Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον όχι όπως το εννοείς! :D

Γενικά οι τιμές των φορητών πέφτουν, υπάρχουν κατά καιρούς προσφορές αλλά δεν υπάρχουν επίσημες εκπτώσεις όπως στα ρούχα. Αν κρίνω, όμως από την τελευταία απόφαση για τα αυτοκίνητα, που τους απαγορεύει να κάνουν προσφορές όποτε θέλουν και θα κάνουν μόνο σε συγκεκριμένες περιόδους, μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνει και για τα PC.

Μεγάλη βλακεία να μην μπορείς να κάνεις προσφορά όποτε θες, έτσι θα αυξηθεί ο ανταγωνισμός και θα πέσουν οι τιμές?:wacko:

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μπορει καποιος να μου προτινει, laptop με english windows xp

το οποιο να ειναι τελευταιο μοντελο, καλο, οχι πανω απο 2.000ευρω και να ειναι και καπως fancy, να ειναι κατι σαν την σειρα FS των VAIO SONY... (μονο που δεν εχουν windows english και δν θα μπω στην διαδικασια να τ αλλαξω) ΤΗΑΑΑΑΝΚS!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου προτινει, laptop με english windows xp

το οποιο να ειναι τελευταιο μοντελο, καλο, οχι πανω απο 2.000ευρω και να ειναι και καπως fancy, να ειναι κατι σαν την σειρα FS των VAIO SONY... (μονο που δεν εχουν windows english και δν θα μπω στην διαδικασια να τ αλλαξω) ΤΗΑΑΑΑΝΚS!

 

Αξιοπρεπέστατη προσφορούλα με 1002 καλούδια!!! :lol:

To μαγαζί δίνεται απλά για να δεις τα χαρακτηριστικά του αλλά το βρίσκω και συμφέρουσα αγορά για αυτά που δίνει, απλά κάνε μια αναζήτηση στο http://www.skroutz.gr, μήπως το βρεις κάπου αλλού φτηνότερα...... στο ίδιο μαγαζί υπάρχει και χωρίς δώρα στα 1800€... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου προτινει, laptop με english windows xp

το οποιο να ειναι τελευταιο μοντελο, καλο, οχι πανω απο 2.000ευρω και να ειναι και καπως fancy, να ειναι κατι σαν την σειρα FS των VAIO SONY... (μονο που δεν εχουν windows english και δν θα μπω στην διαδικασια να τ αλλαξω) ΤΗΑΑΑΑΝΚS!

 

Καλησπερα.εγω θα σου προτεινα αυτον.αξιζει μεχρι και το τελευταιο Cent;)

οχι καλος,απλα πολυ πολυ ΚΑΛΟΣ:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην δίνετε τόσα χρήματα για αυτά τα μηχανήματα που βασίζονται στην απερχόμενη γενιά centrino. Αν το φορητό δεν είναι επιτακτική ανάγκη και μπορείτε περιμένετε να έρθουν τα νέα μηχανήματα. Είτε θα μπορέσετε να αγοράσετε ένα μηχάνημα με νεότερο επεξεργαστή είτε θα μπορέσετε να βρείτε αυτά που υπάρχουν τώρα σε χαμηλότερες τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μην δίνετε τόσα χρήματα για αυτά τα μηχανήματα που βασίζονται στην απερχόμενη γενιά centrino. Αν το φορητό δεν είναι επιτακτική ανάγκη και μπορείτε περιμένετε να έρθουν τα νέα μηχανήματα. Είτε θα μπορέσετε να αγοράσετε ένα μηχάνημα με νεότερο επεξεργαστή είτε θα μπορέσετε να βρείτε αυτά που υπάρχουν τώρα σε χαμηλότερες τιμές.

 

Αυτό εξυπακούεται... άλλωστε έχει αναφερθεί επανειλημμένως ότι θα πέσουν πάρα πολύ οι τιμές τώρα με τα καινούργια!!!

Σήμερα μάλιστα μου είπε φίλος, στέλεχος σε εταιρεία εισαγωγής pc/laptop κλπ ότι οι νέες τιμές αναμένονται πάρα πολύ σύντομα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εγω θα σου προτεινα αυτον.αξιζει μεχρι και το τελευταιο Cent;)

οχι καλος,απλα πολυ πολυ ΚΑΛΟΣ:!:

 

Φίλε RAVER, αυτόν εννοείς;;; :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 φιλους που εχουν το ιδιο laptop και ειναι καταευχαριστημενοι.τωρα που ειδα το link επεσα απο τα συννεφα..! ισως να εχουν δικιο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 φιλους που εχουν το ιδιο laptop και ειναι καταευχαριστημενοι.τωρα που ειδα το link επεσα απο τα συννεφα..! ισως να εχουν δικιο.

