Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ λίγο είναι οι 5 ώρες sot πάντως. Πρέπει να περιμένει να κάνει μερικές φορτίσεις για να δει κανονικά νούμερα. Εγώ στο S7 βλέπω πάνω από 5 και μέχρι 5:40.. 4g, τοποθεσία, ΒΤ, αυτόματη φωτεινότητα και χωρίς downgrade ανάλυσης...

 

Πιστεύω ότι το Nokia 6, για τα δεδομένα του θα πρέπει να ξεπερνάει τις 6:30 ώρες οθόνης στο ίδιο μοτίβο

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και είναι νωρίς ακόμα Μήπως μπορείς να μου πεις πώς θα πάει η αυτονομία σε σχέση με το 930?

 

Η μπαταρία μετά από 3 φορτίσεις και με τα δεδομένα ανοιχτά σε 4g τη μισή ημέρα και την άλλη μισή με WiFi, ομιλία περίπου 1 ώρα και 20' και αρκετό facebook, σερφάρισμα-chat και οθόνη στην αυτόματη φωτεινότητα, ξεκινώντας από τις 8 το πρωί, στις 10 το βράδυ είναι στο 24%.

Edited by KARATEKA
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ λίγο είναι οι 5 ώρες sot πάντως. Πρέπει να περιμένει να κάνει μερικές φορτίσεις για να δει κανονικά νούμερα. Εγώ στο S7 βλέπω πάνω από 5 και μέχρι 5:40.. 4g, τοποθεσία, ΒΤ, αυτόματη φωτεινότητα και χωρίς downgrade ανάλυσης...

 

Πιστεύω ότι το Nokia 6, για τα δεδομένα του θα πρέπει να ξεπερνάει τις 6:30 ώρες οθόνης στο ίδιο μοτίβο

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανάλογα με την χρήση, σήμα κλπ

Εγώ με το S7e είχα ή και λιγότερο.

Οι 5 ώρες μου φαίνονται μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία μετά από 3 φορτίσεις και με τα δεδομένα ανοιχτά σε 4g τη μισή ημέρα και την άλλη μισή με WiFi, ομιλία περίπου 1 ώρα και 20' και αρκετό facebook, σερφάρισμα-chat και οθόνη στην αυτόματη φωτεινότητα, ξεκινώντας από τις 8 το πρωί, στις 10 το βράδυ είναι στο 24%.

 

Ευχαριστώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζουν δύο πράγματα. Γιατί το έχουν τόσο λίγα καταστήματα στο skroutz. Υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας, ή ζήτησης. Δεν βλέπω επίσης πουθενά καμία υποστήριξη στο PC τύπου NOKIA suite που υπήρχε παλιά. Σε Samsung με το odin περνάω ότι θέλω, εδώ προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι ανάλογο. Δηλαδή αν αγοράσω την συσκευή από πάροχο, θα έχω όλα τα πρόσθετα τους, και το λογότυπο στην εκκίνηση χωρίς να μπορώ να περάσω μία καθαρή ροm.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από ήχο σε ακουστικά τι λέει? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζουν δύο πράγματα. Γιατί το έχουν τόσο λίγα καταστήματα στο skroutz. Υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας, ή ζήτησης. Δεν βλέπω επίσης πουθενά καμία υποστήριξη στο PC τύπου NOKIA suite που υπήρχε παλιά. Σε Samsung με το odin περνάω ότι θέλω, εδώ προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι ανάλογο. Δηλαδή αν αγοράσω την συσκευή από πάροχο, θα έχω όλα τα πρόσθετα τους, και το λογότυπο στην εκκίνηση χωρίς να μπορώ να περάσω μία καθαρή ροm.

