Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να μου πει γιατι στα μηνυματα μου στελνει unicode?

 

γραφω μηνυμα στο

 

Abc1 και βελάκι και είτε το γυρίσω στα κεφαλαία ειτε το αφησω στα μικρά , λέει οτι το στελνει 2 σελίδες.

 

Στο πρωτευον εχω βάλει Tap Ελληνικα, στο δευτερον Tap Multitap

 

Τι γινεται ???? Βοηθειααααααααααααααααααααα !

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε ξερω τι γινεται ...

 

Καταρχασ πως βλέπουμε την έκδοση λειτουργικού?

 

Με εχει εκνευρισει το 70 χαρακτηρες στα σμς και επισης παρατηρησα οτι στις επαφες ΔΕΝ εχω πολλαπλες καταχωρήσεις... !!

 

(μιλάμε για unbranded)

 

Αν εχω ψιλοπαλιά έκδοση λέω να του περάσω καμια πιο καινουρια...

:X
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι γινεται ...

 

Καταρχασ πως βλέπουμε την έκδοση λειτουργικού?

 

Με εχει εκνευρισει το 70 χαρακτηρες στα σμς και επισης παρατηρησα οτι στις επαφες ΔΕΝ εχω πολλαπλες καταχωρήσεις... !!

(μιλάμε για unbranded)

 

Αν εχω ψιλοπαλιά έκδοση λέω να του περάσω καμια πιο καινουρια...

Αν ειναι ιδιο με το V3,εχει!Απλα για να φαινονται ολες οι καταχωρησεις σε μια επαφη και οχι ξεχωριστα,ρυθμισεις τηλ κατ-Προβολη-Πρωτευοντες

Link to comment
Share on other sites

 

Οσο αφορά τις ρυθμίσεις για ΜΜS,δημιουργείς ένα ΜΜS μήνυμα,και πάς από τις επιλογές στην εντολή "επιλογές αποστολής"-Τις ρυθμίσεις που θα βάλεις,κρατούνται και για τα επόμενα MMS, σε αντίθεση με τα SMS που πρέπει να τις ξαναβάζεις κάθε φορά (τουλάχιστον στην Ελληνική unbranded έκδοση xxxxxxx U_85.92.70R)

 

-Για τις ρυθμίσεις Δικτύου για ΜΜS, θα πρέπει αυτές να εμφανίζονται κλειδωμένες από τυχόν διαγραφή, σε μνήμη στην συσκευή σου στο Εικονίδιο Ιnternet- επιλογή Web συνδέσεις.-Άν δεν υπάρχουν ζήτησε τες από την εταιρία κινητής να στις στείλουν με SMS που αποθηκεύεται αυτόματα.

 

 

Συμπληρώνω,ότι οι ρυθμίσεις εμφανίζονται επιπλέον στην unbranded έκδοση,αν στην επιλογή "νέο μήνυμα" επιλέξεις τις επιλογές,και υπό-επιλογή "ρυθμίσεις μηνυμάτων"

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι γινεται ...

 

Καταρχασ πως βλέπουμε την έκδοση λειτουργικού?

 

Με εχει εκνευρισει το 70 χαρακτηρες στα σμς και επισης παρατηρησα οτι στις επαφες ΔΕΝ εχω πολλαπλες καταχωρήσεις... !!

 

(μιλάμε για unbranded)

 

Αν εχω ψιλοπαλιά έκδοση λέω να του περάσω καμια πιο καινουρια...

 

Την έκδοση λειτουργικού,την βλέπεις από τις "ρυθμίσεις" -"Κατασταση τηλεφώνου"-"Αλλες πληροφορίες" -Δεν νομίζω ότι άλλη έκδοση από την xxxxxxx85.92.70R που δίνει επίσημα η motorolα στην Ελλάδα, λειτουργεί καλύτερα-Οι υπόλοιπες είναι οι ψιλο-hacked του Internet

-H τελευταία ενημέρωση που έχω,αφορά ότι 85.92.70R ερχεται τώρα με πακέτο γλωσσών 0038 (Αγγλικά,ελληνικά,Ισπανικά,ιταλικά,τουρκικα,Γερμανικά) και όχι με 0031 (Ελληνικά,Ρώσικα,Ρουμανικα,βουλγάρικα)

 

