Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα δε νομιζω να υπαρχει καμια ρυθμιση.Εγω το εχω απενεργοποιημενο το ενεργο πορτακι(πρωην χρηστης sharp) οποτε και δεν το εχω προσεξει ποτε αυτο οταν παταω το κουμπι και απανταω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Geia sas

Katevasa kanaduo paixnidia apo ena site, alla den ksero pos na ta valo sto kinito. Prospathisa meso tou kalodiou me to programma pou eixe mesa, alla den mporesa. Mipos xriazetai kanena allo programma???? kai episis pos mporo na valo 3G diktio??? Yparxei kamia epilogh pou mporo na to allakso????

Link to comment
Share on other sites

Geia sas

Katevasa kanaduo paixnidia apo ena site, alla den ksero pos na ta valo sto kinito. Prospathisa meso tou kalodiou me to programma pou eixe mesa, alla den mporesa. Mipos xriazetai kanena allo programma???? kai episis pos mporo na valo 3G diktio??? Yparxei kamia epilogh pou mporo na to allakso????

. How do I upload games to my phone?

 

There are several methods. Basically, use the mobile phone tools file explorer. Navigate to the root of the trans flash card. Create folder “kjava” and copy the .jar file to that new folder. Open phone and go to games then install. The phone should see the new file and ask to install.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κιν. τι ειδους αρχεια video παιζει εκτος απο 3gp?

Οταν μια εικονα ειναι στα 2 mp και μου σταλει απο SE μερικες φορες δεν μου την ανοιγει, τι παιζει?

Η εκδοση λογισμικου που εχω ειναι: R25221LD_U_85.97.C3P και ειναι Vodafone Live. Αν το κανω unbrand τι κερδος θα εχω μιας και το μονο που μου τη σπαει ειναι η μικρη διαρκεια video?

Ευχαριστω εκ τον προτερον.

^^^HAVE NO FEAR Greg IS HERE^^^
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν ειναι παραλογο γιατι απ τη στιγμη που το αποτελεσμα που προσδοκω μεσω του πειραγματος(αυξηση του χρονου εγγραφης στο video) δεν μπορει με τπτ να μου το προσφερει το επισημο service αλλα μονο μεσω τριτων,πραγμα που σημαινει εξοδα,τοτε καλυτερα να το ψαξω μονος.Αν δεν πειραματιστεις και λιγο δε μαθαινεις και δε μπορεις μια ζωη να εξαρτιεσαι απο τριτους τουλαχιστον ως εκει που μπορεις.Αλλα εν παση περιπτωση το προβλημα με τα unicode προηλθε απο κακη χρηση του προγραμματος και οχι απο μη σωστη λειτουργια του.

 

Eαν μια λύση βελτίωσης επιδόσεων της συσκευής ήταν αποδεκτή για την σωστή λειτουργία του κινητού,θα παρέχετο από την μαμα εταιρία επίσημα.

 

Αφού δεν συμβαίνει αυτό,κάποιο πρόβλημα υπάρχει (και το ίδιο συμβαίνει και με τους unicode Eλληνικούς χαρακτήρες) ,και κανένας σωστός "τρίτος" έστω με πληρωμή,δεν θα σε βοηθήσει να βρείς λύση,και να σου παρέχει εγγύηση ότι λειτουργεί.

 

-Τα υπόλοιπα που αναφέρεις αφορά μόνο επιθυμίες σου με ρίσκο να χαλάσεις την δική σου συσκευή,και είναι δικαιώμά σου να την κάνεις ότι θές.

 

Οσο για τη λυση που παρεθεσα,δεν την επεβαλα,απλα εδειξα ενα τροπο να επιλυθει.Απο κει και περα ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του και αν δεν θελει να αναλαβει τις ευθυνες δεν προχωραει.

 

Δν είπε κανείς ότι επέβελες την άποψή σου,αλλά αυτό που λές είχε ήδη ξαναφερθεί σε παλιότερα ποστ ,και άλλοι αργότερα στο link που παρέθεσες αναφέρουν και άλλες ρυθμίσεις,οπότε τι ισχύει ? ....όπως και εγώ ανέφερα (από δοκιμές),ότι δεν λειτουργεί πάντα κλπ,σε unbranded έκδοση,που έχει το "πρόβλημα"...δηλ. ξεκινάς ψάχνοντας ,χωρίς να ξέρεις αν ισχύει η λύση,και αν αυτό είναι "πρόταση" βοήθειας,εγώ εχω επιφυλάξεις.