 

Επειδή η τιμή είναι παγκοσμίως ίδια, τα σκρουτζομαγαζα δεν μπορούν να την χτυπήσουν, οπότε και δεν τους συμφέρει. Rom μόνο μια υπάρχει. Οπότε δεν θα βρεις πουθενά branded με λογότυπα και λπ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η τιμή είναι παγκοσμίως ίδια, τα σκρουτζομαγαζα δεν μπορούν να την χτυπήσουν, οπότε και δεν τους συμφέρει. Rom μόνο μια υπάρχει. Οπότε δεν θα βρεις πουθενά branded με λογότυπα και λπ.

 

Δηλαδη COSMOTE, VODAFONE, WIND δεν το δινουν με δικη τους τροποποιηση; Παλιοτερα (εποχες Symbian) εχω την αισθηση πως τροποποιουσαν το λογισμικο, για παραδειγμα στην εναρξη εβγαινε το λογοτυπο! Εχω την αισθηση πως το ιδιο εχω δει και σε καποιο WP!

 

ΥΓ. Εγω το παρηγγειλα την Τριτη απο ΥΟU και περιμενω...

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη COSMOTE, VODAFONE, WIND δεν το δινουν με δικη τους τροποποιηση; Παλιοτερα (εποχες Symbian) εχω την αισθηση πως τροποποιουσαν το λογισμικο, για παραδειγμα στην εναρξη εβγαινε το λογοτυπο! Εχω την αισθηση πως το ιδιο εχω δει και σε καποιο WP!

 

ΥΓ. Εγω το παρηγγειλα την Τριτη απο ΥΟU και περιμενω...

Σωστά είδες. Το Nokia N8 είχε το λογότυπο της Cosmote όταν άνοιγε και το Nokia Lumia 830 πού είχα, το ίδιο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φιλος πηρε το Nokia 3 απο Γερμανό και ειχε ολες της εφαρμογές της cosmote εγκατεστημένες αλλα οχι λογοτυπο σρην εκκίνηση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Nokia Lumia 830 είχα και μια εφαρμογή της Cosmote που μπορούσες να βάλεις μονάδες στο καρτοκινητό σου ή να δώσεις σε άλλα καρτοκινητά αν είχες συμβόλαιο, χρόνο ομιλίας! Δηλαδή μια εφαρμογή για όλα!

Τώρα το Nokia 3 τι άλλες εφαρμογές μπορεί να είχε δεν ξέρω. Λογικά και το 6 τις ίδιες θα έχει, αν είναι branded Cosmote.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος τι παιζει με τη διαθεσιμοτητα του κινητου;

 

Παρηγγειλα το κινητο την Τριτη το μεσημερι απο υο ΥΟU. Εκεινη τη στιγμη το κινητο ηταν χαρακτηρισμενο ως "Κατοπιν παραγγελιας". Μαλιστα, διπλα εγραφε : "Θα επικοινωνησουμε μαζι σας τις επομενες μερες για την ημερομηνια αποστολης" (ή καπως έτσι).

 

Μετα απο επικοινωνια μαζι τους χθες (μεσω Live chat), μου ειπαν πως δεν μπορουν να μου πουν για την πορεια της παραγγελιας ουτε μια πιθανη ημερομηνια παραλαβης γιατι εχει μεγαλη ζητηση (!!! *).

 

Σημερα, κοιταζω παλι στην ιστοσελιδα, εχει ως αποστολη 8 εως 14 εργασιμες;

 

Καλα, τι συμβαινει;

 

----------------------------------------------

 

* Καλα, αν εχει μεγαλη ζητηση, δεν θα επρεπε να κανουν και μεγαλυτερες παραγγελιες ωστε να εχουν στοκ στις αποθηκες;

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος τι παιζει με τη διαθεσιμοτητα του κινητου;

 

Παρηγγειλα το κινητο την Τριτη το μεσημερι απο υο ΥΟU. Εκεινη τη στιγμη το κινητο ηταν χαρακτηρισμενο ως "Κατοπιν παραγγελιας". Μαλιστα, διπλα εγραφε : "Θα επικοινωνησουμε μαζι σας τις επομενες μερες για την ημερομηνια αποστολης" (ή καπως έτσι).

