Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δώσε του λίγο χρόνο για να φύγει πραγματικά η υγρασία. Για να το επισπεύσεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις παραδοσιακές λύσεις όπως να το βυθίσεις σε ρύζι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Του έκανα με κρύο αέρα όπως μου έλεγε η ενημέρωση και το έβαλα στον ήλιο.

Θεωρώ ότι δε θα μου αφήσει άλατα. Αυτό είναι που φοβάμαι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα με κρύο αέρα όπως μου έλεγε η ενημέρωση και το έβαλα στον ήλιο.

Θεωρώ ότι δε θα μου αφήσει άλατα. Αυτό είναι που φοβάμαι περισσότερο.

 

Όταν πέφτει σε αλμυρό νερό το πλενουμε καλά με γλυκό νερό και το φυσαμε απαλά στις θύρες να φύγουν οι πολλές σταγόνες και περιμένεις τουλάχιστον 3 ώρες πριν το βάλεις φορτιση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέφτει σε αλμυρό νερό το πλενουμε καλά με γλυκό νερό και το φυσαμε απαλά στις θύρες να φύγουν οι πολλές σταγόνες και περιμένεις τουλάχιστον 3 ώρες πριν το βάλεις φορτιση

 

Και πως το πλένω με γλυκό νερό;; πειράζει που έχουν περάσει αρκετές ώρες από το συμβάν; εάν βρεξω λίγο την οδοντοβουρτσα μου με γλυκό νερό και τριψω λίγο τη θύρα usb, θα γίνει δουλειά;;

Link to comment
Share on other sites

Απαλά με άσπρο οινόπνευμα την USB. Πολύ προσεχτικά με μπατονετα. Το είχα πάθει και μου έβγαλε την ψυχή. Είχε θέμα για πολύ καιρό (... Και την πατήσα με ψιχάλες από θαλασσινό νερό μόνο). Κάπου στο κρυφό μενού έχει και μια επιλογή να απενεργοποιήσεις την προστασία. Δεν πιάνει πάντα όμως. Ψάξε και στο νετ. Είναι γνωστό πρόβλημα.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Απαλά με άσπρο οινόπνευμα την USB. Πολύ προσεχτικά με μπατονετα. Το είχα πάθει και μου έβγαλε την ψυχή. Είχε θέμα για πολύ καιρό (... Και την πατήσα με ψιχάλες από θαλασσινό νερό μόνο). Κάπου στο κρυφό μενού έχει και μια επιλογή να απενεργοποιήσεις την προστασία. Δεν πιάνει πάντα όμως. Ψάξε και στο νετ. Είναι γνωστό πρόβλημα.

 

Tapatalked

Σε ευχαριστώ πολύ. Το έκανα. Δείχνει ότι λειτουργεί. Το μόνο που παρατήρησα είναι όταν το βάζω στη φόρτιση δεν μου κάνει τη δόνηση όταν βάζω το βισμα. Αλλά μέχρι στιγμής είναι οκ. Τώρα αν βγάλει στο μέλλον κάποιο πρόβλημα δεν το ξέρω.

Πειράζει αν σε καμία βδομάδα το ξανά κάνω με το οινόπνευμα; ή δεν υπάρχει λόγος;;

Link to comment
Share on other sites

Το ξανακάνεις οπότε θες. Αν θεωρείς πως υπάρχει λόγος. Δες αν φορτίζει γρήγορα ή μόνο αργά. Μου το έκανε και αυτό για λίγο καιρό.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εδώ και μερικό καιρό εχω ενα θεμα με το netflix στο κινητο. Βάζω ενα επεισόδιο να παίξει από μια σειρα πχ και πάνω στο λεπτό μου βγάζει ενα σφαλμα και σταματάει το βιντεο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά καλησπέρα..

 

Μπορείτε να μου πείτε κάνα δυο μάρκες για tempered glass;

Μέχρι πρότινος είχα μια nillkin αλλά σήμερα ήταν η τελευταία της μέρα. Και μπορώ να πω ότι αντεξε όσα καιρό έχω το κινητό, 2μιση χρόνια περίπου.

Ψάχνω στο ίντερνετ για την ίδια μάρκα αλλά μου βγάζει ότι δεν διαθέσιμη.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

 

Μπορείτε να μου πείτε κάνα δυο μάρκες για tempered glass;

Μέχρι πρότινος είχα μια nillkin αλλά σήμερα ήταν η τελευταία της μέρα. Και μπορώ να πω ότι αντεξε όσα καιρό έχω το κινητό, 2μιση χρόνια περίπου.