 

Παρόμοια για το βίντεο που αναφέρεις,ήδη εχει αναφερθεί ,ότι δεν παρέχει καμιά ουσιαστική πρακτικότητα η μεγαλύτερη διάρκεια του,λόγω της χαμηλής ανάλυσής του και δημιουργεί bug με την ενημέρωση του υπολοίπου χρόνου κλπ,αν το "πειράξεις".

 

 

Για το θεμα της αναβαθμισης με το υπαρχον firmware, το μονο πλεον προβλημα ειναι το corruption σε καποιες επαφες που προσθετω και που ξερω οτι εχει λυθει σε νεωτερα αλλα μου συμβαινει 1/10 επαφες οποτε ειναι αποδεκτο μιας και δεν σκοτωνομαι να προσθετω ονοματα.Ασε να περασουν μερικοι μηνες να βγει καμια τελικη εκδοση firmware και βλεπουμε.

 

 

Επειδή μιλάγαμε για unbranded έκδοση,τα firmware θα υστερούν χρονικά σε βελτιώσεις σε σχέση με τις Voda εκδόσεις firmware,λόγω της συμφωνίας αποκλειστικότητας για τις περισσότερες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

. How do I upload games to my phone?

 

There are several methods. Basically, use the mobile phone tools file explorer. Navigate to the root of the trans flash card. Create folder “kjava” and copy the .jar file to that new folder. Open phone and go to games then install. The phone should see the new file and ask to install.

 

 

Και με τον Windows Εxplorer με card reader συνεδεμένο,το ίδιο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε

 

Οταν ανοιγω το πορτάκι και λέω "ναι" , γιατί με ακούνε μετά απο 1-2 δευτερόλεπτα???

 

Παιζει τιποτα με καμια ρυθμιση??

 

Δοκίμασε στις ρυθμίσεις Δικτύου ν'αλλάξεις "ταχύτητα"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κιν. τι ειδους αρχεια video παιζει εκτος απο 3gp?

Οταν μια εικονα ειναι στα 2 mp και μου σταλει απο SE μερικες φορες δεν μου την ανοιγει, τι παιζει?

Η εκδοση λογισμικου που εχω ειναι: R25221LD_U_85.97.C3P και ειναι Vodafone Live. Αν το κανω unbrand τι κερδος θα εχω μιας και το μονο που μου τη σπαει ειναι η μικρη διαρκεια video?

Ευχαριστω εκ τον προτερον.

 

Αν δείς σε προηγούμενα post ή στα χαρακτηριστικά της συσκευής θα βρείς τι αρχεία παίζει.-Για τα υπέρ και κατά του unbranded ,στα τελευταία post,γι΄αυτό μιλάμε !

 

Η εκδοση λογισμικού που εχεις είναι από Eλλάδα ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ V3X ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ...ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΙΣ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΣΤΟ SERVICE ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΥΧΝΟ.

ΕΓΙΝΕ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΕΤΑΕΙ... ΣΤΟ MP3 ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ...ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ...ΚΑΙ ΑΛΑΞΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΖΩΝΤΑΝΑ.

ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΞΟΣ ΚΑΙ ΤΟ BLUETOOTH ΕΙΝΑΙ ΟΚ...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ V3X ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ...ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΙΣ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΣΤΟ SERVICE ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΥΧΝΟ.

ΕΓΙΝΕ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΕΤΑΕΙ... ΣΤΟ MP3 ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ...ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ...ΚΑΙ ΑΛΑΞΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΖΩΝΤΑΝΑ.

ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΞΟΣ ΚΑΙ ΤΟ BLUETOOTH ΕΙΝΑΙ ΟΚ...

Kαι εμενα μου το κανει,αλλα το κλεινω,βγαζω την SIM βαζω μια αλλη το ανοιγω ,το κλεινω .Ξαναβαζω την SIm και ολα ΟΚ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Αν δείς σε προηγούμενα post ή στα χαρακτηριστικά της συσκευής θα βρείς τι αρχεία παίζει.-Για τα υπέρ και κατά του unbranded ,στα τελευταία post,γι΄αυτό μιλάμε !

