Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες να γυρίσεις τη συσκευή σε 2G μόνο; Το έχουν αυτό οι 3G συσκευές όταν παίζει το σήμα. Tη ρύθμιση θα τη κάνεις απο τις επιλογές δικτύου. Αν δεν μπορείς να βρεις που βρίσκεται, κοίτα στο manual.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!!!!

Έχω ενεργοποιήσει την υπυρεσία για το απεριόριστο internet...Έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας για να ξαναενεργοποιήσω το internet και από τότε δεν μπορώ να στείλω μηνύματα...Άλλαξα συσκευη μήπως έφταιγε αυτό αλλά τπτ...Μου βγάζει η συσκευή "Φραγή μυνημάτων"...????Τι μπορεί να φταίει???

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα σου θα διορθωθει καμια ωρα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρατηρω απο προχθες οτι τις ωρες αιχμης, οι κλησεις και τα μηνυματα αναμεσα σε Whats up συνδρομητες δε περνανε....

 

Σαν αιτιολογια φαινονται μηνυματα οπως "η κληση δε μπορει να πραγματοποιηθει" ή "δικτυο απασχολημενο"

 

Ειναι σχεδον βεβαιο οτι εχουν τεθει προτεραιοτητες απο την Cosmote γιατι ολες οι υπολοιπες διαδρομες ειναι ΟΚ!

Οταν διαφημιζεις και πουλας μια υπηρεσια, να μπορεις και να την υποστηριξεις....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί αλλά και το απόγευμα δεν μπορούσα να κάνω καθόλου κλήσεις.Το μόνο που μου έλεγε:"Δίκτυο Απασχολημένο".Απ' όταν βγήκε η προσφορά του 2009 δεν μπορώ να κάνω κλήσεις :(.Αφού το δίκτυο δεν "σηκώνει" τις προσφορές τότε γιατί τις βγάζουν;:mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί αλλά και το απόγευμα δεν μπορούσα να κάνω καθόλου κλήσεις.Το μόνο που μου έλεγε:"Δίκτυο Απασχολημένο".Απ' όταν βγήκε η προσφορά του 2009 δεν μπορώ να κάνω κλήσεις :(.Αφού το δίκτυο δεν "σηκώνει" τις προσφορές τότε γιατί τις βγάζουν;:mad::mad:

 

Για να σε παρηγορήσω κάπως, ακόμα και εγώ που είμαι με συμβόλαιο δυσκολεύομαι πολύ εδώ και τρεις μήνες να πραγματοποιήσω κλήση με την πρώτη και μάλιστα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης!! Το δίκτυο έφτασε μάλλον στα όριά του!! Συμφωνώ απόλυτα με το ερώτημά σου, αλλά πολύ φοβάμαι, ότι θα είμαστε "φωνές βοόντων εν τη ερήμω"!! :mad::mad:

jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

Στον ναυτικό όμιλο της Θεσ/νίκης γιατί η Κοσμοτέ έχει χάλια κάλυψη;; :confused: Όταν πηγαίνω δεν έχω κινητό πρακτικά!Η Vodafone πάλι έχει 3g δίκτυο με υπερ-πλήρη κάλυψη(ευτυχώς-άλλωστε η Vf είχε πιθανότητες εκεί να ήταν και η μόνη με τόσο καλή hspa κάλυψη,βλ.Μύκονος :p ) και η Cosmote αλλά και η Wind(σε μικρότερο βαθμό βέβαια)χαροπαλεύουν με -90 dBm ένταση σε απλό gsm...Για 3g ούτε λόγος!Μήπως μια κεραία πού ήταν κάπου εκεί τοποθετημένη και την ξήλωσαν οι κάτοικοι της Καλαμαριάς ήταν της Κοσμοτέ;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί αλλά και το απόγευμα δεν μπορούσα να κάνω καθόλου κλήσεις.Το μόνο που μου έλεγε:"Δίκτυο Απασχολημένο".Απ' όταν βγήκε η προσφορά του 2009 δεν μπορώ να κάνω κλήσεις :(.Αφού το δίκτυο δεν "σηκώνει" τις προσφορές τότε γιατί τις βγάζουν;:mad::mad:

 

Παιδια εμενα οσες φορες μου εχει τυχει αυτο δεν ηταν κανενα επειγον τηλεφωνο που δεν πραγματοποιηθηκε. Μπορουσα να παρω και απο το σταθερο μου ή και απο αλλη εταιρια.

Αν ομως μια στις τοσες θες να κανεις ενα κατεπειγον τηλ. και σου λεει ''δικτυο απασχολημενο''??

Δηλαδη πρεπει να κουβαλαμε και μια sim της vodafone ή της wind μαζι μας ωστε να κανουμε κλησεις σε καταστασεις αναγκης ή ωρα αιχμης?

