Jump to content

Xiaomi Mi Band 2


Giannis_95
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα το αγόρασα και εγώ.εκτος από την μαμά εφαρμογή mi fit, κατέβασα κ την mi band tools. Κ μετά την gadgetbridge .. για να μου δείχνει ποιος με καλεί κ SMS... Χρειάζεται να τρέχουν όλες μαζί αυτές οι εφαρμογές η μόνο μία????

 

Καλημέρα εγώ έχω την notify & fitness μόνο. Κάνει σχεδόν τα πάντα και αν την αγοράσεις ακόμα περισσότερα. Την mi fit την έχω σβήσει δεν χρειάζεται. Σου προτείνω να δοκιμάσεις την δωρεάν.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κι εγω μαμα εβαλα και αγορασα και το band tools (το οποιο χρειαζεται τη "μαμα" απ οσο ξερω για να δουλεψει),

αν και δεν χρησιμοποιω καμια πλεον καθοτι δεν παιρνω μαζι μου smartphone στο τρεξιμο,

γιατι δεν διαβαζονται οι ειδοποιησεις ουτως ή αλλως με τις ψειρες γραμματα που εχει,

αλλα anyway, τι κανει το notify & fitness;

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος θέμα με το WiFi όσο είναι συνδεδεμένο με bt το mi band 2??εγω στο mi Max 2 έχω με την ταχύτητα.σερνεται.αν κλείσω το bt κ αποσυνδεθεί μια χαρά το ιντερνετ. Μιλάμε για μεγάλη πτώση της ταχύτητας!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος θέμα με το WiFi όσο είναι συνδεδεμένο με bt το mi band 2??εγω στο mi Max 2 έχω με την ταχύτητα.σερνεται.αν κλείσω το bt κ αποσυνδεθεί μια χαρά το ιντερνετ. Μιλάμε για μεγάλη πτώση της ταχύτητας!!
Ναι υπάρχει θέμα σε κάποια κινιτα με πολύ φτηνό radio module
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος και εγώ το Mi Band 2 και θέλω να σας ρωτήσω εάν ξέρετε κανένα app σαν το Mi Band Tools για iOS γιατί δεν βρίσκω τίποτα τόσο καλό όσο αυτό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

το έχω και εγώ, αρκετά καλό είναι. (απο gearbest με κουπόνι στα 13€, έκανε 1 μήνα νομίζω ακριβώς).

 

Έχω περάσει την πειραγμένη έκδοση mi fit για να έχω ελληνικά και όντως οι κλήσεις βγαίνουν και έχει απο κάτω την επαφή.

 

Ρωτάω λοιπόν, απο όσο ξέρω το Notify & fitness για να δουλέψει πρέπει να έχεις και το mi fit παράλληλα. Και για να βγάλει και στις άλλες ειδοποιήσεις την επαφή πρέπει να πάρεις την pro έκδοση;

 

Και στο mi tools πάλι πρέπει να τρέχει και το mi fit παράλληλα;

 

με ενδιαφέρει κυρίως αν κάποιο απο αυτά λειτουργεί αυτόνομα, και αναγνωρίζει ελληνικά (greeklish ή κανονικά δεν με νοιάζει).

Το Notify & fitness δεν κατάφερα να το λειτουργήσω αυτόνομα.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

το έχω και εγώ, αρκετά καλό είναι. (απο gearbest με κουπόνι στα 13€, έκανε 1 μήνα νομίζω ακριβώς).

 

Έχω περάσει την πειραγμένη έκδοση mi fit για να έχω ελληνικά και όντως οι κλήσεις βγαίνουν και έχει απο κάτω την επαφή.

 

Ρωτάω λοιπόν, απο όσο ξέρω το Notify & fitness για να δουλέψει πρέπει να έχεις και το mi fit παράλληλα. Και για να βγάλει και στις άλλες ειδοποιήσεις την επαφή πρέπει να πάρεις την pro έκδοση;

 

Και στο mi tools πάλι πρέπει να τρέχει και το mi fit παράλληλα;

 

με ενδιαφέρει κυρίως αν κάποιο απο αυτά λειτουργεί αυτόνομα, και αναγνωρίζει ελληνικά (greeklish ή κανονικά δεν με νοιάζει).

Το Notify & fitness δεν κατάφερα να το λειτουργήσω αυτόνομα.

 

Εδω θα βρεις καποιες απαντησεις σε αυτα που ρωτας

 

Link to comment
Share on other sites

ρωταω κι εδω, θα ρωτησω κι εκει, εχω ρωτησει και στο ελληνικο φορουμ του miui,

αλλα δεν πηρα απαντηση:

καμια λυση για τον ιδρωτα;

το παιρνω στο τρεξιμο και στο τελος μερικες φορες δυσκολευομαι να αναψω την οθονη του,

παταω-παταω, τιποτα!

υπαρχει καμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα σας,θα ηθελα την βοηθεια σας ....υπαρχει η δυνατοτητα να συνδεθει το miband με το shealth της samsung και να μεταφερει τα βηματα? σε συσκευη iphone se...σας ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

ρωταω κι εδω, θα ρωτησω κι εκει, εχω ρωτησει και στο ελληνικο φορουμ του miui,

αλλα δεν πηρα απαντηση:

καμια λυση για τον ιδρωτα;

το παιρνω στο τρεξιμο και στο τελος μερικες φορες δυσκολευομαι να αναψω την οθονη του,

παταω-παταω, τιποτα!

