Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Noble σκέφτομαι για ασύρματα ακουστικά για το laptop μου...

 

Είδα αυτά. Αξίζει ο κόπος αντι των ηχείων; Εγώ νομίζω ότι ναι μιας και με το laptop δεν μπορείς να κουβαλάς ηχεία...

Αν δεν σε πειράζει η απομόνωση και με τα ηχεία ενοχλείς, είναι καλή λύση αλλά θα τα ανέχεσαι στο κεφάλι σου με τις ώρες; το κινητό τι θα το κάνεις; :p

 

Είδα και αυτά που προσομοιώνουν ήχο Surround 5.1

 

Είμαι σε δίλλημα αλλά μάλλον θα προτιμήσω τα δεύτερα.

Αυτά φαίνονται πιο σοβαρή λύση αλλά τα άλλα είναι και μαρκέ, πιθανώς ποιοτικότερα και δεν έχουν καλώδια... :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και 1400 1050 και centrino duo (core duo με wifi).. και vista..

LIFEBOOK E8110

http://www.mobilewhack.com/reviews/fujistu_e8110_dual_core_notebook.html

την τιμη φοβαμαι..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Είδα και αυτά που προσομοιώνουν ήχο Surround 5.1

 

Είμαι σε δίλλημα αλλά μάλλον θα προτιμήσω τα δεύτερα.

Tα δευτερα να παρεις. Απο οτι διαβασα σε reviews ειναι πολυ καλα και ειναι και surround. Εγω παντως παραγγειλα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο με μικρές δυνατότητες, τότε Sony, Toshiba, HP/Compaq ή Apple... αλλά με 1000€... χμ... τι λες γι' αυτόν ή για τούτον;;;Νομίζω ότι για την ποιότητα και εμφάνισή τους σε συνδυασμό με την πρακτικότητα που επιθυμείτε αξίζουν τα λεφτά τους!!! :happy:

 

O Toshiba είναι καλός (και μπαίνει στα υπόψιν), ο άλλος είναι πολύ normal για τα γούστα της...

 

Ε ρε αυτές οι γυναίκες!!!! Με τη δικιά μου κάναμε ολόκληρη συζήτηση για το αν το χρώμα που έχει το φως από το ποντίκι πρέπει να ταιριάζει με το χρώμα του υπολογιστή!!! Αφού είναι μόνο για να βλέπει DVD πες της να πάρεις ένα iBook G4 με 930 ευρώ. Θα λατρέψει το μηλαράκι που φωτίζει!!! πάρτης και μία τσάντα για το λαπτοπ σαν αυτή δώρο και καθάρισες! Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν το χρώμα το λαπτοπ πάει με γραφείο της, αλλά θα το συνδυάσει αυτή, ξέρει. :X

 

 

Τι να πεις, τι να πεις... Θα κοιτάξουμε και το iBook αν και νομίζω θα της φανεί δύσκολος ο Mac...

 

Για κοίτα εδώ και εδώ

 

Και όμως δεν της αρέσει το ροζ... Το mouse όμως είναι ότι πρέπει... :p

 

Thanks everybody... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χτυπιέμαι και γω εδώ και καιρό να αγοράσω έναν φορητό που να τα έχει όλα.

1,8+Ghz

SXGA

1gb RAM

80+HD 5400rpm

x700 128mb gpu

λιγότερο από 3 κιλά

φωτεινή οθόνη

αυτονομία 3+ώρες

bluetooth

Card reader πολλών τύπων

ποιότητα

και 2ετή εγγύηση

 

Στην αρχή είχα καταλήξει στον ASUS m6va αλλά δυστυχώς δεν τον φέρνουν επίσημα και ψιλοφοβήθηκα.

Τώρα είδα τον IBM z60m, αλλά έχει μόνο 1 έτος εγγύηση (αν είναι δυνατόν).

 

Βέβαια με τη νέα φουρνιά των Νapa, μάλλον θα λυθούν τα προβλήματά μου, αλλά το έχω αργήσει πολύ το θέμα και τον χρειάζομαι.

Είδα ότι στο play247 έχει έναν sony, καλό αλλά με σκληρό 160GB στισ 4200. Δε θα σέρνεται? Άσε που θέλει και 270€ για επέκταση εγγύησης!

Έχει ακούσει κανείς πότε θα εμφανιστούν ανάλογοι fujitsu, toshiba, acer και asus στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή είχα καταλήξει στον ASUS m6va αλλά δυστυχώς δεν τον φέρνουν επίσημα και ψιλοφοβήθηκα.

 

Τα φέρνει επίσημα η Interset. http://www.interset.gr , http://www.asus.gr

 

Τώρα είδα τον IBM z60m, αλλά έχει μόνο 1 έτος εγγύηση (αν είναι δυνατόν).

 

Μπορείς να την επεκτείνεις...

