Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιός θεωρείτε ότι είναι ο απλούστερος τρόπος για να συγχρονιστούν ένα Galaxy S με ένα WinMobile και ένα PC ?

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να εγκαθίσταται στο pc, να μπορώ να επεξεργάζομαι τις επαφές και τα ραντεβού μου και παράλληλα να συγχρονίζω τόσο με τα προαναφερόμενα κινητά όσο και με το gmail ?

 

Το LG PC Suite που αναφέρθηκε προηγουμένως, μπορεί να κάνει αυτή τη δουλειά ή είναι συμβατό μόνο με LG ?

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη ώμος αν σκεφτείς ότι στέλνεις 30χ10 =300 + (300 η απαντήσεις);) μηνύματα το μήνα και αυτό με 2,77 euro για πάντα, δεν είναι και μικρή υπηρεσία...!!!:)

 

Σίγουρα. Και πάλι συμφέρει. Απεριόριστη (σχεδόν) επικοινωνία για πάντα με κόστος ενός σουβλακίου.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με τον διπυρινο lg να κατεβασω το https://market.android.com/details?id=com.parizene.netmonitor&feature=search_result και μου εμφανιζε ενα παρομοιο χαρτι με κατι νουμερα οπως στην παραπανω φωτογραφια τι σημαινει το κοκκινο και τι το πρασινο;. που μπορω να δω απο ποια κεραια παιρνω σημα;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ποιός θεωρείτε ότι είναι ο απλούστερος τρόπος για να συγχρονιστούν ένα Galaxy S με ένα WinMobile και ένα PC ?

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να εγκαθίσταται στο pc, να μπορώ να επεξεργάζομαι τις επαφές και τα ραντεβού μου και παράλληλα να συγχρονίζω τόσο με τα προαναφερόμενα κινητά όσο και με το gmail ?

 

Το LG PC Suite που αναφέρθηκε προηγουμένως, μπορεί να κάνει αυτή τη δουλειά ή είναι συμβατό μόνο με LG ?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3401677#post3401677

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, μόλις πέρασα τις επαφές μου στο G-mail και τουλάχιστον έχω ένα backup από αυτές !

Εξακολουθώ όμως να ψάχνω κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να κάνω το ίδιο και offline χωρίς να έχω ανοικτό το mail.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να εξασφαλίσει αφ'ενός συμβατότητα και αφ'ετέρου ευκολία ?

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπορείς να μεταφέρεις τις επαφές σου από το gmail στο Outlook του PC σου εύκολα...

 

http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/transfer-contacts-between-outlook-and-google-gmail-HA010222048.aspx

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μεταφέρεις τις επαφές σου από το gmail στο Outlook του PC σου εύκολα...

 

http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/transfer-contacts-between-outlook-and-google-gmail-HA010222048.aspx

 

Μήπως μπορείς να μου προτείνεις και κάποιο άλλο "ανεξάρτητο" software ?

Δυστυχώς αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Outlook στον υπολογιστή μου και δεν διαθέτω την πλήρη έκθεση του προγράμματος ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως μπορείς να μου προτείνεις και κάποιο άλλο "ανεξάρτητο" software ?

Δυστυχώς αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Outlook στον υπολογιστή μου και δεν διαθέτω την πλήρη έκθεση του προγράμματος ...

 

Δες αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=311983

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ ωραίο προγραμματάκι και ελπίζω να αποθηκεύει τις επαφές με "συμβατό" τρόπο ώστε να μπορούν να τροποποιηθούν και από το gmail αλλά και από άλλο παρόμοιο πρόγραμμα.

Παρατήρησα ότι για να λειτουργήσει προϋποθέτει την ύπαρξη του MyPhoneExplorer Client στο κινητό ή μπορεί να λειτουργήσει και αυτόνομα ?

 

υ.γ. : Εάν είναι απαραίτητο το client, μπορεί να εγκατασταθεί στην εξωτερική SD κάρτα και με ποιόν τρόπο γίνεται αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

μιά ερώτηση..

πως μπορώ να ορίσω στα ΣΜΣ να στέλνει αυτά με τα κεφαλάια, των 160 χαρακτήρων και όχι αυτά με τα πεζά που είναι μικρότερα ;

 

και άλλη μια ερώτηση, στο πληκτρολόγιο android εχω αγγλικά, γερμανικά αλλά όχι Ελληνικά...

πως μπορώ να προσθέσω ;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

και άλλη μια ερώτηση, στο πληκτρολόγιο android εχω αγγλικά, γερμανικά αλλά όχι Ελληνικά...

πως μπορώ να προσθέσω ;

 

Kατεβάζεις αυτό Multiling keyboard

Edited by Giannis1234

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Kατεβάζεις αυτό Multiling keyboard

 

μα δεν θέλω να το αλλάξω.. μια χαρα με βολεύει... και σοτ μέγεθος και σε όλα..

απλά είχε ελληνικά, και σε κάποιο upgrade τάχασε....

