Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να πάρω το mi6 το μπλε. Λόγω έλλειψης μπάντας 20 θα αντιμετωπίσω πρόβλημα με Vodafone; Πρακτικά πράγματα όποιος έχει δοκιμάσει τη Vodafone. Με ενδιαφέρει κυρίως η Αθήνα και η Καλαμάτα! Edited by trtr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανένα θέμα. Χτυπατο.. θα είσαι φουλ κομπλέ.. έχω vodafone k wind επαρχία είμαι 4g . Το κινητο φυσαει

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 ημέρες συμβίωσης με το θηριακι επανέρχομαι.

Πρόκειται για ότι καλύτερο έχει βγάλει η xiaomi έως τώρα. Τουλάχιστον από αυτά που έχουν περάσει από τα χέρια μου (mi 4/mi note pro/mi max).

Δεν βρίσκω ένα ψεγάδι πραγματικά. Εχει καταφέρει να παραγκωνισει όσον αφορά την καθημερινή χρήση το mi max που είχα και το note 4 που πάντως το χρησιμοποιώ για άλλες δουλειές.

Δεν καταλαβαίνει τίποτα, μπαταρία τέρας, δεν ζεσταίνεται, κι έχει άψογο digitizer, παρά πολύ καλή κάμερα και μπρος και πίσω.

Eξακολουθώ να μη μπορώ να καταλάβω πως χώρεσαν τόσο μεγάλη μπαταρία σε τόσο εκλεπτυσμένη συσκευή.

Επιμενω ότι αξίζει την τιμή του στα ελληνικά μαγαζια.

Μακαρι να συνεχίσει έτσι η xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε η 8.5.1.0 αλλά δε πρόσεξα κάτι διαφορετικό. Αναφέρει κάποια fixes αλλά δεν είχα θέμα έτσι κι αλλιώς με αυτά

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

μία ερώτηση προς τους χρήστες. βλέπω πως το πιο συμφέρον να το πάρεις είναι μέσω banggood, geekbuying ή gearbest. από που λέτε είναι καλύτερα από θέμα του να μην περάσει τελωνείο και από θέμα να έρθει με σωστή ρομ?

 

βλέπω μόνο στο banggood έχει την άσπρη έκδοση σε 357€ ενώ τα άλλα την έχουν 411€.

 

επίσης να το ρισκάρω με την δωρεάν υπηρεσία του ταχυδρομείου ή να πάω στην επόμενη που έχει και κανά 30€αρι κόστος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

μία ερώτηση προς τους χρήστες. βλέπω πως το πιο συμφέρον να το πάρεις είναι μέσω banggood, geekbuying ή gearbest. από που λέτε είναι καλύτερα από θέμα του να μην περάσει τελωνείο και από θέμα να έρθει με σωστή ρομ?

 

βλέπω μόνο στο banggood έχει την άσπρη έκδοση σε 357€ ενώ τα άλλα την έχουν 411€.

 

επίσης να το ρισκάρω με την δωρεάν υπηρεσία του ταχυδρομείου ή να πάω στην επόμενη που έχει και κανά 30€αρι κόστος?

 

Παρτο απ όπου θες αλλά μη τσιγκουνευτεις το priority line. Eτσι και στο τσακωσουν πας για 150αρσ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

μία ερώτηση προς τους χρήστες. βλέπω πως το πιο συμφέρον να το πάρεις είναι μέσω banggood, geekbuying ή gearbest. από που λέτε είναι καλύτερα από θέμα του να μην περάσει τελωνείο και από θέμα να έρθει με σωστή ρομ?

 

βλέπω μόνο στο banggood έχει την άσπρη έκδοση σε 357€ ενώ τα άλλα την έχουν 411€.

 

επίσης να το ρισκάρω με την δωρεάν υπηρεσία του ταχυδρομείου ή να πάω στην επόμενη που έχει και κανά 30€αρι κόστος?

388Ε μαζι με το κοστος της DHL.

