Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλό αυτό, με το κρυμμένο μενού. . Το πληκτρολογησα και μου έβγαλε battery cycle 486. Και παρακάτω good. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει να πει το 486. Δηλαδή έχω ακόμα άλλες 486 φορτίσεις;; καλά κατάλαβα ή όχι;;.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό αυτό, με το κρυμμένο μενού. . Το πληκτρολογησα και μου έβγαλε battery cycle 486. Και παρακάτω good. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει να πει το 486. Δηλαδή έχω ακόμα άλλες 486 φορτίσεις;; καλά κατάλαβα ή όχι;;.ευχαριστώ

 

Σημαινει οτι εχουν γινει 486 πληρεις φορτισεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.. Και να ρωτήσω κάτι ακόμα... Από αυτό το κρυφό μενού, υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; κάποιο τεστ ή κάτι να διορθώσω;; ή να το αφήσω όπως έχει και μην τα σκαλίζω;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.. Και να ρωτήσω κάτι ακόμα... Από αυτό το κρυφό μενού, υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; κάποιο τεστ ή κάτι να διορθώσω;; ή να το αφήσω όπως έχει και μην τα σκαλίζω;

 

Γενικα χρησιμευει για την επιδιορθωση διαφορων σφαλματων που τυχον παρουσιασει η συσκευη σε καποιες λειτουργιες της,η για διαγνωστικους ελεγχους του hardware..π.χ αν δεις οτι καμια φορα δεν σου δουλευει σωστα το διπλο χτυπημα για κλειδωμα/ξεκλειδωμα της οθονης,μπαινεις στο συγκεκριμενο μενου και κανεις μια επαναρυθμιση της λειτουργιας αυτης..κατι σαν restart και ξεκολλαει.

 

Γενικα υπαρχουν πολλες λειτουργιες που ρυθμιζονται απο εκει,αλλα δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να πειραξεις κατι απο τη στιγμη που η συσκευη σου λειτουργει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά άλλαξα μπαταρία και προσπαθώ να βγάλω άκρη γιατί φαίνεται τελείως άχρηστη η υποτίθεται καινούρια. Το hidden μενού μου βγάζει 92% υγεία μπαταρίας, δείχνοντας την να φορτίζει μέχρι 3050mAh, ενώ το accubattery δείχνει υγεία 45%, με φόρτιση στα 1400mAh. ?Η ουσία βέβαια είναι πως η μπαταρία δεν κρατάει. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με το drain και κυρίως αν η μπαταρία είναι σωστή, αν οφείλεται σε καποια εφαρμογή ή κάποια λειτουργία.

 

Έχοντας συνεχώς συνδεδεμένο το amazfit και Bluetooth hands-free, κλειστή τοποθεσία, 3g αντί 4g σε stand by χάνω 7-9%/hr!

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε στη μπαταρια οτι καποια εφαρμογη δε σου κανει drain

πχ σε μενα για ενα διαστημα google play services, contacts sync, call log sync και κατι τετοια μου τρωγαν ολη τη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σβήνω το κινητό το βράδυ με 80% μπαταρια και το πρωί που το ανάβω έχει 15%.Μου το έχει κάνει 2 φορές αυτό,τη μπορεί να συμβαίνει?

 

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αφορά το δικό μου, μίλησα ξανά με το κατάστημα που την αγόρασα και έπειτα από πίεση θα μου επιστρέψουν τα χρήματα. Έτσι παρήγγειλα μια γνήσια μπαταρία από το bataria.gr (εγγυημένο μαγαζί και ΞΗΓΗΜΕΝΟΣ ΙΔΙΟΚΤΉΤΗΣ) την οποία περιμένω από Δευτέρα.

 

Όσον αφορά την απόδοση του κινητού, να πω ότι έχω μείνει ενθουσιασμένος μετά και την σημερινή εξόρμηση. Εξαιρετικές φωτογραφίες για κινητό 3 ετών.

 

 

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

d2dccf67de250943e63edd90c1a69df3.jpg54b943c4953105627599212534cad146.jpg

Edited by Dihnekis300
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η γνήσια μπαταρία!! Παραγωγής 10.01.2019! Γιατί οι επαγγελματίες ξεχωρίζουν από τους υπόλοιπους. Ήρθε με εγγύηση 6 μηνών! Ευχαριστώ το bataria.gr και τον κ. Συμεωνίδη Γιώργο, ο οποίος χωρίς να με γνωρίζει με εξυπηρέτησε όπως δεν κάνουν άλλοι που γνωρίζω χρόνια.

