Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παίρνω με τα χίλια τώρα το κινήτο.... Στην ακόλουθη σελίδα υπάρχει το unbranded firmware, αλλά και το ελληνικό language pack....

 

http://www.motomodders.net/Default.aspx?tabid=55&forumid=57&postid=57654&view=topic

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

http://a508.g.akamai.net/7/508/787/20040802192230/www.motorola.com/css/images/logo.gif

Στα κατασήματα της Vodafone μπορείτε να βρείτε την συσκευή μαζί με το Φορητό ακουστικό MOTOROLA Bluetooth H500 αξίας 39 Ευρώ, μόνο με 5 Ευρώ επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

Ti einai auto pou de sou arese pragmatika se dusanasxethse kai thes na to dwseis arwn arwn?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ Moto V3x :D :D

 

Μου ήρθε σήμερα από Αγγλία. Είναι πολύ όμορφο, όχι τέρας όπως το φανταζόμουν. ΟΚ, δεν είναι μικρό, αλλά σίγουρα δεν έιναι S/W900 (στο πάχος). Το μαύρο χρώμα του πάει τρελά πολύ!

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα γιατί πρέπει να το πάω μια βόλτα από το 9βολτο να μου το ξεκλειδώσουν (είναι locked στο δίκτυο "3"). :)

 

Θα επανέλθω με εντυπώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

epitelous to epiasa kai ego sta xeria mou to xaidepsa to koitaga to ksanakoitaga.o filos mou pou to pire sigoura den tha exei prolavei na to tsekari entelos.omos ofeilo na po pos i proti entiposi den itan afti pou perimena.sigoura perimena kati kalitero.de leo kala plastika sigoura gia logous kostous alla an itan metaliko tha itan kalitero.tora tha perimeno sxolia tou filou mou kai tha sas po ti mou eipe.pantos perimena kati kalitero kai mehri stigmis tha protimousa to v3i:lol:
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή -Κάτι ακούστηκε για μερικά προβληματικά τηλεφωνα με καμμένα pixel στην οθόνη, από τις πρώτες παρτίδες 10/2005.
Link to comment
Share on other sites

http://a508.g.akamai.net/7/508/787/20040802192230/www.motorola.com/css/images/logo.gif

Στα κατασήματα της Vodafone μπορείτε να βρείτε την συσκευή μαζί με το Φορητό ακουστικό MOTOROLA Bluetooth H500 αξίας 39 Ευρώ, μόνο με 5 Ευρώ επιπλέον.

 

Λάθος κατάλαβες για την προσφορά -5 ευρω έκπτωση κάνουν ή αν πάρεις 2 είδη αξεσουάρ Vodafone για Motorola κινητό πχ θήκη ,μνήμη έχεις 20% συνολική έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

http://a508.g.akamai.net/7/508/787/20040802192230/www.motorola.com/css/images/logo.gif

Λάθος κατάλαβες για την προσφορά -5 ευρω έκπτωση κάνουν ή αν πάρεις 2 είδη αξεσουάρ Vodafone για Motorola κινητό πχ θήκη ,μνήμη έχεις 20% συνολική έκπτωση.

Μάλλον εσύ κατάλαβες λάθος, οπότε πάμε πάλι.

Στα καταστήματα λοιπόν της Vodafone διατίθεται στους τιμοκαταλόγους της η συσκευή Motorola V3x συνοδευόμενη από το Motorola H500 Bluetooth Headset αξίας 39 Ευρώ. Η τιμή του πακέτου είναι 429 Ευρώ αντί για τα 424 Ευρώ της σκέτης συσκευής ή αλλιώς:

Vodafone 120 μέσω πιστωτικής κάρτας 297,50 Ευρώ

Vodafone 180 μέσω πιστωτικής κάρτας 285,00 Ευρώ

Vodafone 240 μέσω πιστωτικής κάρτας 255,00 Ευρώ

Η τιμές αντίστοιχα για την συσκευή μόνο είναι:

Vodafone 120 μέσω πιστωτικής κάρτας 291,65 Ευρώ

Vodafone 180 μέσω πιστωτικής κάρτας 279,75 Ευρώ

Vodafone 240 μέσω πιστωτικής κάρτας 250,00 Ευρώ

Το πακέτο μπορείτε να το παραγγείλετε και στο MediaMarkt στις ίδιες τιμές με την Vodafone και παίρνετε επιπλέον μια δωροεπιταγή αξίας 25 Ευρώ.

