Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως απλά δεν έχει ενεργοποιήσει το 4g από το πάροχό σου;

Όταν ψάχνω χειροκίνητα τα δίκτυα μου εμφανίζει wind 4g το επιλεγω αλλά δεν πιανει. Λες να επικοινωνήσω με την wind;

Link to comment
Share on other sites

Η προηγούμενη σου συσκευή από όσο γνωρίζω δεν είχε 4g. Αν δεν είχες ποτέ στο παρελθόν 4g τότε παίζει σοβαρά το ενδεχόμενο να χρειάζεται να ζητήσεις από τη wind να στο ενεργοποιήσει.
Link to comment
Share on other sites

Η προηγούμενη σου συσκευή από όσο γνωρίζω δεν είχε 4g. Αν δεν είχες ποτέ στο παρελθόν 4g τότε παίζει σοβαρά το ενδεχόμενο να χρειάζεται να ζητήσεις από τη wind να στο ενεργοποιήσει.

Έτσι ακριβώς δεν είχα 4G πριν. Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. Θα επικοινωνήσω με την wind αύριο

Link to comment
Share on other sites

Ίσως την γλυτώσει την αλλαγή της sim και να αρκεί η ενεργοποίηση. Ας ρωτήσει στη wind και βλέπει.
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο καλή η μπαταρία του που δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα κάθομαι να ανοίγω - κλείνω sim για να κερδίσω μερικά λεπτά.

Εγώ ποτέ δεν αφήνω όλο το βράδυ το τηλέφωνο στην φόρτιση πάντα φροντίζω πριν κοιμηθώ να είναι φουλ για την επόμενη μέρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δεύτερο το λες ως συμβουλή για καλύτερη διαχείριση και μεγαλύτερη αυτονομία της μπαταρίας; Ή απλά το αναφέρεις;

Link to comment
Share on other sites

settings/permissions/permissions/viber/display popup

και settings/notifications/app notifications/viber για πιο πολλες ρυθμισεις

 

Επισης ενεργοποιεις και το popup μεσα στις ρυθμισεις του viber, settings/notifications/new message popup

τα εχω ανοιχτα αλλα δε μου κανει τπτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερωτηση

και οι δυο καρτες σιμ ειναι 4g η πρωτη ειναι και η δευτερη ειναι 3g ?

Link to comment
Share on other sites

τα εχω ανοιχτα αλλα δε μου κανει τπτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερωτηση

και οι δυο καρτες σιμ ειναι 4g η πρωτη ειναι και η δευτερη ειναι 3g ?

 

Και οι δυο αλλα μονο η μια μπορει να λειτουργει καθε φορα για δεδομενα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα έσπασα το τζάμι της οθόνης του κινητού, Είναι το Redmi Note 4, αγορασμένο από skroutzομάγαζο. Επειδή θυμάμαι πως κάποια στιγμή παλιότερα κάποιοι είχαν το ίδιο πρόβλημα, μήπως κάποιος μπορεί να μου πει που το έφτιαξε. Είναι μόνο το τζάμι, η οθόνη είναι λειτουργική, αλλά δεν ξέρω αν πάνε σετ και αλλάζουν όλα μαζί.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα αυτό το mod.

Έχει όντως κάποια διαφορά στην ταχύτητα.

Όποιος θέλει το δοκιμάζει. (απαιτείται root)

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανα καλο θεμα εχετε υποψη?

 

Εμένα μ έχει βολέψει το galaxy s8 light που βγάζει 5 εικονίδια σε κάθε γραμμή στον launcher και επίσης το Mi Note 2 που αν και σκούρο είναι εύχρηστο και έχει ωραίες επιλογές στην οθόνη κλειδώματος.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση που σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά είναι πολύ μεγάλο το θέμα για να βρω απάντηση ...

Η συσκευή που πωλείται στις μεγάλες αλυσίδες το redmi nite 4x έχει την 20αρα μπάντα να φανταστώ?

Ερώτηση 2

Έχει ελληνικά με αναβαθμίσεις Ότα? Χωρίς πειράγματα?

Ερώτηση 3 το black είναι το όλομαυρο η το γκρι. Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει.

 

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση που σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά είναι πολύ μεγάλο το θέμα για να βρω απάντηση ...