 

Ίσως πει κάποιος ότι το παρόν αποτελεί διαφήμιση, αλλά δεν είναι. Νομίζω ότι πρέπει να γνωρίζουμε τους έντιμους επαγγελματίες του εκάστοτε χώρου. adbca234b1efe1e24873b901d81668fe.jpgef656044160d1faaa2aadb19cacf41cb.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου κόστισε;
20€ η μπαταρία. Τώρα ο άνθρωπος εκεί στο bataria.gr μου είπε παίρνει 10€ εργατικά για να την περάσει, αλλά δυστυχώς εγώ είμαι Κρήτη και η μόνη λύση (που μου πρότεινε ο ίδιος) ήταν να του στείλω ΑΝΕΞΟΔΑ το κινητό και να πληρώσω μόνο τα μεταφορικά επιστροφής 2€ (που ούτως ή άλλως θα πλήρωνα για την μπαταρία). Απλά δυστυχώς δεν είχα 2ο κινητό, και δεν γίνεται να μείνω 2-3 μέρες χωρίς καθόλου.

 

Εδώ Κρήτη οι τιμές κυμαίνονται από 15€ μέχρι 30€ για τα εργατικά μιλάω μόνο.

 

Η μπαταρία μπήκε παιδιά. Δεν έχω λόγια. Και μιλάμε για πρώτη φόρτιση. Η απώλεια με το κινητό σε idle, αλλά με Always On Display είναι μόλις 0,5%/h με συνδεδεμένο Wifi και το Amazfit και το ρολόι να βαράει αρκετή ώρα!!! Ποτέ δεν ήταν έτσι και λέω μήπως τελικά το Android 9 έκατσε πολύ καλά στο κινητό.

 

42b9d933bed0a1c43907413857db5bdf.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Στην LG πόσο σου είπαν; Υποθέτω στο επίσημο service δεν χάνεις και την αδιαβροχοποίηση.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Στην LG πόσο σου είπαν; Υποθέτω στο επίσημο service δεν χάνεις και την αδιαβροχοποίηση.

 

Tapatalked

Δυστυχώς δεν ρώτησα. Πραγματικά αν θέλεις να βάλεις χέρι είναι πανευκολο και αν μπει η σωστή κόλλα νομίζω δεν έχεις θέμα με αδιαβροχοποίηση.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Βρήκα ένα lgg6 σε καλή τιμή και δεν ξέρω αν είναι δικαρτο η απλό. Η σιμ εχει 2 θέσεις για μια γραφει sim και η άλλη sd. στο κουτί υπάρχει κωδικός που ορίζει αν είναι η όχι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Βρήκα ένα lgg6 σε καλή τιμή και δεν ξέρω αν είναι δικαρτο η απλό. Η σιμ εχει 2 θέσεις για μια γραφει sim και η άλλη sd. στο κουτί υπάρχει κωδικός που ορίζει αν είναι η όχι?

Μονόκαρτο είναι...στην μία θέση μπαίνει η nano sim και στην άλλη η microsd

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μπαίνει στην θέση της σδ πλάγια και δεύτερη σιμ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

h870S/K/V λεει οτι είναι το μονό και h870ds το διπλό. ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στρώνει... Με wifi/data/sync/location συνεχώς on και με amazfit και Bluetooth handsfree συνεχώς συνδεδεμένα. Και περί την μια ώρα ομιλία. !!

 

Βγαλμένο από την πρίζα στις 06.30a5819e7cd05d6f2c8015fba8ef2f5af1.jpg7e100286e168d8f859f1a30c1c6799cb.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε παίδες τώρα τελευταία μου κάνει νερά το Twitter. Δεν μπορώ να δω εικονες κ video. Κάνω update το app. Restart το κινητό κ κάποιες φορές τις φορτώνει κάποιες όχι.

Το ίδιο μου κάνει κ το tablet μου βέβαια. Και δεν ξέρω εάν οφείλετε σε κάποια ρύθμιση η εάν δεν έχει κάτσει καλά το Update. Ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος να του περάσω το Update σωστά fresh install ας πούμε χωρίς να χάσω τα αρχεία μου;

Εσείς με το Twitter είστε κομπλέ συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπαίνω από το Google. Δεν έχω κατεβάσει την εφαρμογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ μπαίνω από το Google. Δεν έχω κατεβάσει το twitter app

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση στο συρτάρι των εφαρμογών υπάρχει δυνατότητα να είναι όλες σε μια σελίδα και να κατέβεις να τις βρεις και όχι να ειναι στο πλάι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση στο συρτάρι των εφαρμογών υπάρχει δυνατότητα να είναι όλες σε μια σελίδα και να κατέβεις να τις βρεις και όχι να ειναι στο πλάι;

 

Κανένας δεν το χρησιμοποιεί πλέον;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε στοκ launcher. Μπορείς να αλλάξεις launcher και να το έχεις αυτό. Εγώ έχω νόβα πχ και υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή δεν έλαβα κανένα από τα δύο μηνύματα της ΓΓ Πολιτικής Προστασίας. Έχει να κάνει με τη συσκευή μας;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έλαβα κανένα από τα δύο μηνύματα της ΓΓ Πολιτικής Προστασίας. Έχει να κάνει με τη συσκευή μας;
Μάλλον,ούτε κι εγώ έχω λάβει.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ. Να έχει σχέση πως είναι συσκευές για αγορά εξωτερικού; Δεν ξέρω σίγουρα.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...