Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τις τελευταίες dev χάθηκαν οι επιλογές "buttons" που ορίζεις τι θα κάνει το κάθε κουμπί η εγώ δεν το βρίσκω ?

Με μαμησε ...

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία dev είμαι και εμφανίζονται κανονικά. Buttons and gestures.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζουν τα 50 ευρω παραπανω που εχει το 4/64 απο το 3/32?Τα 32 της ρομ μου φτανουν,η διαφορα στην ραμ αξιζει?Να πω οτι κραταω τα κινητα μου τουλάχιστον 2 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζουν τα 50 ευρω παραπανω που εχει το 4/64 απο το 3/32?Τα 32 της ρομ μου φτανουν,η διαφορα στην ραμ αξιζει?Να πω οτι κραταω τα κινητα μου τουλάχιστον 2 χρόνια.

 

Κατά την άποψη μου αξίζει....Είχα και το 3/32,και τώρα έχω το 4/64,σε θέμα multitsking έχουν μεγάλη διαφορά..

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα τράβηξε και λάδι που είχε το πιάτο.

 

Το σπρέι αέρα δεν θα τα σπρώξει προς τα μέσα; Θα φύγουν από το ηχείο αλλά μήπως πάνε πουθενά χειρότερα;

 

 

αν το φυσηξεις πλαγιαστα δε νομιζω..βασικα τωρα που το ειδα οι τρυπουλες ειναι πολυ μικρες,αν τις σκεπασε λαδι δυσκολα να καθαρισουν..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν γίνεται πλέον. Έχω μόνιμο twrp.

 

μπορεις να φλασαρεις το original recovery απο twrp (flash image) και να το δοκιμασεις παντως

Link to comment
Share on other sites

αν το φυσηξεις πλαγιαστα δε νομιζω..βασικα τωρα που το ειδα οι τρυπουλες ειναι πολυ μικρες,αν τις σκεπασε λαδι δυσκολα να καθαρισουν..

 

Ρίξε πριονίδι :lol: (μετά το βλέπω σίγουρα για πέταμα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζουν τα 50 ευρω παραπανω που εχει το 4/64 απο το 3/32?Τα 32 της ρομ μου φτανουν,η διαφορα στην ραμ αξιζει?Να πω οτι κραταω τα κινητα μου τουλάχιστον 2 χρόνια.

 

ναι,εχει και πιο γρηγορο storage.Τα 3gb ram ειναι οριακα το 2017,οι εφαρμογες μεγαλωνουν καθε μερα!

 

Και τα 32 θα ειναι γυρω στα 22-26 καθαρα,η miui ειναι χοντρη!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες,δεν επειγομαι για κινητο,θα περιμενω λιγο καιρο μηπως πεσει η τιμη του κι αλλο και θα χτυπησω το 4/64.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να φλασαρεις το original recovery απο twrp (flash image) και να το δοκιμασεις παντως

 

Το ξέρω αλλά ...φασαρία :lol: Προτιμώ να κατεβάζω τα 1.5G της dev μέχρι να αλλάξω rom!

(Άρχισαν να μου μπαίνουν ιδέες και για AOSP)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες,δεν επειγομαι για κινητο,θα περιμενω λιγο καιρο μηπως πεσει η τιμη του κι αλλο και θα χτυπησω το 4/64.

 

Αν κρίνω από το 64αρη redmi note 4 mtk δεν θα περιμένα να πέσει η τιμή πάνω από 10 άντε 20 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

ναι,εχει και πιο γρηγορο storage.Τα 3gb ram ειναι οριακα το 2017,οι εφαρμογες μεγαλωνουν καθε μερα!

 

Και τα 32 θα ειναι γυρω στα 22-26 καθαρα,η miui ειναι χοντρη!

 

Διαφωνώ ως προς το ότι είναι οριακά τα 3GB ram , έχει ξαναγραφτεί από εδώ πολλές φορές, ότι και παιδιά που είχαν πολλές εφαρμογές, κανένας δεν είχε κάτω από 800mb.. συνήθως 1-1.2GB θα έχει ελεύθερη.. για να μην πούμε το πόσο ελεύθερη μένει με Aosp.. άνετα βγάζει η εν λόγω χωρητικότητα και το 2018.. το ότι έχει πιο γρήγορο storage, όντως ισχύει.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν, το miui κάνει report την διαθέσιμη μνήμη και όχι την ελεύθερη (πχ μετράει και services που μπορούν να κλείσουν άμεσα). Οπότε είναι λίγο λιγότερο από όσο γράφει.

 

Πάντως το miui γενικά θέλει να αφήνει αρκετή ελεύθερη μνήμη. Οπότε στην 3gb έκδοση έχει αρκετά κατώτερο multitasking.

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από το 64αρη redmi note 4 mtk δεν θα περιμένα να πέσει η τιμή πάνω από 10 άντε 20 ευρώ.

 

συμφωνω,γυρω στα 10 ευρω το κοβω και να μενει εκει.Δεν υπαρχει λογος να πεσει αλλο,ειναι τοσο vfm που θα πουλαει σαν ζεστο ψωμι ακομα και οταν βγει το RN5 sd,μεχρι να τελειωσει το στοκ.

Link to comment
Share on other sites

ναι,εχει και πιο γρηγορο storage.Τα 3gb ram ειναι οριακα το 2017,οι εφαρμογες μεγαλωνουν καθε μερα!

