Jump to content

Πως να μπλοκάρετε τις διαφημίσεις χωρίς Root.


saxon_747
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Ο VPN server δημιουργήθηκε και εμφανίστηκε και το κλειδακι?

2. Όταν εγκατεστησες την εφαρμογή και έκανες τα βήματα , στα notifications σου εμφανίζει ότι λειτουργεί η εφαρμογή και έχουν εγκατασταθεί τα hosts files? Δες το screenshot κάτω εκεί που γράφει enforcing rules.

http://i.imgur.com/nh6RPiF.png

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

 

1.Το κλειδί ναι εμφανίστηκε.

https://m.flickr.com/#/photos/144274213@N07/32466705206/

2. Και εδώ στο enforcing rules κανονικά.

https://m.flickr.com/#/photos/144274213@N07/31663977264/

Το τεστ γιατί δεν περνάει εφόσον είναι σωστά δεν καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 941
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1.Το κλειδί ναι εμφανίστηκε.

https://m.flickr.com/#/photos/144274213@N07/32466705206/

2. Και εδώ στο enforcing rules κανονικά.

https://m.flickr.com/#/photos/144274213@N07/31663977264/

Το τεστ γιατί δεν περνάει εφόσον είναι σωστά δεν καταλαβαίνω.

Νομιζω είσαι οκ, δουλεύει κανονικά εφόσον στο βγάζει. Ποιον browser χρησιμοποιείς? Αν χρησιμοποιείς κάποιον που έχει ήδη adblock ή έχεις ενεργοποιήσει στον browser εξοικονόμηση data (όπως έχει ο chrome ή ο opera) δεν το περνάει το τεστ. Ανοιξε με chrome κάποιο site να δεις αν κόβει διαφημίσεις ή Άνοιξε κάποια εφαρμογή πχ το trackchecker mobile να δεις αν εμφανίζει διαφημίσεις.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω είσαι οκ, δουλεύει κανονικά εφόσον στο βγάζει. Ποιον browser χρησιμοποιείς? Αν χρησιμοποιείς κάποιον που έχει ήδη adblock ή έχεις ενεργοποιήσει στον browser εξοικονόμηση data (όπως έχει ο chrome ή ο opera) δεν το περνάει το τεστ. Ανοιξε με chrome κάποιο site να δεις αν κόβει διαφημίσεις ή Άνοιξε κάποια εφαρμογή πχ το trackchecker mobile να δεις αν εμφανίζει διαφημίσεις.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

 

Τον chrome χρησιμοποιώ. Δεν έχει adblock. Με κλειστή την εξοικονόμηση data. Το δοκίμασα σε κάποιο site και βγαίνουν κανονικά οι διαφημίσεις. Τι να πω. Ατυχία.

Link to comment
Share on other sites

Τον chrome χρησιμοποιώ. Δεν έχει adblock. Με κλειστή την εξοικονόμηση data. Το δοκίμασα σε κάποιο site και βγαίνουν κανονικά οι διαφημίσεις. Τι να πω. Ατυχία.

Εγώ στην θέση σου θα τα έκανα ξανά από την αρχή, σβήσε το App και ακόλουθα τα βήματα ένα ένα από το Λίνκ που έδωσε παραπάνω ο zanarino από το site του netguard!

https://github.com/M66B/NetGuard/blob/master/ADBLOCKING.md

Link to comment
Share on other sites

Τον chrome χρησιμοποιώ. Δεν έχει adblock. Με κλειστή την εξοικονόμηση data. Το δοκίμασα σε κάποιο site και βγαίνουν κανονικά οι διαφημίσεις. Τι να πω. Ατυχία.