υπαρχει καμια λυση;

Μα ανάβει και με περιστροφή του καρπού. Κάπου μέσα από το μενού της εφαρμογής υπάρχει η ρύθμιση.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

χμμ, κατι ειδα καποια στιγμη, αλλα νομιζα πως αναφεροταν σε σηκωμα του καρπου,

θα το ξαναψαξω, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και μετά από έξι μήνες απρόσκοπτης λειτουργίας, ξαφνικά έφαγε φρίκη και άλλαξε μόνο του την ώρα, πήγε τρεις ώρες μπροστά με αποτέλεσμα το ξυπνητήρι να χτυπήσει τρεις το πρωί! Συνέβη σε κανέναν άλλο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή τσέκαρε, από κει συγχρονίζει την ώρα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή τσέκαρε, από κει συγχρονίζει την ώρα

 

Μόλις το απόγευμα το είχα συγχρονίσει και δεν το πείραξα έκτοτε. Θα το κοιτάξω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν βρήκα σχετικό θέμα (αν υπάρχει κάτι κατευθύνετέ με εκεί), οπότε θα κάνω μια απόπειρα εδώ μπας και έχει προσέξει κάτι κάποιος από εσάς (έχω στείλει και διάφορα request σε υποστήριξη)...

 

Έχω την Mi Composition Scale ή Scale 2. Ξέρει κανείς στο Mi Fit, πως στο καλό μπορώ να διαγράψω έναν χρήστη που έχω προσθέσει για την παρακολούθηση του βάρους;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Με ενδιαφέρει η αγορά του συγκεκριμένου activity tracker. Η ερωτηση μου ειναι η εξης, χρονομετρο εχει ? :P

 

Δεν έχει χρονόμετρο

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! το πηρα και εγω ενώ ειχα παρει και το mi max 2 στις αρχες του χρονου.

Εχω 2 θεματα, ότι δεν με ειδοποιει καν για κλησεις, και δεν ξεκλειδωνει την οθονη μου. Με sms δεν ετυχε ακομα για να δω.

Όλα τα βλεπω σωστα εχετε καμια ιδεα?

εχω mi fit απο google play, αλλα εχω δοκιμασει μερικες free apps ακομα.

Με όλα τα αλλα, όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν βρήκα σχετικό θέμα (αν υπάρχει κάτι κατευθύνετέ με εκεί), οπότε θα κάνω μια απόπειρα εδώ μπας και έχει προσέξει κάτι κάποιος από εσάς (έχω στείλει και διάφορα request σε υποστήριξη)...

 

Έχω την Mi Composition Scale ή Scale 2. Ξέρει κανείς στο Mi Fit, πως στο καλό μπορώ να διαγράψω έναν χρήστη που έχω προσθέσει για την παρακολούθηση του βάρους;

 

Πάτα πάνω στο πάνω κομμάτι της οθόνης που αναφέρεται το βάρος. Στην επόμενη οθόνη που θα ανοίξει κάτω από το βάρος εμφανίζεται μια μικρή λωρίδα, άσπρη σε μένα, όπου φαίνονται τα αποθηκευμένα προφίλ. Πάτα πάνω σε αυτό που θες να διαγράψεις και θα δεις κάτω δεξιά έναν κάδο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πειραξα διαφορα πραγματα στο mi fit και τελικα δειχνει ενα ακουστικο αμα με καλει καποιος αλλα δεν εχω αναγνωριση....:wacko::wacko::wacko:

τα sms οκ με ειδοποιει τελικα, οπως και στις αλλες εφαρμογες μια χαρα.

Το κινητο δεν βρισκω γιατι δεν ξεκλειδωνει οταν ειμαι κοντα του.

Γενικα ολα καλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με αυτο.

Σκοπευω να αγορασω και μερικες εφαργμογες να επεκτεινω μερικες λειτουργιες του ακομα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ε τα ελληνικά θα είναι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ε τα ελληνικά θα είναι

 

σε αλλους βγαζανε ερωτηματικα εμενα απλα δειχνει ενα ακουστικο που αναβοσβηνει και τπτ αλλο.

Link to comment
Share on other sites

σε αλλους βγαζανε ερωτηματικα εμενα απλα δειχνει ενα ακουστικο που αναβοσβηνει και τπτ αλλο.
Κάνε το κόλπο με τα απλοποιημενα κινέζικα για να αναβάθμισει τις γραμματοσειρές και μπορεί να δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το κόλπο με τα απλοποιημενα κινέζικα για να αναβάθμισει τις γραμματοσειρές και μπορεί να δουλέψει.

 

τι ειναι αυτο? δεν το γνωριζω!

ακουσα και για ενα προγραμμα που κανει κανα 3.5 ευρω οτι το φιαχνει και λεω να το παρω...

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο? δεν το γνωριζω!

ακουσα και για ενα προγραμμα που κανει κανα 3.5 ευρω οτι το φιαχνει και λεω να το παρω...

Mi Band Tools.

Να το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...