Jump to content

Xiaomi Mi Band 2


Giannis_95
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mi Band Tools.

Να το πάρεις.

 

αυτο ελεγα!!! ναι αυτο θα κανω must! εχω και κατι αλλα στα υποψην! :)

αμα εχω αυτο ειναι αναγκη να τρεχω και το mi fit ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι ειναι αυτο? δεν το γνωριζω!

ακουσα και για ενα προγραμμα που κανει κανα 3.5 ευρω οτι το φιαχνει και λεω να το παρω...

Κάνεις αποσυνδέση(όχι unpair) το mi fit και γυρνάς το τηλέφωνο στα απλοποιημενα κινέζικα,κάνεις login και κάνει αναβάθμιση το miband και μετά το γυρνάς πάλι Στα Ελληνικά.

Προσοχή μόνο να θυμάσαι πως ξαναγυρίζει σε Ελληνικά!!!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! πωπω δυσκολα μου βαζεις! βλεπω να μενω με κινεζικα μονιμα μετα....:lol::lol::lol: μετα θα πρεπει να βρω μια κινεζα να μου το φτιαξει! :lol:

στο προγραμμα αλλαζω γλωσσα? ή στην miui ?

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! πωπω δυσκολα μου βαζεις! βλεπω να μενω με κινεζικα μονιμα μετα....:lol::lol::lol: μετα θα πρεπει να βρω μια κινεζα να μου το φτιαξει! :lol:

στο προγραμμα αλλαζω γλωσσα? ή στην miui ?

Στη Miui

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο ελεγα!!! ναι αυτο θα κανω must! εχω και κατι αλλα στα υποψην! :)

αμα εχω αυτο ειναι αναγκη να τρεχω και το mi fit ?

Ναι. Το mi fit τρέχει στο background,αλλά όλες οι ειδοποιήσεις του είναι απενεργοποιημένες. Αυτή τη δουλειά την αναλαμβάνει το mi band tools.

 

Και τα καταφέρνει μια χαρά με το πλήθος των επιλογών που έχει.29d8dbbf4730b96795de54ce9524feb5.jpgee03c3f4285404a88ac4e86e3f2984bc.jpg

Edited by kted
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ευχαριστω, τα σπαει το πρόγραμμα αυτό όπως φαινεται!

θα το δω, ελπιζω να εχω και αναγνωριση στα Ελληνικα.

Κατι ακουσα ότι υπαρχει η δυνατοτητα σε apps να βλέπουμε και από ποιον είναι το μυνημα, πχ από viber κτλ, αληθευει ?

τα εκανα, στο tools, με πηραν τηλ και απλα ελεγε στην οθονη το ονομα με λατινικους χαρακτήρες, μικρο το κακο αρκει να λεει.

Θα δω και τα αλλα.

 

Τελικα δεν βρισκω γιατι δεν ξεκλειδωνει το κινητο όταν είναι κοντα το Mi band, ενώ το εχω ρυθμισει ετσι από το mi fit.

 

Kαλα πλακα με κανεις!!!! στο viber μου εστειλαν τωρα και λεει και ποιος και το ιδιο το μυνημα!!!

και στο fb messanger! με λατινικους χαρακτήρες όμως αλλα δεν με πειραζει. ΩΩΩ τα σπαει!!!

Μαλλον πρεπει να κανω αυτό που ειπαμε πριν για Ελληνικούς.

 

Eχω ένα προβληματακι, το πρόγραμμα mi band tools, μου κλεινει αν κανω κατι με την ram, δλδ πχ καθαρισμα με καποιο πρόγραμμα ή από MIUI.

Δεν βρισκω πως να το κανω να μην κλεινει, ενώ με το mi fit δεν υπαρχει κανενα θεμα τρεχει συνεχεια αμα δεν το κλεισω εγω.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ευχαριστω, τα σπαει το πρόγραμμα αυτό όπως φαινεται!

θα το δω, ελπιζω να εχω και αναγνωριση στα Ελληνικα.

Κατι ακουσα ότι υπαρχει η δυνατοτητα σε apps να βλέπουμε και από ποιον είναι το μυνημα, πχ από viber κτλ, αληθευει ?

τα εκανα, στο tools, με πηραν τηλ και απλα ελεγε στην οθονη το ονομα με λατινικους χαρακτήρες, μικρο το κακο αρκει να λεει.

Θα δω και τα αλλα.

 

Τελικα δεν βρισκω γιατι δεν ξεκλειδωνει το κινητο όταν είναι κοντα το Mi band, ενώ το εχω ρυθμισει ετσι από το mi fit.

 

Kαλα πλακα με κανεις!!!! στο viber μου εστειλαν τωρα και λεει και ποιος και το ιδιο το μυνημα!!!

