Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! Ίσως έχει απαντηθεί δεν ξέρω. Όταν πάω να βάλω δακτυλικό αποτύπωμα μου λέει δεν γίνεται και να επικοινωνήσω με το service. Είναι γενικό η εγώ έχω πρόβλημα;;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλο κ πιο συχνά "αρνείται" να φορτίσει γρήγορα. Θεωρώ πως η USB C έχει αρχίσει να τα παίζει! Χρησιμοποιώ το δικό του καλώδιο στο σπίτι και ένα της Huawei, on the go με το power bank, το οποίο ομολογουμένως έχει πιο σφιχτό κούμπωμα και δεν ξέρω μήπως σε βάθος χρόνου κάτι έκανε στις επαφές.

Την έχει αντικαταστήσει κάνεις;

Κόστος;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όλο κ πιο συχνά "αρνείται" να φορτίσει γρήγορα. Θεωρώ πως η USB C έχει αρχίσει να τα παίζει! Χρησιμοποιώ το δικό του καλώδιο στο σπίτι και ένα της Huawei, on the go με το power bank, το οποίο ομολογουμένως έχει πιο σφιχτό κούμπωμα και δεν ξέρω μήπως σε βάθος χρόνου κάτι έκανε στις επαφές.

Την έχει αντικαταστήσει κάνεις;

Κόστος;

Ευχαριστώ!

 

πηρα αυτο το καλωδιο και λειτουργει αψογα ενω το δικο του τα ειχε φτυσει και επαιζε

https://www.gearbest.com/chargers-cables/pp_009656740978.html?wid=1433363

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαθέσιμη έκδοση της gcam 7.0 για το κινητό μας;

 

 

 

Δεν νομίζω πως ασχολείται κάποιος από τους devs ιδιαιτέρως με το g6 πια... δοκιμάζεις και ότι κάτσει με τα λιγότερα προβλήματα νομίζω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πηρα αυτο το καλωδιο και λειτουργει αψογα ενω το δικο του τα ειχε φτυσει και επαιζε

https://www.gearbest.com/chargers-cables/pp_009656740978.html?wid=1433363

 

 

 

Από την πρώτη στιγμή το δικό του ήταν σχετικά loose ... πολύ ωραίο είναι το πιο πάνω αλλά αυτή τη στιγμή δεν μου χρειάζεται! Θεωρώ πως αν υπάρχει πρόβλημα υπάρχει στη θύρα και όχι στα καλώδια!

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη στιγμή το δικό του ήταν σχετικά loose ... πολύ ωραίο είναι το πιο πάνω αλλά αυτή τη στιγμή δεν μου χρειάζεται! Θεωρώ πως αν υπάρχει πρόβλημα υπάρχει στη θύρα και όχι στα καλώδια!

 

το συγκεκριμενο παντως μπαινει σφιχτα και παντα φορτιζει γρηγορα. τα αλλα παιζουν και φορτιζουν αργα. αν εισαι σιγουρος οτι φταιει η θυρα τοτε λυστο. ευτυχως σε μενα δεν εφταιγε

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα σε εμένα που έχω Dual Sim Hong Kong το update δεν ήρθε.

Κανονικά βγήκε 11 Οκτ

https://www.mylgphones.com/lg-g6-and-g6-plus-getting-android-9-pie-in-hong-kong-taiwan-and-singapore.html

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς, αλλά ήθελα να σας ρωτήσω κάτι... Ξέρετε αν θα ξανά έχουμε κάποια άλλη αναβάθμιση, ανανέωση ή οτιδήποτε άλλο;;; Έτσι πληροφοριακά ρωτάω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς, αλλά ήθελα να σας ρωτήσω κάτι... Ξέρετε αν θα ξανά έχουμε κάποια άλλη αναβάθμιση, ανανέωση ή οτιδήποτε άλλο;;; Έτσι πληροφοριακά ρωτάω. Ευχαριστώ

 

