Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοριζικο το θηριο!

 

Περιμενουμε εντυπωσεις απο την συσκευη και φυσικα ενα G6 vs G2 διοτι ενδιαφερει αρκετους φιλους. ;)

 

Ναι οντως ενα τεστ διαφορων με το G2 θα ηταν αρκετα χρησιμο,αν κ νομιζω οτι θα υπαρχουν πλεον τεραστιες διαφορες μεταξυ τους..εχουν κ 4 χρονια αποσταση..ψηνομαι να σου πω την αληθεια για το νεο,αν και ο βετερανος ακομα κραταει καλα κ με την μαμα μπαταρια να διαρκει σχεδον 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόοοοον! :)

 

Καταρχάς,ευχαριστώ πολύ για τις ευχές παιδιά!

Να τονίσω πως ακόμη δεν το έχω τεστάρει δυνατά το κουκλί :p και πως δεν είμαι και ο πιο αντικειμενικός κριτής του μιας και έρχομαι από αρκετά παλαιά συσκευή!

 

Θα σταθώ σε αυτά που μου έκαναν το μπαμ,αρχικά,αρνητικά.

1) Φωτεινότητα οθόνης.

Την περίμενα λίγο πιο aggressive. Δεν νομίζω να βοηθάει αρκετά την ημέρα κάτω από τον ήλιο.

2) Αυτόματη φωτεινότητα.

Δεν ξέρω,ίσως και να φταίει ο φωτισμός του σπιτιού αλλά κάνοντας σκιά μπροστά από το sensor και αφήνοντας πάλι να πέσει απότομα φώς πάνω του,είδα πως έχει μια μικρή καθυστέρηση να αυξομειώσει τη φωτεινότητα.

Παρένθεση στα δύο πρώτα,κρατάω ένα μικρό καλάθι να το δοκιμάσω στο φως της ημέρας να δω τι ψάρια θα πιάσει.

3) AOD.

Πολύ σκοτεινή σε φωτισμό εσωτερικού χώρου... Υπάρχει μια επιλογή να αναβοσβήνει το φλας σε εισερχόμενες ειδοποιήσεις, απ' ότι είδα, αλλά δεν αντικαθιστά το χρήσιμο led που λείπει. Ίσως με κάποιο software tweak σε επερχόμενο update να μας αφήνει να ρυθμίσουμε μόνοι μας τη φωτεινότητα.

 

Θετικά που αντιμετώπισα με την πρώτη.

3) Ταχύτητα - θερμοκρασία

Κανένα κόλλημα στο σετάρισμα με παράλληλη χρήση της συσκευής με πολύ ελαφριά αύξηση της θερμοκρασίας.

Από εκεί και πέρα, θα δείξει το μέλλον. Δε μπορώ να βγάλω πόρισμα για το τι μπορεί να βγάλει το software της συσκευής,ανάλογα με το τι μπορεί να "τραβήξει" από τον κάθε χρήστη!

Άπιαστο multitasking!

2) Πολύ καλό κράτημα.

Πραγματικά,πολύ βολικό στο δικό μου χέρι. Δεν το περίμενα.

3) Οθόνη.

Δεν έχω σκοπό να κάνω VS με τις amoled. Γούστα είναι αυτά και πως "γαργαλάει" το μάτι καθενός.

Ωραία,ρεαλιστικά χρώματα,για εμένα.

4) Ήχος

Μπορεί να ικανοποιήσει απαιτητικούς,και από ακουστικά και χωρίς!

5) Bezels - εμφάνιση

Τρομερή δουλειά στην εμφάνιση της συσκευής. Κόσμημα! (έχω το μαύρο και λυπάμαι που το βλέπω μέσα στη γλίτσα καλοκαιριάτικα :lol: )

 

Θέλω κανα διήμερο να τεστάρω και την κάμερα,αν και επαναλαμβάνω,δεν είμαι άξιος κριτής γιατί είναι χαοτική η διαφορά από το G2 που ήμουν.

 

Με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο η αγορά! Σκοπεύω να το κρατήσω όσο με κρατήσει!