Όσον αφορά την έκπτωση για την ταυτόχρονη αγορά δύο αξεσουάρ αυτή δεν ισχύει για τα αυθεντικά των εταιριών αλλά για αυτά με το σήμα της Vodafone ή των συνεργαζόμενων με αυτήν εταιριών, όπως η Body Glove.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε αν πρόκειται να κυκλοφορεί χωρίς Vodafonlive
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι κυκλοφορεί. Καθώς υπάρχει unbranded firmware, αλλά και ελληνικό language pack, πράγμα που σημαίνει μαλλόν κυκλοφορεί. Σε ένα ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα όμως το είδα να πωλείται 400 περίπου ευρώ και δεν έγραφε πουθενά στα χαρακτηριστικά του VF live.... Στο http://www.megamarket.gr έλεγξε τα χαρακτηριστικά πουθενά αναφορά για VF live. Δεν χάνεις τίποτε να ρωτήσεις...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι άψογο... :) :)

 

Το πήγα εχθές στο 9βολτο και μου το ξεκλείδωσαν... και σήμερα του πέρασα το Unbranded Firmware μαζί με ελληνικά!

 

Η κάμερα του μπορεί να μην φτάνει του κ750, είναι όμως πολύ καλή για κοντινά πλάνα. Τουλάχιστο (μαζί με το σημερινό update) με ικανοποιεί. (μέχρι να βγεί w900 unbranded ;p).

 

Το software unlocked είναι τέλειοοοοο! κάνεις ότι θες, επιστρέφουν τα skins στην θέση τους, το ΙΤΑΡ είναι αρκετά έξυπνο (αν και μερικές φορές είναι για σπάσιμο) και το software κάνει παπάδες... Αν έβρισκα πως να κάνω μόνιμη και την αναφορά... :)

 

Η μπαταρία όντως φαίνεται να κρατάει λίγο, αλλά είναι ακόμα πολύ νωρίς για να πω τίποτα με σιγουριά!

Link to comment
Share on other sites

http://a508.g.akamai.net/7/508/787/20040802192230/www.motorola.com/css/images/logo.gif

 

Μάλλον εσύ κατάλαβες λάθος, οπότε πάμε πάλι.

Στα καταστήματα λοιπόν της Vodafone διατίθεται στους τιμοκαταλόγους της η συσκευή Motorola V3x συνοδευόμενη από το Motorola H500 Bluetooth Headset αξίας 39 Ευρώ. Η τιμή του πακέτου είναι 429 Ευρώ αντί για τα 424 Ευρώ της σκέτης συσκευής ή αλλιώς:

Vodafone 120 μέσω πιστωτικής κάρτας 297,50 Ευρώ

Vodafone 180 μέσω πιστωτικής κάρτας 285,00 Ευρώ

Vodafone 240 μέσω πιστωτικής κάρτας 255,00 Ευρώ

Η τιμές αντίστοιχα για την συσκευή μόνο είναι:

Vodafone 120 μέσω πιστωτικής κάρτας 291,65 Ευρώ

Vodafone 180 μέσω πιστωτικής κάρτας 279,75 Ευρώ

Vodafone 240 μέσω πιστωτικής κάρτας 250,00 Ευρώ

Το πακέτο μπορείτε να το παραγγείλετε και στο MediaMarkt στις ίδιες τιμές με την Vodafone και παίρνετε επιπλέον μια δωροεπιταγή αξίας 25 Ευρώ.

Όσον αφορά την έκπτωση για την ταυτόχρονη αγορά δύο αξεσουάρ αυτή δεν ισχύει για τα αυθεντικά των εταιριών αλλά για αυτά με το σήμα της Vodafone ή των συνεργαζόμενων με αυτήν εταιριών, όπως η Body Glove.

 

 

Kαλή η όλη διαφήμιση ,αλλά θα πρέπει και να ισχύει στην πράξη ,όχι τι αναφέρεται απλά στους καταλόγους ή σε φυλλάδια,γιατί τότε θα πρέπει να ψάξεις τις λεπτομέρειες :lol:

Επειδή είχα ρωτήσει σχετικά,η "προσφορά " ίσχυε για τον περασμένο μήνα για το promotion λανσαρίσματος της συσκευής για λίγα κομμάτια ,με ότι υπόλοιπα Headset του καταργημένου μοντέλου (τώρα κυκλοφορεί το H700) για συνδέσεις με συμβόλαια, όχι μεμονομένη πώληση συσκευής ,όχι για επιδοτήσεις ,και μέχρι εξαντλήσεως των όποιων αποθεμάτων (που πιθανόν να εχουν μείνει σε κάποια καταστήματα δεν αντιλέγω )....συσκευές όμως δεν υπάρχουν,είναι σε έλλειψη (για να πάνε έστω "πακέτο" με τα υπόλοιπα headset).