Παράξενο γιατί στο screenshot που ανέβασες έγραφε 1 blocked, πράγμα που σημαίνει ότι από κάπου έκοψε διαφημίσεις. Κοίταξε, εφόσον έκανες τη διαδικασία σωστά, την εφαρμογή την έχεις αφαιρέσει από τις βελτιστοποιήσεις, τοτε ίσως ειναι κάποια λεπτομέρεια που διαφεύγει, ίσως κάποια επιλογή στη ρομ. Παρόμοια περίπτωση υπήρξε και με ένα παιδί με lg v10, αλλά μετά δούλεψε. Κανε ένα reboot μήπως στρώσει. Αν δεν βαριέσαι, κάνε απεγκατασταση, reboot και ξανά εγκατάσταση. Αν δεν δουλέψει και τοτε, κοίτα κάποιες άλλες εναλλακτικές που αναφέρουν τα παιδιά εδώ μέσα.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο γιατί στο screenshot που ανέβασες έγραφε 1 blocked, πράγμα που σημαίνει ότι από κάπου έκοψε διαφημίσεις. Κοίταξε, εφόσον έκανες τη διαδικασία σωστά, την εφαρμογή την έχεις αφαιρέσει από τις βελτιστοποιήσεις, τοτε ίσως ειναι κάποια λεπτομέρεια που διαφεύγει, ίσως κάποια επιλογή στη ρομ. Παρόμοια περίπτωση υπήρξε και με ένα παιδί με lg v10, αλλά μετά δούλεψε. Κανε ένα reboot μήπως στρώσει. Αν δεν βαριέσαι, κάνε απεγκατασταση, reboot και ξανά εγκατάσταση. Αν δεν δουλέψει και τοτε, κοίτα κάποιες άλλες εναλλακτικές που αναφέρουν τα παιδιά εδώ μέσα.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν λειτουργεί με τίποτα. Ευχαριστώ για την βοήθεια. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμένες εφαρμογές δεν βρίσκονται στο play γιατί παραβιάζουν τους κανονισμούς της Google (η Google είναι κατά βάση διαφημιστική εταιρία).

Δεν είναι παράνομες, δεν χρειάζονται ρουτάρισμα και εννοείται δεν χάνετε καμία εγγύηση αφού δεν σκαλίζετε το λειτουργικό του κινητού.

Καμία σχέση με την πραγματικότητα αυτό που έγραψες για την Google.

Όταν δεν γνωρίζεις τι ακριβώς κάνει μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες τεχνολογίας στον κόσμο, καλύτερα να το σκέφτεσαι 2 φορές πριν ποστάρεις κάτι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω ολα τα βηματα ενα προς ενα και απο την σελιδα και τις δικες σας οδηγιες εδω απο το φορουμ και η εφαρμογη δεν δουλευει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω ολα τα βηματα ενα προς ενα και απο την σελιδα και τις δικες σας οδηγιες εδω απο το φορουμ και η εφαρμογη δεν δουλευει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε αυτο δουλεύει.

 

To μόνο που χρειάζεται είναι η εφαρμογή DNS Changer και τα κατάλληλα DNS.

 

Εγω χρησιμοποιώ τους DNS Servers του Adguard τα οποία είναι:

 

Default

Use these servers to block ads, trackers and phishing websites

176.103.130.130

176.103.130.131

 

Family Protection

"Default" + blocking adult websites + safe search

176.103.130.132

176.103.130.134

 

Η διαδικασία είναι πολύ απλή: Απλα ανοίγετε την εφαρμογή "DNS Changer", επιλέγετε "Custom DNS" και συμπληρώνετε τα παραπάνω DNS. Τέλος, πατάτε "START" και η εφαρμογή τρέχει στο background.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με την πραγματικότητα αυτό που έγραψες για την Google.

Όταν δεν γνωρίζεις τι ακριβώς κάνει μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες τεχνολογίας στον κόσμο, καλύτερα να το σκέφτεσαι 2 φορές πριν ποστάρεις κάτι.

 

Δεκτό, αλλά δε λες κάτι. Ούτε τι είναι η google, ούτε γιατί δεν βρίσκονται οι συγκεκριμένες εφαρμογές στο play. Ένα σκέτο flame...

 

Από wiki :

"Google is an American multinational technology company specializing in Internet-related services and products that include online advertising technologies, search, cloud computing, software, and hardware."

Επίσης παραθέτω απόσπασμα από πρόσφατο άρθρο άλλων site (δεν τα αναφέρω για να μη θεωρηθεί διαφήμιση - ΟΠΧ) :

"Για τον τομέα των διαφημίσεων που είναι και αυτός με τη μεγαλύτερη σημασία για την εταιρεία αφού από εκεί προέρχεται η συντριπτική πλειοψηφία των εσόδων της... "

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτο δουλεύει.

 

To μόνο που χρειάζεται είναι η εφαρμογή DNS Changer και τα κατάλληλα DNS.

 

Εγω χρησιμοποιώ τους DNS Servers του Adguard τα οποία είναι:

 

Default

Use these servers to block ads, trackers and phishing websites

176.103.130.130

176.103.130.131

 

Family Protection

"Default" + blocking adult websites + safe search

176.103.130.132

176.103.130.134

 

Η διαδικασία είναι πολύ απλή: Απλα ανοίγετε την εφαρμογή "DNS Changer", επιλέγετε "Custom DNS" και συμπληρώνετε τα παραπάνω DNS. Τέλος, πατάτε "START" και η εφαρμογή τρέχει στο background.

