Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φωτιζόμενο?????????????????

 

Μήπως μπορεις να ανεβάσεις καμιά φωτό να δούμε κι εμείς?

Θα ανεβάσω σύντομα γιατί μου ζητούν αρκετοί!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα μου ήρθε και το επίσημο χαρτί απο την Honda πως πρέπει να χρησιμοποιούμε το χειρόφρενο για να μην το ψάχνουμε καμμιά μέρα το civikaki σε καμμιά κατηφόρα!:p
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και το επίσημο χαρτί απο την Honda πως πρέπει να χρησιμοποιούμε το χειρόφρενο για να μην το ψάχνουμε καμμιά μέρα το civikaki σε καμμιά κατηφόρα!:p

 

και εμενα μου ηρθε το χαρτι αυτο σημερα

Link to comment
Share on other sites

ξαναπηγα σημερα στο βουλκανιζατερ για τις τελικες λεπτομερειες...

 

τα continental contispotcontact3 μου ειπε ειναι καινουργια λαστιχα στην πιατσα(περιπου 1 χρονος) και ειναι καλυτερα απο τα pilot sport γιατι ειναι λιγο πιο ενισχυμενα στα πλαινα(οχι πιο σκληρα) με αποτελεσμα την καλυτερη προσφυση στο βρεγμενο και την καλυτερη εισοδο στις στροφες...και ζεσταινονται αμεσως και γενικοτερα ειναι οπως τα michelin... εχουν και ενα αυλακι παραπανω...ειναι και κοπης 2008 αυτα που θα μου βαλει

 

επισης μου ειπε πως οσοι βαζανε pilot sport τωρα ζητανε αυτα και ειναι ενθουσιασμενοι με την αλλαγη...παντως τα pilot sport κυκλοφορουν χρονια και ειναι κριμα να μην εχει βγαλει αντικαταστατη ακομα

 

η τιμη που μου δινει τα continental contisportcontact3 ειναι 620ευρω για 225/45/17...η τιμη για τα michelin pilot sport ειναι 640ευρω

 

μαλλον τα continental θα βαλω γιατι και πιο καινουργιας τεχνολογιας ειναι και τον λαστιχα εμπιστευομαι σε αυτα που μου ειπε...ειναι και φιλος...το πως ειναι σχεδιαστικα τα λαστιχα με αφηνει αδιαφορο

 

Ομάδα που κερδίζει, δεν αλλάζει.. Εξάλλου, νέο δεν σημαίνει απαραίτητα καλύτερο, άσε που αυτά ContιContact.. είναι λίγο άσχημα. Θα σκεφτόμουν μόνο κάτι σε γιοκοχαμα για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Καλά συζητάμε για τα λάστιχα αλλά αυτά τα αλλάζουμε περίπου κάθε δύο χρόνια ίσως και συχνότερα αλλά αυτό που πιστεύω οτι μας καίει περισσότερο είναι η τιμή της βενζίνης που όποτε πάω στο βενζινάδικο είναι όλο και ποιο ακριβή.Μάλλον τελικά η καλύτερη λύση είναι να το γυρίσουμε στα υβριδικά. Όσοι έβαζαν Shell racing συνεχίζουν ακόμα να την βάζουν ή έχουν αρχίσει και βάζουν απλή αμόλυβδη??? Εγώ πάντως το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αρχίσω να βάζω απλή αμόλυβδη γιατί η άλλη έχει φτάσει η τιμή της στο θεό 1.395 ευρώ την έβαλα το απόγευμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο 100αρα βάζω από τότε που το πήρα (10/2007) και παίδες η τσέπη μου δεν το αντέχει άλλο!

Τρίτη έβαλα 20€ και έκανα μόλις 250χλμ στην εθνική με οικονομικές ταχύτητες και μου άναψε λαμπάκι!

Η κατάσταση έχει γίνει δύσκολη...

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν εβαλα κατοσταρα σε κανενα απο τα αμαξια που ειχα και φυσικα ουτε στο civicακι.πιστευω οτι στα δικα μας τα αμαξια ειναι θεμα μαρκετινκ και μονο:)μονο σε αμαξια που ειναι αναγκεα την βαζουν μερικοι φιλοι μου
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν κάποιος έβαζε 100αρα και το τώρα βάζει απλή να μας πει αν έχει δει διαφορά στην συμπεριφορά του κινητήρα με αυτή την αλλαγή καυσίμου. Γιατί αν κάποιος δεν έχει δοκιμάσει και τα δύο είδη καυσίμων δεν μπορεί να έχει ολοκληρωμένη άποψη.
Link to comment
Share on other sites

ξαναπηγα σημερα στο βουλκανιζατερ για τις τελικες λεπτομερειες...