Απροβλημάτιστο να είναι να με συντροφέψει κάποια χρονάκια! :happy:

Θα προσθέσω και άλλα τις επόμενες ημέρες. Ελπίζω να κάνουν κάποιο πιο σοβαρό,από εμένα, μίνι review χρήστες που έχουν περάσει και από άλλες συσκευές να βοηθήσουν όσους έχουν απορίες!

 

Είχε ακουστικά ή συσκευασία μέσα; την quad dac έκδοση πήρατε;

Ναι και ναι! :)

Link to comment
Share on other sites

Άλλος να μου πει για SOT? Μπαταρία?

Εμένα μου βγάζει 4:30 ώρες SOT

Mε πολυ browsing όμως, συνεχεια WiFi, 4g μισή μέρα, μερικές φωτογραφίες κτλ

Καλά είναι πιστεύω

Νομίζω τα περισσότερα καινούργια Android τόσα βγάζουν

 

Κάτι που δεν αναφέρθηκε βγάζει 360 φώτο κανονικά (ενώ τα περισσότερα Android είναι απλά Panorama (υπάρχει διαφορά για οσοι δεν ξέρουν) πολύ καλό αυτο

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι μου κάνετε τώρα... Έλεγα να περιμένω λίγο καιρό ακόμα να πέσει κ άλλο η τιμή για να αλλάξω το φοβερό g2 μου αλλά δε το βλέπω... Αχ αχ αχ...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι μου κάνετε τώρα... Έλεγα να περιμένω λίγο καιρό ακόμα να πέσει κ άλλο η τιμή για να αλλάξω το φοβερό g2 μου αλλά δε το βλέπω... Αχ αχ αχ...

 

Κάτω από 400 και να πέσει πόσο ακόμα???

Φίλε μου όλα τα αντίστοιχα Android έχουν 500+ για πλάκα!!

Παρτο άμεσος

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, έχεις λιγότερο από μια εβδομάδα που παρήγγειλες, σωστά;

Λες να έρθει μέσα σε μια εβδομάδα ακριβώς;

 

Η παραγγελία μπήκε 28 Ιούνη.

Φαντάζομαι πως ναι, εξαρτάται βέβαια και από τα τοπικά ΕΛΤΑ.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι μου κάνετε τώρα... Έλεγα να περιμένω λίγο καιρό ακόμα να πέσει κ άλλο η τιμή για να αλλάξω το φοβερό g2 μου αλλά δε το βλέπω... Αχ αχ αχ...

Κανε λιγο ακομα υπομονη....

Εχει και αλλη κατηφορα η τιμη του.

Οσο ο κοσμος δεν μπορει να το δει απο κοντα στις προθηκες των καταστηματων τοτε να τους δω πως θα τα διωξουν.

 

Μεχρι τελος Ιουλιου υπολογιζε ενα 10% ακομα κατω απο την τωρινη τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

Άλλος να μου πει για SOT? Μπαταρία?

Εμένα μου βγάζει 4:30 ώρες SOT

Mε πολυ browsing όμως, συνεχεια WiFi, 4g μισή μέρα, μερικές φωτογραφίες κτλ

Καλά είναι πιστεύω

Νομίζω τα περισσότερα καινούργια Android τόσα βγάζουν

 

Κάτι που δεν αναφέρθηκε βγάζει 360 φώτο κανονικά (ενώ τα περισσότερα Android είναι απλά Panorama (υπάρχει διαφορά για οσοι δεν ξέρουν) πολύ καλό αυτο

 

Εμένα sot με λίγο 4G, πολυ wifi και καθόλου παιχνίδια μου βγαζει 6+..Αλλά νομίζω πέφτει αρκετα όταν δν το χρησιμοποιώ..πχ βράδυ με ολα κλειστά και καλο σημα ,-12% περίπου σε 8 ώρες χωρίς always on.

Link to comment
Share on other sites

12% ??? Μηπως κατι σου τρωει μπαταρια φιλε μ?μηπως χανει το σημα ?Σε ολους συμβαίνει αυτο?

Σημα εχω πολυ καλο..

