Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εαν εχεις πρόβλημα γυρνα το κινητο σου στην απλη λειτουργια δικτύου gsm και δες εαν και εκει εχεις drop calls ισως να ειναι καλυτερα τα πραματα.

Καλημέρα!

Αυτό θα ηταν οντως μια λύση...ομως υπάρχει ενα πρόβλημα...

Επειδή εχω iphone 5 με λειτουργικό ios 6.1.3 και τα νεα carreer settings της cosmote, το κινητο σου επιτρεπει να ανοιγοκλείνεις μόνο το lte δικτυο και οχι το 3g....

Στο 2g μπαίνει το κινητό απο μόνο του οταν υπάρχει έλλειψη 3g ομως στην περιοχη εχουμε καλή κάλυψη 3g...

Το πρόβλημα θα λυθεί απο οτι μου ειπανε σε μελλοντική αναβάθμιση του δικτύου τους και μεχρι τότε θα μου δωσουν ως προσωρινή λύση το cosmote full σημα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα και παλι...

Τα προβλήματα των drop calls συνεχίζονται ακατάπαυστα στα Άνω Μελίσσια...

Η κατάσταση πλέον εχει γίνει αφόρητη και το χειρότερο από όλα είναι η ίδια η cosmote η οποια δεν μπορεί να διαχειριστεί την κατάσταση!

Αφούλ οιπόν εντόπισαν και οι ιδιοι το πρόβλημα μετά απο δυο εβδομάδες υπομονής μου πρότειναν να μου δώσουν cosmote full σημα,ως εδω καλα....

Το αστείο- τραγικό ξεκινάει απο το σημείο που θέλουν να τους πληρώσω τη συσκευή...παρόλο που αυτοί ευθύνονται που δεν εχω σήμα....

Το θέμα οπως καταλαβαίνετε δεν είναι τα χρήματα που ζητάνε αλλά η λογική τους...

Οπότε η λύση είναι μονόδρομος!

Απλά αλλάζεις δίκτυο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kaftiras έτσι όπως λες.

Εδώ και δυο μήνες εργάζομαι σε ένα εργοτάξιο στον Αχλαδόκαμπο και γενικά η Cosmote εκεί δεν πιάνει. Αλλά και 2 γραμμές να έχεις σήμα, άστο τρεμοπαίζει δεν είναι για πολλές κουβέντες ίσα 1-2 λεπτά γιατί κόβεται η κλήση. Βέβαια η περιοχή είναι όλο χαράδρες μέσα στα βουνά, αυτό όμως δεν δικαιολογεί την εταιρεία αφού η Wind έχει κάλυψη (κι η Vodafone έχει προβλήματα όχι όμως τόσο έντονα).

Συνεπώς πήραμε όλη η παρέα ένα φτηνιάρικο κι αξιόπιστο Samsung DUOS των 20 Εuros, κοτσάροντας και μια καρτοκινητή Wind και ησυχάσαμε!

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοπροβληματάκια και τώρα το Πάσχα!

Δεν με άκουγαν, δεν τους άκουγα και αρκετές χαμένες κλήσεις.:(

Δυστυχώς

(Περιοχές Ν. Μαγνησίας).

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Μεσσηνία μια χαρά: Φωνή, SMS, Δεδομένα :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μεσσηνία μια χαρά: Φωνή, SMS, Δεδομένα :)

 

Φωκίδα μια απο τα ιδια και το data πετάει

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει μπει καλα το 2013 η κομοτε.προβληματα σε περιοχες με σημα κλπ,και σαν να μην εφτανε αυτο θελει να τουσ παει ολους με γτο ζορι στον 14.1 carrier δηλ να μην εχεισ την επιλογη 2g αλλα μονο 3g-4g λες και εχουν παντου τετοιο σημα .στελνει συνεχεια ρυθμισεις δικτυου ακομα και σε iphone4 ρια (χτες στου γιου μου) λες και ειναι 4g τηλ .μαλλον για να παιζει συνεχεια 3g δεν ξερω .... στο 5αρι παντως αμα τις παρεις παιζει η 3 η 4 g .σημερα να μου τις εχει στειλη και 5 φορες,ελεοσ αμα θελουμε να τις ζηταμε εμεισ οχι με το ζορι
Link to comment
Share on other sites

Ψιλοπροβληματάκια και τώρα το Πάσχα!