 

Και τα 32 θα ειναι γυρω στα 22-26 καθαρα,η miui ειναι χοντρη!

 

Διαφωνώ ως προς το ότι είναι οριακά τα 3GB ram , έχει ξαναγραφτεί από εδώ πολλές φορές, ότι και παιδιά που είχαν πολλές εφαρμογές, κανένας δεν είχε κάτω από 800mb.. συνήθως 1-1.2GB θα έχει ελεύθερη.. για να μην πούμε το πόσο ελεύθερη μένει με Aosp.. άνετα βγάζει η εν λόγω χωρητικότητα και το 2018.. το ότι έχει πιο γρήγορο storage, όντως ισχύει.

 

Θα συμφωνήσω με τον Βασίλη για 3GB. Σίγουρα βέβαια έτσι θα μένουν παραπάνω εφαρμογές φορτωμένες στην μνήμη και άρα πιο γρήγορο τηλέφωνο αλλά σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε για μη επάρκεια των 3GB. Ούτε καν για τον επόμενο χρόνο.

 

Για το storage τώρα. Λογικό είναι τα 64GB να είναι πιο γρήγορα από τα 32GB αφού λογικά θα έχει περισσότερα κανάλια και άρα μεγαλύτερη ταχύτητα. Επίσης νομίζω ότι αυτό κατά κύριο λόγο αφορά το writing παρά το read. Οπότε η λογική είναι ότι ένας χρήστης δεν θα την δει τόσο έντονα την διαφορά αυτή.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ ως προς το ότι είναι οριακά τα 3GB ram , έχει ξαναγραφτεί από εδώ πολλές φορές, ότι και παιδιά που είχαν πολλές εφαρμογές, κανένας δεν είχε κάτω από 800mb.. συνήθως 1-1.2GB θα έχει ελεύθερη.. για να μην πούμε το πόσο ελεύθερη μένει με Aosp.. άνετα βγάζει η εν λόγω χωρητικότητα και το 2018.. το ότι έχει πιο γρήγορο storage, όντως ισχύει.

 

Ειναι οριακα ως προς το multitasking εννοω,θα χει 800/1gb ελευθερη αλλα θα κραταει λιγοτερες εφαρμογες ανοιχτες. Τωρα το κατα ποσο καποιον τον νοιαζει αυτο ειναι θεμα προσωπικης χρησης

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι greeklish, είναι τα αρχικά των λέξεων Screen On Time, και σημαίνει όπως ακριβώς λένε οι λέξεις πόση ώρα είναι ανοιχτή η οθόνη του κινητού.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ φίλε ''NikosChandolias'' για την απάντηση

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Καααλα τωρα ειδα το ελληνικο ριβιου για το κινητο των κινητων 1029 ευρω,και λεω μονο το δακτυλικο που χανει προσπαθειες,και που η οθονη δεν ακουει στο αγγιγμα,να μη γραφω τα υπολοιπα,το κινητακι μας πολυ καλυτερο και τσαμπα.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε ποιο κινητό αναφέρεσαι komias αλλά είμαι σίγουρος ότι είναι η μέρα με τη νυχτά. Εξαιρετικό vfm το κινητό μας αλλά ας μην υπερβάλλουμε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε ποιο κινητό αναφέρεσαι komias αλλά είμαι σίγουρος ότι είναι η μέρα με τη νυχτά. Εξαιρετικό vfm το κινητό μας αλλά ας μην υπερβάλλουμε.

 

Samsung note 8 δες το ριβιου και φριξε. Τεκμανιακς εντιμο παλικάρι.

Δεν εννοειται σε απλες λειτουργιες να ειναι ο κινεζος καλυτερος απο μια ναυαρχιδα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Samsung note 8 δες το ριβιου και φριξε. Τεκμανιακς εντιμο παλικάρι.

Δεν εννοειται σε απλες λειτουργιες να ειναι ο κινεζος καλυτερος απο μια ναυαρχιδα.

 

Μωρέ να το δω, αλλά προφανώς το αξιολογεί σε σύγκριση με άλλα κινητά στη τιμή του και όχι με κινητά των 160 ευρώ.

 

Εγώ το μόνο που έχω διαβάσει είναι ότι δεν έχει την αναμενόμενη για το μέγεθός του αυτονομία.

 

Εν πάση περιπτώσει, μη βγαίνουμε άλλο off topic. :)

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ να το δω, αλλά προφανώς το αξιολογεί σε σύγκριση με άλλα κινητά στη τιμή του και όχι με κινητά των 160 ευρώ.

 

Εγώ το μόνο που έχω διαβάσει είναι ότι δεν έχει την αναμενόμενη για το μέγεθός του αυτονομία.

 

Εν πάση περιπτώσει, μη βγαίνουμε άλλο off topic. :)

Μολις μου ηρθε ενημερωση στο μιουι κατι για ηχο λεει σε βιντεο; φωτο, σε κατι για τα sms και αλλα.

Γινεται 8.5.8.0 απο 8.5. 4.0

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μόλις τώρα. Την έκανε κάποιος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μόλις τώρα. Την έκανε κάποιος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατι δεν την κανεις τι φοβασαι δεν καταλαβαινω. Οσο για μενα μολις γυρισω σπιτι θα την κανω αμεσα. Επισημη σταθερη ειναι δε φοβαμαι χαρο. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...