Ότι πήραμε πήραμε......;) αναβαθμίσεις ασφάλειας παιζει να εχουμε μελλοντικα ! :wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια επιλογή για καλώδιο φόρτισης USB;; το δικό του αρχίζει και τα παίζει. Έχει ανοίξει στις 2 άκρες και φαίνονται τα καλώδια και θέλω να το προλάβω πριν με αφήσει. Ένα παλικάρι πιο πάνω έχει δώσει μια επιλογή για καλώδιο μέσω gearbest, αλλά αν υπάρχει και άλλη πρόταση δεχτή. Ευχαριστώ. Επίσης ευχαριστώ όλους όσους μου έχουν απαντήσει σε διάφορα ερωτήματα μου.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια επιλογή για καλώδιο φόρτισης USB;; το δικό του αρχίζει και τα παίζει. Έχει ανοίξει στις 2 άκρες και φαίνονται τα καλώδια και θέλω να το προλάβω πριν με αφήσει. Ένα παλικάρι πιο πάνω έχει δώσει μια επιλογή για καλώδιο μέσω gearbest, αλλά αν υπάρχει και άλλη πρόταση δεχτή. Ευχαριστώ. Επίσης ευχαριστώ όλους όσους μου έχουν απαντήσει σε διάφορα ερωτήματα μου.

 

Εχω δοκιμασει και τα 2 παρακατω που θα δεις.

Το ενα ειναι σαν το αυθεντικο,και το δευτερο σαφως καλυτερης ποιοτητας κατασκευης,μιας και η συγκεκριμενη εταιρια βγαζει γενικα καλα προιοντα,απλα εχει ενα θεματακι επειδη ειναι λιγο σφιχτο οταν κουμπωνει και ξεκουμπωνει στη συσκευη και χρειαζεται λιγη αγαπη)).

Κατα τα αλλα χρονο και ορεξη να εχεις και θα βρεις κι αλλα κοιταζοντας εκεινα που σου στελνω.

 

1)https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-LG-G5-H850-G6-H870-USB-To-Type-C-Fast-Charge-Data-Cable-Nexus-5X-6P/152013011964?epid=1382536831&hash=item2364ae7bfc:g:JHgAAOSwFdtX0uCq

 

2)https://m.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC5-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-3_33ft1m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144832.html?rmmds=myorders

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα σε εμένα που έχω Dual Sim Hong Kong το update δεν ήρθε.

Κανονικά βγήκε 11 Οκτ

https://www.mylgphones.com/lg-g6-and-g6-plus-getting-android-9-pie-in-hong-kong-taiwan-and-singapore.html

 

 

Τελικά έκανα το update με το LGUP. Μάλιστα με το LG Bridge δεν τα κατάφερα, καθώς ήθελα να κάνω wipe και εκείνο

μου έβγαζε 2 updates.

OTA update δεν είχε έρθει μέχρι χτες.

Προτείνω να κάνετε αυτά που λέει η σελίδα.

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους !

Πριν μια βδομαδα το ριμαδη στα καλα καθουμενα σταματησε να δουλευει ο σενσορας του δαχτυλικου ουτε το χτυπησα , ουτε μου επεσε καπου ποτε !

Δεν τον βρίσκει καν σαν συσκευη , και στις επιλογες του ξεκλειδωματος δεν μου εχει καν την επιλογη με δαχτυλικο !

Το εκανα reset αλλα μπα , δοκιμασα να το πατησω διπλα στην καμερα αλλα μπα και αυτο !

Προφανως θελει να σε τεχνικο για αλλαγη ο σενσορας !

Ξερει κανεις να μου πει τα σχετικα ?

Που και ποσο ?

