρκή....:(

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρίσκω εύκολα κάποιο ένγραφο με το όνομά του(word, κλπ) μέσω αναζήτησης χωρίς να θέλω ώρες να ψάχνω που είναι ? Εχω το documents to go full.

 

Ευχαριστώ

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον es file explorer που έχει δυνατότητα αναζήτησεις αρχείων.. βάζεις είτε όνομα, είτε filetype π.χ. .doc

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Εχω κάποιες εφαρμογές αγορασμένες.Μετα απο format που έκανα στο τηλέφωνο,οταν παω να κάνω επανεγκατάσταση των εφαρμογών, μου βγάζει ενα μηνυμα"δεν ηταν δυνατή η ευρεση του αντικειμένου για το οποιο πραγματοποιήσατε το αίτημα"Οι εφαρμογές αυτές εμφανίζοντε ως αγορασμένες στο Market και δεν μπορώ να τις ξαναπεράσω στι κινητο...ξέρει κανείς κάτι??
Link to comment
Share on other sites

Εχω κάποιες εφαρμογές αγορασμένες.Μετα απο format που έκανα στο τηλέφωνο,οταν παω να κάνω επανεγκατάσταση των εφαρμογών, μου βγάζει ενα μηνυμα"δεν ηταν δυνατή η ευρεση του αντικειμένου για το οποιο πραγματοποιήσατε το αίτημα"Οι εφαρμογές αυτές εμφανίζοντε ως αγορασμένες στο Market και δεν μπορώ να τις ξαναπεράσω στι κινητο...ξέρει κανείς κάτι??

Μηπως να κανεις τη συσκευη root +market enabler;

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάποιες εφαρμογές αγορασμένες.Μετα απο format που έκανα στο τηλέφωνο,οταν παω να κάνω επανεγκατάσταση των εφαρμογών, μου βγάζει ενα μηνυμα"δεν ηταν δυνατή η ευρεση του αντικειμένου για το οποιο πραγματοποιήσατε το αίτημα"Οι εφαρμογές αυτές εμφανίζοντε ως αγορασμένες στο Market και δεν μπορώ να τις ξαναπεράσω στι κινητο...ξέρει κανείς κάτι??

παντα το κανει αυτο , μη στεναχωριεσαι δοκιμασε μερικες φορες κ μετα αστο καμια 2 ωρες κ ξανατσεκαρε το , θα μπορεσεις να τις κατεβασεις ανενοχλητα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κανουμε enable τις paid εφαρμογες του market σε non rooted συσκευη?.....δεν θελω να χρησιμοποιησω το market enabler για απαιτει root.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν το documents to go, full version έχει αναζήτηση ενγράφου με το όνομά του?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μεταφερω τις φωτογραφιες που εχω στο n97 mini στο nexus s. Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος φακελος που θα μπουν η οπου να ναι?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μεταφερω τις φωτογραφιες που εχω στο n97 mini στο nexus s. Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος φακελος που θα μπουν η οπου να ναι?

Οπου θες τις βαζεις και θα τις διαβασει αυτοματα η εκθεση.

Link to comment
Share on other sites

αυτο καταλαβα και εγω γιατι αναγνωριζει μονο τους χαρακτηρες που μοιαζουν με λατινικους πχ το Σ, το Γ δεν τα αναγνωρισε.. αρα δεν το κανει μονο σε μενα? το εβαλα και το dialer one αλλα και παλι...

και γω το ιδιο προβλημα εχω.αν το λυσες στειλε π.μ πως?η πλακα ειναι πως και γω symbian σ60 ειχα πριν νοκια 5230.λες να φταιει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμια εφαρμογη για να κανουμε βιντεο κλησεις μεσω wifi με τις επαφες μας στο hotmail? και μια ερωτηση σχετικα με το fring εαν κανω μεσω fring κλησιες φωνης σε επαφες μου που χρησιμοποιουν το fring χρεωνομαι?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκαθιστώ το ADW launcher και αλλα adw προγραμματα αλλα δεν βρισκω απο που να τα τρεξω..βασικα παλια οταν είχα βαλει οταν πατουσα το μεσαιο κουμπι δλδ το μενου μου ειχε επιλογη σε ποιο adw να τρεξω στο βασικο ή σε καποιο αλλο...τωρα μετα το app2sd δεν μου τα εμφανιζει...καποιος που μπορεί να βοηθήσει..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Μια ερώτηση. Υπάρχει τρόπος να «κρύψουμε» όσα εικονίδια του μενού δεν χρησιμοποιούμε, για να μην βγαίνουν 7-8 σελίδες και κάνουμε ατέλειωτο scrolling?

 

Εναλλακτικά πρόγραμμα για Φάκελους στο μενού των εικονιδίων υπάρχει; Όχι widgets... φάκελους στο μενού των εικονιδίων ψάχνω.

 

Ευχαριστώ ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Μια ερώτηση. Υπάρχει τρόπος να «κρύψουμε» όσα εικονίδια του μενού δεν χρησιμοποιούμε, για να μην βγαίνουν 7-8 σελίδες και κάνουμε ατέλειωτο scrolling?