Η συσκευή που πωλείται στις μεγάλες αλυσίδες το redmi nite 4x έχει την 20αρα μπάντα να φανταστώ?

Ερώτηση 2

Έχει ελληνικά με αναβαθμίσεις Ότα? Χωρίς πειράγματα?

Ερώτηση 3 το black είναι το όλομαυρο η το γκρι. Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει.

 

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι και στις τρεις ερωτήσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα αυτό το mod.

Έχει όντως κάποια διαφορά στην ταχύτητα.

Όποιος θέλει το δοκιμάζει. (απαιτείται root)

 

Τι ακριβώς είναι αυτό Άννα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά από σχεδόν 3μιση χρόνια με το coolpad f1 πήρα το note 4 με snap 4/64 global version, stable 8.5.4.0 και κωδικό 2016102 οπότε θεωρητικά θα έχει και την Β20. Το θέμα μου είναι οτι δεν έχω πουθενά 4G παρα μονο H+. Επειδή δεν βρήκα λύση με ο,τι διάβασα και δοκιμασα εχετε καμία ιδεα;

http://https//drive.google.com/file/d/0B4Wtd_DTUuCoSWktekNlZlA4bUk/view?usp=drivesdk

 

http://https//drive.google.com/file/d/0B4Wtd_DTUuCoSWktekNlZlA4bUk/view?usp=drivesdk

 

http://https//drive.google.com/file/d/0B4Wtd_DTUuCoVTU3cVBfQkNkZUU/view?usp=drivesdk

υποθετω οτι στις ρυθμισεις εχεις επιλεξει το 4g οπως επισης παντου εχεις H+ η σε συγκεκριμενα μερη μονο?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα αυτό το mod.

Έχει όντως κάποια διαφορά στην ταχύτητα.

Όποιος θέλει το δοκιμάζει. (απαιτείται root)

 

Τέτοια mod που απενεργοποιούν throttling κλπ δεν θα τα συνιστούσα εκτός και αν ξέρεις τι κάνεις.

 

Edit: Τώρα που το ξαναείδα, από ότι κατάλαβα είναι απλά ενας kernel που επιτρέπει να αλλάζεις governor, hotplug, ρολόγια κλπ. Συνήθως είναι περισσότερο χρήσιμα για να αυξήσεις αυτονομία (πχ βάζεις περισσότερο ms για turbo mode, πιο συντηριτικό governor, μικρότερα ρολόγια κλπ) παρά να αυξήσεις απόδοση.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Έχω το global με snapdragon από infoquest. Διάβασα ότι υπάρχει dev 7.9.15 miui 9 που αναβαθμίζεται κάθε Παρασκευή. Έχω 2 ερωτήσεις... Πρώτη την κατεβάζω στη μνήμη της συσκευής στο φάκελο download και χειροκίνητα κάνω το update; Χαζή ίσως ερώτηση αλλά απαιτείται ξεκλείδωμα στο bootloader για αυτό; Η δεύτερη ερώτηση είναι αν βάλω την dev χάνω την εγγύηση; Υπάρχει τρόπος να το γυρίσω πάλι σε stable για να μην την χάσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Battery Drain

Έχω παρατηρήσει τελευταία πολύ αυξημένη κατανάλωση από "Android System" (~30% και κατέληξα με SOT 3.5 ώρες στο 19% μπαταρία...). Τρέχω MIUI 9 global beta (dev) 7.9.7. Κανείς να έχει παρόμοιο θέμα;

 

(να λείπουν τα σχόλια τύπου "ώχου εσείς που βάζετε beta τι ρωτάτε άμα έχετε προβλήματα, καλά να πάθετε" που είχαν παίξει πριν από μερικές εβδομάδες...)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Battery Drain

Έχω παρατηρήσει τελευταία πολύ αυξημένη κατανάλωση από "Android System" (~30% και κατέληξα με SOT 3.5 ώρες στο 19% μπαταρία...). Τρέχω MIUI 9 global beta (dev) 7.9.7. Κανείς να έχει παρόμοιο θέμα;

 

(να λείπουν τα σχόλια τύπου "ώχου εσείς που βάζετε beta τι ρωτάτε άμα έχετε προβλήματα, καλά να πάθετε" που είχαν παίξει πριν από μερικές εβδομάδες...)