Οσο αφορά το θέμα με τα SMS δυστυχώς δεν φαίνεται ότι μπορείς να κάνεις με καμιά εκδοση,(και τις hacked) κάτι διαφορετικό ως τώρα-Η μόνη λύση είναι να γράφεις σε greeklish μέχρι 160 χαρακτηρες κεφαλαία ,και όταν τελειώσεις το μήνυμα ν'αντικαθιστάς τα γράμματα που δεν ταιριάζουν με το Ελληνικό αλφάβητο, (βασικά τους χαρακτήρες "σύμφωνα" του αλφαβήτου μας που ξεχωρίζουν,τα "φωνήεντα" είναι σχεδόν παρόμοια τα ίδια.) με τα αντίστοιχα Ελληνικά.

 

-Ετσι το δέχεται για αποστολή 1 μηνύματος-Με την επιλογή "Στοιχεία μηνύματος" ελέγχεις τι γίνεται..Με λίγη εξάσκηση δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Για όσους ενδοιαφέρονται για χρήση υπηρεσιών Live της Voda ,με unbranded έκδοση ,υπάρχει bug και δεν εμφανίζει το υπομενού στο GPRS-Aυτό μπορεί να διαορθωθεί με κάποιο κόλπο hack του firmware,για όσους ενδιαφέρονται, αλλά επίσημα η Vodafone το ξέρει και έχει ενημερώσει την Μotorola για επόμενη αναβάθμιση-Με τις υπηρεσίες TIM + 3G, κανένα πρόβλημα.

 

Σε γενικές γραμμές unbranded η συσκευή είναι 30% πιό λειτουργική,γρήγορη,και οικονομική από μπαταρία,σε σχέση με Voda λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσουμε unbranded χάνονται τα πάντα??????

 

 

Tην πρώτη φορά που από Vodafone το κάνεις unbranded,χάνεις τα πάντα.

Τις άλλες φορές,περνιούνται τα νέα στοιχεία λογισμικού μόνο (αλλά εξαρτάται από το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς) -Επειδή έχει ρίσκο γενικά για την συσκευή-εγγύηση κλπ,καλύτερα να στο κάνουν σε εργαστήριο με μικρό αντίτιμο.

Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση λειτουργικού,την βλέπεις από τις "ρυθμίσεις" -"Κατασταση τηλεφώνου"-"Αλλες πληροφορίες" -Δεν νομίζω ότι άλλη έκδοση από την xxxxxxx85.92.70R που δίνει επίσημα η motorolα στην Ελλάδα, λειτουργεί καλύτερα-Οι υπόλοιπες είναι οι ψιλο-hacked του Internet

-H τελευταία ενημέρωση που έχω,αφορά ότι 85.92.70R ερχεται τώρα με πακέτο γλωσσών 0038 (Αγγλικά,ελληνικά,Ισπανικά,ιταλικά,τουρκικα,Γερμανικά) και όχι με 0031 (Ελληνικά,Ρώσικα,Ρουμανικα,βουλγάρικα)

 

Οσο αφορά το θέμα με τα SMS δυστυχώς δεν φαίνεται ότι μπορείς να κάνεις με καμιά εκδοση,(και τις hacked) κάτι διαφορετικό ως τώρα-Η μόνη λύση είναι να γράφεις σε greeklish μέχρι 160 χαρακτηρες κεφαλαία ,και όταν τελειώσεις το μήνυμα ν'αντικαθιστάς τα γράμματα που δεν ταιριάζουν με το Ελληνικό αλφάβητο, (βασικά τους χαρακτήρες "σύμφωνα" του αλφαβήτου μας που ξεχωρίζουν,τα "φωνήεντα" είναι σχεδόν παρόμοια τα ίδια.) με τα αντίστοιχα Ελληνικά.

 

-Ετσι το δέχεται για αποστολή 1 μηνύματος-Με την επιλογή "Στοιχεία μηνύματος" ελέγχεις τι γίνεται..Με λίγη εξάσκηση δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Για όσους ενδοιαφέρονται για χρήση υπηρεσιών Live της Voda ,με unbranded έκδοση ,υπάρχει bug και δεν εμφανίζει το υπομενού στο GPRS-Aυτό μπορεί να διαορθωθεί με κάποιο κόλπο hack του firmware,για όσους ενδιαφέρονται, αλλά επίσημα η Vodafone το ξέρει και έχει ενημερώσει την Μotorola για επόμενη αναβάθμιση-Με τις υπηρεσίες TIM + 3G, κανένα πρόβλημα.