 

-Φυσικά όπως όλα τα καταστήματα ,στις υπόλοιπες περιπτώσεις εκτός προσφοράς,κάνουν μια μικρή έκπτωση ,άμα αγοράσεις περισσότερα προιόντα της ίδιας εταιρίας ,που δεν ξερω αν συμφέρει,ανάλογα τι πάρεις,ανάλογα την φίρμα,αλλά για καινούργια προιόντα η εκπτωση γίνεται πάντα για πληρωμή τοις μετρητής.

 

-Οσο αφορά τα αξεσουάρ Vodafone δεν εννοούσα (αν κατάλαβες λάθος) κάτι διαφορετικό ....δεν ισχύει όμως η έκπτωση για άλλες φίρμες αξεσουάρ του καταστήματος ,παρά μόνο για τα branded Vodafone -Τώρα αν ένας καταστηματάρχης (στα συνεργαζόμενα Voda shop) θέλει να σου κάνει παραπάνω έκπτωση,αυτό είναι τυχαίο-Τέλος στo Mediamarkt ολες οι "προσφορές" του είναι άλλωτε ημερήσιες ,άλλωτε εβδομαδιαίες ,αμα μπορεί κανείς να προλάβει,και τον βολεύει από απόσταση,καλώς...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι άψογο... :) :)

 

Το πήγα εχθές στο 9βολτο και μου το ξεκλείδωσαν... και σήμερα του πέρασα το Unbranded Firmware μαζί με ελληνικά!

 

Πέρασες στο ίδιο κατάστημα το Unbranded Firmware ? γιατί μέχρι την Πέμπτη δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα,καθώς υπήρχε λειτουργικό πρόβλημα κολλημάτων με το firmware,και τα παιδιά δεν το έκαναν.

 

Η κάμερα του μπορεί να μην φτάνει του κ750, είναι όμως πολύ καλή για κοντινά πλάνα. Τουλάχιστο (μαζί με το σημερινό update) με ικανοποιεί. (μέχρι να βγεί w900 unbranded ;p).

 

Νομίζω είναι εφάμιλη άν δείς εκτύπωση ,αλλά οι ρυθμίσεις είναι λίγο περίεργες σε σχέση με ότι αναφέρεται -Πχ η λήψη για σπίτι είναι καλύτερη για νύχτα κλπ (τυχαία ανέφερα το παράδειγμα)

 

Το software unlocked είναι τέλειοοοοο! κάνεις ότι θες, επιστρέφουν τα skins στην θέση τους, το ΙΤΑΡ είναι αρκετά έξυπνο (αν και μερικές φορές είναι για σπάσιμο) και το software κάνει παπάδες... Αν έβρισκα πως να κάνω μόνιμη και την αναφορά... !

 

 

Αλλες διαφορές ? -Εχει πχ ηχογράφιση ομιλίας ή απεριόριστο video που συνήθως τα Voda κινητά κλειδώνουν ? -To μενού είναι μπλέ τώρα ξεκλείδωτο?

 

Για αναφορά μηνύματος ,πρίν την πληκτρολόγιση του μηνύματος στον editor βάζεις *# σαν πρώτους χαρακτήρες-Θα πάρεις αναλυτικό μήνυμα από την Voda με περισσότερες πληροφορίες για την κατάσταση αποστολής του μηνύματος.

 

 

Η μπαταρία όντως φαίνεται να κρατάει λίγο, αλλά είναι ακόμα πολύ νωρίς για να πω τίποτα με σιγουριά!

 

 

Σε forum διάβασα ότι θέλει 15 μέρες καθημερινής ξεφόρτισης-φόρτισης .

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες στο ίδιο κατάστημα το Unbranded Firmware ? γιατί μέχρι την Πέμπτη δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα,καθώς υπήρχε λειτουργικό πρόβλημα κολλημάτων με το firmware,και τα παιδιά δεν το έκαναν.