 

Ευχαριστώ.

Στην τελευταία beta 7.9.15 η κατανάλωση είναι φυσιολογική και φτάνω άνετα τις 8 ώρες SOT. Η αναβάθμιση έγινε μετά από καθαρή εγκατάσταση της 7.9.7. Στην stable με nougat -χωρίς καθαρή εγκατάσταση- είχε οντως εκτοξευτει η κατανάλωση από το Android system.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το global με snapdragon από infoquest. Διάβασα ότι υπάρχει dev 7.9.15 miui 9 που αναβαθμίζεται κάθε Παρασκευή. Έχω 2 ερωτήσεις... Πρώτη την κατεβάζω στη μνήμη της συσκευής στο φάκελο download και χειροκίνητα κάνω το update; Χαζή ίσως ερώτηση αλλά απαιτείται ξεκλείδωμα στο bootloader για αυτό; Η δεύτερη ερώτηση είναι αν βάλω την dev χάνω την εγγύηση; Υπάρχει τρόπος να το γυρίσω πάλι σε stable για να μην την χάσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις bootloader, την κατεβάζεις, την επιλέγεις από τον updater και είσαι έτοιμος. Εννοείται κάνει full wipe τα πάντα, οπότε θέλει backup. Για να γυρίσεις σε stable αν θελήσεις θα χρειαστείς το miflash, δεν γίνεται μέσω του updater. Εγγύηση εννοείται πως έχεις κανονικά, η dev είναι επίσημη rom της εταιρίας.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Battery Drain

Έχω παρατηρήσει τελευταία πολύ αυξημένη κατανάλωση από "Android System" (~30% και κατέληξα με SOT 3.5 ώρες στο 19% μπαταρία...). Τρέχω MIUI 9 global beta (dev) 7.9.7. Κανείς να έχει παρόμοιο θέμα;

 

(να λείπουν τα σχόλια τύπου "ώχου εσείς που βάζετε beta τι ρωτάτε άμα έχετε προβλήματα, καλά να πάθετε" που είχαν παίξει πριν από μερικές εβδομάδες...)

 

Ευχαριστώ.

Είμαι με την τελευταία beta. Το android system γράφει περίπου 25% αλλά δεν είναι κάτι τρομερό δεδομένου ότι πιάνω 8+ ώρες sot. 9a62cf252cc116532f2f3944beb5e8ff.jpge23ef2b73fe8077e2c87c5acf3f0dac4.jpg

 

 

Εμένα αυτό που διαφοροποιεί το sot μου είναι η εντατική χρήση 4g. Σε κανονικές συνθήκες και επειδή σε σπίτι/γραφείο παίζω με wifi, πιάνω πάντα 8+ ώρες, όπως προανέφερα.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by NikosChandolias
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Battery Drain

Έχω παρατηρήσει τελευταία πολύ αυξημένη κατανάλωση από "Android System" (~30% και κατέληξα με SOT 3.5 ώρες στο 19% μπαταρία...). Τρέχω MIUI 9 global beta (dev) 7.9.7. Κανείς να έχει παρόμοιο θέμα;

 

(να λείπουν τα σχόλια τύπου "ώχου εσείς που βάζετε beta τι ρωτάτε άμα έχετε προβλήματα, καλά να πάθετε" που είχαν παίξει πριν από μερικές εβδομάδες...)

 

Ευχαριστώ.

 

με την τελευταια dev με εσκισε και εμενα, ειχα συνολο 4 ωρες τωρα θα με παει 2.

μετα απο κανα 3 restart δειχνει οτι εστρωσε λιγο βεβαια

 

 

Θελω ενα για φιλο και καπου διαβασα για ενα μαγαζι που εδωσε δωρο γυαλι και ισως θηκη..

Παιζει αυτο, θυμαται καποιος ποιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η καρτα sim είναι παλιά και δεν είναι 4g, λέω εγώ τώρα

Την sim την άλλαξα πριν 1 χρόνο, είναι 64κ.

Έχω επιλέξει σε όλες τις ρυθμίσεις 4g αλλά δεν πιανει περισσότερο απο Η και Η+. Ίσως θέλει ενεργοποίηση η κάρτα. Θα το κοιτάξω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...