Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην τελευταία αναβάθμιση του google maps πριν από 2 ημέρες σταματησε να δουλεύει, ξεκινάει και κολλάει η εφαρμογή. Έτυχε και σε άλλον; Είμαι με την τελευταία σταθερή. Edited by AndreasL
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω το πρόβλημα αυτό. προτείνω να δοκιμάσεις έναν καθαρισμό cache memory της εφαρμογής, επανεκκίνηση τη συσκευή, δούλεψε την εφαρμογή όπως την δουλεύεις συνήθως και παρακολούθησε την. wild guess: μήπως εμφανίστηκε το πρόβλημα μετά από πρόσφατη εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής;

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

9.5.9.0 stable μόλις ήρθε

 

Ναι μολις ηρθε θα παω σπιτι και θα την κανω άμεσα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω το πρόβλημα αυτό. προτείνω να δοκιμάσεις έναν καθαρισμό cache memory της εφαρμογής, επανεκκίνηση τη συσκευή, δούλεψε την εφαρμογή όπως την δουλεύεις συνήθως και παρακολούθησε την. wild guess: μήπως εμφανίστηκε το πρόβλημα μετά από πρόσφατη εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής;

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

 

Τα δοκίμασα όλα αυτά και τίποτα. Το μόνο που έπιασε τελικά ήταν κατάργηση των αναβαθμίσεων και αναβάθμιση εκ νέου. Τώρα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και γω από το πρωι

Είδε κανείς κάποια αλλαγή?

 

Εκανε καποιες σπανιες αποσυνδεσεις απο το δυκτιο ενω εδειχνε φουλ σημα οταν πηγαινες να κανεις κλγση εγραφε εκτος δικτύου σπανια το εκανε αλλα το εκανε. Αυτο διορθωσαν κυριως αλλες αλλαγές δεν θα δεις. Το θεμα ειναι οτι η εταιρία ασχολειται με τα ταπεινά xiaomi της και μπράβο. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Με την 9.5.9.0 οι χαρτες google σας κανουν εντοπισμο μονο με wifi είτε δεδομενα;; Χωρις gps ενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένα εμένα μου ζητάει να ενεργοποιήσω το gps. Wifi εδώ που είμαι δεν εχω.
1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Εδώ με την 9.5.9.0 global stable, με εντόπισε στο σπίτι χωρίς GPS, με το WiFi του σπιτιού. Με δεδομένα δε δοκίμασα. Μόλις δοκίμασα και με δεδομένα. Με εντόπισε, αλλά 100 μέτρα περίπου λάθος.

Ενημέρωση. Έφτασα στη δουλειά. Χωρίς GPS με δεδομένα, με βρίσκει, κανονικά.

Με την 9.5.9.0 οι χαρτες google σας κανουν εντοπισμο μονο με wifi είτε δεδομενα;; Χωρις gps ενεργοποιημένο.
Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο της μπαταρίας άλλαξε χρώμα; Έγινε πορτοκαλί όταν το φορτισα και μειώνεται απο τα αριστερά ενω πριν κανονικά απο δεξια.
Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο της μπαταρίας άλλαξε χρώμα; Έγινε πορτοκαλί όταν το φορτισα και μειώνεται απο τα αριστερά ενω πριν κανονικά απο δεξια.

 

Μου γινεται πορτοκαλι οταν ενεργοποιειται το Battery save mode. Απο τα αριστερα μειωνεται αν δεν κανω λαθος και στο κανονικο και στο battery save mode.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, κάπως ενεργοποιηθηκε χωρίς να το καταλαβω, πάντως δεν είδα κάποια διαφορά στην απόδοση του κινητού, ενω απο 100% εως 67% εχω 4 ωρες sot.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, κάπως ενεργοποιηθηκε χωρίς να το καταλαβω, πάντως δεν είδα κάποια διαφορά στην απόδοση του κινητού, ενω απο 100% εως 67% εχω 4 ωρες sot.
χάχα εγώ σε 4 κινητά για να έχουμε 4 ώρες sot πάει κάπου στο 40%!τι δι@ολο και τα 4 ελαττωματικά σε εμένα έτυχαν;;;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ με ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ειχα τοσο sot, το απενεργοποιησα και ηδη έχει φτάσει στο 50%

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και 1 ωρα ακομη sot

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, δεν ξερω τι μαγικα εχω κανει αλλα χθες ειχα απο full φορτιση 55 ωρες με 4 ωρες SOT και 35% υπολοιπο. Σε ολη αυτη τη διαρκεια, data & wifi ανοιχτα και για 2 ωρες (απο τις 55) το Torque ανοιχτο
Link to comment
Share on other sites

Κάντε μου μια χάρη και διαβάστε τι μου συμβαίνει τα τελευταία δύο 24ωρα με το κινητό:

 

Είμαι στο σπίτι και κάθε φορά που κλείνω την οθόνη χάνεται και το σήμα WiFi, το οποίο επανέρχεται όταν την ανοίγω. Το θέμα είναι πως όσο είναι κλειστή δεν έρχεται τίποτα - ούτε Viber, ούτε Messenger, ούτε τίποτα μιας και δεν έχει ίντερνετ, και μετά σκάνε μαζεμένα.

 

Τι μπορεί να φταίει;

(Από τις ρυθμίσεις, τσέκαρα πως το Keep WiFi on during sleep είναι στην επιλογή Always).

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές στην εξοικονόμηση μπαταρίας, τις έχεις βάλει εκτός περιορισμού;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό. Πάντως, αν εννοείς αυτό, στη Διαχείριση χρήσης μπαταρίας εφαρμογών, στο πλαίσιο που λέει για Πλάνα εξοικονόμησης ενέργειας, είναι στο Ενεργό (Το MIUI θα περιορίσει όλη τη δραστηριότητα παρασκηνίου όταν είναι δυνατό). Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία κ απόδοση-επιλογή εφαρμογών εκεί εγώ Viber Facebook messenger Instagram τα έχω βάλει χωρίς περιορισμούς κ δεν χάνω κάτι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου δεν είναι ότι δεν λειτουργούν στο παρασκήνιο κάποιες εφαρμογές, μια χαρά λειτουργούν, το θέμα μου είναι ότι δεν έχω καθόλου σήμα WiFi από τη στιγμή που σβήνω την οθόνη.

Αυτό δεν μου έχει συμβεί ποτέ ξανά.

Αλλά 2 κινητά καθώς και λάπτοπ, ipad έχουν κανονικά σήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...