Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα λόγω μιας εφαρμογης βγήκε από το μεσαιο στρογγυλό κουμπί τοGoogle assistand πως μπορώ να το ξανάβαλω

 

Στάλθηκε από το SM-A710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει να μου εξηησει καποιος την διαφορα αναμεσα σε αυτα τα δυο tempered glass;

 

https://www.eglobalcentral.eu/premium-screen-protector-for-lg-g6-clear.html

https://www.eglobalcentral.eu/generic-0.33mm-rounded-edges-tempered-glass-screen-protector-for-lg-g6-clear.html

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου εξηησει καποιος την διαφορα αναμεσα σε αυτα τα δυο tempered glass;

 

https://www.eglobalcentral.eu/premium-screen-protector-for-lg-g6-clear.html

https://www.eglobalcentral.eu/generic-0.33mm-rounded-edges-tempered-glass-screen-protector-for-lg-g6-clear.html

 

το πρώτο δεν είναι tempered glass...

....πήγαινε ebay....πάμφθηνα

...πχ....http://www.ebay.co.uk/itm/2Pcs-9H-Clear-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-Guard-For-LG-G6-2017/252811362702?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

2 κομμάτια κάτω από 2 ευρώ....και καλή ποιότητα....Βέβαια μην με λαβαίνεις υπόψη,ότι θες κάνεις,παράδειγμα σου δείχνω.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Κσλημερα. Μου εβγαλε αναβαθμιση σήμερα το πρωί.360f257bcd76d6ca29b55c011bed39ff.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κσλημερα. Μου εβγαλε αναβαθμιση σήμερα το πρωί.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπράβο αγορίνα! Ευχαριστούμε για την ενημέρωση! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λόγω μιας εφαρμογης βγήκε από το μεσαιο στρογγυλό κουμπί τοGoogle assistand πως μπορώ να το ξανάβαλω

 

Στάλθηκε από το SM-A710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αφαιρώντας την εφαρμογή δεν πάει στο default?....Κάνε μια εκκαθάριση στην cache του συστήματος.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Στο changelog της αναβαθμισης προστεθηκε το ξεκλειδωμα μεσω αναγνωρισης προσωπου....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάνω root, για να περάσω τα updates της lg πρέπει να σεταρω το τηλέφωνο από την αρχή?
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από χρόνια επιστροφή στην Lg. Υπάρχει τρόπος για immersive mode χωρίς ροοτ; Απο όσο είδα για να κάνουμε ρουτ πρέπει να ξεκλειδώσει ο bootloadet ο οποίος θα εν ξεκλειδώνει και άρα χάνουμε την εγγύηση. Αν κάπου κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω μονο σε δικαρτα.εχει παρει καποιος το upadate μονο σε h870?το μονοκαρτο δηλαδη!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάνω root, για να περάσω τα updates της lg πρέπει να σεταρω το τηλέφωνο από την αρχή?
Δεν έχω την συσκευή αλλά διαβάζω για αυτήν και στο xda επειδή και εγώ θέλω root. Κάπου έχουν αναφέρει ότι υπάρχει εντολή για να ξανακλειδωσεις bootloader, να περάσεις κάποιο αρχείο με την μαμά recovery και μετά να φλασαρεις μαμά ρομγια να πέρνεις updates..Δεν εγγυώμαι για τα παραπάνω καθώς αναφέρω απλά το έχω διαβασει. Πάντως ο dev fulmics έχει μπει δραστήρια με στοκ ρομ..όποτε φαντάζονται αν ρουταρεις θα ακολουθήσεις τα updates της ρομ του και δεν θα έχεις πρόβλημα..αν τολμήσεις πες μας και εντυπώσεις..

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τις φώτο του S8 καλύτερες... Δεν έχω ιδέα από φωτογραφία... Υποψήφιος κάτοχος του g6... Για μένα δεν είναι λόγος αυτός να μη το πάρω... Κανένα κινητό δεν κοστίζει πάνω από 300-350€...αποψη μου πάντα μη παρεξηγηθώ... Κ επιπλέον δε μου αρέσει το Samsung τι να κάνω;;; ευχαριστούμε για τον κόπο σου!

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...

 

Σχετικα με το συγκριτικο...

...το G6 Κερδιζει σε λεπτομερεια την ημερα.Τα χρωματα ειναι σχεδον ιδια και στα 2 κινητα.

Επισης το G6 εχει πιο σωστη εκθεση. Το S8 εχει overexposed pics την ημερα.

