Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρα ειναι πλεον πολυ καλη αγορα! Εμ, τι θα εκαναν??? Με το 6280 στα 370Ε πως θα μπορουσαν αυτοι να το πουλησουν 424? Μονο η SE αγρον αγοραζει! Το W900 μεχρι και 462 unbranded! Πως να ξεκολλησουν μετα απο το 5% της παγκοσμιας αγορας! Η Motorola πλησιαζει πλεον το 20%!

 

Εχω κάποιοες αμφιβολίες-Μπορεί ν'έριξαν την τιμή επειδή εφεραν τίποτε V3x Κινέζικες συσκευές-Αντίθετα το SE-W900 είναι ακόμα Japan made και το Nokia 6280 από Γερμανικό έρχεται τώρα κατασκευής Μαλαισίας.-Επίσης οι ανεξάρτητοι που φέρνουν το unbranded V3x,σε τι τιμές θα πουλάνε τώρα ;-Πρίν ήταν 80-100ευρώ επιπλέον της Voda συσκευής (ή μήπως κυκλοφόρησαν πολλά,υπάρχει ανταγωνισμός,και μειώθηκαν οι πωλήσεις της Voda,ώστε να ρίξει τις τιμές?-Δηλ .το ίδιο που γίνεται με τα Νοκια τα Νο1 στις παραεισαγωγές..)

 

Τέλος η πτώση των τιμών φέρνει και αλλαγές στις επιδοτήσεις της Voda-Οπότε τώρα μπορεί να μην δίνουν καλή επιδότιση για το V3x αφού έπεσε η τιμή του-Λογικά θα προωθούνται άλλες συσκευές ,με ακριβότερη τιμή,για να μπορούν να βγαίνουν μεγαλύτερα τα ποσά των επιδοτήσεων,σαν δέλεαρ.-Oπως και νά'χει το πράγμα η συσκευή είναι στο top 5 των πωλήσεων από το Γενάρη,από ότι γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα τελικά το τηλεφωνάκι!!! Περασα ρυθμίσεις cosmote στο vodafone live αλλά δεν ξέρω αν δουλεύουν (δεν έχω κανέναν για videoκλήση)

 

Θέλω να ρωτήσω:

 

1. ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ: Αναφορές παράδωσης για τα sms έχει; και πώς;

 

2. Για να το κάνω unbranded πείτε μου ποιά είναι μια καλή έκδοση λογισμικού και προπαντώς τα Ελληνικά στα μυνήματα είναι εντάξυ; Διάβασα τα προηγούμενα post αλλά όλα μου φάνηκαν οτι ανέφεραν προβλήμματα στα Ελληνικά. Τα έχει δοκιμάσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

είχε κανεις πρόβλημα με την εγκατασταση του motorola phone tools v.4 ;;

 

σε ξενα foroum το είδα να παίζει αρκετά ως θέμα, εδώ δεν έχει ανφερθεί κάτι αν δε κανω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Moλις το πηρα και γω.

Ωραιο κινητο για τα λεφτα που εδωσα(135Ε).

Προσπαθω να βρω πως σβηνω τα demo games που εχει μεσα και δεν σβηνονται..

Ειναι κλειδωμενα?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Oυτε η χωρα παραγωγης αλλαξε (λες και τα V3 που ειναι Κινεζικα ειναι χειροτερα...ισα-ισα, ειναι πολυ καλυτερα απο πλευρας κατασκευης), ουτε ποτε τα 6280 ηταν Γερμανικα, ουτε εγιναν Μαλαισιανα (στα "νορμαλ" καναλια πωλησης)! Απλα τους στριμωξε η Νοκια με την πολιτικη των τιμων της, τους επρηξαν οι καταναλωτες με τη γκρινια περι φτηνων υλικων, οποτε και αποφασισαν να...ξεπουλησουν μιας και το προϊον δεν προκειται να εχει πολυ μακρια διαρκεια ζωης τυπου V3!