Ντροπη και αίσχος.....:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία εάν πρέπει να κάνει ο επαγγελματίας επείγον τηλεφώνημα ή αν η κυρα-Σούλα θέλει να καλέσει την κυρα-Τούλα για καφέ σπίτι της!Είναι όμως σπαστικό όταν δίνεις κάποια χρήματα το μήνα και δε βγάζεις εύκολα κλήση!Ασχέτως της κατηγορίας του συνδρομητή στην οποία ανήκεις!Υποτίθεται ότι εξελισσόμαστε!Τέτοια προβλήματα θα ήταν κατανοητά (μερικώς) εάν επρόκειτο για το λανσάρισμα νέων τεχνολογιών ή στα πρώτα βήματα της κινητής τηλεφωνίας!Πλέον όμως είναι απαράδεκτο να μην αποδίδει το δίκτυο!Και εσύ παρ'όλα αυτά να το πληρώνεις κάθε μήνα αδρά...
Link to comment
Share on other sites

Όντως το δίκτυο είναι στα όρια του...εμένα μια στις δύο κλήσεις βγαίνει! πάντα...μα πάντα πρέπει να προσπαθήσω δύο ή και τρεις φορές για να βγάλω γραμμή...
Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

δύο-τρείς φορες??? Πολύ τυχερός είσαι φίλε μου... Εγώ τα πρωινά θέλω 2-3 φορές, και το απόγευμα από 10-15 και βλέπουμε!!

Έλεος πάντως... Δεν πάει άλλο η κατάσταση!! Άραγε το έχουν δει τα "μεγάλα κεφάλια" η απλά δεν θα κάνουν τίποτα??

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία εάν πρέπει να κάνει ο επαγγελματίας επείγον τηλεφώνημα ή αν η κυρα-Σούλα θέλει να καλέσει την κυρα-Τούλα για καφέ σπίτι της!Είναι όμως σπαστικό όταν δίνεις κάποια χρήματα το μήνα και δε βγάζεις εύκολα κλήση!Ασχέτως της κατηγορίας του συνδρομητή στην οποία ανήκεις!Υποτίθεται ότι εξελισσόμαστε!Τέτοια προβλήματα θα ήταν κατανοητά (μερικώς) εάν επρόκειτο για το λανσάρισμα νέων τεχνολογιών ή στα πρώτα βήματα της κινητής τηλεφωνίας!Πλέον όμως είναι απαράδεκτο να μην αποδίδει το δίκτυο!Και εσύ παρ'όλα αυτά να το πληρώνεις κάθε μήνα αδρά...

 

Επισης ουτε μια ανακοινωση για το γενικο μπλακ αουτ που εγινε προχθες πανελλαδικα!!Εκει πραγματικα δεν ειχαμε τηλεφωνο καθόλου για 2 ωρες!!Ουτε 50 ουτε 100 φορες να προσπαθουσες δεν εβγαζε κληση.Δεν ηταν ''μπουκωμα'' αυτο.Σαν γενικο μπλακ αουτ ηταν...Μα πως το περνανε τοσο απαρατήρητο?:wacko:

Δεν εχουν αυτο το συστημα με τους δεικτες ποιοτητας?Τι λεω τωρα ε??:blink:

Link to comment
Share on other sites

Επισης ουτε μια ανακοινωση για το γενικο μπλακ αουτ που εγινε προχθες πανελλαδικα!!Εκει πραγματικα δεν ειχαμε τηλεφωνο καθόλου για 2 ωρες!!Ουτε 50 ουτε 100 φορες να προσπαθουσες δεν εβγαζε κληση.Δεν ηταν ''μπουκωμα'' αυτο.Σαν γενικο μπλακ αουτ ηταν...Μα πως το περνανε τοσο απαρατήρητο?:wacko:

Δεν εχουν αυτο το συστημα με τους δεικτες ποιοτητας?Τι λεω τωρα ε??:blink:

 

Μην ανησυχείς τα πάντα βλέπουν. Αλλά αυτό απέχει πάρα πολύ από το να γίνουν οι ανάλογες επενδύσεις για να λυθούν ή έστω να μειωθούν τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης ουτε μια ανακοινωση για το γενικο μπλακ αουτ που εγινε προχθες πανελλαδικα!!Εκει πραγματικα δεν ειχαμε τηλεφωνο καθόλου για 2 ωρες!!Ουτε 50 ουτε 100 φορες να προσπαθουσες δεν εβγαζε κληση.Δεν ηταν ''μπουκωμα'' αυτο.Σαν γενικο μπλακ αουτ ηταν...Μα πως το περνανε τοσο απαρατήρητο?:wacko:

Δεν εχουν αυτο το συστημα με τους δεικτες ποιοτητας?Τι λεω τωρα ε??:blink:

 

Μιλας για Whats up συνδρομητες ή γενικοτερα?

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για Whats up συνδρομητες ή γενικοτερα?

 

Για Whats up για Κοσμοκαρτα και για φρογκ.Για συμβολαια δεν ξερω γιατι δεν εχει κανεις μας.Οποιος θελει ας το επιβεβαιωσει.

