Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia exw problhma me to mouse pad.

exw to aspire 3630 ths acer.opws ebaza tragoudakia kai akouga xwris na kanw kati. den leitourgouse h pinakida afhs.auto olo. eutuxws pou exw ena pontikaki kai to sunedesa.

gia peite ti na kanw?

 

Δεν ονομάζεται mouse pad, αλλά touch pad... :)

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις με το κατάστημα απ' όπου αγόρασες τον υπολογιστή.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to idio akrivos tha sou elega na kaneis ki ego !! exei kai kati drivers episis mporeis na tous valeis ki autous !! alla den nomizo na ftaiei auto giati dunithos leitourgoun kai xoris drivers!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα στο laptop μου . Έχει εξαφανιστεί η ένδειξη μπαταρίας κάτω δεξιά ενώ παλιά υπήρχε και σε κάθε προσπάθεια ενεργοποίησης από τον πίνακα ελέγχου είναι αποτυχημένη .Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα στο laptop μου . Έχει εξαφανιστεί η ένδειξη μπαταρίας κάτω δεξιά ενώ παλιά υπήρχε και σε κάθε προσπάθεια ενεργοποίησης από τον πίνακα ελέγχου είναι αποτυχημένη .Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

mhpos tou ekanes kapoio format? nomizo oti apla prepei na xanaperaseis to programma!!

Link to comment
Share on other sites

mhpos tou ekanes kapoio format? nomizo oti apla prepei na xanaperaseis to programma!!

Format όχι αλλά ξαναπέρασα τα windows σε καινούργιο hd. Στην αρχή υπήρχε μετά από λίγο καιρό εξαφανίσθηκε.Και το περίργο είναι ότι κλικάρω από το control panel των wndows την ένδειξη εμφάνιση στην επιφάνεια εργασίας δεν βγαίνει.

Ευχαριστώ πάντως

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Format όχι αλλά ξαναπέρασα τα windows σε καινούργιο hd. Στην αρχή υπήρχε μετά από λίγο καιρό εξαφανίσθηκε.Και το περίργο είναι ότι κλικάρω από το control panel των wndows την ένδειξη εμφάνιση στην επιφάνεια εργασίας δεν βγαίνει.

Ευχαριστώ πάντως

τι υπολογιστής? μήπως άλλαξες μπαταρία και πήρες κάποια του Παραεμπορίου (φτηνότερη και με μεγαλύτερη χωρητικότητα)?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας...δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω τι θα ήταν καλύτερα να αγοράσω..ένα λαπτοπ της apple ή λαπτοπ κανονικό pc...ποιό συμφέρει?
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

paidia exw problhma me to mouse pad.

exw to aspire 3630 ths acer.opws ebaza tragoudakia kai akouga xwris na kanw kati. den leitourgouse h pinakida afhs.auto olo. eutuxws pou exw ena pontikaki kai to sunedesa.

gia peite ti na kanw?

μηπως απλα το απενεργοποιησες με το Fn key; :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας...δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω τι θα ήταν καλύτερα να αγοράσω..ένα λαπτοπ της apple ή λαπτοπ κανονικό pc...ποιό συμφέρει?

exartatai ti zhtas apo ena laptop !! kai posa lefta theleis na doseis !!:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας...δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω τι θα ήταν καλύτερα να αγοράσω..ένα λαπτοπ της apple ή λαπτοπ κανονικό pc...ποιό συμφέρει?

 

Tα apple είναι εξαιρετικά ποιοτικά μηχανήματα, αλλά αν ρωτάς ποιο "συμφέρει" μάλλον θα είναι καλύτερο να μείνεις σε PC όπου θα βρεις πολύ περισσότερες επιλογές κάποια από τις οποίες θα ανταποκρίνεται ακριβώς στις ανάγκες σου και άρα θα σε συμφέρει.

Αν όμως έχεις μεγάλη περιέργεια για τα μηχανήματα της Apple, επειδή πραγματικά αξίζουν τόσο σαν hardware όσο και σαν software, θα σου έλεγα να ψάξεις online πληροφορίες και να πας και καμιά βόλτα σε κάποιο μαγαζί που να πουλάει Αpple και να δεις αν σου ταιριάζουν.

