Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρει κάποιος το 1weather από που παίρνει πληροφορίες για τον καιρό?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω ένα κινητό Blacview Zeta με λειτουργικό android 4.4.2 και εδώ και λίγο καιρό μου πετάει να εγκαταστήσω διάφορες εφαρμογές.Έχω κάνει εργοστασιακή επαναφορά και δεν έκανε κάτι.Έχω κάνει και hard reset και τίποτα συνεχίζει το ίδιο.Μήπως ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω; Είναι το κινητό της δουλειάς μου και επειδή έχω λίγα δεδομένα στο πρόγραμμα μου τα τρώει εύκολα.Τα δεδομένα δεν μπορώ να τα κλείσω λόγο δουλειάς (viber,chrome).
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε άνθρωπε, ποτέ πρόλαβες και το τούβλιασες;

 

Είμαι γρήγορος εγώ σ αυτά :lol:

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει. Έκανα φορμάτ στο τάμπλετ του μικρού, γιατί είχε διάφορα θεματάκια, και ξαναεγκατέστησα τα παιχνίδια που είχε. Εχει χαθεί όμως το ιστορικό τους ( τα επίπεδο που βρισκόταν ) παρόλο που όταν πάω από τη εφαρμογή "παιχνίδια Google play" βλέπω τη 'πρόοδό' του. Μιλάω για on line παιχνίδια τύπου 'FIFA mobile football'.

Υπάρχει τρόπος να ανακτήσω το επίπεδο που βρισκόταν;

Όποιος γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα δεόντως.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

αν έχω 3 συσκευές με Android με το ίδιο Google Account. An ενεργοποιήσω το Sync App Data (στον Google λογαριασμό), σημαίνει ότι, ότι εφαρμογή εγκαθιστώ σε μια συσκευή, θα πηγαίνει και στην άλλη;

 

Επίσης, σε περίπτωση που ισχύει το παραπάνω, θα κάνει αυτόματα Sync Usernames & κωδικούς; (πχ Facebook, κτλ)

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό που χάλασε το power button, υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίξει? Εναλλακτικά, υπάρχει περίπτωση με κάποιο τρόπο να πάρω από το κινητό κάτι φωτός από Viber που είναι στη εσωτερική μνήμη?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό που χάλασε το power button, υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίξει? Εναλλακτικά, υπάρχει περίπτωση με κάποιο τρόπο να πάρω από το κινητό κάτι φωτός από Viber που είναι στη εσωτερική μνήμη?.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Αν το βάλεις στην πρίζα δεν ανοίγει;

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλεις στην πρίζα δεν ανοίγει;
Όχι, δείχνει απλά να φορτίζει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Οταν έχεις αποκλείσει καποιον και κανεις απεγκατασταση του viber και ξανα εγκατάσταση ειτε στο ίδιο τηλεφωνο ειτε σε αλλο, ειτε εγκατασταση μετα απο καιρο, ο αποκλεισμός αυτος συνεχίζει να υπάρχει η αναιρείται;

Ο αποκλεισμός δηλαδη γινεται τοπικα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής που ειναι εγκατεστημενο την στιγμη του αποκλεισμου η αποθηκευτεται στο λογαριασμό του χρηστη στο σερβερ οπου, οποια νεα εγκατασταση θα διατηρήσει τις αποκλεισμενες επαφες;;

Link to comment
Share on other sites

αν στειλεις μηνυμα σε αποκλεισμενο χρηστη,προφσνως αυτος δεν το λαμβανει. Ειδοποιείται όμως οτι τον εχεις αποκλείσει?
Link to comment
Share on other sites

Οι αποκλεισμοί γίνονται στις ρυθμίσεις. Αν δεν έχεις backup όλες οι ρυθμίσεις αναιρούνται

 

δηλαδη, εαν εχω αποκλεισει καποιον χρηστη και κανω επαναφορα στο τηλεφωνο και εγκαταστησω ξανα απο την αρχη το viber, τον χρηστη αυτον δεν θα μου τον παρουσιασει ξανα αποκλεισμενο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες έχω ένα Smartphone galaxy s7 κάι ένα ταμπλετ Sony z3.

Ψάχνω τρόπο να μετρήσω την υγρασία. Έχω κατεβάσει κάποιες εφαρμογές με πολλές αξιολογησεις δημοφιλείς (πχ galaxy sensors), το θέμα είναι ότι και στις 2 συσκευές έχουν μεγάλη απόκλιση. Δοκιμάσαμε καί σε ένα LG φίλου καί πάλι τα ίδια.τό ένα πχ έδειχνε 30%υγρασια τον άλλο 49.

 

Επίσης η ίδια εφαρμογη μετράει ύψος καί αλλά στοιχεία . Και στο ύψος υπάρχει κάποιο λάθος (ήμουν σε χωριό πολύ ψηλά και έλεγε κάτι μέτρα) γενικά οι συσκευέςεχω την εντύπωση δείχνουν συχνά ότι να ναι.

