Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε ποιανού developer είναι αυτή που λες; Δεν την βρίσκω...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την βρήκα, αλλά δε μου δουλεύει.Καμια σταθερή, γιατί τώρα έχασα κ αυτή που είχα...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον εσύ έχεις μπερδευτεί,δεν έγραψα πουθενά για 6.2,εγώ σου έγραψα ξεκάθαρα GCam 7 with astrophotography.

Μπορείς να ανατρέξεις και στο προηγούμενο post...

 

Μάλλον μάλλον εσύ έχεις μπερδευτεί φίλε μου γιατί το link που έβαλες με το που το πατάς μπαίνεις στο XDA και σου βγάζει φάτσα κάρτα να κατεβάσεις την 6.2 για το v30..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μάλλον εσύ έχεις μπερδευτεί φίλε μου γιατί το link που έβαλες με το που το πατάς μπαίνεις στο XDA και σου βγάζει φάτσα κάρτα να κατεβάσεις την 6.2 για το v30..

 

Μα είναι στο ίδιο post,απλά έπρεπε να πατήσεις να σου δείξει ολόκληρο το post.

Δεν μπορούσα να κάνω κάτι άλλο,σου έβαλα link για το post και σου έγραψα και ποιο να κατεβάσεις,αν ήταν τόσο δύσκολο my fault...

Link to comment
Share on other sites

Νέο UX9. Ωραίο δείχνει αν και δεν θα το πάρουμε εμείς.

 

 

https://youtu.be/22tO2q1cJk8

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1) το "Call Log Backup/Restore" μου αδειαζει τη μπαταρια!! τι να κανω;

2) ηρθε update 900mb

 

Screenshot-20191211-201027.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα. Δεν είδα καμία διαφορά ως τώρα.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το επίπεδο ασφαλείας παρέμεινε στον Μάιο 2019.

 

 

 

Όντως ... περίεργο!

Δεν δείχνει να έχει κάποια διαφορά!

Η έκδοση λογισμικού μόνο νομίζω άλλαξε!

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ την ενημέρωση λογισμικού. Μέχρι στιγμής τίποτα το ιδιαίτερο. Αν υπάρξει κάτι διαφορετικό θεωρώ ότι θα το αναρτήσετε και θα το διαβάσουμε.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

κάτοχος g6 και εχω προβλημα με την φορτιση. δεν φορτιζει

μου εμφανιζει notification πως το κινητο εχει παρει υγρασια ενω δεν πηρε νερα

 

καμια ιδεα;

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Αν και αργά η απάντηση .Το είχα πάθει και εγώ. Έκανα διάφορα και δεν ξερω τι δούλεψε. Καθάρισε με μια μπατονέτα προσεχτικά την θύρα. Κάνε #546368#*870# ----> SVC Menu ---> Moisture Detect Setting ---> Disable . settings > apps and notifications > apps info > click the 3 dots top right corner > click show system > scroll all way to lg system server > click on it and then click force stop! Δοκίμασε και να βάλεις βγάλεις το καλώδιο αρκετές φορές , μερικές φορές πιάνει και μπορείς να φορτίσεις.

 

Ψάξε lg g6 moisture detection fix στο google και δες τι άλλο υπάρχει. Πέρασε καιρός και ξέχασα όλα αυτα που είχα κάνει.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αν και αργά η απάντηση .Το είχα πάθει και εγώ. Έκανα διάφορα και δεν ξερω τι δούλεψε. Καθάρισε με μια μπατονέτα προσεχτικά την θύρα. Κάνε #546368#*870# ----> SVC Menu ---> Moisture Detect Setting ---> Disable . settings > apps and notifications > apps info > click the 3 dots top right corner > click show system > scroll all way to lg system server > click on it and then click force stop! Δοκίμασε και να βάλεις βγάλεις το καλώδιο αρκετές φορές , μερικές φορές πιάνει και μπορείς να φορτίσεις.

 

Ψάξε lg g6 moisture detection fix στο google και δες τι άλλο υπάρχει. Πέρασε καιρός και ξέχασα όλα αυτα που είχα κάνει.

 

το έστειλα στην procordia.

Το μονο που δοκιμασα ηταν factory reset και καθαρισμα usb port αλλα δεν δουλεψε.

Ακομα και οταν δεν ειχα το καλωδιο μεσα πετουσε notification οτι εχει υγρασια ή βρωμια το usb port

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά όσον αφορά την υγρασία, καμία φορά φταίει και το καλώδιο. Επίσης, δοκιμάστε να κάνετε επανεκκίνηση στο κινητό ενώ έχετε συνδεδεμένο το βισμα. Αυτό δουλεύει στο Samsung της γυναίκας μου, που χωρίς λόγο βγάζει αυτό το μήνυμα και δε φεύγει με τίποτα.