ΥΓ. Πια τα apple επιτρέπουν την εγκατάσταση Windows αλλά όσο καλό και αν είναι το hardware τους κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να πάρεις ένα Macbook και να το δουλεύεις με Windows.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας...δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω τι θα ήταν καλύτερα να αγοράσω..ένα λαπτοπ της apple ή λαπτοπ κανονικό pc...ποιό συμφέρει?

είναι καθαρά θέμα OS. αν θες windows vista (νέα γενιά OS) θα πας σε pc. αν θες OSX θα πας σε mac (όπου μπορείς να βάλεις και XP αλλά ο marvin απάντησε ορθά).

 

η ποιοτικότερη λύση ήταν, είναι και λογικά θα είναι τα IBM. μπορεί να πληρώνει κάτι παραπάνω αλλά αγοράζει κάτι που είναι από το ίδιο "υλικό" των servers των stock markets @ globe. απλά όποιος έχει δουλέψει-γράψει-backupάρει σε IBM καταλαβαίνει 100% τι θέλω να πω.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει τρόπος να βάλω το λογισμικό των mac στο πισί μου για να ελέξω συμβατότητα κλπ? Βασικά ο κυριότερος λόγως που φοβάμαι να αγοράσω apple είναι διότι δεν τα έχω γνωρίσει αρκετά και λόγω συμβατότητας...
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει τρόπος να βάλω το λογισμικό των mac στο πισί μου για να ελέξω συμβατότητα κλπ? Βασικά ο κυριότερος λόγως που φοβάμαι να αγοράσω apple είναι διότι δεν τα έχω γνωρίσει αρκετά και λόγω συμβατότητας...

 

Δεν υπάρχει τρόπος να δουλέψεις MacOS με ικανοποιητικές επιδόσεις σε κανένα pc.

Και μια πληροφορία που βοηθάει πολύ αυτούς που είναι στη θέση σου:

Τώρα με τους Intel επεξεργαστές δεν υπάρχει θέμα συμβατότητας, αφού μπορούν να τρέξουν και Windows natively.

Οπότε δε μένεις ξεκρέμαστος μέχρι να προσαρμοστείς στο MacOS, oύτε σου λείπουν οι εφαρμογές σου.

Link to comment
Share on other sites

re paidia mhpos xerete an allazei plhktrologio enas forhtos? se enan filo mou pou exei acer xalase to plhktrologio tou kai tora douleuei me exoteriko !! mhpos ginetai na allaxei? kai poso stoixizei?
Link to comment
Share on other sites

re paidia mhpos xerete an allazei plhktrologio enas forhtos? se enan filo mou pou exei acer xalase to plhktrologio tou kai tora douleuei me exoteriko !! mhpos ginetai na allaxei? kai poso stoixizei?

Το πας στην αντιπροσωπεία. Υποθέτω ότι θα σου στοιχίσει ακριβά... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του Forum.

 

Έχω ένα φορητό Η/Υ ACER Aspire 1693 WLMi και μου παρουσιάζει το εξής παράδοξο:

 

Όταν είναι συνδεδεμένος στο ρεύμα (και μόνο τότε), αναβοσβήνει και τρεμοπαίζει η οθόνη καθώς και το εικονίδιο της μπαταρίας στην γραμμή εργασιών (συμπεριφέρεται δηλαδή σαν να συνδέω και αποσυνδέω συνεχώς τον φορτιστή :( ).

 

Το παράδοξο είναι πως η κατάσταση διορθώνεται αμέσως μόλις συνδέσω σε μια οποιαδήποτε USB θύρα τον εκτυπωτή μου (HP Photosmart 7260) :wacko:

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Έχει κάποιος την παραμικρή ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ευχαριστω.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Το πας στην αντιπροσωπεία. Υποθέτω ότι θα σου στοιχίσει ακριβά... :(

μπορεί να μπήκε σκόνη από κάτω.

