Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia 8a i8ela na mou pei kapoios an ontos xalaei i mpataria enos foritou otan ton exeis synexeia stin priza kai tin mpataria pano tou? stin periptosi pou ontos ta pragmata einai etsi, tote einai epikindino na bgalei kaneis tin mpataria tou kai na ton exei sto reuma? se periptosi diakopis tou reumatos mporei na xalasei to laptop? akousa apo kapoion oti to eixe sto reuma xoris mpataria pano kai se diakopi reumatos tou kaike o skliro....!!! :blink: ti akribos symbainei me ta laptop kai tis mpataries tous kai to reuma? as mas dosei kapoios ta fota tou giati pisteuo pos basanizei kai allous auti i erotisi ektos apo mena....

 

euxaristo! :)

εγω παντος το χω μονιμα στην πριζα το δικο μου χωρις την μπαταρια :o

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με ενδιαφέρει ένας φορητός όσο γίνεται πιο φτηνός, με μεγάλη αυτονομία και όσο πιο μικρό μέγεθος γίνεται. Έχω φορητό Ρ4 2,8 με 17TFT και λόγω δουλειάς θέλω ένα μικρό και βολικό σε μέγεθος φορητό που να αντέχει αρκετή ώρα χωρίς ρεύμα. Δεν με ενδιαφέρει ο επεξεργαστής αφού δεν προορίζεται για απαιτητική χρήση (κυρίως word), ούτε η κάρτα γραφικών. Μόνο η αυτονομία και το μέγεθος. Έχετε κάτι να προτείνετε; Σκέφτομαι και παραγγελία από εξωτερικό μιας και στην Ελλάδα δεν παίζουν και πολλοί υποφορητοί. Γνωρίζετε κάποιο τέτοιο αξιόπιστο site;

 

Ακόμα πιο φτηνός από τα Vaio, είναι ο 112TCi της Acer (τον αγόρασα πριν 2 μήνες περίπου 2000 τελική).

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πιο φτηνός από τα Vaio, είναι ο 112TCi της Acer (τον αγόρασα πριν 2 μήνες περίπου 2000 τελική).

 

Δές και αυτό http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=54&Nav_Section_Id=6&Catalog_Id=1&Product_Id=237711&Merchant_Id=1&sts_cid=3

και κάτι άλλο αν και όλοι θα αρχίζουν να φωνάζουν.....ίσως θα έπρεπε να ρίξεις μια ματιά και εδώ http://netgr.com/applepiraeus/applepowerbookibook.html νομίζω οτι για τι δουλειά σου είναι τέλειο. :X

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πιο φτηνός από τα Vaio, είναι ο 112TCi της Acer (τον αγόρασα πριν 2 μήνες περίπου 2000 τελική).

ο δικος μου που εκανε μολις 1100 ευρω θα πρεπε να κλαιω δηλαδη; :o

Link to comment
Share on other sites

με ειρωνευεσαι;

βασικ εγω το πηρα μονο για ιντερνετ δεν κανω τιποτα αλλο αντε και καμια μεταφορα φωτογραφιων απο το κινητο..

 

Ποιός το κάνει αυτό? :blink:

Πάντως καλύτερα να του έστελνες/στείλεις Pm όποιος και να είναι γιατί εδώ είναι μόνο για φορητούς .

Θα παρακαλούσα ένας Mod να σβήσει τα δύο σχόλια (το δικό μου και τις powerZ)

Ευχαριστώ :o

Link to comment
Share on other sites

realtek.gr

Πήγαινε στο site της Realtek και κατέβασε τους τελευταίους drivers (αναβαθμίστηκαν πρόσφατα).

 

Μη νομίζεις ότι θα κερδίσεις τίποτα βέβαια...

Βασικά στο site της realtek δεν αναφερει πουθενα drvers μονο audio codecs εκτος κιαν ειναι το ιδιο..