 

Όχι, το έκανα μόνος μου με το USB καλώδιο :) Απλή και γρήγορη διαδικασία. Το μόνο δύσκολο είναι να βρεις το RSD Lite που κάνει την δουλειά. Το Unbranded Firmware υπάρχει @ http://www.motomodders.net μέσα στο forum τους :)

 

Νομίζω είναι εφάμιλη άν δείς εκτύπωση ,αλλά οι ρυθμίσεις είναι λίγο περίεργες σε σχέση με ότι αναφέρεται -Πχ η λήψη για σπίτι είναι καλύτερη για νύχτα κλπ (τυχαία ανέφερα το παράδειγμα)

 

Όχι.. εφάμιλες δεν είναι σε καμία περίπτωση. Σε μερικές περιπτώσεις είναι εξίσου καλές (σε κοντινά πλάνα), αλλά σε γενικές γραμμές χάνει. Ειδικά πάνω από 2-3 μέτρα κάνει πολύ έντονο blur. Πάντως είναι ικανοποιητική για μη-Sony κάμερα :)

 

Αλλες διαφορές ? -Εχει πχ ηχογράφιση ομιλίας ή απεριόριστο video που συνήθως τα Voda κινητά κλειδώνουν ? -To μενού είναι μπλέ τώρα ξεκλείδωτο?

 

Το μενού δέχεται Skins και αλλάζει ολόκληρο (όπως του V600). Η διαφορά είναι καταπληκτική και από μόνη της αξίζει την αλλαγή firmware! Επίσης ξεκλειδώνουν τα soft keys (δηλαδή το πάνω δεξιά και αυτό που γράφει βίντεο) και μπορείς να τα αλλάξεις σε ότι θες εσύ.

 

Ηχογράφηση συνομιλίας δεν βρίσκω... Βίντεο μέχρι 30 δευτερόλεπτα. Επίσης έχω πρόβλημα με τα ελληνικά στα μηνύματα (70 χαρακτήρες). Ελπίζω να το λύσω, αν και δεν με πειράζει πολύ προς το παρόν (τα περισσότερα ελληνικά μηνύματα τα στέλνω στον F2G αριθμό που έχει 500 ανα μήνα :Ρ).

 

Για αναφορά μηνύματος ,πρίν την πληκτρολόγιση του μηνύματος στον editor βάζεις *# σαν πρώτους χαρακτήρες-Θα πάρεις αναλυτικό μήνυμα από την Voda με περισσότερες πληροφορίες για την κατάσταση αποστολής του μηνύματος.

 

Δεν έχω Vodafone, έχω ΤΙΜ... και κάπου διάβασα ότι το V3x είχε επιλογή για μόνιμη αναφορά. Τώρα αναγκάζομαι να πάω στα Sending Options και να το επιλέξω κάθε φορά.

 

Σε forum διάβασα ότι θέλει 15 μέρες καθημερινής ξεφόρτισης-φόρτισης .

 

Θα δείξει το μέλλον. Προς το παρόν έχει φάει 2 φορτίσεις με τον κανονικό φορτιστή και μια μέσω USB :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το έκανα μόνος μου με το USB καλώδιο :) Απλή και γρήγορη διαδικασία. Το μόνο δύσκολο είναι να βρεις το RSD Lite που κάνει την δουλειά. Το Unbranded Firmware υπάρχει @ http://www.motomodders.net μέσα στο forum τους :)

 

Μάλλον δύσκολη διαδικασία για τους πολλούς....

 

 

Όχι.. εφάμιλες δεν είναι σε καμία περίπτωση. Σε μερικές περιπτώσεις είναι εξίσου καλές (σε κοντινά πλάνα), αλλά σε γενικές γραμμές χάνει. Ειδικά πάνω από 2-3 μέτρα κάνει πολύ έντονο blur. Πάντως είναι ικανοποιητική για μη-Sony κάμερα :)

 

Θα διαφωνίσω ,αλλά η κάθε γνώμη είναι υποκειμενική -Εχω συγκρίνει με φωτό Κ750 ,Sharp GX30i και Νοκια N70 και μπορώ να πώ ότι κατά 80% είναι εφάμιλλες (στις ίδιες αναλύσεις,θέματα λήψης,ρυθμίσεις) σε αποτέλεσμα εκτύπωσης, και σε λήψη τοπίου μακρινά.-Iσως παίζει ρόλο και το firmware και η συσκευή αν εχει μικρές διαφοροποιήσεις (κυκλοφορούν Σιγκαπουρης,Καναδά,Αγγλίας) και πάντα είναι θέμα ρυθμίσεων, που ίσως μας ξεγελά με ότι βλέπουμε στην οθόνη που αποδίδει καλύτερα σε πιστότητα .

