Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα. Μηπως βρεθηκε λυση γι αυτους που εχουν προβλημα με τον ηχο κλησεων ? Συγκεκριμενα με την διακοπη του ηχουν για λιγα δευτερολεπτα στην αρχη της ειδοποιησης και την επαναφορα του μετα απο λιγο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω το εξής: αφού έχει η miui εφαρμογή που καθαρίζει άχρηστα και καθαρίζει τη μνήμη, χρειάζεται να έχουμε εφαρμογές τύπου clean master ή τζάμπα βαραίνουμε τη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω το εξής: αφού έχει η miui εφαρμογή που καθαρίζει άχρηστα και καθαρίζει τη μνήμη, χρειάζεται να έχουμε εφαρμογές τύπου clean master ή τζάμπα βαραίνουμε τη συσκευή?

Απάντησες μόνος σου! :)

Δε χρειάζεται να βάλεις καμμία τέτοια έξτρα εφαρμογή....... ειδικά το clean master.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σημερα παρατηρησα στο αριστερο μερος της οθονης μια κιρτινiλα

ειχα περασμενη την ελληνικη dev εκανα fr κ περασα την fastboot global rom η κιτρινiλα παραμενει κ επισης ο bootloader εξακολουθει να ειναι ξεκλειδωτος

θα εχω προβλημα λετε στο σερβις με εγγυηση ?

κ προτεινετε να το παω κατευθειαν στην xiaomi η στον γερμανο απ οπου το πηρα με επιδοτηση?

ευχαριστω πολυ!!!

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σημερα παρατηρησα στο αριστερο μερος της οθονης μια κιρτινiλα

ειχα περασμενη την ελληνικη dev εκανα fr κ περασα την fastboot global rom η κιτρινiλα παραμενει κ επισης ο bootloader εξακολουθει να ειναι ξεκλειδωτος

θα εχω προβλημα λετε στο σερβις με εγγυηση ?

κ προτεινετε να το παω κατευθειαν στην xiaomi η στον γερμανο απ οπου το πηρα με επιδοτηση?

ευχαριστω πολυ!!!

 

Εκεί που το αγόρασες φίλε μου.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν εχει βγει ακομα η Global 9 σε fastboot rom?

 

Παρασκευη γιατι δεν βγηκε dev τι προβλημα ειχαν παλι;

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έρχεται ρουταρισμενο ή όχι; Και αν όχι αξίζει τον κόπο να το ρουταρω; Ρωτάω γιατί αν θα έρθει αρουταριστο τότε δεν θα μπορέσω να περάσω τις εφαρμογές μου και τα δεδομένα τους από το ένα στο άλλο τηλ μιας και το titanium θέλει root.Εκτός και αν υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να γλυτώσω το clean install.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έρχεται ρουταρισμενο ή όχι; Και αν όχι αξίζει τον κόπο να το ρουταρω; Ρωτάω γιατί αν θα έρθει αρουταριστο τότε δεν θα μπορέσω να περάσω τις εφαρμογές μου και τα δεδομένα τους από το ένα στο άλλο τηλ μιας και το titanium θέλει root.Εκτός και αν υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να γλυτώσω το clean install.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έρχεται ρουταρισμενο, πρέπει να το ρουτάρεις εσύ. Αν έχεις εφαρμογές που χρειάζονται ρουτ τότε θα χρειαστεί να κάνεις μια διαδικασία ξεκλειδωματος της συσκευής και μετά ρουτ. Μπορείς να δεις τα πρώτα ποστ για αυτό.

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έρχεται ρουταρισμενο ή όχι; Και αν όχι αξίζει τον κόπο να το ρουταρω; Ρωτάω γιατί αν θα έρθει αρουταριστο τότε δεν θα μπορέσω να περάσω τις εφαρμογές μου και τα δεδομένα τους από το ένα στο άλλο τηλ μιας και το titanium θέλει root.Εκτός και αν υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να γλυτώσω το clean install.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με Official Global Stable Rom που έρχεται είναι φυσικά αρουτάριστο.

Αν θέλεις root, ξεκλειδώνεις και για μένα περνάς μία custom miui όπως Ευρωπαική. Ελληνική ή mi- globe.com.

Χρησιμοποιώ την τελευταία και δεν παίζεται.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμιά καλή πρόταση για tempered glass? Κατά προτίμηση να καλύπτει όλη την επιφάνεια μαζί με το μέρος που έχει καμπύλη.

Πήρα αυτό TEMPERED GLASS ΓΙΑ XIAOMI REDMI NOTE 4X αλλά δε μπορώ να πω ότι με ικανοποίησε, είναι μικρότερο από την οθόνη για να μπορεί να κάθεται στο επίπεδο μέρος της οθόνης αλλά παρόλα αυτά περιμετρικά δε μπορεί να κολλήσει με αποτέλεσμα να είναι ξεκολλημένο γύρω γύρω και έτσι όπως το βλέπω είναι θέμα χρόνου να γεμίσει σκόνη και χνούδι πάνω στο αυτοκόλλητο. Πέρα από το γεγονός ότι δε μου αρέσει οπτικά το αποτέλεσμα.