 

...κι εγώ έχω FSC αλλά το Amilo 1667 και δόξα το Θεό πάει μια χαρά αλλά νομίζω ότι στο ίδιο link σήμερα κάτι βρήκαν σε αναβάθμιση κάρτας γραφικών και αποτελεί προς το παρόν την καλύτερη λύση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω μαζέψει 1100-1300 ευρώ ώστε να αγοράσω ένα φορητό, έχω διαβάσει πολλά reviews για διάφορα φορητά και κατέληξα στα εξής :

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907647

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907649

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=30162479&Catalog_Id=5&Product_Id=269123&Merchant_Id=1&Merchant_Id=1

 

Επειδή πρώτη φορά ασχολούμε, ποια απο τα παραπάνω 3 φορητά θεωρείτε καλύτερο και εάν έχετε εσείς να προτείνετε κάποιο φορητό εως 1300 ευρώ? .

Θέλω να μπορώ να παίζω κυρίως games.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω μαζέψει 1100-1300 ευρώ ώστε να αγοράσω ένα φορητό

 

[...]

 

Θέλω να μπορώ να παίζω κυρίως games.

Ευχαριστώ.

 

Λυπάμαι που στο λέω αλλά με €1300 δεν μπορείς να παίξεις και πολλά παιχνίδια στο laptop...

 

Γενικά να ξεκαθαρίσουμε κάτι: τα notebooks γενικά, βγήκαν για να μας διευκολύνουν τη ζωή σε περιπτώσεις που δε βρισκόμαστε στον προσωπικό μας Η/Υ. Το να αγοράσει κάποιος notebook ΚΥΡΙΩΣ για παιχνίδια είναι κουτό, διότι κανένας φορητός δεν μπορεί να ανταγωνιστεί ένα desktop στη σχέση απόδοσης/τιμής.

 

Πού καταλήγω: ή θα τα «στάξεις χοντρά» (:p) για ένα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ notebook και θα μπορείς να παίζεις και παιχνίδια ή θα αρκεστείς σε ένα desktop, όπου με κάτι λιγότερο από τα μισά χρήματα θα απολαμβάνεις όλα τα τελευταία παιχνίδια χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τους παραπάνω φορητούς.

Τα χαρακτηριστικά τους είναι.....

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1999

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1647

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907649

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907647

 

Αύριο θα αποφασίσω οριστικά οπότε ελπίζω να ακούσω μερικές τελευταίες γνώμες :O :O

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να γράψω ότι "να μπορώ να παίξω και games",δικό μου λάθος εκφρασης, πες ότι ταξιδεύω( ταξιδεύω συχνά) και για να περάσει η ώρα έστω και για λίγο να ασχοληθώ με κάποιο game, τι προτείνεις?
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα laptop (το θελω σαν 2ο περα απο το pc μου που θα μπει σε διαδικασια αναβαθμισης) μεταχειρισμενο.

 

Το μοντελο ειναι το acer travelmate 2303 WLMi.

Ειναι ενος ετους και σε αριστη κατασταση (το εχει φιλος)

Με προβληματιζει που ειναι celeron στα 1,5 (με τεχνολογια celeron centrino)

 

Πιστευεται πως αξιζει σαν μοντελο;

 

Η τιμη του ειναι γυρω στα 750 ευρω μαζι με καποια εξτρα.

 

Οποιος μπορει να με κατατοπισει...

Ευχαριστω

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

1 έτους μεταχειρισμένο Celeron, με 750 €, Acer, και χωρίς εγγύση;

Θα αστειεύεσαι. Είναι πάρα πολλά.

 

Εδώ με 760 € το παίρνεις καινούργιο με εγγύηση.

 

Και με ελάχιστα παραπάνω παίρνεις με Pentium M (Centrino):!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,βρίσκομαι και εγώ μπροστά στην αγορά laptop.Με ενδιαφέρει αν έχει ακούσει κανείς τίποτα αρνητικό για τον VERO 9034 WMTi.

http://partners.oktabit.gr/productViewer?action=product_detail&productId=6739

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να γράψω ότι "να μπορώ να παίξω και games",δικό μου λάθος εκφρασης, πες ότι ταξιδεύω( ταξιδεύω συχνά) και για να περάσει η ώρα έστω και για λίγο να ασχοληθώ με κάποιο game, τι προτείνεις?