και στο fb messanger! με λατινικους χαρακτήρες όμως αλλα δεν με πειραζει. ΩΩΩ τα σπαει!!!

Μαλλον πρεπει να κανω αυτό που ειπαμε πριν για Ελληνικούς.

 

Eχω ένα προβληματακι, το πρόγραμμα mi band tools, μου κλεινει αν κανω κατι με την ram, δλδ πχ καθαρισμα με καποιο πρόγραμμα ή από MIUI.

Δεν βρισκω πως να το κανω να μην κλεινει, ενώ με το mi fit δεν υπαρχει κανενα θεμα τρεχει συνεχεια αμα δεν το κλεισω εγω.

Φρόντισε να έχεις αυτό ενεργοποιημένο.6fe59a8588b903ae4fd0255910b8dff6.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, αυτο ηταν ενεργοποιημενο απο την αρχη και εκανε αυτο που ειπα.

δυστυχως το κανει παρα πολυ συχνα, εχει καταντησει εξαιρετικα σπαστικο και δεν βρισκω και τι φταιει!

κλεινει και οταν πατησω το κεντρικο κουμπι για ωρα και το κλεισω, οχι μονο του εντελως!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρέα και χρειάζομαι την βοήθεια σας, αν γίνεται...

Μετά από 1,5 χρόνο απροβλημάτιστης εμπειρίας με το Mi Band 1S και το app Mi Fit χθες παρέλαβα το Mi Band 2 . Παραγγελία από Gearbest με κουπόνι και κόστος ~14€ και το παρέλαβα (unregistered) μετά από 102 μέρες (!!) από shipping day. Τεσπα...

Κατάργησα λοιπόν την σύνδεση στο Mi Fit με το 1 και έκανα την σύνδεση με το 2, αφού προηγουμένως φορτίστηκε πλήρως. Και έχω τα εξής προβλήματα :

- Δεν καταγράφει τα βήματα ! Ενώ δούλεψε κανονικά όταν έκανα μια δραστηριότητα (περπάτημα) δοκιμαστικά.

- Δεν καταγράφει δεδομένα ύπνου.

- Δεν κάνει προβολή ώρας όταν σηκώνω τον καρπό (του έχω κάνει την σχετική ρύθμιση). Ουτε με περιστροφή καρπού αλλάζουν οι ενδείξεις...

Η έκδοση εφαρμογής είναι η 3.2.9 και ο αλγόριθμος 1.1.10, αυτά αναφέρονται στα "Σχετικά".

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορει να φταίει και τι να κάνω ?

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εγω θα ελεγα να διαγραψεις την εφαρμογη και ξανα ολα απο την αρχη, εχει φαει πιστευω κολλημα απο την χρηση με το 1.

Δειχνει το mi fit οτι συνδεεται κανονικα και κανει και συχρονισμο ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εγω θα ελεγα να διαγραψεις την εφαρμογη και ξανα ολα απο την αρχη, εχει φαει πιστευω κολλημα απο την χρηση με το 1.

Δειχνει το mi fit οτι συνδεεται κανονικα και κανει και συχρονισμο ?

 

Σ' ευχαριστώ κατ' αρχάς για την βοήθεια.

Ναι, το mi fit συνδέεται κανονικά (έτσι δείχνουν όλες οι ενδείξεις τουλάχιστον) και κάνει συγχρονισμό. Το band ειδοποιεί κανονικά για κλήσεις, μηνύματα, viber κ.λ και άλλωστε όπως ήδη ανέφερα κατέγραψε κανονικά και μια δραστηριότητα (περπάτημα) που έκανα δοκιμαστικά...

Θα κάνω αυτό που προτείνεις, διαγραφή και ξαναστήσιμο της εφαρμογής και θα αναφέρω το αποτέλεσμα... Κρίμα μόνο που έτσι θα χάσω τα δεδομένα 15 μηνών...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ κατ' αρχάς για την βοήθεια.

Ναι, το mi fit συνδέεται κανονικά (έτσι δείχνουν όλες οι ενδείξεις τουλάχιστον) και κάνει συγχρονισμό. Το band ειδοποιεί κανονικά για κλήσεις, μηνύματα, viber κ.λ και άλλωστε όπως ήδη ανέφερα κατέγραψε κανονικά και μια δραστηριότητα (περπάτημα) που έκανα δοκιμαστικά...

Θα κάνω αυτό που προτείνεις, διαγραφή και ξαναστήσιμο της εφαρμογής και θα αναφέρω το αποτέλεσμα... Κρίμα μόνο που έτσι θα χάσω τα δεδομένα 15 μηνών...

 

καλησπέρα, δες μηπως εχει καπου, καπως να τα σωσεις, και εγω προσφατα αποκτησα και δεν ξερω πολλα πραγματα δυστυχως!