 

τα continental contispotcontact3 μου ειπε ειναι καινουργια λαστιχα στην πιατσα(περιπου 1 χρονος) και ειναι καλυτερα απο τα pilot sport γιατι ειναι λιγο πιο ενισχυμενα στα πλαινα(οχι πιο σκληρα) με αποτελεσμα την καλυτερη προσφυση στο βρεγμενο και την καλυτερη εισοδο στις στροφες...και ζεσταινονται αμεσως και γενικοτερα ειναι οπως τα michelin... εχουν και ενα αυλακι παραπανω...ειναι και κοπης 2008 αυτα που θα μου βαλει

 

επισης μου ειπε πως οσοι βαζανε pilot sport τωρα ζητανε αυτα και ειναι ενθουσιασμενοι με την αλλαγη...παντως τα pilot sport κυκλοφορουν χρονια και ειναι κριμα να μην εχει βγαλει αντικαταστατη ακομα

 

η τιμη που μου δινει τα continental contisportcontact3 ειναι 620ευρω για 225/45/17...η τιμη για τα michelin pilot sport ειναι 640ευρω

 

μαλλον τα continental θα βαλω γιατι και πιο καινουργιας τεχνολογιας ειναι και τον λαστιχα εμπιστευομαι σε αυτα που μου ειπε...ειναι και φιλος...το πως ειναι σχεδιαστικα τα λαστιχα με αφηνει αδιαφορο

 

Πάντως αν βάλεις τα continental contisportcontact3 θα ήθελα να ακούσω εντυπώσεις. Με ενδιαφέρουν και εμένα αυτά τα λάστιχα..

:what: Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν
Link to comment
Share on other sites

σε γενικες γραμμες,να μην πατας το κουμπι οταν ανεβαζεις το χειροφρεινο.Οπου ναναι θα το παρετε ολοι το χαρτι και απο οτι καταλαβα καποια στιγμη θα μας φωναξουν για μετατροπη η αντικατασταση.

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

σε γενικες γραμμες,να μην πατας το κουμπι οταν ανεβαζεις το χειροφρεινο.Οπου ναναι θα το παρετε ολοι το χαρτι και απο οτι καταλαβα καποια στιγμη θα μας φωναξουν για μετατροπη η αντικατασταση.

Δεν έχει ακουστεί οτι κάτι τέτοιο έγινε στο εξωτερικό απλά δώθηκε σε όλους τους κατόχους civic αυτή η διευκρινιστική οδηγία. Για να ανακλυθούν τα αυτοκίνητα και να γίνει μετατροπή ή αλλάγη σε κομμάτια του χειρόφρενου θα έπρεπε να είχε διαπιστωθεί οτι αυτό είχε κάποιο πρόβλημα. Στην δικία μας την περίπτωση δεν υπάρχει πρόβλημα απλά κακή χρήση απο τους κατόχους.

 

Αυτό που πρεπει να κοιτάξουμε να δούμε αν τελικά θα αλλαχτεί ή θα πρέπει να ελεγθεί είναι τα pump stops απο την ανάρτηση που διαπιστώθηκε σε αρκετους οτι είναι προβληματικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακουστεί οτι κάτι τέτοιο έγινε στο εξωτερικό απλά δώθηκε σε όλους τους κατόχους civic αυτή η διευκρινιστική οδηγία. Για να ανακλυθούν τα αυτοκίνητα και να γίνει μετατροπή ή αλλάγη σε κομμάτια του χειρόφρενου θα έπρεπε να είχε διαπιστωθεί οτι αυτό είχε κάποιο πρόβλημα. Στην δικία μας την περίπτωση δεν υπάρχει πρόβλημα απλά κακή χρήση απο τους κατόχους.

 

Αυτό που πρεπει να κοιτάξουμε να δούμε αν τελικά θα αλλαχτεί ή θα πρέπει να ελεγθεί είναι τα pump stops απο την ανάρτηση που διαπιστώθηκε σε αρκετους οτι είναι προβληματικά.

 

Eγω δεν ειπα οτι υπαρχει προβλημα,απλα απο την τελευταια προταση της επιστολης αυτο καταλαβαινω.Την στιγμη που το προβλημα παρατηρηθηκε,οπου και αν εγινε αυτο θα γινει διορθωση ετσι κι αλλιως.Εαν θυμασαι στα opel astra πou γινοταν αναφλεξη την ωρα που εβαζες βενζινη απο στατικο ηλεκτρισμο,παρολο που δεν ειχαμε κρουσματα εγινε μετατροπη με ενα δακτυλιδι γειωσης.Δηλαδη το φτιαχνουνε εξω και εδω πρεπει ισως να σκοτωθει καποιος για να γινει κατι??? ?Επαναλαμβανω οτι δεν εχω προβλημα με το χειροφρενο αλλα απο την τελευταια προταση αυτο καταλαβαινω.