Στις λεπτομέρειες μπαταρίας βγαίνει πρωτο το: (τηλέφωνο σε αδράνεια).πανω κ απο την οθόνη..δν ξέρω αν είναι λογικό..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το έχουν στο πλαίσιο στα Γιάννενα να το δω από κοντά;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κανένα tempered glass έχει να προτείνει κανείς; :)

Το spigen και το nillkin καλύπτουν και την κάμερα,απ' ότι βλέπω.

Να προχωρήσω ή υπάρχει καμία άλλη πρόταση; Τα yooteh δεν τα στέλνουν Ελλάδα από το amazon... :(

Κάποιος τα "φώτα" του!

Link to comment
Share on other sites

12% ??? Μηπως κατι σου τρωει μπαταρια φιλε μ?μηπως χανει το σημα ?Σε ολους συμβαίνει αυτο?

Οντως 12% ειναι τεραστιο ποσοστο. Μπορει να πει και καποιος αλλος κατοχος;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες κι εγώ από esglobal,κανένα πρόβλημα στην αποστολή,μέσα σε δέκα ημέρες το είχα στα χέρια μου! Πήρα το platinum,ωραίο χρωματάκι αν και ήμουν 50-50 και για το λευκό. Παρτίδα 704. Οι εντυπώσεις μου μέχρι τώρα θετικές,χωρίς όμως να είναι ένα κινητό που να μου προκαλεί ενθουσιασμό. Προηγούμενες συσκευές στην κατοχή μου(οι πιο πρόσφατες) Xiaomi Redmi PRO 3/64, Samsung S6 Edge.

Στα της οθόνης: αρκετά φωτεινή,δεν υπάρχει πρόβλημα χρήσης της συσκευής και κάτω από ήλιο. Η αναλογία μου αρέσει,κάθεται πιο καλά στο χέρι από ότι το Xiaomi,κρίμα όμως που δεν εξαφανίζονται τα κουμπιά όπως στο παλιό μου G2. Τώρα για τα χρώματα,όπως εχει ειπωθεί και από άλλους,σαφώς σε σύγκριση με την AMOLED της Samsung χάνει στο "wow factor".

To μικρό βάρος γα τέτοιο μέγεθος οθόνης είναι επίσης ένα ακόμα πλεονέκτημα.

Το ηχείο του σε ότι αφορά την ένταση με ικανοποιεί,δεν θα έλεγα ότι είναι χαμηλή.

ΤΟ LG UX δεν με ξετρελαίνει,έχει και κάποιες μικροκαθυστερήσεις στην απόκριση που δεν επιτρέπονται για τέτοια CPU. Μνήμη τρώει αρκετή, συνήθως γύρω στο 1,5GB είναι ελεύθερη.

Κάμερα δεν έχω προλάβει να την χρησμοποιήσω πολύ για να βγάλω ασφαλες συμπέρασμα,σε πρώτη φάση επιβεβαιώνω αυτό που έχω διαβάσει για το autofocus ότι δεν είναι και πρωταθλητής στην ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα tempered glass έχει να προτείνει κανείς; :)

Το spigen και το nillkin καλύπτουν και την κάμερα,απ' ότι βλέπω.

Να προχωρήσω ή υπάρχει καμία άλλη πρόταση; Τα yooteh δεν τα στέλνουν Ελλάδα από το amazon... :(

Κάποιος τα "φώτα" του!

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?from=catspan&keyphrase=LG+G6

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι,τα έχω εντοπίσει στο σκρουτζ...

Από προσωπική εμπειρία,ψάχνω απόψεις. ;)

Θα πάρω spigen,αν και κάπως "τσιμπημένο".