 

Η εκδοση λογισμικού που εχεις είναι από Eλλάδα ?

 

Ναι ειναι απο Ελλαδα αγορασμενο με επιδοτηση κανονικα γιατι?

Για τους τυπους Video τους βρικα

Support of AAC+, MPEG4, WMV, WMA, MP3 and Real Video/Audio files.

 

Αναγνωριζει καρτα μνημης μεγαλυτερη του 512?

px 1Giga

^^^HAVE NO FEAR Greg IS HERE^^^
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι απο Ελλαδα αγορασμενο με επιδοτηση κανονικα γιατι?

 

Αναγνωριζει καρτα μνημης μεγαλυτερη του 512?

px 1Giga

 

 

H κατάληξη ....C3P του firmware που έδωσες είναι νέα και άγνωστη.Δεν ξερω γιατί ...

Η γνωστότερη είναι η R252211LD_U_85.97.COR

 

Υποψιάζομαι κάτι...

Τι made in είναι η συσκευή,καθώς και η φωτεινότητα της οθόνης πως σου φαίνεται,αν εχεις δεί άλλα πρίν,και που την εχεις ρυθμισμένη.

-Φημολογείται ότι τα νέας παραλαβής V3x έχουν οθόνη της Samsung ,όχι της Sharp,αλλά δεν έχουν δεί κάποιο ακόμα στα service,να μου το πουν με βεβαιότητα.

 

Για την κάρτα μνήμης οι νέες εκδόσεις λογισμικού,υποστηρίζουν 1Gb ,αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται (εκτός από πολλά ΜP3....)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε στις ρυθμίσεις Δικτύου ν'αλλάξεις "ταχύτητα"

 

 

στο "γρηγορη" να το βάλω λες? εχει και μια "συνεχή"

 

το εβαλα. για να το δοκιμάσω...

:X
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΑΠΟ ΤΟ v3x ΜΟΥ ΣΤΟ gmail MOY. ΜΠΗΚΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ...ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΩΠΟΙΗΣΩ ΤΟ java script.ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ...ΥΠΟΘΕΤΩ...ΕΦΤΑΙΓΕ ΟΤΙ ΨΙΛΟΚΟΛΟΥΣΕ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΧΩ ΣΤΟ vflive ...ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΥΟ ΔΥΚΤΥΑ... 3G ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΗ/ΑΣΙΑ.

THNKS

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

H κατάληξη ....C3P του firmware που έδωσες είναι νέα και άγνωστη.Δεν ξερω γιατί ...

Η γνωστότερη είναι η R252211LD_U_85.97.COR

 

Υποψιάζομαι κάτι...

Τι made in είναι η συσκευή,καθώς και η φωτεινότητα της οθόνης πως σου φαίνεται,αν εχεις δεί άλλα πρίν,και που την εχεις ρυθμισμένη.

-Φημολογείται ότι τα νέας παραλαβής V3x έχουν οθόνη της Samsung ,όχι της Sharp,αλλά δεν έχουν δεί κάποιο ακόμα στα service,να μου το πουν με βεβαιότητα.

 

Για την κάρτα μνήμης οι νέες εκδόσεις λογισμικού,υποστηρίζουν 1Gb ,αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται (εκτός από πολλά ΜP3....)

 

Αν αφαιρεσω την μπαταρια γραφει σε ενα ταμπελακι πισω απο την πλακετα made in Germany. Η φωτινοτητα ειναι στη μεση και ειμαι υπερ ευχαριστημενος απο την αποδοση της (να φανταστεις οτι το εχω ακομα με την μαμα ζελατινα και θηκη μαζι και δειχνει μαματα. Καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχει καποιο προγραμα που μετατρεπει σε MPEG4 ταινιες και να βαζεις και υποτιτλους?

^^^HAVE NO FEAR Greg IS HERE^^^
Link to comment
Share on other sites

Made in Germany :)

-Tυχερός είσαι από ποιότητα κατασκευής-Δεν υπάρχουν γενικά στην Ελλάδα πολλά κινητά (και Μotorola) κατασκευασμένα εκεί.....αλλά λόγω της παραλλαγής του firmware ,κάτι διαφορετικό θα΄χει-Θα μάθω και θα ποστάρω...