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

...

Θα κάνω αυτό που προτείνεις, διαγραφή και ξαναστήσιμο της εφαρμογής και θα αναφέρω το αποτέλεσμα... Κρίμα μόνο που έτσι θα χάσω τα δεδομένα 15 μηνών...

 

Τελικά όλες οι προσπάθειες απέβησαν άκαρπες. Το band αρνείται να δουλέψει κανονικά, ακόμα και όταν το σύνδεσα με το κινητό της συζύγου. Πήγα μέχρι και στο κατάστημα της Xiaomi στο Golden Hall και εκεί καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι πρέπει να έχει πρόβλημα ο αισθητήρας καταγραφής. Ούτε λόγος φυσικά εκεί για επισκευή ή κάτι παρεμφερές. Έμμεσα μου την είπαν κιόλας που δεν το αγόρασα από εκεί με 40€ :lol:

Τώρα είμαι σε φάση επικοινωνίας με τους Κινέζους μπας και προκύψει κάτι, ή πρώτη επαφή είναι με Gearbest φυσικά και βλέπουμε...

Και στο χέρι είναι ξανά το παλιό πιστό mi band 1...

 

ΥΓ. Η εφαρμογή απεγκαταστάθηκε και ξαναστήθηκε. Τα δεδομένα δεν χάθηκαν, μόλις έκανα login στον λογαριασμό μου όλα ήταν εκεί κανονικά... :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αυτό που σου είπαν...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αυτό που σου είπαν...

 

Λογικό από την πλευρά τους... Παράλογο από την δικιά μου αν το αγόραζα από εκεί με 40€ αντί για 14,5€. Αν το έβρισκα εκεί γύρω στα 20€ τότε ναι... όχι όμως σχεδόν 3 φορές πάνω... :rolleyes:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το βρήκες με ένα κουπόνι προώθησης 14,5€, δε σημαίνει ότι πρέπει να το πουλάνε 20€. Υποθέτω κάνεις το ίδιο με όλα τα πράγματα, πας στη Σρι Λάνκα να αγοράσεις τα ρούχα σου, έχεις απευθείας επικοινωνία με τη Ford στη Γερμανία για να πάρεις 10000€ ένα αυτοκίνητο και όχι 20000, κ.ά...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το βρήκες με ένα κουπόνι προώθησης 14,5€, δε σημαίνει ότι πρέπει να το πουλάνε 20€. Υποθέτω κάνεις το ίδιο με όλα τα πράγματα, πας στη Σρι Λάνκα να αγοράσεις τα ρούχα σου, έχεις απευθείας επικοινωνία με τη Ford στη Γερμανία για να πάρεις 10000€ ένα αυτοκίνητο και όχι 20000, κ.ά...

 

Μάλλον τρολάρεις τώρα και δεν γράφεις σοβαρά έτσι ? :lol:

 

Κατ' αρχάς αν το ψάξεις στο Σκρουτζ θα το βρεις γύρω στα ~22€. Τιμή που αν ίσχυε τότε που το αγόρασα εγώ με 14,5€ θα την προτιμούσα σίγουρα την αγορά από εδώ...Επαναλαμβάνω όμως, όχι 3 φορές επάνω, για να μπορεί το mi store να πληρώνει το πανάκριβο ενοίκιο στο Golden Hall... δικαίωμα του φυσικά....

Από την άλλη είπα ότι όταν ξέρω ότι μπορώ να πάρω κάτι με Χ € απ΄έξω αντί για 3Χ από εδώ, θα ήμουν παράλογος εγώ να μην το πάρω από εκεί. Δεν είπα ότι είναι υποχρεωτικό ο εδώ να το πουλά τόσο...

Και σε παρακαλώ μην μου κάνεις μαθήματα αγοραστικού σαβουάρ βιβρ, γνωρίζω πολύ καλά τι ισχύει σε τιμές, σε τιμολογιακές πολιτικές και τι είναι σωστό να παίρνει κανείς από που και πόσο... Και πόσο και γιατί επιβαρύνονται εδώ οι τιμές (δασμοί, φορολογία, φπα, μέγεθος αγοράς κ.λ)

Στο ότι και εσύ (από ότι έχω καταλάβει) κάνεις πολλές αγορές από το εξωτερικό δεν θα το κάνω θέμα ούτε θα σου ζητήσω το σκεπτικό σου, υποθέτω έχεις τους λόγους σου, που είναι σεβαστοί όσο υποθέτω είναι σεβαστοί και οι δικοί μου...