 

Σε γενικές γραμμές unbranded η συσκευή είναι 30% πιό λειτουργική,γρήγορη,και οικονομική από μπαταρία,σε σχέση με Voda λογισμικό.

 

 

To κολπάκι με τα greeklish δε βολευει καθολου.

Να γραφεις ολο το μηνυμα και μετα να γυρνας και να κανεις αλλαγη... χαλια :(

 

Οσο για το unbranded και τα προτερηματα του, το επιβεβαιωνω και εγω.

Σχεδόν άλλη απόδοση σαν συσκευη.

 

Εδω το ειδε φιλος μου που απεχθανεται τα ΜΟΤΟΡΟΛΑ και μου λεει αυτο το συγκεκριμενο χωρις το Voda menu το επαιρνα και εγω...

:X
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και υπαρχει λυση στο προβλημα.Το ιδιο αντιμετωπιζα και γω και το ελυσα.Δες εδω http://www.motox.info/showthread.php?t=8262&highlight=letters

Καπου στη μεση ενας δινει οδηγιες για να απενεργοποιησεις τα unicode.Βεβαια επειδη μπλεκεις με επεξεργασια της seem θελει προσοχη μη γινει καμια στραβη...Αν εχεις ερωτησεις πες.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και υπαρχει λυση στο προβλημα.Το ιδιο αντιμετωπιζα και γω και το ελυσα.Δες εδω http://www.motox.info/showthread.php?t=8262&highlight=letters

Καπου στη μεση ενας δινει οδηγιες για να απενεργοποιησεις τα unicode.Βεβαια επειδη μπλεκεις με επεξεργασια της seem θελει προσοχη μη γινει καμια στραβη...Αν εχεις ερωτησεις πες.

 

 

 

το P2Kman Δε μου δουλευει

βλεπει το τηλέφωνο ως "not connected" και δε ξέρω τι φταιει.

 

Επίσης και για αναβάθμιση δε βλεπει το κινητό. Με το usb καλώδιο δε συνδεεις το RSD Lite? Γιατί δε μου το βλέπει ρε γαμώτο ? Ενω με τοPhone Tools το βλέπει κανονικά το τηλέφωνο... :wacko:

:X
Link to comment
Share on other sites

το P2Kman Δε μου δουλευει

βλεπει το τηλέφωνο ως "not connected" και δε ξέρω τι φταιει.

 

Επίσης και για αναβάθμιση δε βλεπει το κινητό. Με το usb καλώδιο δε συνδεεις το RSD Lite? Γιατί δε μου το βλέπει ρε γαμώτο ? Ενω με τοPhone Tools το βλέπει κανονικά το τηλέφωνο... :wacko:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1343486#post1343486

Link to comment
Share on other sites

 

 

τους περασα τους drivers.

Ολα οκ

 

τα windows βλεπουν το modem Motorola USB, και μόλις ανοίγω το προγραμμα

 

"not connected"

 

τι %^%^%^???? Μέχρι και σε όλες τις USB θύρες του υπολογιστη εβαλα το καλωδιο αλλα τιποτα... :(

:X
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και υπαρχει λυση στο προβλημα.Το ιδιο αντιμετωπιζα και γω και το ελυσα.Δες εδω http://www.motox.info/showthread.php?t=8262&highlight=letters

Καπου στη μεση ενας δινει οδηγιες για να απενεργοποιησεις τα unicode.Βεβαια επειδη μπλεκεις με επεξεργασια της seem θελει προσοχη μη γινει καμια στραβη...Αν εχεις ερωτησεις πες.

 

Το κόλπο της Seem λειτουργεί μόνο με έκδοση λογισμικού που περνάς τα Ελληνικά μετά , (και αν σου "κάτσουν" έτσι καλά,και δεν τα βλέπεις Κινέζικα) και όχι με τις εκδόσεις λογισμικού που περιλαμβάνονται ενσωματωμένες.

 

Eκμάθηση κειμένου,ΙΤΑP με Eλληνικά,δεν νομίζω ότι λειτουργούν μετά,απ'οτι έχει αναφερθεί-Γενικά με την SEEM θελει προσοχή γιατί αν δεν σου κάτσει,μπορεί να σου χαλάσουν και τα μενού και να τα βλέπεις με σύμβολα !