 

Έχουν όντως αισθητήρες κάποια Smartphones?? Μήπως κάποια άλλη εφαρμογή??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, έχω ένα θέμα με το Leagoo M5 Plus όπου εγκαθιστάτε από μόνης της μία εφαρμογή και έχει το όνομα chromes. Είναι μπελάς η συσκευή από την αρχή γιατί είχε αναφερθεί ότι ερχότανε με προ εγκατεστημένο malware. Παρόλα αυτά έχω ρουταρη την συσκευή και είναι όσο clean γίνετε. Τα unknown sources είναι απενεργοποιημένα. Έχει ακούσει κάποιος κάτι αντίστοιχο η μήπως ξέρει κάποιος τη είναι αυτό το chromes. (προφανώς δεν είναι ο Chrome). Της τελευταίες μέρες έχει και 2 instances από την εφαρμογή στα apps και όταν τα άφησα για λίγο καιρό χωρίς να κάνω uninstall βλέπω ότι μεγαλώνει και η μνήμη που χρησιμοποιεί.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Οπως γραφω και στον τιτλο ενω στελνω κανονικα emoji απο to xiaomi mi max οι παραληπτες δεν μπορουν να τα δουν.

Υπαρχει καμια ρυθμιση?

Ευχαριστω.

xiaomi m1 a1:)
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

'Εχω αγοράσει το licence για μια εφαρμογή που κάνει Autoanswer σε κλήσεις στο android, όταν έχω συνδέσει το handsfree.

Στην αναβάθμιση σε Android 6, αυτό σταμάτησε να παίζει και ο προγραμματιστής μου είπε πως η Google στο λογισμικό, για λόγους προστασίας, απενεργοποίησε την εντολή από 3rd party applications.

 

'Εχει κανείς σας κάτι να προτείνει;

Κάποια εφαρμογή που να δουλεύει σε android 6;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ένα κινητό τίγκα στο malware. Απορώ γιατί τους αφήνουν και τα πουλάνε ακόμα. Τα ίδια προβλήματα είχε κι ένας φίλος μου και το ξεφορτώθηκε μετά από 1 ημέρα. Στη θέση σου θα το έδινα και θα έπαιρνα μία πιο αξιόπιστη μάρκα. Ακόμα και με root δεν θα το εμπιστευόμουν.
Link to comment
Share on other sites

I Flashed προσαρμοσμένη Rom σε αυτό, αλλά δεν λειτουργεί έτσι i Flash Stock Rom ξανά. Μετά από εκείνη τη στιγμή, δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τον πολύ σπινθήρα μου. πηγαίνει μόνο στο λογότυπο της εκκίνησης.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ 'όλα, θα πρέπει να αφαιρέσετε την μπαταρία από το τηλέφωνό σας για να την απενεργοποιήσετε για περίπου 30 δευτερόλεπτα. Τώρα Ενεργοποιήστε το τηλέφωνο και Ελέγξτε.

 

δεν λειτουργεί ακόμα; Στη συνέχεια, πατήστε το πλήκτρο αύξησης της έντασης ήχου + Αρχική σελίδα + τροφοδοσία και προσπαθήστε να σκουπίσετε τα δεδομένα / εργοστασιακά επαναφέρετε το πολύ.

 

Ακόμη δεν λειτουργεί; Στη συνέχεια, πρέπει να Flash Flash Rom ξανά με Fresh αρχεία. (Κατεβάστε το νέο Rom και το Smart Phone Flash Tool Tool)

 

Ανοίξτε το εργαλείο SP Flash Φορτώστε το αρχείο scatter και αναβοσβήνει το τηλέφωνό σας. μετά τη φόρτωση του Flash σε 2 λεπτά, επειδή η πρώτη φορά κανονικά είναι αργή.

Link to comment
Share on other sites

I Flashed προσαρμοσμένη Rom σε αυτό, αλλά δεν λειτουργεί έτσι i Flash Stock Rom ξανά. Μετά από εκείνη τη στιγμή, δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τον πολύ σπινθήρα μου. πηγαίνει μόνο στο λογότυπο της εκκίνησης.
Google translated?

 

Και πρώτα ποστ και από τους δύο; Κάτι βρωμάει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω, και για μένα έφαγε μεγάλο Χ η εταιρία. Παρόλα αυτά για οικονομικούς λόγους δεν μπορώ να αλλάξω την συσκευή και έλεγα μήπως μπορώ να κάνω κάτι. Επίσης εφόσον είναι τόσο κακό δεν έχουνε κάνει port σε καμία custom rom.. ☹
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως μπορείς να την απενεργοποιήσεις την εφαρμογή. Κατήργησε όλες τις προσβάσεις της κλπ

Αν το έχεις root εγκατέστησε το disable service και ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ αλλάξέ του τα φώτα :D

 

Αν και είναι πολύ μπελαλίδικες οι εφαρμογές τους. Σε ένα bluboo dual, αδρανοποίησα την εφαρμογή του καιρού που είχε η εταιρία (και δεν δούλευε). Το κινητό τρελάθηκε. Θέλει προσοχή λοιπόν.

Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω και ευχαριστω για την ιδέα. αλλά νομίζω ότι απλά θα συνεχίσει να εμφανίζεται σαν new instance στο κινητό και θα συνεχίζει την δουλειά του. :) πραγματικά απαράδεκτη η Leagoo.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...