 

Εναλλακτικά πρόγραμμα για Φάκελους στο μενού των εικονιδίων υπάρχει; Όχι widgets... φάκελους στο μενού των εικονιδίων ψάχνω.

 

Ευχαριστώ ;)

 

για τα εικονιδια δεν ξερω, αλλα κι εγω θα ηθελα να τα κρυψω. οσο για τους φακελους, δοκιμασε το app mate, ειναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗπως χρεωνει data?

 

wi-fi ή data, προφανώς.

 

Παιδιά και εμένα μου κρασάρει :(

HTC Desire - Redux Gingerbread Rom.

 

Πάω να περάσω καμιά froyo μπας και δουλέψει..

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ βρήκα τρόπο να κρύψω τα εικονίδια που δεν χρησιμοποιώ, απλά τα μετέφερα όλα στις τελευταίες 2 σελίδες...

 

Ποιο πρόγραμμα πρόβλεψης καιρού χρησιμοποιείτε με το x10mini ρε παιδιά, γιατί έχω χάσει τη μπάλα στο μάρκετ, πρέπει να έχει τουλάχιστον 50-60 προγράμματα.... ήδη δοκίμασα weather channel και yahoo weather αλλά δεν μου άρεσαν, το windfinder είναι πολύ καλό αλλά όχι για πόλη (και είναι και πολύ βαρύ σε ΜΒ), δοκιμάζω τώρα το Forecast info αλλά ισχυρίζεται οτι βρέχει όλη μέρα σε Νεο Ηράκλειο/ Νέα Ιωνία, ενώ έχει μόνο σύννεφα και μάλιστα άσπρα.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗπως χρεωνει data?

 

Το data εννοείται ότι το χρεώνει. Το θέμα είναι ότι κάνει ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΚΛΗΣΗ σε κινητό του ατόμου που θέλεις να στείλεις το μήνυμα και αυτό ΚΑΝΟΝΙΚΑ θα έπρεπε να κοστίζει. Πώς είναι δυνατόν να κάνει απαντητική κλήση με μέσω dial plan και να είναι 100% δωρεάν (επιβεβαιωμένο ότι είναι 100% δωρεάν πάντως).

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

πάντως έχουν προσθέσει ένα "σπαστικό" feature, όπου σου'ρχονται μηνύματα από οποιονδήποτε έχει το πρόγραμμα αυτό :( Κάθε τόσο μου έρχονται μηνύματα άσχετα και απο άσχετους. Έπρεπε να έχει επιλογή τουλάχιστον να μην λαμβάνεις τέτοια μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ βρήκα τρόπο να κρύψω τα εικονίδια που δεν χρησιμοποιώ, απλά τα μετέφερα όλα στις τελευταίες 2 σελίδες...

 

Ποιο πρόγραμμα πρόβλεψης καιρού χρησιμοποιείτε με το x10mini ρε παιδιά, γιατί έχω χάσει τη μπάλα στο μάρκετ, πρέπει να έχει τουλάχιστον 50-60 προγράμματα.... ήδη δοκίμασα weather channel και yahoo weather αλλά δεν μου άρεσαν, το windfinder είναι πολύ καλό αλλά όχι για πόλη (και είναι και πολύ βαρύ σε ΜΒ), δοκιμάζω τώρα το Forecast info αλλά ισχυρίζεται οτι βρέχει όλη μέρα σε Νεο Ηράκλειο/ Νέα Ιωνία, ενώ έχει μόνο σύννεφα και μάλιστα άσπρα.

 

εγω το fany widget χρησιμοποιω, μια χαρα τα παει με την προβλεψη και εχει και "θεματα" να διαλεξεις. αλλα οπως ειπες υπαρχουν πολλα...

 

για τα εικονιδια μου φαινεται κουλο να μην υπαρχει τροπος να τα ξεφορτωθεις χωρις να τα απεγκαταστησεις, αλλα τεσπα...

Link to comment
Share on other sites

θα μας πείτε με τι συσκευές και ρομ το χρησιμοποιείτε γιατί εμένα δεεε
Link to comment
Share on other sites

πάντως έχουν προσθέσει ένα "σπαστικό" feature, όπου σου'ρχονται μηνύματα από οποιονδήποτε έχει το πρόγραμμα αυτό :( Κάθε τόσο μου έρχονται μηνύματα άσχετα και απο άσχετους. Έπρεπε να έχει επιλογή τουλάχιστον να μην λαμβάνεις τέτοια μηνύματα.

 

Αμήν παναγία μου.........

 

ΝΑ ρωτήσω σε τι Mode το έχετε για να λαμβάνετε τα μηνύματα??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

θα μας πείτε με τι συσκευές και ρομ το χρησιμοποιείτε γιατί εμένα δεεε

 

Σε εμενα λειτουργουσε αψογα στο Galaxy με 2.2.1.

Aλλα το απεγκατεστησα λογω του παραπανω "feature".

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...