Link to comment
Share on other sites

ο δικος μου που εκανε μολις 1100 ευρω θα πρεπε να κλαιω δηλαδη; :o

 

Κάτι έχασα, τί έκανε 1100; Ο 112 TCi συγκεκριμένα ή ο φορητός που έχεις; Γιατί στα χρήματα που λες, τόσο μικρό φορητό, τουλάχιστον εγώ, δεν έχω βρει.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

τελικά διάλεξα τον 4000 και πέριμενω...

 

re ton pires ton forito? Ti leei kalos? eisai eyharistimenos? Kana paihnidi epaixes? To doom3 kai halflife 2 ta paizei kala? vasika se rwtaw gia se kamia 15aria meres skeftomai na ton parw kai ego an kai den eho katalixei akoma. I Mpataria poso krataei? Pes genika apopseis kai empeiries.

 

Eyharisto :D

Link to comment
Share on other sites

re ton pires ton forito? Ti leei kalos? eisai eyharistimenos? Kana paihnidi epaixes? To doom3 kai halflife 2 ta paizei kala? vasika se rwtaw gia se kamia 15aria meres skeftomai na ton parw kai ego an kai den eho katalixei akoma. I Mpataria poso krataei? Pes genika apopseis kai empeiries.

 

Eyharisto :D

το πήρα... λόγω εξεταστικής δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα... παιχνίδια δεν έχω δοκιμάσει. μπαταρία αν το υπολογίζω καλά πρέπει να έπιασε 4 ώρες (όχι συνεχόμενες, ούτε καν στην ίδια μέρα)... γενικά κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

το πήρα... λόγω εξεταστικής δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα... παιχνίδια δεν έχω δοκιμάσει. μπαταρία αν το υπολογίζω καλά πρέπει να έπιασε 4 ώρες (όχι συνεχόμενες, ούτε καν στην ίδια μέρα)... γενικά κανένα πρόβλημα.

 

opote dokimaseis kana dinato paihnidaki, enimerwse me ,an sou einai eukolo ,gia tis epidoseis.Apo thorivo logika tipota etsi? thanx pantos.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ένας γνωστός μου ενδιαφέρεται να αγοράσει laptop.

Επειδή οι γνώσεις μου σ'αυτόν τον τομέα είναι περιορισμένες σκέφτηκα να απευθυνθώ εδώ μιας και όλο και κάποιος θα βρεθεί να ξέρει (ίσως απο πρώτο χέρι).

Το laptop το θέλει για εφαρμογές γραφείου (office κτλ κτλ) , για dvd ταινίες, για να σερφάρει στο internet και γενικά για δουλειές που δεν απαιτούν μεγάλη υπολογιστική ισχύ (πχ επεξεργασία video, server).

Δεν χρειάζεται και τον πιο εξελιγμένο φορητό.

(Όπως είπε και ο ίδιος... δεν πας φεράρι σε κάποιον που αρχίζει να μαθαίνει να οδηγεί)

 

ο Ποιον επεξεργαστή να προτιμίσει; Και πόσα GHz;

Εγώ του πρότεινα AMD γιατί σε εφαρμογές γραφείου υπερτερεί της Intel και είναι λιγότερο ακριβή.

 

ο Ποιά εταιρία να προτιμίσει;

Το τελευταίο που θελει είναι να αγοράσει laptop απο αντιπροσωπία που σε περίπτωση ανάγκης κάνει την ... πάπια ή που έχει ξεχασμένους τους πελάτες απο update!

 

Όριο στην τιμή τα 1000€ (ευρώ). Όσο πιο κάτω απο τα 1000€ τόσο το καλύτερο.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

kalimera sas....kainourgia sto sigkekrimeno forum...me endiaferei i agora enos notebook pou na einai grigoros k na min kollaei...aksiopistos...oi acer i aytoi tou plaisiou ti lene?

Timi mexri 1200 euro...perimeno me agonia tis apantiseis sas...afou ton epiasan oi kalosines ton filo mou na tou po oxi;)?