Link to comment
Share on other sites

O Toshiba είναι καλός (και μπαίνει στα υπόψιν), ο άλλος είναι πολύ normal για τα γούστα της...
To Τoshiba είναι καλή λύση, το Pavillion καλύτερα να το αποφύγεις. Βασίζεται στην πρώτη γενιά της πλατφόρμας centrino, είναι δηλαδή πολύ παλιό πλέον.

Μπορείς να την επεκτείνεις...
Ναι, κοστίζει περίπου €160 μου φαίνεται και η εγγύηση πάει στα 3 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Τα φέρνει επίσημα η Interset. http://www.interset.gr , http://www.asus.gr

 

Φέρνει όμως πολύ λίγα μοντέλα, ουσιαστικά αυτά που έχει στο play247. Το τι γράφει στο site asus.gr είναι άλλη ιστορία.

 

Το θέμα είναι πότε θα φέρουν Core Duo γενικά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα και ρώτησα για laptop και συγκεκριμένα για το sony vaio. Μου είπαν πως κάνει 1400e. OK είναι πολύ ωραίο pc αλλα μου τα χαλάει η οθόνη είναι 15.4 και μου φαίνεται υπερβολικά μικρή. Ξέχασα να ρωτήσω τον υπάλληλο γι αυτό ρωτάω εσάς. Το συγκεκριμένο μοντέλο βγαίνει και σε 17 οθόνη; Αν ναι πόσο περίπου κάνει;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει η απομόνωση και με τα ηχεία ενοχλείς, είναι καλή λύση αλλά θα τα ανέχεσαι στο κεφάλι σου με τις ώρες; το κινητό τι θα το κάνεις; :p

 

 

Αυτά φαίνονται πιο σοβαρή λύση αλλά τα άλλα είναι και μαρκέ, πιθανώς ποιοτικότερα και δεν έχουν καλώδια... :ninja:

 

Τελικά συμβιβάστηκα με αυτά ...που είναι και φτηνά αλλά και καλά από τα reviews που διάβασα και βλέπουμε.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά φορητό αγοράζετε τι να την κάνετε την 17άρα...;

Το ιδανικό είναι 15".

 

Εννοείται. Όταν θα έπαιρνα τον νέο δικό μου το καλοκαίρι σκεφτόμουν τι να πάρω 15.4/17 και τελικά κατάλαβα ότι 17 είναι (α) τεράστια για φορητό και (β) δύσκολη η μετακίνηση του (του φορητού)...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω 15-15.4 πολυ καλα..

αρκει η αναλυση να ναι πανω απο 1024χ768..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλή,χρυσή η 17αρα αλλά δεν θα την επέλεγα ποτέ για λαπτοπ που θα ήθελα να μπορώ να μετακινώ. Εχω το 1437G της Siemens με 15.4 και ανάλυση 1280*800 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα-

θελω ενα μικρο και ελαφρυ laptop - οσο πιο μικρο και ελαφρυ γινεται- αλλα και ταυτοχρονα και οσο ποιο φθηνο γινεται:lol:

 

(οχι δεν ειμαι ο φιλαρακος της ΤΙΜ:p :p :p )

 

δεν με ενδιαφερουν οι τρελες δυνατοτητες. απλα να τρεχει xp και να εχει καλη επεκτασιμοτητα. προφανως μτχ. γλυκοκοιταζω τα picturebook της Sony αλλα ακομα και τωρα πουλιονται ακριβα για μτχ. μηπως να παω σε κανενα P3 portege???

 

θα ηθελα τη γνωμη σας.

thanks!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά φορητό αγοράζετε τι να την κάνετε την 17άρα...;

Το ιδανικό είναι 15".

 

Χμμμ... let me think...

 

Το συνδυασμό φορητότητας και εργασίας σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη δεν τον λαμβάνεις δηλαδή υπ' όψιν, έτσι; :p

 

Δε λέω... καλά τα 15άρια για office και internet αλλά δοκίμασε να βγάλεις ένα σχέδιο στο Pro Engineer σε 15άρα οθόνη και να μη βλέπεις πού πρέπει να κλικάρεις ούτε με zoom. ;) Μια χαρά είναι τα 17άρια, ειδικά τώρα που έχει πέσει το βάρος τους γύρω στα 4 κιλά.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα-θελω ενα μικρο και ελαφρυ laptop - οσο πιο μικρο και ελαφρυ γινεται- αλλα και ταυτοχρονα και οσο ποιο φθηνο γινεται :lol:

(οχι δεν ειμαι ο φιλαρακος της ΤΙΜ :p :p :p)

δεν με ενδιαφερουν οι τρελες δυνατοτητες. απλα να τρεχει xp και να εχει καλη επεκτασιμοτητα. προφανως μτχ. γλυκοκοιταζω τα picturebook της Sony αλλα ακομα και τωρα πουλιονται ακριβα για μτχ. μηπως να παω σε κανενα P3 portege???

θα ηθελα τη γνωμη σας.thanks!!!!

 

VGN-TX1XP κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο που μπορείς να βρεις αλλά μιλάμε για τρελλή τιμή... :(

 

Χμμμ... let me think...