Δεν με άκουγαν, δεν τους άκουγα και αρκετές χαμένες κλήσεις.:(

Δυστυχώς

(Περιοχές Ν. Μαγνησίας).

 

Το δίκτυο στην επαρχία εντός των πόλεων είναι πίτα. Εκτός πόλης λειτουργούν όλα μια χαρά (όχι πάντα). Τι να την κάνω την καλή κάλυψη 3g σε κάποιο χωριό που θα πάω μια φορά στα 10 χρόνια και μέσα στην πόλη που χρειάζομαι παντού την τηλεφωνία και το 3g να είναι άφαντη και πολύ αργή τις ώρες αιχμής. Η αναβαθμίστε το η διώξτε συνδρομητές δεν πάει άλλο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα του Πάσχα αντιμετώπισα πολλά προβλήματα κυρίως με την αποστολή μηνύματων. Έστελνα (και μου έστελναν μηνύματα), μου ερχόταν αναφορά παράδοσης την ίδια στιγμή (το ίδιο και στους άλλους), αλλά τα μηνύματα στέλνονταν με μία ώρα περίπου καθυστέρηση και παραλίγο να'χουμε παρεξηγήσεις. Cosmote, θα μας καταστρέψεις. :p
Link to comment
Share on other sites

Βραχνέικα Πατρών πλησίον εθνικής οδού Πατρών-Πύργου μόνιμα drop calls και ανύπαρκτο 3g...

Το 2g σημα ηταν 2-3/5 και καθόλου σταθερό!

Link to comment
Share on other sites

Περιοχές νομού Πρεβέζης ... ανύπαρκτο σήμα (ούτε καν 2G) από cote και voda...όμως το 2G της Q-Telecom ήταν φουλ ... τι να λέμε ρε τώρα!!:)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Περιοχές νομού Πρεβέζης ... ανύπαρκτο σήμα (ούτε καν 2G) από cote και voda...όμως το 2G της Q-Telecom ήταν φουλ ... τι να λέμε ρε τώρα!!:)

 

Έχω και μια q για εκεί που δεν πιάνουν οι άλλοι ούτε 2g.... :lol::lol::lol: και δεν κάνω πλάκα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω και μια q για εκεί που δεν πιάνουν οι άλλοι ούτε 2g.... :lol::lol::lol: και δεν κάνω πλάκα.

 

Έτσι έτσι... !! Τι σημασία έχει που είναι χωριό;;; Δηλαδή εκεί δεν πρέπει να μιλάει κόσμος;;...αλλά στην cosmote την εχουν δει μονοπώλιο και εκμεταλλεύονται...

Μόνο Q .. αντε και λίγο voda.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα του Πάσχα αντιμετώπισα πολλά προβλήματα κυρίως με την αποστολή μηνύματων. Έστελνα (και μου έστελναν μηνύματα), μου ερχόταν αναφορά παράδοσης την ίδια στιγμή (το ίδιο και στους άλλους), αλλά τα μηνύματα στέλνονταν με μία ώρα περίπου καθυστέρηση και παραλίγο να'χουμε παρεξηγήσεις. Cosmote, θα μας καταστρέψεις. :p

 

ασε αυτό με τα μνμ που αργούν ή και δεν παραδιδονται ποτέ είναι τραγικό και με εχει κάψει...

Link to comment
Share on other sites

C O S M O T E,

 

φτιάξε θεσσαλονίκη το δίκτυο, ΕΙΝΑΙ ΠΙΙΙΙΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.... (3G)

ακόμα και αν χαθεί το δίκτυο και εκείνη τη στιγμή είχες κάποια εισερχόμενη, το μήνυμα για κλήση έρχεται με 30+ λεπτά καθυστέρηση.....

 

Και όλα τα παραπάνω, ΣΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΚΟΣΜΟΤΕ....

 

:ninja:

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

ασε αυτό με τα μνμ που αργούν ή και δεν παραδιδονται ποτέ είναι τραγικό και με εχει κάψει...

 

C O S M O T E,

 

φτιάξε θεσσαλονίκη το δίκτυο, ΕΙΝΑΙ ΠΙΙΙΙΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.... (3G)

ακόμα και αν χαθεί το δίκτυο και εκείνη τη στιγμή είχες κάποια εισερχόμενη, το μήνυμα για κλήση έρχεται με 30+ λεπτά καθυστέρηση.....