 

Για το πρόγραμμα που ζητάς με αναζήτιση με το Google ,βρίσκεις πολλά....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΑΠΟ ΤΟ v3x ΜΟΥ ΣΤΟ gmail MOY. ΜΠΗΚΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ...ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΩΠΟΙΗΣΩ ΤΟ java script.ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ...ΥΠΟΘΕΤΩ...ΕΦΤΑΙΓΕ ΟΤΙ ΨΙΛΟΚΟΛΟΥΣΕ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΧΩ ΣΤΟ vflive ...ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΥΟ ΔΥΚΤΥΑ... 3G ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΗ/ΑΣΙΑ.

THNKS

 

Δεν ξέρω αν οφείλεται στο λογισμικό,αλλά κοίταξε να απενεργοποιήσεις κάθε pop-up παράθυρο στο Gmail,και να κοιτάξεις και τις ρυθμίσεις browser της συσκευής-Καλύτερα πάντως σε Web mail να μπαίνεις με το mobile opera,και τις ρυθμίσεις θα βρείς σε προηγούμενα post.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν εχω λόγια για την οθονη του...

 

Δεν εχω ξαναδει ωραιοτερη σε όσες συσκευες εχω αλλαξει και μονο με αυτη του 903 τη συγκρινω...

 

Τι να πω. Ανοιγω ολη την ωρα το καπακι για να την κοιτάζω.

Ειναι απίστευτη !!!!!!!!! :love:

:X
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα σημερα το κινητακι. εξωτερικα ειναι πολυ ωραιο. το μενου δεν το εχω ψαξει ακομα γιατι το φορτιζω. θα ηθελα να σας ρωτησω πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο νοκια 6630 στο v3x; με bluetooth γινεται; πρεπει να σας τονισω οτι σε καθε επαφη εχω τουλαχιστον 2 νουμερα θα τα περασει και αυτα; help me please
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω ενα v3x το προβλημα μου ειναι οτι τρωει συχνα κοληματα του στυλ δεν μου δειχνει ποιος μ εχει κανει αναπαντητη και τετοια τρελα πηρα τηλ στην μοτορολα επειδη ειμαι απο επαρχια και μου ειπαν οτι πρεπει να το στειλω και θα ειναι ετοιμο σε δυο βδομαδες.τι να κανω?μπορω να το αναβαθμισω μονος μου?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μη σου λένε βλακείες-Το πιο πιθανό να θες για κάποιο λόγο,αναβάθμιση λογισμικού,και με courier συστημένο, πάνω από 1βδομάδα δεν θα κάνεις να το έχεις πάρει πίσω .-Αν είναι στο μήνα επάνω που το έχεις αγοράσει,μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση από εκεί που το αγόρασες,κάνει 4 εργάσιμες μέρες.

 

Μια εύκολη λύση για΄νάποφύγεις τέτοια απλά κολλήματα,είναι ν'αφήνεις να τελειώνει η μπαταρία προτού το φορτίσεις (και κλειστό),ώσπου να στρώσει η μπαταρία,αν είναι καινούργιο-Επίσης τσέκαρε την SIM σου αν δουλεύει σωστά.

 

Για αναβάθμιση μόνος σου,όπως εχει αναφερθεί έχει μεγάλο ρίσκο να πετύχει αν δεν ξέρεις πολλά τεχνικά θέματα,χάνεις και την εγγύηση κλπ-δες προηγούμενα post.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα σημερα το κινητακι. εξωτερικα ειναι πολυ ωραιο. το μενου δεν το εχω ψαξει ακομα γιατι το φορτιζω. θα ηθελα να σας ρωτησω πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο νοκια 6630 στο v3x; με bluetooth γινεται; πρεπει να σας τονισω οτι σε καθε επαφη εχω τουλαχιστον 2 νουμερα θα τα περασει και αυτα; help me please

 

Με ΒΤ γίνεται μόνο μεσω του προγράμματος που συνοδέυει το κινητό.

Τα 2 νούμερα σε κάθε επαφή στο V3x δεν αναγνωρίζονται καλά oυτε και από την SIM,καθώς ενώνει τα ονόματα και δεν μπορείς να τα μεταφέρεις (από την SIM) με ονομαστική ταξινόμιση στις επαφές σου-Οπότε να ξέρεις θα παιδευτείς αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...