 

Μετα απο επικοινωνια μαζι τους χθες (μεσω Live chat), μου ειπαν πως δεν μπορουν να μου πουν για την πορεια της παραγγελιας ουτε μια πιθανη ημερομηνια παραλαβης γιατι εχει μεγαλη ζητηση (!!! *).

 

Σημερα, κοιταζω παλι στην ιστοσελιδα, εχει ως αποστολη 8 εως 14 εργασιμες;

 

Καλα, τι συμβαινει;

 

----------------------------------------------

 

* Καλα, αν εχει μεγαλη ζητηση, δεν θα επρεπε να κανουν και μεγαλυτερες παραγγελιες ωστε να εχουν στοκ στις αποθηκες;

Προφανώς τους ήρθαν σήμερα κι άλλα κομμάτια και ξέρουν περίπου σε πόσες μέρες θα αποσταλούν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

* Καλα, αν εχει μεγαλη ζητηση, δεν θα επρεπε να κανουν και μεγαλυτερες παραγγελιες ωστε να εχουν στοκ στις αποθηκες;

 

 

Δεν ξέρω για την ζήτηση αλλά εδώ τουλάχιστον δεν βλέπω και μεγάλη κινητικότητα........

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα τεραστια ταλαιπωρια με την διαθεσιμοτητα του. Κ υποτειθεται οτι θα ερχοταν στην Ελλαδα απ τον Ιουνη. Εγω παντως το πηρα απ τα Public τον Αυγουστο με 5 η 6 μερες καθυστερηση (εγραφε Αμεσα Διαθεσιμο:D:D)
Link to comment
Share on other sites

για πειτε με τις εκδοσεις που κυκλοφορουν στα σκρουτζομαγαζα. ολες κομπλε για ελλαδα και εγγυηση?
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα ΝΟΚΙΑ

Λοιπον μετα απο το Ν8 αποφασισα και πηρα και εγω το ΝΟΚΙΑ 6 σε δικαρτη εκδοση.

Αυτο που θελω να ρωτησω αν στο κινητο υπαρχει η δυνατοτητα εναλλαγης του 4G απο την μια καρτα στην αλλη.

Ευχαριστω

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω απο χθες το ΝΟΚΙΑ 6 (να θυμιζω πως ειχα Lumia 920) και αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου τις πρωτες 24 ωρες :

 

- ΦΟ-ΒΕ-ΡΗ αισθηση οταν το πιανεις. Εχεις την αισθηση πως πιανεις κατι πολυ πιο ακριβο εξ αιτιας του αλουμινιου αλλα και του ποσο λεπτο ειναι.

 

- Ειναι γρηγορο. Ενταξει, εχω παρατηρησει καποια κολληματα για παραδειγμα στο FB ή στο Store αλλα μόνο οταν προσπαθω να σκρολαρω γρηγορα. Σε παιχνιδι που εχω εγκαταστησει (Yu-Gi-OH Duel Links), η αληθεια ειναι πως αργει να ξεκινησει, αλλα μετα δεν υπαρχει κανενα θεμα.

 

- Απο μπαταρια δεν μπορω να κρινω ακομη για δυο λογους : 1. γιατι ειναι ακομη νωρις και 2. εχω βαλει ενα launcher που προσομοιαζει τα εικονιδια του WP 10 (Launcher 10) το οποιο νομιζω πως τραβαει αρκετη μπαταρια. Επισης, απο χθες το χρησιμοποιω πολυ περισσοτερο απ' οτι θα το χρησιμοποιω στο μελλον καθως περναω τις απαραιτητες εφαρμογες, τα αρχεια που χρειαζομαι κτλ.

 

- Ο αισθητηρας αποτυπωματων εξαιρετικα γρηγορος και ακριβεστατος.

 

- Τελος, η καμερα. Γενικα δεν εχω εντοπισει καποιο θεμα. Πρωτη αισθηση ειναι πως μαλλον τραβαει καλυτερες φωτο σε φωτεινες συνθηκες, αλλα μαλλον οχι σε πιο σκοτεινες συνθηκες. Εχω τραβηξει καποιες φωτο με ΝΟΚΙΑ 6 αλλα και το Lumia 920 τις οποιες μπορειτε να δειτε εδω.