Έχετε να προτείνετε κάποια δοκιμασμένη λύση για αυτό? Θα προτιμούσα από Ελλάδα για να αποφύγω το μπάχαλο που επικρατεί με τις παραδόσεις εξωτερικού τους τελευταίους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το port απο google pixel. Εδώ θα βρείτε όλες τις διαθέσιμες εκδόσεις https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=206578 . Οριστε ενδεικτικα μερικα δειγματα google camera vs hdr+ Redmi Note 4X stock camera vs google camera (hdr+)

 

 

 

 

Φιλε το λινκ δεν παιζει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το εξής πρόβλημα: Όταν με παίρνουν τηλέφωνο και αρχίζει να παίζει ο ήχος, παίζει για λίγο, κάνει μια παύση 1 δευτερολέπτου, και μετά συνεχίζει κανονικά. Δοκίμασα και άλλον ήχο και κάνει τα ίδια. Η μόνη περίπτωση που δεν το κάνει είναι όταν το κρατάω στο χέρι και μάλιστα από το κάτω μέρος της συσκευής. Υπάρχει περίπτωση να έχει κάποιο πρόβλημα; (μόλις προχθές το αγόρασα)

Τελικά δεν το κάνει συνέχεια.... Υπάρχουν φορές που η διακοπή διαρκεί πολύ ή σχεδόν ελάχιστα. Τι μπορεί να φταίει; Έχω αγχωθεί....

Edited by simontemplar
Link to comment
Share on other sites

Ναι τωρα παιζει και μενα. Ποιο αρχειο κατεβαζουμε..?

O Antretng είχε προτείνει εδώ την 3.8c μαζί με κάποια settings. Δεν ξέρω άμα έχει βγει κάτι καλύτερο, δεν έχω κάνει συγκρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.Έριξα μια ματιά στις οδηγίες στο πρώτο ποστ για ξεκλείδωμα,ρουτ,twrp, κλπ και τα έχασα λίγο.Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω γιατί γενικά δυσκολεύομαι με αυτά.με βλέπω να περνάω 100 εφαρμογές μια μια γιατί το titanium δεν συνεργάζεται χωρίς ρουτ.Τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το λινκ δεν παιζει..
θελει root για να μπει αυτη η εφαρμογη ?
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να αναφερθεί ξανά τι παίζει με camera apps? Κάτι δεν μου αρέσει στο στοκ app...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχω ένα nexus 5 που φτάνει στα τελευταία του και λόγω περιορισμένου budget αυτήν την περίοδο κοιτάζω για το εν λόγω xiaomi! Θα με ενδιέφερε η γνώμη από παιδιά που είχαν δουλέψει nexus 5! Υπάρχει κάτι που θα με χαλάσει στη μετάβαση δεν έχω άλλη εμπειρία από κινέζικη συσκευή! Ρώταω γιατί με τι 3.5 χρόνων nexus μου συνεχίζω να είμαι σούπερ ευχαριστημένος και το μόνο μου πρόβλημα είναι η μικρή διάρκεια μπαταρίας..

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία ανοιχτής ακρόασης, είστε ευχαριστημένοι απ' την ένταση του ηχείου; Μπορούμε να κάνουμε κάτι;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνεις λάθος βρε φίλε. Προφανώς η οθόνη ανάβει έστω για μια στιγμή και γίνονται όλα αυτά.

 

Ευχαριστώ, το τσεκάρω τώρα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Βρήκες άκρη φίλε μου ; γιατί το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες άκρη φίλε μου ; γιατί το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ.
Όχι. Δεν το έψαξα παραπάνω γιατί έχω slim ROM και κανένας κωδικός δεν δουλεύει από όσους δοκίμασα για να τσεκάρω τον proximity.

Η αλήθεια είναι πως δεν μου δημιούργησε άλλο θέμα και το θυμήθηκα τώρα που είδα το μήνυμα σου.

 

Καλημέρα παιδιά! Έχω ένα nexus 5 που φτάνει στα τελευταία του και λόγω περιορισμένου budget αυτήν την περίοδο κοιτάζω για το εν λόγω xiaomi! Θα με ενδιέφερε η γνώμη από παιδιά που είχαν δουλέψει nexus 5! Υπάρχει κάτι που θα με χαλάσει στη μετάβαση δεν έχω άλλη εμπειρία από κινέζικη συσκευή! Ρώταω γιατί με τι 3.5 χρόνων nexus μου συνεχίζω να είμαι σούπερ ευχαριστημένος και το μόνο μου πρόβλημα είναι η μικρή διάρκεια μπαταρίας..

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ έρχομαι από 6p (πρώην κάτοχος του 5) και στην ουσία δεν μου λείπει τίποτα, πέρα από το κυνήγι της τελευταίας έκδοσης Android, την οποία φυσικά ούτε εσύ έχεις πλέον.

 

Λόγω της μακρόχρονης χρήσης καθαρής έκδοσης Android, πέρασα στο Xiaomi rom slim, οπότε έχω το ui που πάντα χρησιμοποιούσα και έχω συνηθίσει.

 

Αυτό που ακόμη δεν μπορώ να συνηθίσω είναι να μην κοιτάω το ποσοστό της μπαταρίας κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο. Πλέον κάνω ότι θέλω εγώ μέσα στην μέρα και όχι αυτό που θέλει η μπαταρία μου.

 

Pros

Διάρκεια μπαταρίας.

Επίσης smooth λειτουργία χωρίς hiccups.

Παραμετροποίηση! Αρκετές ROM για δοκιμή.

Διάρκεια μπαταρίας.

Διάρκεια μπαταρίας.

 

Cons

Κάμερα. Άθλια σε σχέση με 6p, ακόμη όμως χειρότερη από N5, χωρίς να ήταν ποτέ το δυνατό τους σημείο. Πάνω κάτω ίσως το ίδιο, έχω αρκετό χρόνο που άλλαξα και δεν θυμάμαι και σίγουρα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν το έψαξα παραπάνω γιατί έχω slim ROM και κανένας κωδικός δεν δουλεύει από όσους δοκίμασα για να τσεκάρω τον proximity.

Η αλήθεια είναι πως δεν μου δημιούργησε άλλο θέμα και το θυμήθηκα τώρα που είδα το μήνυμα σου.

 

οκ,σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...