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μα δεν θέλω να το αλλάξω.. μια χαρα με βολεύει... και σοτ μέγεθος και σε όλα..

απλά είχε ελληνικά, και σε κάποιο upgrade τάχασε....

 

Ποια συσκευή έχεις; Μήπως να απευθυνθείς στο θέμα της;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το multiling εχει βελακια δεξια,αριστερα,πανω,κατω γιατι δεν τα βρισκω.

Επισης με τ9 κανενα πλητρολογιο δεν στελνει 160 χαρακτηρες sms?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...

τα εχω δοκιμασει ολα...

αφου σκεφτομαι να τα παρατησω...

αχαχαχαχ

παντως ειχα παει μια βολτα απο mall με τν κοπελια και ειπα να ρωτησω εκει...

μου ειπαν να κατεβασω απο το market τν εφαρμογη bluetooth manager....

το εκανα...καμια δεκαρια εφαρμογες δοκιμασα...

ματαια.......:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα .

Σαν νέος στην οικογένεια τον ANDRIOID έχω και εγώ μερικές (μάλλον δεκάδες :P) απορίες.

Μου έχουν βγει τα μάτια να διαβάζω το forum και πιστεύω ότι έχω μάθει αρκετά χάρη σε πολλούς από εσάς εδώ !

Αλλά δεν βρήκα πουθενά ένα θεματάκι που να μου εξηγεί τι γίνετε με τα δικαιώματα που ζητάνε

σχεδόν όλες οι εφαρμογές / παιχνίδια που κατεβάζω π.χ. από Market.΄

Ανάγνωση τηλ . καταλόγου , θέση βάση δικτύου , θέση βάση GPS, αποστολή μηνυμάτων , εκτέλεση τηλ κλήσεων και πολλά άλλα.

Μέχρι που σάλταρα και σας γράφω τώρα αυτό το μήνυμα . Η τελευταία εφαρμογή που εγκατέστησα μονό Αριθ. Ταυτότητας ,

ομάδα αίματος και αν είμαι Straight δεν με ρώτησε :P

 

Και σας ερωτώ :

να εγκαταστήσω εφαρμογές / παιχνίδια που ζητάνε παπάδες από δικαιώματα η όχι ?

τι κινδύνους από τα προσωπικά μου δεδομένα διατρέχω

 

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για το θέμα θα μου ήταν πολύ χρήσιμη και θα σας ειμουν ευγνώμων (που είμαι ήδη αρκετά)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων Γιώργος

 

Samsung Galaxy 3 ROM v7 by Kyrillos13 , Rooted (κάτι πιστεύω ότι έμαθα )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα .

Σαν νέος στην οικογένεια τον ANDRIOID έχω και εγώ μερικές (μάλλον δεκάδες :P) απορίες.

Μου έχουν βγει τα μάτια να διαβάζω το forum και πιστεύω ότι έχω μάθει αρκετά χάρη σε πολλούς από εσάς εδώ !

Αλλά δεν βρήκα πουθενά ένα θεματάκι που να μου εξηγεί τι γίνετε με τα δικαιώματα που ζητάνε

σχεδόν όλες οι εφαρμογές / παιχνίδια που κατεβάζω π.χ. από Market.΄

Ανάγνωση τηλ . καταλόγου , θέση βάση δικτύου , θέση βάση GPS, αποστολή μηνυμάτων , εκτέλεση τηλ κλήσεων και πολλά άλλα.

Μέχρι που σάλταρα και σας γράφω τώρα αυτό το μήνυμα . Η τελευταία εφαρμογή που εγκατέστησα μονό Αριθ. Ταυτότητας ,

ομάδα αίματος και αν είμαι Straight δεν με ρώτησε :P

 

Και σας ερωτώ :

να εγκαταστήσω εφαρμογές / παιχνίδια που ζητάνε παπάδες από δικαιώματα η όχι ?

τι κινδύνους από τα προσωπικά μου δεδομένα διατρέχω

 

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για το θέμα θα μου ήταν πολύ χρήσιμη και θα σας ειμουν ευγνώμων (που είμαι ήδη αρκετά)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων Γιώργος

 

Samsung Galaxy 3 ROM v7 by Kyrillos13 , Rooted (κάτι πιστεύω ότι έμαθα )

Οι εφαρμογές από το επίσημο Market, δηλαδή αυτό που είναι προεγκαταστημένο στο κινητό, είναι ασφαλείς.

Συνήθως όσες ζητάνε πρόσβαση σε κάτι, είναι επειδή το χρειάζονται. Βέβαια αν βάλεις κάποια κινούμενη ταπετσαρία και σου ζητήσει πρόσβαση στις επαφές, ε καλύτερα μην την βάλεις. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα .

Σαν νέος στην οικογένεια τον ANDRIOID έχω και εγώ μερικές (μάλλον δεκάδες :P) απορίες.

