Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά....

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό αλλά έχω cosmote σύνδεση.

Θα δουλεύει κανονικά ή θα μου εμφανίσει προβλήματα λόγω vodafone live ??

(Δεν με ενδιαφέρει το 3G κ το wap....)

 

 

όχι μωρέ...

τι προβλημα να εχει.. εφοσον δε χρησιμοποιησεις καν wap κτλ , δε σε νοιάζει καν...

 

:)

 

ΕΠΙΣΗΣ

 

Κάποιος που ξέρει, μπορεί να μου πει τι χρειάζεται ακριβώς για να κάνεις unbrand το live! menu και να βάλεις το κανονικό? Το αρχείο πχ μόνο του νομίζω δε τρέχει... ξέρει κανεις ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη διαδικασία βήμα προς βήμα???

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΠΙΣΗΣ

 

Κάποιος που ξέρει, μπορεί να μου πει τι χρειάζεται ακριβώς για να κάνεις unbrand το live! menu και να βάλεις το κανονικό? Το αρχείο πχ μόνο του νομίζω δε τρέχει... ξέρει κανεις ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη διαδικασία βήμα προς βήμα???

Φλασαρεις το unbranded/unlocked ΜonsterPack που ειναι σε μορφη shx ή sbf στο κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις το unbranded/unlocked ΜonsterPack που ειναι σε μορφη shx ή sbf στο κινητο σου.

 

 

το αρχείο shx πες οτι το χω καθως και το language support επίσης σε shx.

 

Πως τα φλασάρεις ομως? τα κανεις copy paste? πρεπει να κατεβασεις ενα αλλο προγραμμα πρώτα? Ποια ειναι η διαδικασια ακριβως ?

:X
Link to comment
Share on other sites

όχι μωρέ...

τι προβλημα να εχει.. εφοσον δε χρησιμοποιησεις καν wap κτλ , δε σε νοιάζει καν...

 

:)

 

ΕΠΙΣΗΣ

 

Κάποιος που ξέρει, μπορεί να μου πει τι χρειάζεται ακριβώς για να κάνεις unbrand το live! menu και να βάλεις το κανονικό? Το αρχείο πχ μόνο του νομίζω δε τρέχει... ξέρει κανεις ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη διαδικασία βήμα προς βήμα???

 

 

Εννοώ μήπως έχει κανένα κλείδωμα λόγω live, τα MMS δουλεύουν κανονικά ??

Το έχει δοκιμάσει κανείς με cosmote ??

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το φλασάρεις έχοντας και το κατάλληλο πρόγραμμα που είνα το RSD Lite. Εάν ξέρεις θα το βρείς πολύ εύκολα. Πολύ πιθανόν το ΜΜS να λειτουργεί με COSMOTE δίκτυο ας είναι και Vodafone Live.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το μενου της μοτοφολα για το v3x ειναι σχεδον αυτο που εχουν τα v3&v3i, τπτ σπουδαιο δλδ, δεν αξιζει τον κοπο και το σημαντικοτερο να χασεις την εγγυηση. Αν ηταν κατι καλυτερο, 3D κτλ θα αξιζε τον κοπο.

Το μονο που δεν μου αρεσει στο vodafone ειναι τα εικονιδια και το tab που εχουν μπροστα για αμεση προσβαση στο vodafone live!...

 

Βασικα σε αυτο http://www.motox.info/showthread.php?t=5306 το forum εχουν πολλα skins που αλλαζουν και τα εικονιδια, τα εχει δοκιμασει κανεις με vodafone εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το μενου της μοτοφολα για το v3x ειναι σχεδον αυτο που εχουν τα v3&v3i, τπτ σπουδαιο δλδ, δεν αξιζει τον κοπο και το σημαντικοτερο να χασεις την εγγυηση. Αν ηταν κατι καλυτερο, 3D κτλ θα αξιζε τον κοπο.

Το μονο που δεν μου αρεσει στο vodafone ειναι τα εικονιδια και το tab που εχουν μπροστα για αμεση προσβαση στο vodafone live!...

 

Βασικα σε αυτο http://www.motox.info/showthread.php?t=5306 το forum εχουν πολλα skins που αλλαζουν και τα εικονιδια, τα εχει δοκιμασει κανεις με vodafone εκδοση?

 

 

κοιταξε. εγω ετυχε να δω το κανονικο μενου και ειναι πολυ πιο ομορφο. μονο που δεν εχει αυτα τα κοκκινα αριστερα και δεξια shortkeys λέει. Τωρα απο εκει και περα, γουστα ειναι αυτα...