 

Όσον αφορά το κινητό μας τώρα. Δυστυχώς μου είχε σπάσει η οθόνη και το γυαλί πίσω. Παρήγγειλα από ebay ένα σετ οθονης-frame και πίσω γυαλιού. Η έκπληξη ήταν ότι νόμιζα πως με το frame εννοούσε το frame της οθόνης, αλλά τελικά ήταν το εξωτερικό aluminium frame!! Έτσι με μόλις 48€ (ευτυχώς δεν περάσαμε τελωνείο!) Και άλλα 13€ για μπαταρία το κινητό έγινε καινούριο με 15€ εργασία από φίλο (επαγγελματική δουλειά όμως). Του άλλαξα και χρώμα και πλέον είναι μαύρο, πολύ πιο όμορφο.

 

Όταν έσπασε πήρα την απόφαση να το φτιάξω, γιατί με 75€ σε καμία περίπτωση δεν έχεις κινητό επιδόσεων και κάμερας επιπέδου G6. Πιστεύω ότι για να έπιανα το επίπεδο αυτό θα έπρεπε να πάω σε mi9 τουλάχιστον.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα G6 σε άψογη κατάσταση πόσο λέτε να πιάνει ρε παιδιά;

Κανα 120αρι;

Αν είναι σε πραγματικά άψογη κατάσταση ασφαλώς και τα αξίζει. Δεν παίρνεις αντίστοιχη ισχύ και κάμερα σε αυτά τα χρήματα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αφορά την υγρασία, καμία φορά φταίει και το καλώδιο. Επίσης, δοκιμάστε να κάνετε επανεκκίνηση στο κινητό ενώ έχετε συνδεδεμένο το βισμα. Αυτό δουλεύει στο Samsung της γυναίκας μου, που χωρίς λόγο βγάζει αυτό το μήνυμα και δε φεύγει με τίποτα.

 

Όσον αφορά το κινητό μας τώρα. Δυστυχώς μου είχε σπάσει η οθόνη και το γυαλί πίσω. Παρήγγειλα από ebay ένα σετ οθονης-frame και πίσω γυαλιού. Η έκπληξη ήταν ότι νόμιζα πως με το frame εννοούσε το frame της οθόνης, αλλά τελικά ήταν το εξωτερικό aluminium frame!! Έτσι με μόλις 48€ (ευτυχώς δεν περάσαμε τελωνείο!) Και άλλα 13€ για μπαταρία το κινητό έγινε καινούριο με 15€ εργασία από φίλο (επαγγελματική δουλειά όμως). Του άλλαξα και χρώμα και πλέον είναι μαύρο, πολύ πιο όμορφο.

 

Όταν έσπασε πήρα την απόφαση να το φτιάξω, γιατί με 75€ σε καμία περίπτωση δεν έχεις κινητό επιδόσεων και κάμερας επιπέδου G6. Πιστεύω ότι για να έπιανα το επίπεδο αυτό θα έπρεπε να πάω σε mi9 τουλάχιστον.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή φάση!! Μια μπαταρία κάποια στιγμή θα την αλλάξω. Σκεφτόμουν το g8 για αλλαγή, αλλα ανέβηκε αντί να πέσει. Ευτυχώς δεν το βιάζομαι. Μια χαρά είναι το g6.

 

Καλή χρονιά σε όλους!!

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Στο g6 της αδερφής δεν κάνει φοκους η κυρία εμπρός κάμερα ούτε με μανουαλ ρύθμιση ούτε με άλλα κάμερα apps. Πάει για φούντο;

 

Sent from my S10+

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Reboot , διακοπή της εφαρμογής, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δοκίμασε και αν δεν...πας σέρβις.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το χάρισα σε μια φίλη... αν έχει κάποιος την καλοσύνη ποια είναι η τελευταία σταθερή gcam να της προτείνω να περάσει;

Εγώ είχα κάποια που κρασαρε που κ που κ δεδομένου ότι δεν είναι και πολύ της τεχνολογίας η κοπέλα να μην την ταλαιπωρεί με κρασαρισματα!.. για Android 9.0

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στο 9αρι πλέον βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες. Δεν χρειάζεται καμία gcam.. Όλες έχουνε κολλήματα και κρασαρίσματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα αυτό το hidden menu.

 

Χοντρικά πληκτρολογούμε

*#546368#*870# (σημείωση: στο 870 βάζετε την έκδοση του μοντέλου σας)

 

Μετά έχει διάφορα μενού, όπου σε ένα μπορείς να δεις την κατάσταση της μπαταρίας.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...