 

Τις δυο πρωτες ip τις εβαλα και δουλευει. Τις αλλες δυο απο κατω πως θα τις βαλω αφου δεν γινετε να σεταρω 2ο προφιλ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις δυο πρωτες ip τις εβαλα και δουλευει. Τις αλλες δυο απο κατω πως θα τις βαλω αφου δεν γινετε να σεταρω 2ο προφιλ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν βάζεις και τις άλλες.

Ή τις πρώτες βάζεις ή τις δεύτερες, αναλόγως τι θέλεις να μπλοκάρεις. Οι δεύτερες μπλοκάρουν τα ίδια με τις πρώτες συν τα άλλα που γράφουν.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις και τις άλλες.

Ή τις πρώτες βάζεις ή τις δεύτερες, αναλόγως τι θέλεις να μπλοκάρεις. Οι δεύτερες μπλοκάρουν τα ίδια με τις πρώτες συν τα άλλα που γράφουν.

Μπλοκαρει και εσας το playstore?Αν δεν το κλεισω δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο το μαρκετ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπλοκαρει και εσας το playstore?Αν δεν το κλεισω δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο το μαρκετ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρησιμοποιώ τα default dns

176.103.130.130

176.103.130.131

και δεν έχω πρόβλημα με το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τα default dns

176.103.130.130

176.103.130.131

και δεν έχω πρόβλημα με το playstore.

Εμενα ουτε με τα default δεν δουλευει το μαρκετ. Πατας να κατεβασεις εφαρμογη γραφει ληψη και απλα φορτωνει οση ωρα και να το αφησεις. Μολις το κλεισεις και ξανα δοκιμασεις κατεβαινουν κανονικα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα 6Μ δουλεύει το netguard μία χαρά, τώρα μου εμφανίζει μία αναβάθμιση 2.67. Την κάνουμε;

Είναι beta έκδοση η 2.67 όπως αναφέρει ο developer, οπότε πράττεις όπως νομίζεις. Λογικά σύντομα θα βγει η stable έκδοση. Εγώ λέω να περιμένω να βγει η stable.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω κατεβασει πριν λιγες μερες το clean master και με εχει σπασει τα νευρα με τις διαφημίσεις για android sto play store, ξερει κανεις πως μπορω να τις μποκαρω? εχω κινητο lenovo απο κινα rootarismeno...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω κατεβασει πριν λιγες μερες το clean master και με εχει σπασει τα νευρα με τις διαφημίσεις για android sto play store, ξερει κανεις πως μπορω να τις μποκαρω? εχω κινητο lenovo απο κινα rootarismeno...

Το clean master είναι η μεγαλύτερη σαβούρα που υπάρχει, αφού είσαι root βάλε το AdAway και διαφημίσεις τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Είναι beta έκδοση η 2.67 όπως αναφέρει ο developer, οπότε πράττεις όπως νομίζεις. Λογικά σύντομα θα βγει η stable έκδοση. Εγώ λέω να περιμένω να βγει η stable.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

 

Ok, αλλα σήμερα το πρωί σταματησε ν δουλευει.

Την απεγκατεστησα, εβαλα την 2.67 αλλα πάλι υιποτα.

Σε σενα δουλεύει κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Ok, αλλα σήμερα το πρωί σταματησε ν δουλευει.

Την απεγκατεστησα, εβαλα την 2.67 αλλα πάλι υιποτα.

Σε σενα δουλεύει κανονικα;

Έκανα το update στην 2.67 stable που βγήκε πριν λίγες μέρες και δουλεύει κανονικά. Όταν την κάνεις απεγκατάσταση να κάνεις ένα reboot πρωτα και μετά να κάνεις εγκατάσταση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησες τις επιλογές "filter traffic" και "block domain names" ?

 

Ναι τελικα, έφταιγε η σύνδεση ή το ρούτερ του μαγαζιού, τωρα που δοκιμασα με δεδομενα, και στο ρούτερ του σπιτιου ολα οκ, δεν ξερω τιέγινε πριν. Λιγο κουλό μου φάνηκε.

Link to comment
Share on other sites

Το clean master είναι η μεγαλύτερη σαβούρα που υπάρχει, αφού είσαι root βάλε το AdAway και διαφημίσεις τέλος.

 

Το εχω κατεβασει και μου βγαζει οτι χρειαζεται δικαιωμα διαχειριστη και δεν το ανοιγει , ξερει κανεις κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κατεβασει και μου βγαζει οτι χρειαζεται δικαιωμα διαχειριστη και δεν το ανοιγει , ξερει κανεις κατι για αυτο?

Είναι σίγουρα root το κινητό; Αν ναι, δοκίμασε να βάλεις το superSU απ' το play.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...