 

:)

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος αν δεν κανω λαθος ειχε αναφερει οτι ειχε αυξησει την διαρκεια του Video μηπως μπορει να το επαναλαβει?
^^^HAVE NO FEAR Greg IS HERE^^^
Link to comment
Share on other sites

το αρχείο shx πες οτι το χω καθως και το language support επίσης σε shx.

 

Πως τα φλασάρεις ομως? τα κανεις copy paste? πρεπει να κατεβασεις ενα αλλο προγραμμα πρώτα? Ποια ειναι η διαδικασια ακριβως ?

Ανοιγεις το RSD Lite 2.5 και απλα επιλεγεις το Monsterpack!Μετα με τον ιδιο τροπο,περνας το ελληνικο language pack!

H διαδικασια διαρκει γυρω στο 5λεπτο και αμα ειναι επιτυχης θα βγαλει ''SUCCESSFUL FLASH''!

 

Προτεινω να βρειτε καποια ωραια skins και να τα περασετε!Αλλαζει ολη η εικονα του κινητου!Θα βρειτε πολλα στο MotoX!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε. εγω ετυχε να δω το κανονικο μενου και ειναι πολυ πιο ομορφο. μονο που δεν εχει αυτα τα κοκκινα αριστερα και δεξια shortkeys λέει. Τωρα απο εκει και περα, γουστα ειναι αυτα...

 

:)

 

Δεν είναι μόνο οι οπτικές διαφορές ,είναι και οι λειτουργικές που έχουν αναφερθεί υπέρ του unbranded πχ στα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις το RSD Lite 2.5 και απλα επιλεγεις το Monsterpack!Μετα με τον ιδιο τροπο,περνας το ελληνικο language pack!

H διαδικασια διαρκει γυρω στο 5λεπτο και αμα ειναι επιτυχης θα βγαλει ''SUCCESSFUL FLASH''!

 

Προτεινω να βρειτε καποια ωραια skins και να τα περασετε!Αλλαζει ολη η εικονα του κινητου!Θα βρειτε πολλα στο MotoX!

 

:)

 

 

Δεν εγγυάται κανείς ότι θα πετύχει η αναβάθμιση και δεν θα μπλοκάρεις το κινητό,οπότε μετά πάς για service με χρέωση ,και ξανά Vodafone Live

Eπίσης δεν εγγυάται κανείς ότι θα εχεις σωστά Ελληνικά διότι όταν το γλωσσικό πακέτο περνιέται επιπλέον της έκδοσης firmware (και δεν περιλαμβάνεται),δεν είναι σαν το original firmware ,και δεν δουλεύει πάντα :

 

http://motomodders.net/Default.aspx?tabid=55&forumid=57&postid=56026&view=topic

 

 

To ρίσκο λοιπόν καθενός ,χωρίς να το παροτρύνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγγυάται κανείς ότι θα πετύχει η αναβάθμιση και δεν θα μπλοκάρεις το κινητό,οπότε μετά πάς για service με χρέωση ,και ξανά Vodafone Live

Eπίσης δεν εγγυάται κανείς ότι θα εχεις σωστά Ελληνικά διότι όταν το γλωσσικό πακέτο περνιέται επιπλέον της έκδοσης firmware (και δεν περιλαμβάνεται),δεν είναι σαν το original firmware ,και δεν δουλεύει πάντα : http://motomodders.net/Default.aspx?...6&view =topic

 

To ρίσκο λοιπόν καθενός ,χωρίς να το παροτρύνουμε.

Ειπα εγω οτι δουλευει παντα;

Στο V3 παντως εχω κανει πανω απο 100 φλασαρισματα και ολα ηταν επιτυχη.Και monsterpacks και reflashes και flexes και CG15 μονο και CG4 και δεν υπηρξε το παραμικρο προβλημα.

Αν λοιπον ακολουθεις ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ τις οδηγιες,ειναι σχετικα απιθανο να παρουσιαστει προβλημα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος αν δεν κανω λαθος ειχε αναφερει οτι ειχε αυξησει την διαρκεια του Video μηπως μπορει να το επαναλαβει?

 

Υπευθύνη σου,με προσοχή στις υπόλοιπες ρυθμίσεις του προγράμματος Flexeditor που απαιτήται.

 

http://www.motomodders.net/Default.aspx?tabid=55&forumid=57&postid=79991&view=topic

Link to comment
Share on other sites

Ειπα εγω οτι δουλευει παντα;

Στο V3 παντως εχω κανει πανω απο 100 φλασαρισματα και ολα ηταν επιτυχη.Και monsterpacks και reflashes και flexes και CG15 μονο και CG4 και δεν υπηρξε το παραμικρο προβλημα.