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ούτε είπα εγώ να μην το πάρεις απέξω, όπως το παίρνω και γω. Και ούτε θα πάω στο ψευδοmi store να πάρω τίποτα. Δε θα πάω όμως να τους ζητήσω και τα ρέστα ή να περιμένω να μου το πάρουν για σέρβις. Και πες ότι στο πήραν για σέρβις.. Πόσα πρέπει να σε χρεώσουν μετά για να το θεωρήσεις λογικό; Εμένα μου φέρνουν τα σκουπίδια του lidl για να βρουν ανταλλακτικά και πλέον μόνο γελάω.

Ή μήπως νομίζεις ότι το 22€ του σκρουτζ είναι νόμιμο ή υγιές;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε είπα εγώ να μην το πάρεις απέξω, όπως το παίρνω και γω. Και ούτε θα πάω στο ψευδοmi store να πάρω τίποτα. Δε θα πάω όμως να τους ζητήσω και τα ρέστα ή να περιμένω να μου το πάρουν για σέρβις. Και πες ότι στο πήραν για σέρβις.. Πόσα πρέπει να σε χρεώσουν μετά για να το θεωρήσεις λογικό; Εμένα μου φέρνουν τα σκουπίδια του lidl για να βρουν ανταλλακτικά και πλέον μόνο γελάω.

Ή μήπως νομίζεις ότι το 22€ του σκρουτζ είναι νόμιμο ή υγιές;

 

Συγνώμη αλλά που το είδες γραμμένο από μένα ότι πήγα εκεί για να ζητήσω τα ρέστα ?!? ή ότι ζήτησα (ή έστω σκέφτηκα) να πάει εκεί για σέρβις ?? Αστείες και παράλογες υποθέσεις κάνεις... Εκεί πήγα μόνο μήπως ήξεραν καποα ρύθμιση ή κόλπο για να δουλέψει και τίποτα παραπάνω...

Όσο για το μη νόμιμο ή μη υγιές των 22€ στα Σκρουτζομάγαζα (αν και θεωρώ λάθος τον όρο αυτό) αυτό πάλι απο που προκύπτει ?!?!

 

ΥΓ. Και μιας και το σκίσαμε στο οφ τόπικ λύσε μου και μια απορία... Γιατι ΟκτωΜρης

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εγω παντως το βρηκα απο μαγαζι στο skroytz με 23.90 ευρω και το πηρα γιατι 1ον το ηθελα την επομενη μερα και σιγα την διαφορα με την κινα, δεν αζιζει για τοσο μικρο κοστος, το κινητο μου που πηρα τον ιανουαριο Xiaomi mi max 2, το πηρα απο Πλαισιο γιατι ηθελα 2 χρονια εγγυηση της infoquest, ενω απο σκρουτζ ειχε 30 ευρω λιγοτερα αλλα με με 1χρονο εγγυηση και θα πηγαινε κινα αν γινει κατι, για τοσο μικρο και αμελητεο ποσο για μενα δεν θα επαιρνα απο τετοιο μαγαζι! Απο εξω δεν το συζηταω καν το ηθελα μεσα σε 2 μερες....:)

ενταξει μην το κανουμε μεγαλο θεμα νομιζω.

 

Τελικα τα δεδομενα σωνονται στον account μας, δεν το ειχα σκεφτει!

στο δικο μου παιζουν ολα καλα, δεν ξερω γιατι με το προγραμμα mi band tools, εχω το instagram και ερχονται ειδοποιησεις για οτι κανουν και αυτοι που παρακολουθω και με ζαλιζει συνεχεια....:lol::lol::lol:

επισης δεν εχω φτιαξει ακομα τα Ελληνικα και εχω Greekglish χαρακτηρες! :lol:

 

Αυτα πρεπει να κανω ετσι? https://itechnews.gr/2017/01/%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-mi-band-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AC%CE%B5%CE%B9-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5/

Link to comment
Share on other sites

Το Οκτωμβης είναι τρολαρισμα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το Οκτωμβης είναι τρολαρισμα

 

:lol::D:lol::lol::D:lol:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξερει καποιος από mi band 2 + mi band tools https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.mibandtools&hl=el + Instagram?

θελω να μου ερχονται ειδοποιήσεις ΜΟΝΟ από μυνηματα προσωπικα, ότι τι εβαλε ο καθενας ή τι κανει μεταδοση ή δεν ξερω τι άλλο.... με εχει ζαλισει λεμε!

δεν καταλαβαίνω τι ρυθμιση θελει γιαυτο.

 

Tελικα για να εχω Ελληνικούς χαρακτήρες και ΟΧΙ greekglish πρεπει να κανω ότι λεει εδώ? https://itechnews.gr/2017/01/κάντε-το-mi-band-σας-να-μιλάει-ελληνικά-κατε/ το εχει κανει καποιος το συγκεκριμενο?

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...