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντικαταστήσει κανείς την μπαταρία;

κάποιο κατάστημα να προτείνετε; κόστος; Η αδιαβροχοποίηση παραμένει;

 

μφχ

 

Άρης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gcam μετά την αναβάθμιση στο Android πρέπει να αλλάξουμε; Γιατί η δικιά μου, κολλάει απίστευτα... Έχετε να προτείνετε κάποια έκδοση, που να δουλεύει καλύτερα;Αυτή που έχω, είναι 1μιση χρόνο που έχω το τηλέφωνο...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gcam μετά την αναβάθμιση στο Android πρέπει να αλλάξουμε; Γιατί η δικιά μου, κολλάει απίστευτα... Έχετε να προτείνετε κάποια έκδοση, που να δουλεύει καλύτερα;Αυτή που έχω, είναι 1μιση χρόνο που έχω το τηλέφωνο...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να δοκιμάσεις την Gcam7.0 with Astrophotography από τον ακόλουθο σύνδεσμο,εμένα με ενθουσίασε πάντως και το βράδυ και την ημέρα,μακράν ό,τι καλύτερο έχω βρεί.

 

 

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/themes/gcam-perfectly-flawless-pie-t3969979

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις την Gcam7.0 with Astrophotography από τον ακόλουθο σύνδεσμο,εμένα με ενθουσίασε πάντως και το βράδυ και την ημέρα,μακράν ό,τι καλύτερο έχω βρεί.

 

 

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/themes/gcam-perfectly-flawless-pie-t3969979

 

Φίλε μου αυτή η έκδοση στο g 6 δεν παίζει την έχω δοκιμάσει δύο φορές και πάλι τώρα δεν.. μήπως βάζεις καμία ρύθμιση και λειτούργει σε εσένα;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτή η έκδοση στο g 6 δεν παίζει την έχω δοκιμάσει δύο φορές και πάλι τώρα δεν.. μήπως βάζεις καμία ρύθμιση και λειτούργει σε εσένα;;

 

Όχι,δεν έχω βάλει κάποια ρύθμιση και η πλάκα είναι ότι παίζει καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη έχω βάλει.Βασικα μόνο όταν μπαίνει στο portrait σε πετάει έξω αλλά όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν άψογα.

Φαντάζομαι pie έχεις πάρει,έτσι;

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1RMI3_I_n7jMHuSiUTOjSyFledp1aioAJ/view?usp=drivesdk

Copy config file to /Gcam/Configs7

 

ισως θελει και αυτο

νταξει δεν ειναι και η πιο σταθερη ουτε το night mode λειτουργει σωστα

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν έχω βάλει κάποια ρύθμιση και η πλάκα είναι ότι παίζει καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη έχω βάλει.Βασικα μόνο όταν μπαίνει στο portrait σε πετάει έξω αλλά όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν άψογα.

Φαντάζομαι pie έχεις πάρει,έτσι;

Φίλε μου μήπως έχεις μπερδευτεί και έχεις βάλει άλλη έκδοση και όχι την 6.2;;; Και βέβαια έχω βάλει την 9 αλλιώς δεν θα μπορούσα καν να την έχω κάνει εγκατάσταση.. εμένα δεν μου δουλεύει ούτε το preview της φωτογραφίας που βγάζω και γενικότερα έχει πολλά θέματα μου φαίνεται περίεργο σε σένα να δουλεύει μία χαρά.. ότι και xml να δοκίμασα να βάλω μία από τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μήπως έχεις μπερδευτεί και έχεις βάλει άλλη έκδοση και όχι την 6.2;;; Και βέβαια έχω βάλει την 9 αλλιώς δεν θα μπορούσα καν να την έχω κάνει εγκατάσταση.. εμένα δεν μου δουλεύει ούτε το preview της φωτογραφίας που βγάζω και γενικότερα έχει πολλά θέματα μου φαίνεται περίεργο σε σένα να δουλεύει μία χαρά.. ότι και xml να δοκίμασα να βάλω μία από τα ίδια

 

Μάλλον εσύ έχεις μπερδευτεί,δεν έγραψα πουθενά για 6.2,εγώ σου έγραψα ξεκάθαρα GCam 7 with astrophotography.

Μπορείς να ανατρέξεις και στο προηγούμενο post...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ έχεις μπερδευτεί,δεν έγραψα πουθενά για 6.2,εγώ σου έγραψα ξεκάθαρα GCam 7 with astrophotography.

 

Μπορείς να ανατρέξεις και στο προηγούμενο post...

Φίλε ποιανού developer είναι αυτή που λες; Δεν την βρίσκω...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...