Αν λοιπον ακολουθεις ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ τις οδηγιες,ειναι σχετικα απιθανο να παρουσιαστει προβλημα.

:)

 

Το V3x εχει πρόβλημα με τα διαφορετικά bootloaders ανα παρτίδα συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Το V3x εχει πρόβλημα με τα διαφορετικά bootloaders ανα παρτίδα συσκευών.

Ok,τοτε.Δε γνωριζα το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone το δείχνει στη σελίδα της πλέον και σε μπλε χρώμα.

Το έχει δει κανείς? Υπάρχει ???

 

Είναι καλύτερο απο το ασημί ? Με μια γρήγορη αναζήτηση στο Internet, είδα οτι το μπλέ, έχει και μπλε φωτισμό στο πληκτρολόγιο...

 

 

:love:

:X
Link to comment
Share on other sites

Γιατι, το ασημι τι φωτισμο εχει;

 

Εμενα παντως το δικο μου (μαυρο) εχει μπλε φωτισμο ουτως η αλλως. Και το πληκτρολογιο, αλλα και το LED κατω κατω.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

το ασημί έχει ασπρο φωτισμό νομίζω

 

μέσα στο κουτι δινεται και το καλώδιο για σύνδεση με υπολογιστή?

:X
Link to comment
Share on other sites

το ασημί έχει ασπρο φωτισμό νομίζω

 

μέσα στο κουτι δινεται και το καλώδιο για σύνδεση με υπολογιστή?

 

To ασημι της voda εχει μπλε φωτισμο.

 

Μεσα στο κουτι εχει και καλωδιο συνδεσης, που ειναι ενα απλο miniusb->usb καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αλλά παρολο που το pc βλεπει το κινητο μεσω του προγραμματος που συνοδευει το τηλεφωνο, δεν εχω καταφερει να συνδεσω το τηλ με το skin manager ......αν ξερετε,ξερεις κατι παραπανω σε παρακαλω ενημερωσε με

Link to comment
Share on other sites

Στα ιδια και εγω, δεν μπορεσα να κανω τον skin manager να δει το κινητο, μηπως θελει αλλους οδηγους ή απλα δεν βλεπει την VF εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αλλά παρολο που το pc βλεπει το κινητο μεσω του προγραμματος που συνοδευει το τηλεφωνο, δεν εχω καταφερει να συνδεσω το τηλ με το skin manager ......αν ξερετε,ξερεις κατι παραπανω σε παρακαλω ενημερωσε με

Xρειαζονται αλλοι drivers απο αυτους που εχει για να βλεπει το προγραμμα που συνοδευε το τηλεφωνο.

 

http://www.motox.info/showpost.php?p=114694&postcount=3

 

Εχω V3 και δεν ειμαι απολυτα σιγουρος το τι συμβαινει στο V3x.

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone το δείχνει στη σελίδα της πλέον και σε μπλε χρώμα.

Το έχει δει κανείς? Υπάρχει ???

 

Είναι καλύτερο απο το ασημί ? Με μια γρήγορη αναζήτηση στο Internet, είδα οτι το μπλέ, έχει και μπλε φωτισμό στο πληκτρολόγιο...

 

 

:love:

 

Ναι το μπλε το έχω πάρει εγώ... εδώ και 2 βδομάδες.. Μεγάλη Δευτέρα νομίζω!! Τι να πω, στο μπλε μου φαίνεται διαφορετικό κινητό! Μπορείς να πας σε ένα κατάστημα Vodafone πάντως και να ζητήσεις να σου ανοίξει το κουτί να το δεις... αν το έχει!!:O

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά! Διαφωτίστε με σας παρακαλώ γιατί έχω χάσει την μπάλα. ΠΟΣΑ v3 υπάρχουν? απο το απλό στο καλύτερο

 

V3 σκέτο

V3 RAZR

V3i

V3x RAZR

έτσι πάει???

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά! Διαφωτίστε με σας παρακαλώ γιατί έχω χάσει την μπάλα. ΠΟΣΑ v3 υπάρχουν? απο το απλό στο καλύτερο

 

V3 σκέτο

V3 RAZR

V3i

V3x RAZR

έτσι πάει???

V3 RAZR

V3i RAZR

V3x RAZR

 

Αλλα το x δεν ειναι το επομενο μοντελο απο το i.Ειναι μια 3G προσθηκη στη σειρα razr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...