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου δουλευει το p2kman δοκιμασε το p2ktools απο εδω http://www.motox.info/showthread.php?t=1297

 

Τωρα για το αν δουλευει το κολπο κατω απο ειδικες συνθηκες,εγω το εφαρμοσα στο vodafone firmware που ηταν ηδη εγκατεστημενο και φυσικα συνεχισε να λειτουργει iTAP,εκμαθηση κλπ.Ειπαμε ομως και προσοχη με τη seem δεν κανουμε οτι να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα για το αν δουλευει το κολπο κατω απο ειδικες συνθηκες,εγω το εφαρμοσα στο vodafone firmware που ηταν ηδη εγκατεστημενο και φυσικα συνεχισε να λειτουργει iTAP,εκμαθηση κλπ.Ειπαμε ομως και προσοχη με τη seem δεν κανουμε οτι να ναι.

 

Mε το "ειδικές" συνθήκες αναφέρεσε στα firmware που βάζει η αντιπροσωπεία ? που περιλαμβάνουν ενσωματωμένο το 0031 ή 0038 γλωσικό πακέτο,άσχετα πώς δουλεύει ? -Oι εκδόσεις που δεν έχουν ενσωματωμένο γλωσσικό πακέτο ,ή έχουν άλλο που δεν εχουν Ελληνικά και τα περνάμε μετά ,είναι hacked του Ιnternet και δεν λειτουργούν συνήθως σωστά τις περισσότερες φορές.

 

Λες και ότι τo εφαρμοσες με Voda firmware ?.....Μα τα Ελληνικά ήδη λειτουργούσαν και λειτουργούν σωστά σε όλες τις εκδόσεις της Ελληνικής Voda ....με τελευταία εκδοση :

Έκδοση flex: USRAZRV3XVFGRR25221056

έκδοση λογισμικού: R252211LD_U_85.97.COR

Έκδοση λογισμικού DSP: 40920000

Λίστα γλωσσών: 0038

 

Το λογισμικό Voda,περιέχει μερικά παραπάνω αρχεία από το unbranded (για το WAP live menu όπως έχω αναφέρει....) και εκεί είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου δουλευει το p2kman δοκιμασε το p2ktools απο εδω http://www.motox.info/showthread.php?t=1297

 

 

 

Δε δουλευει ουτε το p2ktools

 

 

ΜΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ %$$%^#%@^% ?? :(

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω τον χρόνο να διαβάσω όλα τα ποστ και δεν ξέρω αν ξαναρωτήθηκε το θέμα. :help: Που μπορώ να βρω δωρεάν κάποια παιχνίδια ή προγραμματάκια για το κινητάκι ;
Link to comment
Share on other sites

Mε το "ειδικές" συνθήκες αναφέρεσε στα firmware που βάζει η αντιπροσωπεία ? που περιλαμβάνουν ενσωματωμένο το 0031 ή 0038 γλωσικό πακέτο,άσχετα πώς δουλεύει ? -Oι εκδόσεις που δεν έχουν ενσωματωμένο γλωσσικό πακέτο ,ή έχουν άλλο που δεν εχουν Ελληνικά και τα περνάμε μετά ,είναι hacked του Ιnternet και δεν λειτουργούν συνήθως σωστά τις περισσότερες φορές.

 

Λες και ότι τo εφαρμοσες με Voda firmware ?.....Μα τα Ελληνικά ήδη λειτουργούσαν και λειτουργούν σωστά σε όλες τις εκδόσεις της Ελληνικής Voda ....με τελευταία εκδοση :

Έκδοση flex: USRAZRV3XVFGRR25221056

έκδοση λογισμικού: R252211LD_U_85.97.COR

Έκδοση λογισμικού DSP: 40920000

Λίστα γλωσσών: 0038

 

Το λογισμικό Voda,περιέχει μερικά παραπάνω αρχεία από το unbranded (για το WAP live menu όπως έχω αναφέρει....) και εκεί είναι το πρόβλημα.