 

PS:thimamai palia pou eixan k sto paketo prosfora me kin to oneway...an exete kati tetoio ipopsin san fisika kalodexoumeno esto ki an anevainei ligo i timi

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος μου προκειτε να αγοράσει φορητο και μου ειπε να του προτεινω καποιον.

Μου ειπε πως θέλει οπωσδήποτε ο φορητος να εχει 17αρα οθόνη(αλλα αυτο δεν ειναι και το πιο σημαντικο) , μια καλη(οχι αριστη) καρτα γραφικών, έτσι για να παιζει κανα 3D παιχνιδάκι..., αρκετή μνήμη(512ΜΒ τουλαχιστον) και ενα DVD-RW. Εγω εκεινη τι στιγμή δεν βρήκα κάτι να του προτεινω αλλα δεν έχω βρει και ακόμα... οσο για το οικονομικο... μου ειπε οτι μπορει να διαθεσει μεχρι και 1500€ αλλα αν ειναι λίγο παραπάνω δεν εχει προβλημα αν τα αξίζει ο φορητος...

 

Μπορειτε να προτεινετε κάποιον φορητο ? Να βάλετε και λινκς απο τι σελιδες που τους έχετε δει ή τουλάχιστον τα βασικά χαρακτηριστικά του...

Link to comment
Share on other sites

@saritav: an thes grigoro,aksiopisto pou na mhn kolaei- notebook tote psakse na vreis poia erxontai me proegatesthmeno to linux (an kai den kserw an 8a to antekseis, giati opws lene oi alh8inoi antres to kanoun me to plhktrologio :whistle: )

 

oloi eseis pou rwtate gia to poio notebook na parete, mpeite stis selides pou pare8ese o filos george kai kante ereyna agoras. otan kataliksete se 2-3 modela rwtiste edw an xreiazetai, gia otidipote.

apla epigramatika: h acer den exei poly kalo service alla exei asynagwnistes times, oi toshiba-ibm-dell einai oi poio poiotikoi, oi sony exoun tis kalyteres othones. that's all

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να κάνω format και από ελληνικά home να βάλω αγγλικά pro στο laptop (acer)... το laptop (acer) είχε μέσα ένα recovery cd (bootable) και αλλά δυο cd που λέει μόνο disc 1/2, 2/2... οι drivers και τα διάφορα utilities σε ποίο υποτίθεται ότι είναι?τα cd έχουν μόνο κάτι files του Norton ghost..
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να κάνω format και από ελληνικά home να βάλω αγγλικά pro στο laptop (acer)... το laptop (acer) είχε μέσα ένα recovery cd (bootable) και αλλά δυο cd που λέει μόνο disc 1/2, 2/2... οι drivers και τα διάφορα utilities σε ποίο υποτίθεται ότι είναι?τα cd έχουν μόνο κάτι files του Norton ghost..

 

ΟΚ, καλά τα αγγλικά, γιατί Pro όμως; Σκοπεύεις να βάλεις το PC σου σε Domain; Θα χρησιμοποιήσεις το Remote Desktop; Αφού έχεις αυθεντικά Windows γιατί να πας σε αντιγραμμένα;

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να κάνω format και από ελληνικά home να βάλω αγγλικά pro στο laptop (acer)... το laptop (acer) είχε μέσα ένα recovery cd (bootable) και αλλά δυο cd που λέει μόνο disc 1/2, 2/2... οι drivers και τα διάφορα utilities σε ποίο υποτίθεται ότι είναι?τα cd έχουν μόνο κάτι files του Norton ghost..

 

Γιατί δεν κατεβάζεις τους drivers από το site της Acer?

 

Και εγώ πάντως θα συμφωνήσω με τον valerio να κρατήσεις τα αυθεντικά home.

Τα extra των pro το πιο πιθανό είναι ότι δε θα σου χρειαστούν για οικιακή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...