 

Το όποιο προβλημα είναι το flash που μάλλον η χρήση του είναι μόνο για macro mode ,ενώ στις νυκτερινές λήψεις ,απλά με την νυκτερινή ρύθμιση η φωτό είναι ικανοποιητική-Επίσης δεν ενεργοποιήται με πλαγιο κουμπί για να τον χρησιμοποήσεις έστω σαν φακό,όπως άλλα σπαστά κινητά,γιατί έχει το πιό δυνατό φώς που έχω δεί σε κινητό τελευταία.

 

 

ο μενού δέχεται Skins και αλλάζει ολόκληρο (όπως του V600). Η διαφορά είναι καταπληκτική και από μόνη της αξίζει την αλλαγή firmware! Επίσης ξεκλειδώνουν τα soft keys (δηλαδή το πάνω δεξιά και αυτό που γράφει βίντεο) και μπορείς να τα αλλάξεις σε ότι θες εσύ.

 

 

Skins και το Ελληνικό Vodafone εχει δυνατότητα αλλαγής με επιμέρους ρυθμίσεις. -Στα soft keys αναφερεσε στην σειρά τοποθετισης τους στο menou?

To πανω δεξιά (που σε παραπέμπει στα live στα Voda κινητά) τι λειτουργίες εμφάνισε τώρα ? -Το οriginal χρώμα του menou τι είναι μπλέ ?

Φυσικά θε έφυγε ο χαιρετισμός της Voda όταν ανοίγεις την συσκευή .ή αντικαταστάθηκε με άλλον που δεν απενεργοποιήται εξίσου ?

 

 

Ηχογράφηση συνομιλίας δεν βρίσκω... Βίντεο μέχρι 30 δευτερόλεπτα. Επίσης έχω πρόβλημα με τα ελληνικά στα μηνύματα (70 χαρακτήρες). Ελπίζω να το λύσω, αν και δεν με πειράζει πολύ προς το παρόν (τα περισσότερα ελληνικά μηνύματα τα στέλνω στον F2G αριθμό που έχει 500 ανα μήνα :Ρ).

 

Ηχογράφιση ομιλίας μάλλον δεν έχει τελικά.

Το video όμως πρέπει να είναι 3 λεπτο,όχι 30''

Τα ελληνικά στα μηνυματα ίσως είναι ένας από τους λόγους που δεν το κάνει το 9volto-Θα ξαναρωτησω από Δευτέρα -Αν βρείς λύση ενημερωσε.

 

 

Δεν έχω Vodafone, έχω ΤΙΜ... και κάπου διάβασα ότι το V3x είχε επιλογή για μόνιμη αναφορά. Τώρα αναγκάζομαι να πάω στα Sending Options και να το επιλέξω κάθε φορά.

 

Η μόνιμη αναφορά δεν φαίνεται να λειτουργεί όπως νομίζουμε-Μάλλον είναι για αναφορά στο κέντρο μηνυμάτων του δικτύου.

 

 

Θα δείξει το μέλλον. Προς το παρόν έχει φάει 2 φορτίσεις με τον κανονικό φορτιστή και μια μέσω USB :

 

Ελπίζω,διότι ενισχυμένη μπαταρία μάλλον δεν θα κυκλοφορήσει,αν κρίνουμε από "πρόσφατα" άλλα μοντέλα της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι άψογο... :) :)

 

Το πήγα εχθές στο 9βολτο και μου το ξεκλείδωσαν... και σήμερα του πέρασα το Unbranded Firmware μαζί με ελληνικά!

 

Η κάμερα του μπορεί να μην φτάνει του κ750, είναι όμως πολύ καλή για κοντινά πλάνα. Τουλάχιστο (μαζί με το σημερινό update) με ικανοποιεί. (μέχρι να βγεί w900 unbranded ;p).

 

Το software unlocked είναι τέλειοοοοο! κάνεις ότι θες, επιστρέφουν τα skins στην θέση τους, το ΙΤΑΡ είναι αρκετά έξυπνο (αν και μερικές φορές είναι για σπάσιμο) και το software κάνει παπάδες... Αν έβρισκα πως να κάνω μόνιμη και την αναφορά... :)

 

Η μπαταρία όντως φαίνεται να κρατάει λίγο, αλλά είναι ακόμα πολύ νωρίς για να πω τίποτα με σιγουριά!