Το συνδυασμό φορητότητας και εργασίας σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη δεν τον λαμβάνεις δηλαδή υπ' όψιν, έτσι; :p

Δε λέω... καλά τα 15άρια για office και internet αλλά δοκίμασε να βγάλεις ένα σχέδιο στο Pro Engineer σε 15άρα οθόνη και να μη βλέπεις πού πρέπει να κλικάρεις ούτε με zoom. ;) Μια χαρά είναι τα 17άρια, ειδικά τώρα που έχει πέσει το βάρος τους γύρω στα 4 κιλά.

 

Καλά εννοείται ότι στις πιο "βαριές" εφαρμογές, θέλεις και μεγαλύτερη οθόνη. Δεν νομίζω όμως ότι εαποτελεί βασική επιλογή η 17άρα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... let me think...

 

Το συνδυασμό φορητότητας και εργασίας σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη δεν τον λαμβάνεις δηλαδή υπ' όψιν, έτσι; :p

 

Δε λέω... καλά τα 15άρια για office και internet αλλά δοκίμασε να βγάλεις ένα σχέδιο στο Pro Engineer σε 15άρα οθόνη και να μη βλέπεις πού πρέπει να κλικάρεις ούτε με zoom. ;) Μια χαρά είναι τα 17άρια, ειδικά τώρα που έχει πέσει το βάρος τους γύρω στα 4 κιλά.

 

let me answer...:D

 

μιλάς για κάτι εξειδικευμένο...το θέμα είναι ότι ΔΕΝ την χρειάζονται όλοι αλλά οι περισσότεροι την επιλέγουν γιατί απλά είναι μεγαλύτερη.

 

is that clear?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

VGN-TX1XP κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο που μπορείς να βρεις αλλά μιλάμε για τρελλή τιμή... :(

QUOTE]

 

ναι μιλαμε για πολλα χρηματα. μακαρι να μπορουσα αλλα αυτη τη στιγμη δεν θελω να δωσω τοσα. αλλωστε οπως ειπα δεν προοριζεται για heavy duty. internet, office και κουβαλημα παντου. για αυτο ψαχνω μεταχειρισμενο... με οθονη κατω απο 12"

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει η απομόνωση και με τα ηχεία ενοχλείς, είναι καλή λύση αλλά θα τα ανέχεσαι στο κεφάλι σου με τις ώρες; το κινητό τι θα το κάνεις; :p

 

Ναι δεν θέλω να ενοχλώ και τα θέλω τσίτα στην απομόνωση που μου παρέχουν.

Τι εννοείς το κινητό τι θα το κάνω;:worry:

 

Ούτως ή άλλως όταν έχεις laptop και θέλεις ήχο τα ακουστικά είναι επιβεβλημένα σε «ξένο» χώρο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα και ρώτησα για laptop και συγκεκριμένα για το sony vaio. Μου είπαν πως κάνει 1400e. OK είναι πολύ ωραίο pc αλλα μου τα χαλάει η οθόνη είναι 15.4 και μου φαίνεται υπερβολικά μικρή. Ξέχασα να ρωτήσω τον υπάλληλο γι αυτό ρωτάω εσάς. Το συγκεκριμένο μοντέλο βγαίνει και σε 17 οθόνη; Αν ναι πόσο περίπου κάνει;

Περίπου στα 2500 με 2700 €

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από τον ΚΟΤΣΟΒΟΛΟ το philips με 12.1 οθόνη 1.73 κιλά 512μνήμη, 1.7 centrino ,60giga δισκο DVD D/L mobo imtel 915. wireless, διάρκεια μπαταριας 3,5-4 ώρες και ολα αυτά με 999 ευρώ με φπα. Βεβαια την επομενη εβδομαδα το πουλουσε 100 ευρω ακριβοτερα. Ειναι πανεμορφο και πανάλαφρο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θέλω να ενοχλώ και τα θέλω τσίτα στην απομόνωση που μου παρέχουν.

Τι εννοείς το κινητό τι θα το κάνω;:worry:

 

Ούτως ή άλλως όταν έχεις laptop και θέλεις ήχο τα ακουστικά είναι επιβεβλημένα σε «ξένο» χώρο.

 

Ε, καλά ντε, δεν είμαι κι ο big brother να ξέρω ότι είσαι σε ξένο χώρο...

Για το κινητό ήταν χουμοράκι αλλά δεν έγινε αντιληπτό... :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από τον ΚΟΤΣΟΒΟΛΟ το philips με 12.1 οθόνη 1.73 κιλά 512μνήμη, 1.7 centrino ,60giga δισκο DVD D/L mobo imtel 915. wireless, διάρκεια μπαταριας 3,5-4 ώρες και ολα αυτά με 999 ευρώ με φπα. Βεβαια την επομενη εβδομαδα το πουλουσε 100 ευρω ακριβοτερα. Ειναι πανεμορφο και πανάλαφρο.

καλοριζικο! πες μας εντυπωσεις. το ειδα και εγω στο εντυπο του Κοτσωβολου αλλα ειμαι fan toshiba & sony

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...