Ψάχνω στο ίντερνετ για την ίδια μάρκα αλλά μου βγάζει ότι δεν διαθέσιμη.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Δοκιμασε το παρακατω.

 

https://www.amazon.co.uk/NEARPOW-Protector-compatible-Bubble-Free-Installation-Clear/dp/B06XGCXJHM?pd_rd_w=oH7AV&pf_rd_p=6f9d48ce-23d6-4c00-897e-82423184bbc0&pf_rd_r=R3P4QHZXACDXGWE3HTKK&pd_rd_r=c39d4236-7ed7-4f98-bdf4-c7e89ab2dddd&pd_rd_wg=dChbD&pd_rd_i=B06XGCXJHM&ref_=pd_bap_m_rp_1_1_dc

 

Το ειχα χρησιμοποιησει εγω οταν ειχα το G6,και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.

Αριστη εφαρμογη,παρομοια με το Nillkin που ειχα πριν απο αυτο,και φυσικα εχεις κι εφεδρειες αφου εχει 3 στη συσκευασια.

 

Οσον αφορα στις εικονες που δειχνει το λινκ,για το κενο που αφηνει το τζαμι στο επανω μερος της συσκευης,δεν ξερω αν οντως ειναι αληθης,γιατι στα δικα μου,το μονο κενο που αφηνε ηταν γυρω απο το ακουστικο,οπως και το Nillkin.

Ολη η υπολοιπη πανω πλευρα ηταν καλυμενη.

Καποιο αλλο δεν γνωριζω να σου προτεινω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....... μου στραβοσαν τα ''δοντάκια'' απο card reader και δεν διαβάζει την καρτα Vodafone. Ξέρει καείς το κόστος !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα....... μου στραβοσαν τα ''δοντάκια'' απο card reader και δεν διαβάζει την καρτα Vodafone. Ξέρει καείς το κόστος !

 

O.k. το έφτιαξα ήταν μεσα στην εγγύηση (τελευταία εβδομάδα εκλεισε 2 χρονια) 5 εβδομάδες στο service, περίμεναν ανταλλακτικά.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρεται, παίδες.

 

Λοιπόν, έχω εδώ και κάνα χρόνο ένα LG V20 που είχα αγοράσει για το στρατό αλλά παρατηρώ τις τελευταίες μέρες ότι το σήμα του έχει εξασθενίσει πάρα πολύ και στο ίδιο σημείο που έχω πχ 4G κανονικά με το iPhone 11, με το LG έχω EDGE ακόμα και "εκτός δικτύου". Σκέφτομαι, λοιπόν, να πάρω από φίλο το G6 σε καλή τιμή (100 €). Αξίζει γι'αυτό το λόγο ή έχει ακριβώς την ίδια κεραία?

Με μία αναζητήση βλέπω ότι το G6 έχει μόνο τον 821 και τίποτε άλλο διαφορετικό.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν αξίζει ούτε τα 100 ευρώ πια... καθαρά προσωπική μου άποψη έτσι... Συμπληρώνεις ένα σχετικά μικρό ποσό και παίρνεις συσκευή 2019,2020 Xiaomi,Realme κ.α.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν αξίζει ούτε τα 100 ευρώ πια... καθαρά προσωπική μου άποψη έτσι... Συμπληρώνεις ένα σχετικά μικρό ποσό και παίρνεις συσκευή 2019,2020 Xiaomi,Realme κ.α.

 

Σ'ευχαριστώ για την απαντηση. :up:

 

Το θέμα είναι ότι θέλω ένα δεύτερο κυρίως να το λιώσω τώρα στην καραντίνα ως hotspot γιατί μόνο το ρούτερ δεν την παλεύει και με τα data έχω μεγαλύτερη ταχύτητα σε ώρες αιχμής. Θα το είχα αγοράσει χθες, αλλά με προβλημάτισε η τεράστια απώλεια σήματος του V20 και το γεγονός ότι είναι πάνω κάτω τα ίδια κινητά. Αν το V20 ήταν του 2015 πχ και το G6 πιο καινούργιο, θα το είχα αγοράσει, αλλά τώρα....

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν τα lg δεν φημίζονταν για το σήμα τους ( έχω περάσει κι εγώ από g2,g3,g4,g6 το τελευταίο μου) ... πιστεύω ότι με έναν σύγχρονο Κινέζο θα κάνεις δουλειά έχουν δυνατούς πομπό δέκτες και φυσικά σύγχρονα λογισμικά ( το βλέπω καθημερινά στα κινητά των παιδιών μου realme 6s, Xiaomi 9 Pro).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χρονια πολλά ! ας μου θημησει καποιος πως απο το volume + & - κάνουμε zoom στην φωτογραφική ! γιατί τώρα οτι και αν πατήσω (+ η -) μου τραβά φωτογραφεία. Ευχαριστω ! :confused:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενώ βρίσκεστε στην εφαρμογή Κάμερα, υπάρχουν δύο τρόποι μεγέθυνσης ή σμίκρυνσης.