 

Και όλα τα παραπάνω, ΣΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΚΟΣΜΟΤΕ....

 

:ninja:

 

δε μπορω να καταλαβω γιατί ο κοσμος συνεχιζει να εχει κοσμοτε :wacko:

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να καταλαβω γιατί ο κοσμος συνεχιζει να εχει κοσμοτε :wacko:

 

γιατι εχει το καλυτερο δικτυο με διαφορα ισως;

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχει το καλυτερο δικτυο με διαφορα ισως;

 

Όχι δεν είναι καθόλου καλύτερο το δίκτυό της από τις άλλες.... αυτό το σήμα καμπάνα.... είναι ουσιαστικά σήμα μπανάνα...

στις πιο δύσβατες περιοχές πιάνω Q καλό σήμα ενώ οι άλλες δύο απλά δεν υπάρχουν...ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΟΝΟΠΩΛΙΑ ΟΜΩΣ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι καθόλου καλύτερο το δίκτυό της από τις άλλες.... αυτό το σήμα καμπάνα.... είναι ουσιαστικά σήμα μπανάνα...

στις πιο δύσβατες περιοχές πιάνω Q καλό σήμα ενώ οι άλλες δύο απλά δεν υπάρχουν...ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΟΝΟΠΩΛΙΑ ΟΜΩΣ.

 

πριν ερθω cosmote ειχα wind στο Ηρακλειο Κρητης, 3g ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ. Mε cosmote οπου και αν πάω σε ολη την Κρήτη εχει ταχυτητες απο 5-15mbps.. τι να λεμε οτι πληρωνεις παίρνεις!

Link to comment
Share on other sites

ασε αυτό με τα μνμ που αργούν ή και δεν παραδιδονται ποτέ είναι τραγικό και με εχει κάψει...

 

C O S M O T E,

 

φτιάξε θεσσαλονίκη το δίκτυο, ΕΙΝΑΙ ΠΙΙΙΙΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.... (3G)

ακόμα και αν χαθεί το δίκτυο και εκείνη τη στιγμή είχες κάποια εισερχόμενη, το μήνυμα για κλήση έρχεται με 30+ λεπτά καθυστέρηση.....

 

Και όλα τα παραπάνω, ΣΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΚΟΣΜΟΤΕ....

 

:ninja:

 

γιατι εχει το καλυτερο δικτυο με διαφορα ισως;

 

πριν ερθω cosmote ειχα wind στο Ηρακλειο Κρητης, 3g ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ. Mε cosmote οπου και αν πάω σε ολη την Κρήτη εχει ταχυτητες απο 5-15mbps.. τι να λεμε οτι πληρωνεις παίρνεις!

 

οπως βλεπεις, η Κρητη δεν ειναι ολη η Ελλαδα....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Σήμερα η cosmote τα έχει παίξει στα βόρεια προάστια, τρελο λαγκάρισμα και αποσυνδέσεις! Κατα τα άλλα εχουμε lte...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η cosmote τα έχει παίξει στα βόρεια προάστια, τρελο λαγκάρισμα και αποσυνδέσεις! Κατα τα άλλα εχουμε lte...

 

που ακριβως σε ποια περιοχη; μην που πεις κηφισια; διοτι εκει ειναι για γελια το σημα....

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως σε ποια περιοχη; μην που πεις κηφισια; διοτι εκει ειναι για γελια το σημα....

 

Απο Κοκκιναρά μεχρι και Ανω μελίσσια... Αστα...

Link to comment
Share on other sites

Απο Κοκκιναρά μεχρι και Ανω μελίσσια... Αστα...

 

Μετά λέμε τις άλλες 2. Χειρότερη έχει καταντήσει σε περιοχές, περιοχές η γερμανική cosmote.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχω σοβαρο προβλημα. ενω υπαρχει σημα χανετα η συνδεση με το δικτυο. με αποτελεσμα να φαινεται οτι εχω κλειστο το τηλεφωνο και το καταλαβαινω μονο αμα εξαφανιστει η ενδειξη H,3G,G,E η απαντηση της cosmote ειναι οτι κολλανε καμια φορα τα smartphones καντε restart το κινητο σας και ο αδερφος μου το ιδιο προβλημα και οι δυο εχουμε galaxy s4 το ειχα παθει και περυσι για κανα 3μηνο αλλα τωρα εχει παραγινει το κακο εχει κανεις αλλο αυτο το προβλημα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...