Ειδικες εννοουσα ολες τις παραμετρους που λες οτι πρεπει να ισχυουν ωστε να λειτουργησει το κολπο με τη seem.Απο κει και περα φυσικα και το εφαρμοσα στο voda firmware και μην εισαι απολυτος οτι επειδη αρχικα δουλευουν τα ελληνικα σωστα αυτο ισχυει και αμα το εχεις παραμετροποιησει στο φουλ μεσω του Leadergl.Διοτι εμενα μου το γυρισε σε unicode και με ψαξιμο εφαρμοσα τις οδηγιες και ολα οκ.

Τωρα για τις εκδοσεις στο νετ δεν τις εχω δοκιμασει και ουτε προκυται στην παρουσα φαση μιας και δεν εχω βρει ελληνικο voda firmware σε περιπτωση που θελω να γυρισω πισω.

Οσο για σενα mplip^ τι να πω που δεν δουλευει ουτε το p2ktools,σιγουρα εχεις εγκαταστησει τους p2k drivers?Εμενα με τη μια το αναγνωρισε...

Link to comment
Share on other sites

V3 RAZR

V3i RAZR

V3x RAZR

 

Αλλα το x δεν ειναι το επομενο μοντελο απο το i.Ειναι μια 3G προσθηκη στη σειρα razr.

 

και αυτό που λέγανε 'hello moto' στην διαφήμιση για v3 Razr το πτώτο ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Ειδικες εννοουσα ολες τις παραμετρους που λες οτι πρεπει να ισχυουν ωστε να λειτουργησει το κολπο με τη seem

 

Εξαρχής μιλάγαμε για unbranded firmware,και το link που παράθεσες εκεί αναφέρεται.

 

 

.Απο κει και περα φυσικα και το εφαρμοσα στο voda firmware και μην εισαι απολυτος οτι επειδη αρχικα δουλευουν τα ελληνικα σωστα αυτο ισχυει και αμα το εχεις παραμετροποιησει στο φουλ μεσω του Leadergl.Διοτι εμενα μου το γυρισε σε unicode και με ψαξιμο εφαρμοσα τις οδηγιες και ολα οκ.

 

Λυπάμαι που δεν θα συμφωνήσω,τα Voda firmware λειτουργούν άψογα στις γλώσσες που προορίζονται (και στα Ελληνικά,και δώ μέσα κανείς δεν εχει αναφέρει και το αντίθετο,και από προσωπική μου άποψη).....και αν εσύ εχεις πρόβλημα,υπάρχει το service να σου λύσει το θέμα,με δωρεάν αναβάθμιση αν εχεις παλιά έκδοση ,ή να σβήσουν όλα,και να στα περάσουν από την αρχή.

 

 

Τωρα για τις εκδοσεις στο νετ δεν τις εχω δοκιμασει και ουτε προκυται στην παρουσα φαση μιας και δεν εχω βρει ελληνικο voda firmware σε περιπτωση που θελω να γυρισω πισω.

 

Aναφερόμουν πάντα με βάση στις εκδόσεις που δίνει η Ελληνική αντιπροσωπεία.-Εσύ αναφέρεσαι σε όλες αυτές του Ιnternet,που δεν λειτουργούν πάντα,για τους λόγους που ήδη έχω αναφέρει.-Τα περισσσότερα Vodafone firmware είναι κλειδωμένα σαν πλήρες αρχείο (δηλ. μαζί με γλωσικό πακέτο) για κάθε χώρα,οπότε ένας λόγος παραπάνω δυσκολίας τόσο να το "βρείς",όσο και να το "εγκαταστήσεις".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω τον χρόνο να διαβάσω όλα τα ποστ και δεν ξέρω αν ξαναρωτήθηκε το θέμα. :help: Που μπορώ να βρω δωρεάν κάποια παιχνίδια ή προγραμματάκια για το κινητάκι ;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1292150#post1292150

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως στο site μιλουσαν για τα unbranded firmware αλλα εγω σου λεω οτι εφαρμοσα τις οδηγιες στο voda.Σαφως και αρχικα δουλευε σωστα δεν ειπα το αντιθετο αλλα το παραμετροποιησα μεσω leadergl και το αποτελεσμα ηταν να δημιουργηθει το προβλημα με τα unicode!Γιατι το θεωρεις απιθανο και παραλογο να συμβει?Επειδη δεν το αναφερει κανεις και ουτε το συναντησες το προβλημα δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει.Και σιγα μη τρεξω στο service για κατι χωρις να το ψαξω στοιχειωδος και οπως ειδες δε χρειαστηκε γιατι το ελυσα.Οσο για τα firmware, unbranded δεν προκυται να βαλω διοτι δεν μου αρεσουν καθολου τα εικονιδια του + το ρισκο και τις ασυμβατοτητες που μπορει να συναντησω.Τωρα οσο για την αναβαθμιση,ξερεις αν το παω θα μου το κανουν αμεσως οπως η ericsson η θα πρεπει να το αφησω?Γιατι αν ισχυει το δευτερο δε βλεπω να το πηγαινω γιατι δεν τους εμπιστευομαι και ειδικα εδω στη Θεσ/νικη που εχω διαβασει κατι τρελα στο forum...
Link to comment
Share on other sites