 

Οι περισσότερες Κινέζικες συσκευές της Ελληνικής αγοράς είναι ...για πέταμα από κατασκευή (Ισως μερικά Μοtorola και SE είναι λίγο καλύτερα..)

Τώρα τα περί φθηνών υλικών,είναι σχετικό και αφορά με τι συγκρίνουμε το V3x.

 

Oσο αφορά την πτωση τιμών της Nokia στο επίσημο δίκτυο, αυτή αφορά πάντα αλλαγή προμηθευτή χώρα εισαγωγής.-Οπως και αυτά που έχω δεί.Τώρα αν κυκλοφορούν και από άλλες τρίτες χώρες κατασκευής,ακόμα χειρότερα-Στην αρχή της κυκλοφορίας μόνο,τα 6280 ήταν γνήσια Φιλανδίας όπως πολλές νέες Nokia συσκευές βασικά της "ακριβής" κατηγορίας,κυρίως για κράχτη.

 

-Για τα Μοtorola δεν έχω καμιά ενημέρωση,ούτε ότι θα κυκλοφορήσει νέα παρόμοια 3G συσκευή σύντομα,όπως υποθέτεις.

-Οπωσδήποτε πάντως μερικές υπόλοιπες "παλαιότερες" V3x συσκευές θα υπάρχουν τώρα με την νέα τιμή σε στοκ,μέχρι να διατεθούν αυτές της καθαρά νέας τιμολόγισης.Ετσι αν δεν δώ από κοντά τι θα κυκλοφορεί από V3x μετά το Πάσχα,δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Moλις το πηρα και γω.

Ωραιο κινητο για τα λεφτα που εδωσα(135Ε).

Προσπαθω να βρω πως σβηνω τα demo games που εχει μεσα και δεν σβηνονται..Ειναι κλειδωμενα?

 

Το πήρες 135ε με επιδότιση ή σύνδεση από την αρχή ?

Τα παιχνίδια είναι κλειδωμένα,δεν σβήνουν,εκτός με hack του λογισμικού της συσκευής που παραβιαζει την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 νουμερα ,με Vod120 το ενα και vod 240 το αλλο ...και οι λογαριασμοι μου ειναι απο 80-130Ε.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχισεί να ανησυχώ, μήπως τον Ιούλιο που λήγει το συμβόλαιο δεν θα υπάρχει πλέον η συσκευή στα Vodafone shops.... να την πάρω με επιδότηση. Σίγουρα με τα 240 λεπτά χρόνου ομιλίας, που έχω και τα 60 με 70 ευρώ λογαριασμούς που κάνω θα την πάρω 100 ευρώ το πολύ. Λέτε να τελειώσουν μέχρι τον Ιουλίο τα αποθέματα της Vodafone;;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Aπαντω ξανα στον troublemaker1(στο σωστο topic),οτι ναι μπορεις να βαζεις ελυθερα ηχους Mp3 για ηχο κλησης...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Erotisi! ..... Sas trizi ke esas to rimadi re pedia???? Milao ke akuo ta triksimata apo to plastiko sinexia...spastiki i katastasi.....:mad: idika to kapaki tis batarias pezi san trelo! Kala osoi to exete den sas eknevrizi to krits krits apo to plastiko? Ektos an ine mono to diko mu etsi. Parakalo as epiveveosi kapios....thks
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκεις άκρη με τις παρτίδες που κυκλοφορούν.

Αλλα τριζουν στο καπάκι,αλλά στο πληκτρολόγιο,αλλα καθόλου.

Καποια Vodafone (από τ'αρχικά και κατασκευής Αγγλίας) και μερικά unbranded (Αγγλίας ,Σιγκαπούρης) που έχω δεί προσφατα,δείχνουν καλύτερα από τα Vodafone Σιγκαπούρης που κυκλοφορούν περισσότερο.