 

πόσο σου στοίχισε απο τη 3?

τι καλά που ακούγεται ....

:X
Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνίσω ,αλλά η κάθε γνώμη είναι υποκειμενική -Εχω συγκρίνει με φωτό Κ750 ,Sharp GX30i και Νοκια N70 και μπορώ να πώ ότι κατά 80% είναι εφάμιλλες (στις ίδιες αναλύσεις,θέματα λήψης,ρυθμίσεις) σε αποτέλεσμα εκτύπωσης, και σε λήψη τοπίου μακρινά.-Iσως παίζει ρόλο και το firmware και η συσκευή αν εχει μικρές διαφοροποιήσεις (κυκλοφορούν Σιγκαπουρης,Καναδά,Αγγλίας) και πάντα είναι θέμα ρυθμίσεων, που ίσως μας ξεγελά με ότι βλέπουμε στην οθόνη που αποδίδει καλύτερα σε πιστότητα.

 

Το όποιο προβλημα είναι το flash που μάλλον η χρήση του είναι μόνο για macro mode ,ενώ στις νυκτερινές λήψεις ,απλά με την νυκτερινή ρύθμιση η φωτό είναι ικανοποιητική-Επίσης δεν ενεργοποιήται με πλαγιο κουμπί για να τον χρησιμοποήσεις έστω σαν φακό,όπως άλλα σπαστά κινητά,γιατί έχει το πιό δυνατό φώς που έχω δεί σε κινητό τελευταία.

 

Είχα το Κ750 6 μήνες. Από το 1ο firmware μέχρι και το πιο πρόσφατο (R1AA). Οπως και να το κάνουμε έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες. Πολύ πιο καθαρές στα μακριά, πολύ πιο φωτινές στο σκοτάδι (ότι ρυθμίσεις και αν βάλω στο μοτο δεν έχω καταφέρει να βγάλω το δωμάτιό μου στο σκοτάδι όπως με το Κ750).

 

Η διαφορα πιστεύω είναι στο Auto Focus, που το Κ750 έχει αλλά το Μότο δεν έχει. Θα κάνω ένα συγκριτικό με παρόμοιες φωτογραφίες μια από αυτές τις μέρες για να τις συγκρίνουμε όλοι μαζί :)

 

Skins και το Ελληνικό Vodafone εχει δυνατότητα αλλαγής με επιμέρους ρυθμίσεις. -Στα soft keys αναφερεσε στην σειρά τοποθετισης τους στο menou?

To πανω δεξιά (που σε παραπέμπει στα live στα Voda κινητά) τι λειτουργίες εμφάνισε τώρα ? -Το οriginal χρώμα του menou τι είναι μπλέ ?

Φυσικά θε έφυγε ο χαιρετισμός της Voda όταν ανοίγεις την συσκευή .ή αντικαταστάθηκε με άλλον που δεν απενεργοποιήται εξίσου ?

 

Δηλαδή στο Vodafone μπορείς να αλλάξεις όλα τα χρώματα του μενού;

 

Το πάνω δεξιά κουμπί (που σε μένα πριν ήταν Planet 3) τώρα αλλάζει σε ότι θέλω εγώ. Το default ήταν τα "messages" και το έχω αφήσει έτσι :)

 

Όταν ξεκινάει το κινητό βγάζει μόνο το HelloMoto.

 

Ηχογράφιση ομιλίας μάλλον δεν έχει τελικά.

Το video όμως πρέπει να είναι 3 λεπτο,όχι 30''

Τα ελληνικά στα μηνυματα ίσως είναι ένας από τους λόγους που δεν το κάνει το 9volto-Θα ξαναρωτησω από Δευτέρα -Αν βρείς λύση ενημερωσε.

 

Για το βίντεο τι να σου πω... στα 30 σταματάει στο "maximum" setting.

 

Δεν θέλω να αλλάξω το Skin πάλι αλλά νομίζω ότι ναι, μπλέ ήταν το μενού. Αλλά έχει 3 Skins να διαλέξεις εξ αρχής :)

 

Το 9βολτο δεν ασχολείται με το unbranding προς το παρόν από ότι μου είπαν.