 

Αυτα προς το παρον. Αν υπαρξει κατι αλλο θα το μοιραστω μαζι σας.

Edited by chris023r

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω απο χθες το ΝΟΚΙΑ 6 (να θυμιζω πως ειχα Lumia 920) και αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου τις πρωτες 24 ωρες :

 

- ΦΟ-ΒΕ-ΡΗ αισθηση οταν το πιανεις. Εχεις την αισθηση πως πιανεις κατι πολυ πιο ακριβο εξ αιτιας του αλουμινιου αλλα και του ποσο λεπτο ειναι.

 

- Ειναι γρηγορο. Ενταξει, εχω παρατηρησει καποια κολληματα για παραδειγμα στο FB ή στο Store αλλα μόνο οταν προσπαθω να σκρολαρω γρηγορα. Σε παιχνιδι που εχω εγκαταστησει (Yu-Gi-OH Duel Links), η αληθεια ειναι πως αργει να ξεκινησει, αλλα μετα δεν υπαρχει κανενα θεμα.

 

- Απο μπαταρια δεν μπορω να κρινω ακομη για δυο λογους : 1. γιατι ειναι ακομη νωρις και 2. εχω βαλει ενα launcher που προσομοιαζει τα εικονιδια του WP 10 (Launcher 10) το οποιο νομιζω πως τραβαει αρκετη μπαταρια. Επισης, απο χθες το χρησιμοποιω πολυ περισσοτερο απ' οτι θα το χρησιμοποιω στο μελλον καθως περναω τις απαραιτητες εφαρμογες, τα αρχεια που χρειαζομαι κτλ.

 

- Ο αισθητηρας αποτυπωματων εξαιρετικα γρηγορος και ακριβεστατος.

 

- Τελος, η καμερα. Γενικα δεν εχω εντοπισει καποιο θεμα. Πρωτη αισθηση ειναι πως μαλλον τραβαει καλυτερες φωτο σε φωτεινες συνθηκες, αλλα μαλλον οχι σε πιο σκοτεινες συνθηκες. Εχω τραβηξει καποιες φωτο με ΝΟΚΙΑ 6 αλλα και το Lumia 920 τις οποιες μπορειτε να δειτε εδω.

 

Αυτα προς το παρον. Αν υπαρξει κατι αλλο θα το μοιραστω μαζι σας.

Καλορίζικο κι απο μένα! Εδώ το 3 έπιασα και μου άρεσε. Φαντάσου το 6.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω απο χθες το ΝΟΚΙΑ 6 (να θυμιζω πως ειχα Lumia 920) και αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου τις πρωτες 24 ωρες :

 

- ΦΟ-ΒΕ-ΡΗ αισθηση οταν το πιανεις. Εχεις την αισθηση πως πιανεις κατι πολυ πιο ακριβο εξ αιτιας του αλουμινιου αλλα και του ποσο λεπτο ειναι.

 

- Ειναι γρηγορο. Ενταξει, εχω παρατηρησει καποια κολληματα για παραδειγμα στο FB ή στο Store αλλα μόνο οταν προσπαθω να σκρολαρω γρηγορα. Σε παιχνιδι που εχω εγκαταστησει (Yu-Gi-OH Duel Links), η αληθεια ειναι πως αργει να ξεκινησει, αλλα μετα δεν υπαρχει κανενα θεμα.

 

- Απο μπαταρια δεν μπορω να κρινω ακομη για δυο λογους : 1. γιατι ειναι ακομη νωρις και 2. εχω βαλει ενα launcher που προσομοιαζει τα εικονιδια του WP 10 (Launcher 10) το οποιο νομιζω πως τραβαει αρκετη μπαταρια. Επισης, απο χθες το χρησιμοποιω πολυ περισσοτερο απ' οτι θα το χρησιμοποιω στο μελλον καθως περναω τις απαραιτητες εφαρμογες, τα αρχεια που χρειαζομαι κτλ.