Α και στο εξωτερικο ειχαμε πολλα κρουσματα (βλεπε civinfo)αλλα ουτως η αλλιως οι αγγλοι ειναι και λιγο για τα μπαζα...τι περιμενεις απο λαο που εχει αριστερα το τιμονι

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια να προσεχετε παρα πολυ πως τραβατε το χειροφρενο...ειδικα σε ανηφορες-κατηφορες!

Μου ετυχε να μου τσουλισει και να σταματησει σε ενα αλλο και εγω το εβλεπα απο το μπαλκονι!Ευτηχως κυλισε με πολυ μικρη ταχυτητα και δεν επαθα ζημια!!!

Δεν εδωσα σημασια τοτε γιατι νομισα οτι δεν το ειχα τραβηξει καλα!

Τωρα μου λυθηκε η απορια με την επιστολη του Σαρακακη!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα η επιστολή, ελπίζω να μην με ξεχάσουν... Με την τάπα της βενζίνης θυμάμαι οτι είχε προκύψει κάποιο θέμα, πήγατε για την τοποθέτηση του ελάσματος? Και κάτι που παρατήρησα. Οδηγώντας σε υψηλές στροφές, όχι κόφτες, για λίγο κάτι μυρίζει περίεργα. Ένας γνωστός μου είπε οτι ίσως είναι ο συμπλέκτης? Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι? Το αυτοκίνητο (1.8 sport) το έχω απο 07/2007 και έχω κάνει 15500km.
Link to comment
Share on other sites

γραφτε ρε παιδια τι λεει η επιστολη αυτη για το χειροφρενο γιατι εγω,οπως και αλλοι φανταζομαι, δεν την εχουμε παρει

Η επιστολή αυτή απλά διευκρινίζει πως εφαρμόζουμε το χειρόφρενο και πιο συγκεκριμένα λέει οτι κατά την εφαρμογή του χειρόφρενου δεν πρέπει να έχουμε κοντά στο κουμπί του χειρόφρενου το χέρι μας και όταν εφαρμόζουμε το χειρόφρενο δεν πρέπει να το εφαρμόζουμε με πατημένο το κουμπί του και τέλος γράφει οτι εφαρμόζουμε το χειρόφρενο κρατώντας απο την λαβή που έχει και το εφαρμόζουμε μέχρι το τέρμα του και απλά έχει και τρεις φωτογραφίες που δείχνει πως εφαρμόζεις σωστά το χειρόφρενο και πως είναι ο λάθος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα η επιστολή, ελπίζω να μην με ξεχάσουν... Με την τάπα της βενζίνης θυμάμαι οτι είχε προκύψει κάποιο θέμα, πήγατε για την τοποθέτηση του ελάσματος? Και κάτι που παρατήρησα. Οδηγώντας σε υψηλές στροφές, όχι κόφτες, για λίγο κάτι μυρίζει περίεργα. Ένας γνωστός μου είπε οτι ίσως είναι ο συμπλέκτης? Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι? Το αυτοκίνητο (1.8 sport) το έχω απο 07/2007 και έχω κάνει 15500km.

 

Και εμένα επίσης έχει συμβεί κάνα δύο φορές να μυρίζει περίεργα. (1.8 sport)

Link to comment
Share on other sites

kαινουργιο ειναι μυριζουν οι μπογιες.Οπου ναναι θα σταματησει.Ειναι κατι οπως οταν αλλαζεις εξατμιση και μυριζει η βαφη...ε φαντασου σε σε ενα καινουργιο μπογιες κερια κλπ..

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει για κάποια παράπονα σχετικά με αυτήν την μυρωδιά.Ότι και καλά στροβιλίζονται τα καυσαέρια και εισέρχεται στην καμπίνα η μυρωδιά.Εγω δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, και όταν συμβαίνει είναι παντα από το προπορευόμενο όχημα.Δοκιμάστε να κλείσετε τους αεραγωγούς για να δείτε αν θα το ξανακάνει.
Link to comment
Share on other sites

στελνουν επιστολη για το πως θα χρησιμοποιουμε το χειροφρενο(δεν την πηρα ακομα)......

 

σε λιγο θα μας στειλουν επιστολη και για το πως θα βαζουμε μπροστα το αυτοκινητο......δεν μπορω να φανταστω οτι τραβανε καποιοι το χειροφρενο με το κουμπι πατημενο ταυτοχρονα:rolleyes:

 

συντομα θα κανω σερβις 40.000χλμ οποτε θα γραψω τα καθεκαστα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...