Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω παρατήρηση τελευταία οτι το ξεκλείδωμα με δακτυλικά αποτυπώματα δεν ανταποκρίνεται με την μια και θέλει και δεύτερη φορά... Σε εσας ειναι εντάξει?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου Μάλλον έχεις μπερδευτεί.. η LG μόνο στο G7 έχει βγάλει portrait mode.. στο manual mode τι θα κάνεις δηλαδή; Θα κάνεις εστίαση σε κοντινό σημείο;; Έτσι Μπορείς να το κάνεις και με tap to Focus ..

 

Μάλλον δεν έχω μπερδευτεί... Βάζω την κάμερα σε manual mode, το Focus σε manual mode και ρυθμίζω σε ποιο αντικείμενο θα εστιάσει η κάμερα με το slider που εμφανίζεται στα δεξιά.

 

Manual_focus.jpg

 

Η πρασινίλα δείχνει τα σημεία όπου ο φακός νετάρει και, φυσικά, δεν εμφανίζεται στο τελικό αποτέλεσμα.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα Δυστυχώς LG IMS έχει σταματήσει! Τι είναι κα πώς το ξεφορτωνομαι;
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατήρηση τελευταία οτι το ξεκλείδωμα με δακτυλικά αποτυπώματα δεν ανταποκρίνεται με την μια και θέλει και δεύτερη φορά... Σε εσας ειναι εντάξει?
Ναι μια χαρά λειτουργεί με την πρώτη.
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα Δυστυχώς LG IMS έχει σταματήσει! Τι είναι κα πώς το ξεφορτωνομαι;

 

Step 1) Go to your dialer, and dial "277634#*#" This will enter you into your phone's hidden menu.

 

Step 2) Locate the 'IMS Settings' menu. You'll know you're at the right menu when you see the "VoLTE (ON/OFF)" setting.

 

Step 3) Scroll down until you locate the "IP Version" setting.

 

Step 4) Change the setting to "IPV4V6". (the default is IPV6V4")

 

Step 4.5) ONLY If problem persists change setting to "IPV4"

 

 

ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΟ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΥΘΥΝΗ!

Απλά το βρήκα σε κάτι φόρουμ και λένε πως τους διορθώθηκε το θέμα.

Τώρα γιατί και πως σου εμφανίστηκε δε γνωρίζω!

Αλλά για καλό και για κακό, μπορείς να πάρει στο service να το ρωτήσεις για να είμαστε και σίγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατήρηση τελευταία οτι το ξεκλείδωμα με δακτυλικά αποτυπώματα δεν ανταποκρίνεται με την μια και θέλει και δεύτερη φορά... Σε εσας ειναι εντάξει?

 

Mια χαρά λειτουργεί.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

@hasiotis_john Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Με δυο τρεις επανεκκινήσεις εξαφανίστηκε! Μυστήριο...
Link to comment
Share on other sites

στα 294 πλεον στο best price ...:blink::blink:

απιστευτο ..

πρεπει να ειναι αυτη την στιγμη στα λεφτα του η καλύτερη αγορά ..

καλοκαιρι (αν και με νευριασε πολυ η lg γενικως) με βλεπω να το τσιμπαω ..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχω μπερδευτεί... Βάζω την κάμερα σε manual mode, το Focus σε manual mode και ρυθμίζω σε ποιο αντικείμενο θα εστιάσει η κάμερα με το slider που εμφανίζεται στα δεξιά.

 

Manual_focus.jpg

 

Η πρασινίλα δείχνει τα σημεία όπου ο φακός νετάρει και, φυσικά, δεν εμφανίζεται στο τελικό αποτέλεσμα.

 

Φίλε μου έχεις σίγουρα μπερδευτεί.. δεν είναι λειτουργία bokeh effect portrait mode αυτό.. εστίαση σε κοντινό σημείο με όλα τα κινητά το κάνεις. Όσο πιο κοντινή απόσταση τόσο πιο πιο έντονο το θόλωμα στο background. Αλλά αυτό συμβαίνει Μέχρι τους 60 το πολύ 70 πόντους απόσταση... Και δεν είναι ανάγκη να το κάνεις στο manual mode.. Απλά κανείς tap to focus στο σημείο που θες να εστιάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους.

Υπάρχει κάποιο κατάστημα στο οποίο μπορεί κάποιος να δεί live το G6; :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με Oreo να αναφέρει αν έχει παρατηρήσει διαφορά στην ένταση του ηχείου προς το δυνατότερο; Για εμένα αυτό είναι εύκολα το πιο αρνητικό σημείο του κινητού, θα ήθελα να έκαναν κάτι για αυτό. Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους.