 

- Ο αισθητηρας αποτυπωματων εξαιρετικα γρηγορος και ακριβεστατος.

 

- Τελος, η καμερα. Γενικα δεν εχω εντοπισει καποιο θεμα. Πρωτη αισθηση ειναι πως μαλλον τραβαει καλυτερες φωτο σε φωτεινες συνθηκες, αλλα μαλλον οχι σε πιο σκοτεινες συνθηκες. Εχω τραβηξει καποιες φωτο με ΝΟΚΙΑ 6 αλλα και το Lumia 920 τις οποιες μπορειτε να δειτε εδω.

 

Αυτα προς το παρον. Αν υπαρξει κατι αλλο θα το μοιραστω μαζι σας.

Καλησπέρα κι από μένα. Αν θες να δεις στατιστικά για την μπαταρία βάλε την accubattery. Είναι πολύ καλή και μπορείς να δεις πόσο σου τρώει η κάθε εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω απο χθες το ΝΟΚΙΑ 6 (να θυμιζω πως ειχα Lumia 920) και αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου τις πρωτες 24 ωρες :

 

- ΦΟ-ΒΕ-ΡΗ αισθηση οταν το πιανεις. Εχεις την αισθηση πως πιανεις κατι πολυ πιο ακριβο εξ αιτιας του αλουμινιου αλλα και του ποσο λεπτο ειναι.

 

- Ειναι γρηγορο. Ενταξει, εχω παρατηρησει καποια κολληματα για παραδειγμα στο FB ή στο Store αλλα μόνο οταν προσπαθω να σκρολαρω γρηγορα. Σε παιχνιδι που εχω εγκαταστησει (Yu-Gi-OH Duel Links), η αληθεια ειναι πως αργει να ξεκινησει, αλλα μετα δεν υπαρχει κανενα θεμα.

 

- Απο μπαταρια δεν μπορω να κρινω ακομη για δυο λογους : 1. γιατι ειναι ακομη νωρις και 2. εχω βαλει ενα launcher που προσομοιαζει τα εικονιδια του WP 10 (Launcher 10) το οποιο νομιζω πως τραβαει αρκετη μπαταρια. Επισης, απο χθες το χρησιμοποιω πολυ περισσοτερο απ' οτι θα το χρησιμοποιω στο μελλον καθως περναω τις απαραιτητες εφαρμογες, τα αρχεια που χρειαζομαι κτλ.

 

- Ο αισθητηρας αποτυπωματων εξαιρετικα γρηγορος και ακριβεστατος.

 

- Τελος, η καμερα. Γενικα δεν εχω εντοπισει καποιο θεμα. Πρωτη αισθηση ειναι πως μαλλον τραβαει καλυτερες φωτο σε φωτεινες συνθηκες, αλλα μαλλον οχι σε πιο σκοτεινες συνθηκες. Εχω τραβηξει καποιες φωτο με ΝΟΚΙΑ 6 αλλα και το Lumia 920 τις οποιες μπορειτε να δειτε εδω.

 

Αυτα προς το παρον. Αν υπαρξει κατι αλλο θα το μοιραστω μαζι σας.

 

Αν από τώρα έχεις κάποια κολληματακια και καθυστερήσεις Φαντάσου μετά που θα αρχίσει να βαραίνει. Με φοβίζει λίγο ο επεξεργαστής του.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τα δείγματα των φωτό.

Κοιτάζω το Nokia 6 για έναν φίλο που του άρεσε.

 

Για τις φωτό δεν έχω ενθουσιαστεί.

Εδώ είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα, αλλά και πάλι...

Nokia 6

 

Το 640xl που αναφέρθηκε παραπάνω πάντως νικάει την ημέρα χαλαρά το Nokia6.

 

To GsmArena αναφέρει μάλιστα ότι το Global είναι αρκετά καλύτερο σε κάμερα από το Κινέζικο.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...