 

Επίσης παρατηρώ και διαφορές στην ευκρίνεια της οθόνης σε συσκευή που είδα σήμερα,αγορασμένο με την νέα τιμή,και στο κουτί δεν έλεγε made in στην ταπέλα κωδικών κλπ --Aν δεν είναι θέμα firmware,ελπίζω μην έριξε την τιμή λόγω υλικών,γιατί διάβασα ότι στις Ασιατικές αγορές η συσκευή κυκλοφορεί με Samsung οθόνη (αντί Sharp)

Link to comment
Share on other sites

Πές μας τέτοια να μας αγχώσεις, δεν νομίζω να παίρνει τέτοιο ρίσκο η Μοτορόλα με τις ποιότητες, αλλά το σημαντικότερο με τα υλικά και τα ηλεκτρονικά που χρησιμοποιεί στην κατασκευή, το θεωρώ πολύ τραβηγμένο και δεν νομίζω να ισχύει. Πολλές συσκευές στο δίμηνο η Vodafone τους ρίχνει τις τιμές. Θύμαμαι το V1050 ξεκίνησε κάπου στα 340 ευρώ και μετά έπεσε στα 260.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν τριζει ουτε το καπακι ,ουτε το πληκτρολογιο, ουτε τιποτα .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Πές μας τέτοια να μας αγχώσεις, δεν νομίζω να παίρνει τέτοιο ρίσκο η Μοτορόλα με τις ποιότητες, αλλά το σημαντικότερο με τα υλικά και τα ηλεκτρονικά που χρησιμοποιεί στην κατασκευή, το θεωρώ πολύ τραβηγμένο και δεν νομίζω να ισχύει. Πολλές συσκευές στο δίμηνο η Vodafone τους ρίχνει τις τιμές. Θύμαμαι το V1050 ξεκίνησε κάπου στα 340 ευρώ και μετά έπεσε στα 260.

 

Oπως έχω ξαναγράψεi παρόμοια για το 1070 :

 

Το χαμηλό κόστος παραγωγής από χώρες όπως η Κίνα ,αφορούν και την προμήθεια α' υλών όπως είναι τα πλαστικά κλπ που γίνονται από τοπικές αγορές και φυσικά τα standard δεν είναι από τα καλύτερα.

 

Ολες πολυεθνικές εταιρίες κατασκευάζουν ίδια προιόντα σε διάφορες χώρες,και ανάλογα το κόστος τα διαθέτουν σε κάθε αγορά,για να κερδίσουν μερίδιο είτε με βάση την τιμή ,είτε με βάση την κατηγορία ποιότητας αξιολόγισης.

-Οι κάθε αντιπρόσωποι (ή έμποροι) παραγγέλνουν το ίδιο και με βάση πόσα θέλουν να βγάλουν σε κάθε πώληση.

 

Στην περίπτωση όταν είναι να τελειώσει το μοντέλο από παραγωγή,όλα είναι κατασκευής "φθηνών" χωρών για να πουλήσουν όσο και όσο.

Για όλα τα υπόλοιπα όσο αφορά ποιότητα,σου παρέχεται ίδια εγγύηση

(-Το θέμα όμως είναι να χαλάσει μια φορά ή να χαλά συχνά και να στο φτιάχνουν στην εγγύηση ή ότιδήποτε άλλη φθορά που δεν θα καλύπτεται (όπως οπτική) και θα σε ταλαιπωρεί ?)

 

Δυστυχώς οι εταιρίες ,κοιτάνε και το μέγεθος της αγοράς που απευθύνονται-Αν ο ανταγωνισμός κάνει το ίδιο ,κάνουν και αυτοί το ίδιο σε κάποια αγορά-Οπότε η "βρώμα" βγαίνει για όλους (ότι δεν κάνουν ποιοτικά προιόντα)-Ετσι στους "τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος" αν τύχει και ξεχωρίσει με κάποιο προιόν.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω τριξίματα

 

ωστόσο παρατηρώ μια αστάθεια στο σήμα κάτι που μεταφράζεται σε όχι τόσο καλή ποιότητα επικοινωνίας. θα περιμένω βε΄βαια κάποιες μέρες ακόμα καθώς ακόμα ειναι πολύ φρέσκο και ίσως κάθε φορα πέφτω στην περιπτωση

 

έχει παρατηρησει κανεις όμως κάτι αναλογο

 

 

 

το πρόβλημα με την εγκατάσταση λογισμικού παίζει γενικα τελικώς.