Στις βραδυνες το g6 χανει λογω μικρου σενσορα...δεν εχει λεπτομερειεσ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την συσκευή αλλά διαβάζω για αυτήν και στο xda επειδή και εγώ θέλω root. Κάπου έχουν αναφέρει ότι υπάρχει εντολή για να ξανακλειδωσεις bootloader, να περάσεις κάποιο αρχείο με την μαμά recovery και μετά να φλασαρεις μαμά ρομγια να πέρνεις updates..Δεν εγγυώμαι για τα παραπάνω καθώς αναφέρω απλά το έχω διαβασει. Πάντως ο dev fulmics έχει μπει δραστήρια με στοκ ρομ..όποτε φαντάζονται αν ρουταρεις θα ακολουθήσεις τα updates της ρομ του και δεν θα έχεις πρόβλημα..αν τολμήσεις πες μας και εντυπώσεις..

 

Sent from my LG-D802

Το παράγγειλα. Λογικά θα το έχω στα χέρια μου την Πέμπτη/Παρασκευή.

Μόλις γυρίσω Αθήνα, θα στείλω το 5x για στέγνωμα στη Procordia και βλέπουμε. Και βαριέμαι το wipe. Τουλάχιστον, όλα τα παρελκόμενα του 5x θα μου φανούν χρήσιμα στο G6.

Δυστυχώς, δεν διαβάζω να δουλεύει το flashfire στο g6.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση, κατά την φόρτιση, αναφέρει πόση ώρα απομένει για να ολοκληρωθεί, στην οθόνη κλειδώματος αλλά και στην κουρτίνα ειδοποιήσεων.

Είναι όντως λόγω της ενημέρωσης ή απλά δεν το είχα παρατηρήσει εγώ πριν, ρε παίδες; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε κανένα ελληνικό μαγαζί που να πουλάει skins?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση, κατά την φόρτιση, αναφέρει πόση ώρα απομένει για να ολοκληρωθεί, στην οθόνη κλειδώματος αλλά και στην κουρτίνα ειδοποιήσεων.

Είναι όντως λόγω της ενημέρωσης ή απλά δεν το είχα παρατηρήσει εγώ πριν, ρε παίδες; :confused:

 

Το ελεγε και πριν...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σε φώτο ειναι καλύτερο το G6 από το P10;;;

 

Δεν νομιζω,μαλλον καλυτερο το p10,ειδικα στις νυχτερινες...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω,μαλλον καλυτερο το p10,ειδικα στις νυχτερινες...

 

Το απλό ? Με f 2.2 αν δεν κάνω λάθος αμφιβάλλω. Μόνο το P10 plus αν είναι καλύτερο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Και μια νυχτερινή φωτό, χωρίς φλας, όλα στο αυτόματο... περιμένω σχόλια...5e97370ec8abdd7e98a3d6002bb6fb57.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

55kb φωτογραφια, δεν μπορουμε να καταλαβουμε και πολλα.

 

Θελω να ρωτησω εαν το κινητο γινεται ευκολα root. Και εαν αξιζει να του βαλεις καποια custom rom. Στο xda εχει αρκετες!

 

Επισης στο xda διαβαζω οτι στο κουτι εχει φορτισει qc2.0 και οχι qc3.0 που υποστηριζει το κινητο. Το εχουν αναφερει αρκετοι χρηστες. Αν ισχυει, το βρισκω γελοιοτητα..

 

Και επισης οτι η Quad Dac εκδοση εχει bootloader που δεν ξεκλειδωνει.. Πολλαπλα τα χτυπηματα μεσα σε μια ημερα..!

 

Δεν υπαρχει τελειωμος! << So far the only thing that bugs me is the uneven LCD screen, the bottom half is warmer than the top which triggers my OCD like crazy and I see it every time on a white background. Brings my memories of my OnePlus One day where I had to exchange 4 different times to get a half way decent screen.>>

 

Αν και ενας χρηστης του απανταει : <<Don't worry once you guys get root you can use kcal to adjust screen calibration as we guys with the v20s are doing. >>

 

Αλλος λεει : <<As noted in this review, the total screen area is actually a little larger than the iPhone 7 plus and in a smaller body, but still less total screen area than a 5.7" phone with a 16:9 ratio. >> Που ισχυει σιγουρα, καθως βλεπω να το αναφερουν πολλοι. Το θεμα ειναι οτι ειναι ιδια με 5,5" ή ακομα πιο κατω στις 5,2-5,3" που αναφερουν καποιοι;

 

 

Απο την αλλη, τιμη-εμφανιση-διαστασεις-ακουστικη ποιοτητα-αδιαβροχοποιηση-σκληρη κατασκευη, παραμενουν δυνατα επιχειρηματα ( σε εμενα ) για την αγορα του!

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...