Μου έχουν βγει τα μάτια να διαβάζω το forum και πιστεύω ότι έχω μάθει αρκετά χάρη σε πολλούς από εσάς εδώ !

Αλλά δεν βρήκα πουθενά ένα θεματάκι που να μου εξηγεί τι γίνετε με τα δικαιώματα που ζητάνε

σχεδόν όλες οι εφαρμογές / παιχνίδια που κατεβάζω π.χ. από Market.΄

Ανάγνωση τηλ . καταλόγου , θέση βάση δικτύου , θέση βάση GPS, αποστολή μηνυμάτων , εκτέλεση τηλ κλήσεων και πολλά άλλα.

Μέχρι που σάλταρα και σας γράφω τώρα αυτό το μήνυμα . Η τελευταία εφαρμογή που εγκατέστησα μονό Αριθ. Ταυτότητας ,

ομάδα αίματος και αν είμαι Straight δεν με ρώτησε :P

 

Και σας ερωτώ :

να εγκαταστήσω εφαρμογές / παιχνίδια που ζητάνε παπάδες από δικαιώματα η όχι ?

τι κινδύνους από τα προσωπικά μου δεδομένα διατρέχω

 

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για το θέμα θα μου ήταν πολύ χρήσιμη και θα σας ειμουν ευγνώμων (που είμαι ήδη αρκετά)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων Γιώργος

 

Samsung Galaxy 3 ROM v7 by Kyrillos13 , Rooted (κάτι πιστεύω ότι έμαθα )

μη δινεις σημασια..εγω τιποτα δεν κοιταω προχωρω αμεσα στην εγκατασταση..500+ εφαρμογες χωρις προβλημα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα .

Σαν νέος στην οικογένεια τον ANDRIOID έχω και εγώ μερικές (μάλλον δεκάδες :P) απορίες.

Μου έχουν βγει τα μάτια να διαβάζω το forum και πιστεύω ότι έχω μάθει αρκετά χάρη σε πολλούς από εσάς εδώ !

Αλλά δεν βρήκα πουθενά ένα θεματάκι που να μου εξηγεί τι γίνετε με τα δικαιώματα που ζητάνε

σχεδόν όλες οι εφαρμογές / παιχνίδια που κατεβάζω π.χ. από Market.΄

Ανάγνωση τηλ . καταλόγου , θέση βάση δικτύου , θέση βάση GPS, αποστολή μηνυμάτων , εκτέλεση τηλ κλήσεων και πολλά άλλα.

Μέχρι που σάλταρα και σας γράφω τώρα αυτό το μήνυμα . Η τελευταία εφαρμογή που εγκατέστησα μονό Αριθ. Ταυτότητας ,

ομάδα αίματος και αν είμαι Straight δεν με ρώτησε :P

 

Και σας ερωτώ :

να εγκαταστήσω εφαρμογές / παιχνίδια που ζητάνε παπάδες από δικαιώματα η όχι ?

τι κινδύνους από τα προσωπικά μου δεδομένα διατρέχω

 

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για το θέμα θα μου ήταν πολύ χρήσιμη και θα σας ειμουν ευγνώμων (που είμαι ήδη αρκετά)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων Γιώργος

 

Samsung Galaxy 3 ROM v7 by Kyrillos13 , Rooted (κάτι πιστεύω ότι έμαθα )

Μα καλα εχεις κανει root ,εχεις βαλει custom rom και φοβασαι να βαλεις εφαρμογες γιατι ζητανε δικαιωματα?Βαλ'του εφαρμογες αφοβα,δως του να καταλαβει.Τα δικαιωματα ειναι απλως οι αδειες που δινεις στην εφαρμογη προκειμενου να λειτουργησει στην συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

Στα HTC χρειαζεται s-off για να λειτουργησει το Chainfire?

 

Ναι, εννοείται.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...αγορασα πριν 10 μερες το galaxy s ii και εχω ενα θεμα με την μπαταρια του...οτι χρηση και κανω πανω απο μια μερα μονο μια φορα εχει κρατησει...χρησιμοποιω το bluetoothτο πρωι στη δουλεια...εκανα reboot που ειπε ενασ φιλος αλλα μια μερα μονο ειχε καταναλωση 1% την ωρα...την επομενη παλι τα ιδια...

 

galaxy sii

2.3.3

XKE7

XWKF3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα...αγορασα πριν 10 μερες το galaxy s ii και εχω ενα θεμα με την μπαταρια του...οτι χρηση και κανω πανω απο μια μερα μονο μια φορα εχει κρατησει...χρησιμοποιω το bluetoothτο πρωι στη δουλεια...εκανα reboot που ειπε ενασ φιλος αλλα μια μερα μονο ειχε καταναλωση 1% την ωρα...την επομενη παλι τα ιδια...

 

galaxy sii

2.3.3

XKE7

XWKF3

 

To πρόβλημα σου αφορά το συγκεκριμένα το GS2, απευθύνσου στο θέμα του... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305256

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...