αλλα βρέθηκε λύση και τωρα δουλεύει άψογα

Link to comment
Share on other sites

To κινητό εχει παρά πολύ καλό σήμα ,με όλα τα υπάρχουσα firmware που κυκλοφορούν, εκτός της περίπτωσης βλάβης της συσκευής φυσικά.

-Ενδεικτικά αναφέρω ότι δέχτηκα SMS από Voda σε Voda,σε 2ο υπόγειο γκαραζ πολυσινεμα επί της Συγγρού,ενώ κανένα άλλο της παρέας δεν έπιανε (και οι No live συσκευές είναι θεωρητικά ακόμα πιο ευαίσθητες...)

 

Επειδή όμως το σήμα εξαρτάται βασικά και από το 3G Δικτυο,αυτό έχει τα χάλια του ,και πρέπει να βάλεις τις παραμέτρους Δικτύου στην συσκευή (που έχω αναφέρει πιό πάνω).-Εννοείται ότι 3G με 3G δίκτυο όπως είναι τώρα στην Ελλάδα,εχει χαώδες διαφορές ανα περιοχή,οπότε να τσεκαρεις με 2G σήμα την ποιότητα επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 2 μέρες μου κάνει το εξής κουλό...

 

Δεν εμφανίζει με κανέναν τρόπο τις εξερχόμενες κλήσεις. Ενώ με τις εισερχόμενες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, μόλις επιλέξω να εμφανιστούν οι εισερχόμενες αυτόματα με πετά εκτός μενού!!!

 

το έχει πάθει κάποιος άλλος???

 

η έκδοση του λογισμικού που έχω είναι R25221LD_U_85.83.E1P

Aκριβως το ιδιο εγινε και σε εμενα πριν λιγη ωρα...ξενερωσα ..και γυρισα σπιτι να δω τι γινετε..

Και εγω εχω την ιδια εκδοση λογισμικου.

Το γ******ο εδω και 3 μερες το εχω.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω το εκανα και ξεκολλησε κανονικα.

Στην αρχη εκανα ολικη επαναφορα.Αποτελεσμα->Τιποτα

 

Βγαζω μπαταρια και SIm για 5 λεπτα .Αποτελεσματ->Τιποτα

 

Τελικα εβαλα αλλη Sim και ξεκολλησε,ξαναεβαλα την κανονικη μου Sim και ολα ΟΚ.

 

Για καλο και για κακο κατεβαζω την unbranded version..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ama to pao se ena motorola service mporoun na mou to vgaloun kai na mou valoun to kanoniko logismiko???

 

Σε συσκευές Vodafone τα εξουσιοδοτημένα service έχουν υποχρέωση να βάζουν το λογισμικό της Vodafone-Βέβαια αν κάνεις τεχνικό "γνωστό" με "δωράκι" στο κάνουν ανεπίσημα...αλλιώς απευθύνεσαι σε ανεξάρτητο service που σου εγγυάται ότι η συσκευή θα δουλεύει σωστά μετά ,και σου παρέχει και υποστήριξη σε βλάβη, διότι χάνεις την εγγύηση και αν το ξαναπάς σε επίσημο service θα σου ξαναπεράσουν το Voadafone λογισμικό με χρέωση + την οποιαδήποτε άλλη βλάβη που θα'χει προκύψει (ή θα σου "βγάλουν" για να στα "πάρουν")

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα service της Μοτορόλα έχουν unbranded monster pack firmware με LP ελληνικό ενσωματωμένο και έτσι δεν έχουμε πρόβλημα με τα Ελληνικά στα μηνύματα;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...