 

στο κάτω μέρως έχει κάτι βίδες που έχουν το εικονίδιο του "πληκτρολογίου" στο πλάι.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

mou to xarisan auto to acer epeidh den tous voleue epeidh eixe xalasei to plhktrologio !! :) einai to 2001wlci !! kalouli einai !! htan xoris ram opote ego tou evala 256 pou eixa !! h vlakia einai oti tha eprepe na exei 2 slots alla to ena mono vlepo !!:)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προσθέσω ram σε έναν acer 3613 wlmi ο οποίος σύμφωνα με τα specs έχει:

Memory

256 MB RAM DDR2 533 memory, upgradeable to 2 GB using dual soDIMM modules

 

Αυτή είναι κατάλληλη; Είναι σε διαφορετική συχνότητα. Υπάρχει πρόβλημα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες ο φορητος μου παρουσιαζει το εξης προβλημα. Οταν πατω το κουμπι εκκινησης αναβει το λαμπακι αλλα δεν παιρνει μπρος ο σκληρος δισκος και ετσι η οθονη παραμενει μαυρη. Αν ξαναδοκιμασω μετα απο ωρες ή μερες λειτουργει κανονικα. Δεν υπηρξε παντως μερα που να μη δημιουργηθηκε προβλημα. Το πηγα σε μαστορα αλλα σε εκεινον λειτουργησε κανονικα και νομισε πως τον δουλευα. Τι μπορει να συμβαινει. Ο φορητος μου ειναι ένας φιλιπς 12 ιντσων με winxp και σχετικα προσεγμενος.
Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα υπερθέρμανσης?

 

μήπως έπεσε καθόλου κάτω? anti-shock protection έχει? (μπορεί να κολλάει εκεί).

 

όταν λες "μάστορα" εννοείς service? αν όχι, να τους το πας και να το αφήσεις τόσο όσο χρειάζεται για να το δουν.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. αγορασα πριν απο μια εβδομαδα το fujitsu-siemens amilo pi 1556. ειναι μια χαρα φορητος μεχρι στιγμης. θελω να ρωτησω κατι οσον αφορα την λειτουργια του. επειδη παιζω αρκετα παιχνιδια θελω μεγιστη αποδοση του συστηματος. ετσι πηγα στο Power management και ειχε προεπιλεγμενη την επιλογη του notebook. αλλαξα λοιπον και εβαλα την επιλογη pc/home. εκανα καλα η δεν παιζει καθολου ρολο?? ειναι επιλογη μονο για λειτουργια με την μπαταρια και οχι οταν ειναι συνδεδεμενο με την μπριζα?

 

και μια γενικη ερωτηση για οποιονδηποτε γνωριζει κατα ποσο μπορει να ανταπεξελθει στα παιχνιδια με την υπαρχουσα καρτα γραφικων.(nvidia Gforce Go 7600)

σας ευχαριστω παρα πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. αγορασα πριν απο μια εβδομαδα το fujitsu-siemens amilo pi 1556. ειναι μια χαρα φορητος μεχρι στιγμης. θελω να ρωτησω κατι οσον αφορα την λειτουργια του. επειδη παιζω αρκετα παιχνιδια θελω μεγιστη αποδοση του συστηματος. ετσι πηγα στο Power management και ειχε προεπιλεγμενη την επιλογη του notebook. αλλαξα λοιπον και εβαλα την επιλογη pc/home. εκανα καλα η δεν παιζει καθολου ρολο?? ειναι επιλογη μονο για λειτουργια με την μπαταρια και οχι οταν ειναι συνδεδεμενο με την μπριζα?

 

και μια γενικη ερωτηση για οποιονδηποτε γνωριζει κατα ποσο μπορει να ανταπεξελθει στα παιχνιδια με την υπαρχουσα καρτα γραφικων.(nvidia Gforce Go 7600)

σας ευχαριστω παρα πολυ!!

δες λιγο αυτο το λινκ

http://www.bay-wolf.com/speedstep.htm

εγω το εχω παντα στο portable/laptop και δεν εχω προβλημα με παιχνιδια.

 

η καρτα του ειναι πολυ καλη, δεν την εχεις δοκιμασει να δεις τι λεει; :)

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα υπερθέρμανσης?

 

μήπως έπεσε καθόλου κάτω? anti-shock protection έχει? (μπορεί να κολλάει εκεί).

 

όταν λες "μάστορα" εννοείς service? αν όχι, να τους το πας και να το αφήσεις τόσο όσο χρειάζεται για να το δουν.

 

 

οχι δεν επεσε ποτε. Το anti-shock τι ειναι; Οσο για το μαστορα δεν ειναι του σερβις αλλα δεν ξερω αν αξιζει να το στειλω στην Αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...