Υπάρχει κάποιο κατάστημα στο οποίο μπορεί κάποιος να δεί live το G6; :confused:

Το ειχα δει στο πλαισιο πριν μηνες μαζι με το Q6.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχε το G6. Τώρα έχω το S8 αλλά η αλήθεια είναι ότι μου λείπει ο ευρηγωνιος φακός. Θέλω να ρωτήσω, με την αναβάθμιση που πήρε βελτιώθηκε καθόλου η κάμερα του; Ειδικά η σελφι. Προσωπικά δε μου άρεσε που όταν τράβαγα φωτογραφία όταν ζουμαρα έβγαινε σαν ελαιογραφία. Βγήκε καθόλου fix με gcam;
Link to comment
Share on other sites

Νικήτα, έχει μια μικρή βελτίωση, αλλά μην φανταστείς!

Ωστόσο ρε συ, γιατί να μην χρησιμοποιήσεις τις πίσω για σέλφι? Ειδικά την wide, που μπορείς να χωρέσεις όλη την ομάδα ποδοσφαίρου μαζί.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπα να κάνω ενα hard reset μπας και διορθωθεί το image retention και η αύξηση θερμοκρασίας. Η θερμοκρασία νομίζω μειώθηκε λίγο γτ άρπαζε ακόμα και σε άλλες εφαρμογές τύπου messenger,tapatalk κτλ. Νομίζω μειώθηκε και το ir αλλά ακόμα όταν εχω πολλή ωρα στατικές εικόνες πχ τίτλους εφαρμογών ή το πληκτρολόγιο τα βλέπω ακόμα με φουλ φωτεινότητα περιμετρικά της οθόνης και συγκεκριμένα σε γκρι φόντο (το dark theme του tapatalk για όσους χρησιμοποιούν). Συμβαίνει σε κανέναν άλλο έστω σε αυτό το βαθμό ή πάω για σέρβις;
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και το G6 έχει retention? Α ρε αθάνατη lg.....

Φίλε μου δεν πρέπει να το καλύπτει η εγγύηση το ir.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά, πως σταματάω τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο, μόνο χειροκίνητα από τη μνήμη ή μπορώ κάπως αλλιώς; Επίσης αν μπορείτε προτείνετε κάνα tip για την μπαταρία.Καινουργιο τηλέφωνακι, είναι ανοίξτε μου λίγο τα μάτια, θα ήμουν υπόχρεος....
Link to comment
Share on other sites

η μπροστινη και η ultra wide ειναι κλασεις καλυτερες με τη gcam

πραγματικα βελτιωνεται με το hdr+ αλλα εχει lag εξαιτιας του συνθετου processing

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια βοήθεια βρε παιδιά είμαι ανάμεσα στο G6 και το v30, τα βρίσκω με τιμολόγιο 270 το G6 και 450 το v30.

Αξίζει η διαφορά τιμής; Τι λέτε; Γενικά είμαι άνθρωπος που κρατάω τα κινητα γύρω στα 3 χρόνια

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που ρωτάς , θα σου πούμε σίγουρα το G6 ... :p

Εγώ πάντως αν μπορούσα με 450 ευρώ να πάρω το V30 και είχα σκοπό να το κρατήσω 3ετία, τότε αυτό θα χτύπαγα μιας και είνα πιο αναβαθμισμένο και πλήρες για το βάθος χρόνου που το θες! +Αποθηκευτικός χώρος, +επεξεργαστής, +αυτονομία, +οθόνη, +ήχος, +κάμερα. Όλα αυτά φυσικά με την προϋπόθεση της μεγαλύτερης τσέπης. Αν μπορείς να δώσεις τα παραπάνω λεφτά, τότε προτείνω το ν30!

Όπως και να έχει όμως, το σίγουρο είναι πως το G6 στην τιμή που παίζει τώρα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ!

 

--------------->>> https://www.phonearena.com/phones/compare/LG-V30,LG-G6/phones/10577,10379

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, έχω το H870DS με software version V10m-TWN-XX. υπάρχει διαδικασία είτε να αλλάξω region firmware είτε να κάτι να αρχίσω να λαμβάνω τα security updates?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά, πως σταματάω τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο, μόνο χειροκίνητα από τη μνήμη ή μπορώ κάπως αλλιώς; Επίσης αν μπορείτε προτείνετε κάνα tip για την μπαταρία.Καινουργιο τηλέφωνακι, είναι ανοίξτε μου λίγο τα μάτια, θα ήμουν υπόχρεος....

 

Μπορείς από τις ρυθμίσεις, να απενεργοποιήσεις (χειροκίνητα) όσες εφαρμογές δεν θες, αλλά μην περιμένεις και κάτι συνταρακτικό!

Να σου πω την αλήθεια, αν είσαι heavy user (που οι περισσότεροι είμαστε), ΔΕΝ την γλυτώνεις την καθημερινή φόρτιση.

Με λίγα λόγια, απόλαυσε το κινητό σου, λιώνε το κάθε μέρα - όλη μέρα και το βράδυ το φορτίζεις και είσαι κομπλέ για την επόμενη.

Το να βρεις τώρα μερικά tips για να κερδίσεις κάνα μισάωρο παραπάνω ..... εεεε, πάλι δεν θα το φορτίσεις το βράδυ? Θα ξεκινούσες δηλαδή την επόμενη μέρα με 20-30% ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...