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi6-Mi-6-Mobile-Phone-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-835-Octa-Core-5/32815268373.html?spm=2114.13010708.0.0.aKyHpl

100% χωρις τελωνειο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα το mi6 6/128 ceramic απο gearbest, μέχρι να έρθει αυτή η έκδοση εχω στα χέρια μου το mi6 64gb απο eglobal central και οταν παραλάβω το 64ρι θα φύγει.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να παραγγείλω το mi 6 κι έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις. Στο gearbest υπάρχει με international rom και με global rom . Επίσης είδα ότι υπάρχει και η global version της συσκευής όχι μόνο rom όπου στη συσκευασία περιλαμβάνεται φορτιστής για Ευρωπαϊκή ένωση. Δεν ξέρω εκτός από αυτό αν διαφέρει και σε κάτι άλλο. Το θέμα είναι να το πάρω και να μην μπω στη διαδικασία να φλασάρω άλλη rom και να μπορώ να κάνω OTA updates. Sorry αν κούρασα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα θέλω να παραγγείλω το mi 6 κι έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις. Στο gearbest υπάρχει με international rom και με global rom . Επίσης είδα ότι υπάρχει και η global version της συσκευής όχι μόνο rom όπου στη συσκευασία περιλαμβάνεται φορτιστής για Ευρωπαϊκή ένωση. Δεν ξέρω εκτός από αυτό αν διαφέρει και σε κάτι άλλο. Το θέμα είναι να το πάρω και να μην μπω στη διαδικασία να φλασάρω άλλη rom και να μπορώ να κάνω OTA updates. Sorry αν κούρασα.

Αν ισχύει αυτό είμαστε οκ και με international version;

https://techmaniacs.gr/xiaomi-mi-6-kykloforise-i-global-rom-ke-anavathmizi-tin-international-85729-2/

Link to comment
Share on other sites

Γιατι λετε οτι δεν εχει την 800αρα μπαντα; Ενας που το εχει αγγελια μου ειπε οτι την εχει κι οτι ειναι η global εκδοση του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν υπάρχει global έκδοση του κινητού...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν υπάρχει global έκδοση του κινητού...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αυτή είναι η global version. Ρίξε μια ματιά στις φωτογραφίες. Δεν έχει την Β20 απλώς η συσκευασία έχει αγγλικά και περιέχει τον κανονικό φορτιστή τίποτα άλλο απ ότι κατάλαβαhttp://https://m.aliexpress.com/s/item/32810995086.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.7f25570faLUwqy

Edited by Basilis_Limpa
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Βάλανε φορτιστή ευρωπαϊκό και την βάφτισαν global.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Βάλανε φορτιστή ευρωπαϊκό και την βάφτισαν global.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κάπως έτσι φίλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποίο και να πάρω είναι το ίδιο δηλαδή; θα έχω official έκδοση και OTA update international ή global rom;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Λοιπόν βρήκα ένα mi 6 μερικών ημερών με global rom.Στα 370 μου το δίνουν.Αξίζει το τηλ στα χρήματα αυτά?Έχω ένα k3 note τώρα κ σκέφτομαι να το πάρω,διάβασα ότι για τα λεφτά του κοιτάει ναυαρχίδες στα μάτια,σε επιδόσεις τουλάχιστον.Επίσης δεν μπορώ να βρω αν θα πάρει oreo

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάτε ρε σεις με τα oreo κλπ

Εγώ στο νεξους 5χ που το έβαλα δεν είδα καμία διαφορά

Ολόιδιο

Τώρα στα 370 η τιμή δεν είναι ούτε ακριβή αλλά ούτε και φτηνή

Το κινητό μοιάζει σούπερ

 

 

Τζαμακι έχει βάλει κανείς ;

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το ceramic προσφορά από Gearbest international version. Θα το στείλουν με priority line. Πιστεύω να είμαι οκ με τελωνείο κτλ.

 

Και εγω παρήγγειλα το κεραμικό 6/128 και απο το Ίδη υπάρχων mi6 64gb που εχω στην κατοχή μου είμαι πολύ ικανοποιημένος αλλά απο την αρχή ειχα αμφιβολίες για τον αποθηκευτικό χώρο και έτσι παρήγγειλα και το 128gb απο gearbest μόνο που δεν πρόλαβα το κουπόνι που έτρεχε εως το Σάββατο αν θυμάμαι καλά.Priority line/ Eu express αυτό μου πρότεινε φιλος που αγορασε και δεν ειχε τελωνείο.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...