Link to comment
Share on other sites

Για Whats up για Κοσμοκαρτα και για φρογκ.Για συμβολαια δεν ξερω γιατι δεν εχει κανεις μας.Οποιος θελει ας το επιβεβαιωσει.

Η μαμά μου που έχει σύνδεση στην Cosmote (Cosmote 120) μια χαρά μπορεί να κάνει κλήσεις ενώ εγώ που έχω στην Cosmote Cosmoκάρτα δεν μπορώ.:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία εάν πρέπει να κάνει ο επαγγελματίας επείγον τηλεφώνημα ή αν η κυρα-Σούλα θέλει να καλέσει την κυρα-Τούλα για καφέ σπίτι της!Είναι όμως σπαστικό όταν δίνεις κάποια χρήματα το μήνα και δε βγάζεις εύκολα κλήση!Ασχέτως της κατηγορίας του συνδρομητή στην οποία ανήκεις!Υποτίθεται ότι εξελισσόμαστε!Τέτοια προβλήματα θα ήταν κατανοητά (μερικώς) εάν επρόκειτο για το λανσάρισμα νέων τεχνολογιών ή στα πρώτα βήματα της κινητής τηλεφωνίας!Πλέον όμως είναι απαράδεκτο να μην αποδίδει το δίκτυο!Και εσύ παρ'όλα αυτά να το πληρώνεις κάθε μήνα αδρά...

:stupid:

Η λύση είναι μία...Υπαρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια...Τα κουβαδακια μας και σε άλλη παραλία...κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Αρα αν ισχυουν ολα αυτα που εχουν αναφερθει, επιβεβαιωνεται αυτο που εγραψα παραπανω για προτεραιοτητες.... :ninja:

 

Μου θυμιζει την Cosmote του 2001 οταν ακομα το δικτυο ηταν υπο αναπτυξη και η κουτση μαρια ειχε κινητο, συνεχεια υπηρχαν συμφορησεις σε ωρες αιχμης!

Link to comment
Share on other sites

To θέμα ομως είναι ότι είμαστε στο 2009, και δεν δημιουργούνται συμφορήσεις σε ώρες αιχμής, αλλά ΌΛΕΣ τις ώρες!!

Έλεος δηλαδή! Εγώ πάντως σκέφτομαι πολύ πολύ σοβαρά να αρχίσω να την κάνω για αλλού...

Το δύσκολο, είναι να πείσεις και την παρέα σου να κάνει φορητότητα για να εκμεταλλευτείς τις προσφορές και των άλλων εταιριών...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που αλλαξα σε cosmote , ακουω συνέχεια απο τους φιλους μου , πηγαινε σε κανα παράθυρο να σε ακουμε.

 

καλά τι συσκευές εχουν και θέλουν να παω σε παράθυρο? :lol::lol:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Απο δω και περα θα εχω στο πορτοφόλι μου και την σιμ του cu για ωρα αναγκης.Δεν μπορω να κανω κατι αλλο.

Θα μου πειτε γιατι δεν παω αλλου?...ε αφου εχουνε ολοι whats up.

Και απο θεμα σηματος στα Χανια υπερτερει η vodafone στα ''τυφλα'' σημεια.Μεχρι πριν 1 χρονο το ιδιο καλο σημα ειχε και η κοσμοτε,αλλα μετα επεσε ξηλωμα κεραιων μονο της κοσμοτε οπως φενεται...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παληκάρια μου με ενα ενισχυτάκο GSM που εβαλα στο σπίτι ηρεμίσαμε όλοι. Το βρήκα στο internet. :D:D:D:D:D

 

http://www.gsmstore.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παληκάρια μου με ενα ενισχυτάκο GSM που εβαλα στο σπίτι ηρεμίσαμε όλοι. Το βρήκα στο internet. :D:D:D:D:D

 

http://www.gsmstore.gr

 

Φαντάζομαι ότι έχεις υπόψιν σου ότι κάθε εκπομπή σε αυτό το φάσμα πρέπει να είναι αδειοδοτημένη ε;;;;

 

χαχαχα, κανένα πρόβλημα βεβαίως αν είναι αρκετά "αδύναμο".

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παληκάρια μου με ενα ενισχυτάκο GSM που εβαλα στο σπίτι ηρεμίσαμε όλοι. Το βρήκα στο internet. :D:D:D:D:D

 

http://www.gsmstore.gr

 

Ευκολη τοποθετηση?

Ποσο κοστιζει?

Link to comment
Share on other sites

:stupid:

Η λύση είναι μία...Υπαρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια...Τα κουβαδακια μας και σε άλλη παραλία...κ.ο.κ

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτη την λογική. και οι τρείς εταιρίες κινητής τηλεφωνίας λανσάρουν πακέτα και προγράμματα τα οποία δεν μπορούν να υποστιρίξουν.

Αρα κατα τη γνώμη μου αυτοί θα πρέπει να πάνε σπίτια τους μπάς και έρθει καμία άλλη σοβαρή στο προσκήνιο και καταφέρει να δώσει όλα αυτα που τάζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...