 

Αρχικά, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα πλήκτρα αύξησης και μείωσης έντασης.

 

Δεύτερον, μπορείτε να τσιμπήσετε τα δάχτυλά σας στην οθόνη για μεγέθυνση και σμίκρυνση.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ βρίσκεστε στην εφαρμογή Κάμερα, υπάρχουν δύο τρόποι μεγέθυνσης ή σμίκρυνσης.

 

Αρχικά, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα πλήκτρα αύξησης και μείωσης έντασης.

 

Δεύτερον, μπορείτε να τσιμπήσετε τα δάχτυλά σας στην οθόνη για μεγέθυνση και σμίκρυνση.

 

Το γνωρίζω αυτό φιλε μου, αλλά θέλω απο το + & - να κανει zoom, και αυτό με το (+&-) ανοιγοκλείει την ένταση ! γιαυτο ρωτάω, έψαξα και δεν ....:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα! Το G6 μου έχει σταματήσει να φορτίζει γρήγορα και αν μου "μείνει" από μπαταρία μου βγάζει την ειδοποίηση της υγρασίας. Επίσης, δεν μπορώ να το συνδέσω σε υπολογιστή μέσω usb, απλά φορτίζει μόνο. Ξέρετε πόσο κοστίζει η επισκευή της θύρας φόρτισης;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το G6 μου έχει σταματήσει να φορτίζει γρήγορα και αν μου "μείνει" από μπαταρία μου βγάζει την ειδοποίηση της υγρασίας. Επίσης, δεν μπορώ να το συνδέσω σε υπολογιστή μέσω usb, απλά φορτίζει μόνο. Ξέρετε πόσο κοστίζει η επισκευή της θύρας φόρτισης;

 

https://www.skroutz.gr/s/24797332/%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B1-%CE%A6%CF%8C%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-LG-G6.html

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα ομάδα. Είχα γράψει παλιότερα για το πρόβλημα της υγρασίας. Τελικά το έστειλα σε σέρβις (όχι επίσημο) και όλα καλά ευτυχώς. Εκεί ρώτησα και για αλλαγή μπαταρίας αλλά μου είπαν πως δεν θα βρουν για αυτό το μοντέλο γνήσια (κουλό μου φάνηκε). Έχετε κάτι υπόψιν; Το κινητό πλέον δεν το χρησιμοποιώ ως βασικό, αλλά, έχω δεθεί συναισθηματικά μαζί του 😅 και θέλω να το ανανεώσω όσο μπορώ. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 minutes ago, ditsokas said:

Καλησπέρα ομάδα. Είχα γράψει παλιότερα για το πρόβλημα της υγρασίας. Τελικά το έστειλα σε σέρβις (όχι επίσημο) και όλα καλά ευτυχώς. Εκεί ρώτησα και για αλλαγή μπαταρίας αλλά μου είπαν πως δεν θα βρουν για αυτό το μοντέλο γνήσια (κουλό μου φάνηκε). Έχετε κάτι υπόψιν; Το κινητό πλέον δεν το χρησιμοποιώ ως βασικό, αλλά, έχω δεθεί συναισθηματικά μαζί του 😅 και θέλω να το ανανεώσω όσο μπορώ. 

Στο eBay πάντως υπάρχουν πολλές επιλογές για γνήσια μπαταρία. Τουλάχιστον έτσι λένε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Δε ξέρω αν θα το δει κανείς αυτό. Μετά από 4 χρόνια με το LG G6, ήρθε η ώρα για καινούριο κινητό.

Τα 2 τελευταία μου κινητά ήταν LG (G3 και G6) και αν και είχαν τα μικροπροβληματάκια τους θα έλεγα ότι ήμουν ευχαριστημένος. Όμως η LG δε βγάζει πλέον κινητά οπότε θα πρέπει να πάω σε άλλη μάρκα.

Έχετε κάποια πρόταση στα ~400 ευρώ; Κοιτάω συνήθως για κινητά που θα με βγάλουν ~4 χρόνια.

Σκοπεύω να κάνω κάποια στιγμή μια πιο συγκεκριμένη ερώτηση στο θέμα αγοράς κινητού, αλλά σκέφτηκα ότι αν υπάρχουν χρήστες G6 ίσως να έχουν να προτείνουν κάτι που να αρέσει και σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...