 

πόσο σου στοίχισε απο τη 3?

τι καλά που ακούγεται ....

 

περίπου 300ε. Καινούργιο, με μια φόρτιση από την τύπισσα που το πουλούσε στο eBay.co.uk :) Του πάει τρελά το μαύρο :)

Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.ebay.co.uk το έχουν σε τρέλες τιμές, μπορείς να το πάρεις καινούριο βέβαια κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο ή και μερικές φορές ξεκλείδωτο ίσως και 180-200 Ευρώ!!!! Βασικά θα μαζέψω κάνα 200άρη Ευρώ αυτό τον μήνα και θα το πάρω απο Αγγλία, μέχρι το καλοκαίρι που θα έχω επιδότηση απο την Vodafone, ίσως να μην το έχουν πλέον.... Το μόνο που δεν μπορώ να κάνω εγώ είναι να το ξεκλειδώσω, κατά τ` αλλά υπάρχει τρόπος και με 20 ευρουδάκια είσαι ΟΚ! Η 3 της Αγγλίας το έχει σε 3 ωραία χρωματάκια. Το ασημί εμένα μου αρέσει πάρα πολύ.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.ebay.co.uk το έχουν σε τρέλες τιμές, μπορείς να το πάρεις καινούριο βέβαια κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο ή και μερικές φορές ξεκλείδωτο ίσως και 180-200 Ευρώ!!!! Βασικά θα μαζέψω κάνα 200άρη Ευρώ αυτό τον μήνα και θα το πάρω απο Αγγλία, μέχρι το καλοκαίρι που θα έχω επιδότηση απο την Vodafone, ίσως να μην το έχουν πλέον.... Το μόνο που δεν μπορώ να κάνω εγώ είναι να το ξεκλειδώσω, κατά τ` αλλά υπάρχει τρόπος και με 20 ευρουδάκια είσαι ΟΚ! Η 3 της Αγγλίας το έχει σε 3 ωραία χρωματάκια. Το ασημί εμένα μου αρέσει πάρα πολύ.

 

 

δε τους εχω και πολύ εμπιστοσυνη ... :wacko:

:X
Link to comment
Share on other sites

Για τις δημοπρασίες;;; Κοίτα οι περισσότεροι πωλητές είναι με κάτι παραπάνω απο 95% θετική αξιολόγηση, πράγμα που σημαίνει οτι είναι αξιόπιστοι. Οι αρνητικές αξιολογήσεις είναι εντελώς για κουφούς λόγους και εξαρτώνται απο την κρίση του αγοραστή. Εγώ προσωπικά εμπιστεύομαι πωλητές με 10+ αξιολογήσεις. Είμαι μέλος στην κοινότητα του ebay απο τον Οκτώβριο του 2004, έχω πάρει 52 αντικείμενα, τα περισσότερα είχαν σχέση με παιχνίδια για PC και CD μουσικής, αλλά πήρα και μία κάρτα γραφικών, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Μόνο μια φορά, άλλο παιχνίδια αγόρασα, άλλο μου έστειλε ο πωλητής, αλλά δεν πειράζει κατά τ` άλλα όλα καλά! Μέχρι και απο Νότιο Κορέα και Αργεντινή έχω αγοράσει.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Πόση ώρα κάνει να σας φορτίσει;

Τα τελευταία Motorola που είχα έκαναν κοντά στις 4 ώρες να φορτίσουν... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Είχα το Κ750 6 μήνες. Από το 1ο firmware μέχρι και το πιο πρόσφατο (R1AA). Οπως και να το κάνουμε έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες. Πολύ πιο καθαρές στα μακριά, πολύ πιο φωτινές στο σκοτάδι (ότι ρυθμίσεις και αν βάλω στο μοτο δεν έχω καταφέρει να βγάλω το δωμάτιό μου στο σκοτάδι όπως με το Κ750).

 

Η διαφορα πιστεύω είναι στο Auto Focus, που το Κ750 έχει αλλά το Μότο δεν έχει. Θα κάνω ένα συγκριτικό με παρόμοιες φωτογραφίες μια από αυτές τις μέρες για να τις συγκρίνουμε όλοι μαζί :)

 

To moto εχει ρύθμιση συνθήκες φωτισμού Αuto -Αμα δεν χρησιμοποιήσεις zoom οι μακρινές φωτό είναι πολύ καλές ,αλλά πρέπει ν'αλλαζεις παραμέτρους αν κρίνεις ότι οι συνθήκες φωτισμού το επιβάλλουν ,μη σε ξεγελά η οθόνη -Σε απόλυτο σκοτάδι δεν μπορούσα να βγάλω φωτο που να βλέπονται με καμιά συσκευή που ανέφερα πρίν ,παρά μόνο με το flash ανοικτό ,ακόμα και στο SE-s700 που είχα δοκιμάσει παλιά δεν γινόταν από ότι θυμάμαι...