 

Εμ, πες μου έτσι ντε. :p

 

Λοιπόν, δια της εις άτοπον απαγωγής επιλέγω τον 5024 της Acer. Τα BTO notebooks (από Πλαίσιο, όπως έχεις στο τρίτο link, ή από Multirama κλπ) δεν τα προτιμώ διότι ναι μεν θα έχεις εγγύηση στην Ελλάδα, αλλά αν φύγεις στο εξωτερικό και πάθει κάτι (φτου κακά!) τότε πρέπει να το στείλεις πίσω και τρέχα-γύρευε. Άσε που δεν εμπιστεύομαι γενικά τη συναρμολόγηση (κυρίως αυτήν του Πλαισίου). Ο Acer του δεύτερου link είναι αξιοπρόσεκτος αλλά πιστεύω ότι είναι καλύτερα να επιλέξεις τον Turion αντί του Pentium.

 

Κοίταξε και τίποτε σε Asus ή σε FSC. Ειδικά για τα FSC, έχω να πω ότι είναι ίσως τα πιο value4money συστήματα της αγοράς. Μην πτοείσαι από το πρόβλημα του Mx438G. Μπόρα είναι, θα περάσει...

 

Αν πάντως καταλήξεις σε Acer σκέψου σοβαρά το ενδεχόμενο να κάνεις και επέκταση εγγύησης. Τα Acer δυστυχώς έχουν πολύ κακή φήμη όσον αφορά τα προβλήματα που παρουσιάζουν και ακόμη χειρότερη έχει το service τους.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,βρίσκομαι και εγώ μπροστά στην αγορά laptop.Με ενδιαφέρει αν έχει ακούσει κανείς τίποτα αρνητικό για τον VERO 9034 WMTi.

http://partners.oktabit.gr/productViewer?action=product_detail&productId=6739

 

Υποψιάζομαι ότι θα έχεις προβλήματα υψηλής θερμοκρασίας, όπως έχουν ένα κλικ παραπάνω όλα των συνθέσεων... ομιλώ εκ πείρας για τις συνθέσεις... όμως η ζωή θέλει και λίγο ρίσκο... :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι προτείνετε ανάμεσα σε Toshiba Satelite M30-114, Toshiba Satelite L20-101, HP PAVILLION 4223, Acer AS 1652WLMi;;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι προτείνετε ανάμεσα σε Toshiba Satelite M30-114, Toshiba Satelite L20-101, HP PAVILLION 4223, Acer AS 1652WLMi;;

 

Προτείνω εάν δεν σου κάνει ανάγκη άμεσα να περιμένεις λίγο, μια και έχω την άποψη ότι οι τιμές στους φορητούς ένεκα διπύρηνων, θα πέσουν θεαματικά!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν βιάζομαι αλλά για πόσο χρονικό διάστημα μιλάς;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν βιάζομαι αλλά για πόσο χρονικό διάστημα μιλάς;

 

Φίλος μου συνεργάτης σε μεγάλη εταιρεία εισαγωγής Toshiba, FSC κλπ μου το είπε πριν μια βδομάδα... η πτώση των τιμών αναμένεται άμεσα μόλις καταφτάσουν οι Dual Core... να είναι μήνας; δεν μπορώ να μιλήσω υποθετικά, δεν έχω άλλη σχέση με το χώρο, εννοώ επαγγελματική για να σε κατατοπίσω επακριβώς...

 

H αλήθεια είναι ότι κι εγώ περίμενα από το καλοκαίρι και τελικά μόλις εντόπισα ότι αυτό που ήθελα έπεσε 200€ το χτύπησα πασιχαρής!!!

Τώρα βέβαια που έπεσε άλλα 200€ μετά από 2 μήνες και πήγε στα 1850€, ε μην σου πω ότι είμαι και ιδιαίτερα χαρούμενος... it' s up 2 u... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια βοήθεια.Εχω τον Acer 5514 WLMI και δεν μπορώ να βρώ πουθενά τι μάρκα Tv tuner έχω. Ξέρω ότι ειναι Avermedia αλλά όχι τον τύπο. Που μπορώ να το βρώ?( το manual δεν γράφει )....Επίσης που μπορώ να βρώ ένα software για tv+fm tuner?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια βοήθεια.Εχω τον Acer 5514 WLMI και δεν μπορώ να βρώ πουθενά τι μάρκα Tv tuner έχω. Ξέρω ότι ειναι Avermedia αλλά όχι τον τύπο. Που μπορώ να το βρώ?( το manual δεν γράφει )....Επίσης που μπορώ να βρώ ένα software για tv+fm tuner?

Thanks!

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις από εκεί που αγόρασες τον φορητό;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...