Eαν εσύ δεν θεωρείς παράλογο,να πειράζεις μια συσκευή με πειραματισμούς,όταν αυτή δεν εχει πρόβλημα,και να προτείνεις μια λύση (έστω και με επιφυλάξεις) επειδή εσένα σου "βγήκε" ,ενώ δεν πετυχαίνει πάντα,και ενώ υπάρχουν και πιό "βολικές" λύσεις με λιγότερο ρίσκο,εμένα μου περισσεύει η γνώμη σου....

 

Ασυμβατότητες σε επίσημες unbranded εκδόσεις ,δεν υπάρχουν,εκτός από το Voda 3G Live Wap ,και το "πρόβλημα" με τους unicode χαρακτήρες (που προφανώς θα διορθωθεί σύντομα με αναβάθμιση,από ότι μου έχουν πεί σε service,καθώς το πρόβλημα είναι γνωστό)

 

-Από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου ,με τα κατά να είναι μόνο ότι χάνεις την εγγύηση αν από Voda το κάνεις unbranded,αλλά σε καλύπτουν αρκετοι σωστοί ιδιώτες σε επισκευή ,(ειδικά αν το κάνεις unbranded και σ'αυτούς υπεύθυνα) ,και τα υπέρ πολύ περισσότερα,και εχουν αναφερθεί εκτενώς.

 

Στην αναβαθμιση σε εξουσιοδοτημένα service ,θα πάρεις την συσκευή από 1-5 εργάσιμες μέρες,ανάλογα τον φόρτο εργασίας του καταστήματος.

Υπόψην όμως αν εχεις 'πειράξει' την συσκευή με τρόπο που φαίνεται στα ειδικά tools που έχουν,θα χρεωθείς τουλάχιστον 30ε-Καλύτερα λοιπόν πρώτα να "κάνεις" την συσκευή να μην δουλεύει,με τρόπο που θα βρείς εύκολα,αφού ασχολήθηκες,και μετά να το πας για αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν ειναι παραλογο γιατι απ τη στιγμη που το αποτελεσμα που προσδοκω μεσω του πειραγματος(αυξηση του χρονου εγγραφης στο video) δεν μπορει με τπτ να μου το προσφερει το επισημο service αλλα μονο μεσω τριτων,πραγμα που σημαινει εξοδα,τοτε καλυτερα να το ψαξω μονος.Αν δεν πειραματιστεις και λιγο δε μαθαινεις και δε μπορεις μια ζωη να εξαρτιεσαι απο τριτους τουλαχιστον ως εκει που μπορεις.Αλλα εν παση περιπτωση το προβλημα με τα unicode προηλθε απο κακη χρηση του προγραμματος και οχι απο μη σωστη λειτουργια του.

 

Οσο για τη λυση που παρεθεσα,δεν την επεβαλα,απλα εδειξα ενα τροπο να επιλυθει.Απο κει και περα ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του και αν δεν θελει να αναλαβει τις ευθυνες δεν προχωραει.

 

Για το θεμα της αναβαθμισης με το υπαρχον firmware, το μονο πλεον προβλημα ειναι το corruption σε καποιες επαφες που προσθετω και που ξερω οτι εχει λυθει σε νεωτερα αλλα μου συμβαινει 1/10 επαφες οποτε ειναι αποδεκτο μιας και δεν σκοτωνομαι να προσθετω ονοματα.Ασε να περασουν μερικοι μηνες να βγει καμια τελικη εκδοση firmware και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε

 

Οταν ανοιγω το πορτάκι και λέω "ναι" , γιατί με ακούνε μετά απο 1-2 δευτερόλεπτα???

 

Παιζει τιποτα με καμια ρυθμιση??

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...