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιο πρόγραμμα να εξαφανιστούν τα κάτω κουμπιά και να εμφανίζονται με κάποιο gesture; το κινητό γίνεται εύκολα root; υπάρχει κάποια καλή custom room;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγω ενα δυο πραγματα που με απασχολούν. Το μοντελο που πωλειται στα καταστηματα του Skroutz ειναι το Ευρωπαικό. Σε σχεση με αυτό που πωλειται στο eglobal η διαφορα είναι μονο το HiFi QuadDac; Επίσης αν καποιος το εχει μπορει να μου πει ποσες μερες έκανε να ερθει και αν υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με 4G λόγω του ότι εχω WIND; Δηλαδη υποστηρίζει την 800αρα μπαντα ή θα έχω τιποτα εκπληξεις; Ευχαριστω.
Samsung Galaxy S6 edge, iPad mini 2, iPad air.
Link to comment
Share on other sites

64 γιγα εσωτερικη και δικαρτο.

Χοντρικα 10 μέρες.

Δεν έχει αναφερθεί να έχει θεμα με κάποιον πάροχο.

Παιδιά να ρωτήσω και εγω ενα δυο πραγματα που με απασχολούν. Το μοντελο που πωλειται στα καταστηματα του Skroutz ειναι το Ευρωπαικό. Σε σχεση με αυτό που πωλειται στο eglobal η διαφορα είναι μονο το HiFi QuadDac; Επίσης αν καποιος το εχει μπορει να μου πει ποσες μερες έκανε να ερθει και αν υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με 4G λόγω του ότι εχω WIND; Δηλαδη υποστηρίζει την 800αρα μπαντα ή θα έχω τιποτα εκπληξεις; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγω ενα δυο πραγματα που με απασχολούν. Το μοντελο που πωλειται στα καταστηματα του Skroutz ειναι το Ευρωπαικό. Σε σχεση με αυτό που πωλειται στο eglobal η διαφορα είναι μονο το HiFi QuadDac; Επίσης αν καποιος το εχει μπορει να μου πει ποσες μερες έκανε να ερθει και αν υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με 4G λόγω του ότι εχω WIND; Δηλαδη υποστηρίζει την 800αρα μπαντα ή θα έχω τιποτα εκπληξεις; Ευχαριστω.

 

Από αυτά που λένε και σύμφωνα με το μοντέλο, υποστηρίζει κανονικά την 800αρα μπάντα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγω ενα δυο πραγματα που με απασχολούν. Το μοντελο που πωλειται στα καταστηματα του Skroutz ειναι το Ευρωπαικό. Σε σχεση με αυτό που πωλειται στο eglobal η διαφορα είναι μονο το HiFi QuadDac; Επίσης αν καποιος το εχει μπορει να μου πει ποσες μερες έκανε να ερθει και αν υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με 4G λόγω του ότι εχω WIND; Δηλαδη υποστηρίζει την 800αρα μπαντα ή θα έχω τιποτα εκπληξεις; Ευχαριστω.

 

Έχει κανονικά την 800άρα οπότε δε θα χεις κανένα θέμα.

Τις διαφορές τις έγραψε και ο spirospatra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Οπότε αν εξαιρέσουμε το θέμα της εγγύησης,κατά τα λοιπά συμφέρει να κινηθώ προς τα εκεί.
Samsung Galaxy S6 edge, iPad mini 2, iPad air.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα tempered glass έχει να προτείνει κανείς; :)

Το spigen και το nillkin καλύπτουν και την κάμερα,απ' ότι βλέπω.

Να προχωρήσω ή υπάρχει καμία άλλη πρόταση; Τα yooteh δεν τα στέλνουν Ελλάδα από το amazon... :(

Κάποιος τα "φώτα" του!

 

κοιτα πριν 3ς μηνες ειχα παρει αυτο (2 εχει μεσα)

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B06Y6M6KR7/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

και ειμαι ευχαριστημενος(ποιοτικο οκ σε ολα του δε χανει σε χρωματα )

βεβαια συγρινω τωρα τις τιμες στο σκρουτζ κ εχει διαφορα κοστους

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Οπότε αν εξαιρέσουμε το θέμα της εγγύησης,κατά τα λοιπά συμφέρει να κινηθώ προς τα εκεί.

 

Κάνε μια ασφάλεια με 22 ευρώ και είσαι οκ. Για μένα πλέον αυτό είναι η καλύτερη εγγύηση. Αρκεί να μην το πάρεις για 1 μήνα, αλλά και για τόσο, πάλι το πουλάς πιο εύκολα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...