-Και χωρίς night mode σε εσωτερικούς χώρους ,ακόμα και αν έχει σχετικά λίγο φως με την αυτόματη ρύθμιση , οι φώτο με το V3x βγαίνουν αρκετά (αν όχι πολύ) καθαρές για φωτοκινητό.

-Δεν ξέρω τι να υποθέσω ,ίσως δεν είναι μόνο το firmware ,αλλά και μικροδιαφορές στην κατασκευή ανά παρτίδα και χώρα προέλευσης....

To ίδιο πρόβλημα είχα δεί και σε κάποια Νοκια Ν90 (τα οποίο τελικά συμπέρανα ότι έχουν βελτιωμένες λειτουργίες σε σχέση με το Ν70 ,αλλά όχι επιδόσεις φωτό )

 

-Δυστυχώς συγκριτικές φωτό δεν μπορώ ν'ανεβάσω,διότι τα κινητά εχουν δωθεί,και αυτές που υπάρχουν είναι προσωπικές,και όχι σε ίδιο θέμα και ρυθμίσεις.-Θα προσπαθήσω παντως για συγκριτικό στα 1,2MP ρύθμιση με το sharp GX30i γιατί το πήρε φίλος.

 

Δηλαδή στο Vodafone μπορείς να αλλάξεις όλα τα χρώματα του μενού;

 

Το πάνω δεξιά κουμπί (που σε μένα πριν ήταν Planet 3) τώρα αλλάζει σε ότι θέλω εγώ. Το default ήταν τα "messages" και το έχω αφήσει έτσι :)

 

Όταν ξεκινάει το κινητό βγάζει μόνο το HelloMoto.

 

Δεν μπορείς ν'αλλαξεις τα χρώματα του μενου ,ανάλογα τι skin επιλέξεις έχει διαφορετικά χρώματα ,αλλά έχει και ένα custom ,που μπορείς να βάλεις wallpaper ,κλήσης κλπ με εντολή τροποποίησης και να κάνεις μικρό συνδιασμό χρωμάτων κλπ.

 

Το κουμπί planet3 τι άλλες εντολές έχει (που στα Voda κινητά σε πάει στο live) ?

 

Oταν ξεκινά το κινητό βγάζει το "How are you" της Voda ,αλλά δεν απενεργοποιείται ,ούτε το δείχνει για λίγο και πρέπει να πατήσεις το ΟΚ για να ανοίξει κανονικά η συσκευή,εκτός αν μετά την πληκτρολόγιση του κωδικού εισόδου ,κλεισεις το καπάκι ,όποτε το "How are you" παρακάμπεται.

 

 

Για το βίντεο τι να σου πω... στα 30 σταματάει στο "maximum" setting.

 

Πρέπει να έχει σχέση με το firmware,ίσως δεν είναι το κατάλληλο σε σχέση με αυτό που είναι "επίσημο" με την Voda. Εχει βγει και καινούργιο το οποίο θα ρωτήσω σύντομα αν είναι ίδιο με αυτό που πέρασες εσύ.

 

Δεν θέλω να αλλάξω το Skin πάλι αλλά νομίζω ότι ναι, μπλέ ήταν το μενού. Αλλά έχει 3 Skins να διαλέξεις εξ αρχής :)

 

3 skins κλειδωμένα σε χρώματα έχει και το Live εκτός αν θες να κάνεις συνδιασμό με εντολή τροποποίησης σε custom, και να κάνεις μικρό συνδιασμό χρωμάτων των προεπιλεγμένων κλπ.

 

 

Το 9βολτο δεν ασχολείται με το unbranding προς το παρόν από ότι μου είπαν
.

 

Ασχολείται ,αλλά κάποιο προβλημα φαίνεται ότι υπάρχει ,και θα μάθω με την πρώτη ευκαιρία.-Το ίδιο είχε γίνει με το Κ750ι κλπ συσκευές στην αρχή της κυκλοφορίας τους ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...