Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηρα 32gb globalversion (B20) στα 104 με θηκη και προστασια οθονης

 

Τα παρέλαβα χτες από τα Ελτα, χωρίς τελωνείο όλα καλά, μια χαρά τα ελληνικά, αλλά δεν πρόλαβα να ασχοληθώ πολύ, νομίζω φοράνε την 8.1.4 Miui, θα το τσεκάρω ξανά.

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Eγω τσιμπισα για τον πατερστο 32αρι απο κωτσο/ινφοκουεστ.

Αξιολογο .ομορφο,γρηγορο και το miui δινει πολλεεεες επιλογες.(λιγο με χαλασε η πλαστικουρα αλλα μην τα θελουμε και ολα)

 

Συνολικα καλυτερο απο το α3 μου και θεωρω οτι μεχρι τα 200ε τα χιαομι δεν εχουν αντιπαλο.

 

Απο θηκη περιμενω την mofi vintage,θα ενημερωσω μολις ερθει.

 

Την καλησπερα μου!

Link to comment
Share on other sites

Τo παρέλαβα κι εγώ χτες από τα Ελτα, χωρίς απρόοπτα:)! Ειναι το international edition και φοράει την Miui global 8.1.4.0.0, δηλαδή την κινεζορομ με ελληνικά. Μπορεί να μου πει κάποιος ποιά ακριβώς rom να κατεβάσω;

Αυτή εδώ είναι για το κινητό μας; http://en.miui.com/download-319.html

Την κατεβάζω, την περνάω στην microsd κάρτα και μετά με Update ή κινδυνεύω να το μπρικάρω;

Ευχαριστώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τo παρέλαβα κι εγώ χτες από τα Ελτα, χωρίς απρόοπτα:)! Ειναι το international edition και φοράει την Miui global 8.1.4.0.0, δηλαδή την κινεζορομ με ελληνικά. Μπορεί να μου πει κάποιος ποιά ακριβώς rom να κατεβάσω;

Αυτή εδώ είναι για το κινητό μας; http://en.miui.com/download-319.html

Την κατεβάζω, την περνάω στην microsd κάρτα και μετά με Update ή κινδυνεύω να το μπρικάρω;

Ευχαριστώ

 

η συσκευή σου έχει πειραγμένη έκδοση για αυτό και δεν μπορείς να περάσεις κάτι ! τρόπος και οδηγίες βήμα βήμα υπάρχουν αν περάσεις μια βόλτα από την ελληνική κοινότητα της miui

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγώ γλυκό κοιτάζω να πάρω μια θήκη "Carbon Fiber Brushed TPU

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς να μου πει αν αυτή η έκδοση της ROM είναι ντάξει;

http://i.imgur.com/7VPXwSS.jpg

http://i.imgur.com/inFsSU7.jpg

 

Το κινητό είναι αγορασμένο πριν ένα μήνα από το Public και γενικά τα Xiaomi δεν τα κατέχω.

Είναι πειραγμένη η ROM; Αν ναι, υπάρχει σοβαρός λόγος να την αλλάξω ή να παραμείνει ως έχει;

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι κινεζομαγειρεμένες rom έχουν 2 μηδενικά στο τέλος, όπως η δική μου (8.1.4.0.0). Αυτή που έχεις εσύ είναι προφανώς η σωστή (σε συνδυασμό με την αγορά από το public). Ας απαντήσει πάντως και κάποιος πιο ειδικός.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς να μου πει αν αυτή η έκδοση της ROM είναι ντάξει;

http://i.imgur.com/7VPXwSS.jpg

http://i.imgur.com/inFsSU7.jpg

 

Το κινητό είναι αγορασμένο πριν ένα μήνα από το Public και γενικά τα Xiaomi δεν τα κατέχω.

Είναι πειραγμένη η ROM; Αν ναι, υπάρχει σοβαρός λόγος να την αλλάξω ή να παραμείνει ως έχει;

 

η έκδοση που φοράς είναι η global official

τώρα την 8.2.6.0 την αφαίρεσαν για κάποια bug αλλά μην ανησυχείς θα πάρεις κανονικά αναβαθμίσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@xetasa & @Sniaf σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο public αλλά ήταν στα 8 ευρώ οπότε το άφησα και τελικά παρήγγειλα από το AliExpress 1.53 ευρώ 2 μαζί. Είναι μια χαρά απλά γυαλιστερές οπότε σε έντονο φως κάνουν αντανάκλαση. Αργότερα θα παραγγείλω και 2 mat να τις δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω γιατι ακριβως το ζητημα του lte ειναι τοσο σοβαρο υπαρχει περιπτωση δηλαδη να μην μας φτανει η ταχυτητα του 4g+ ?
Link to comment
Share on other sites

Μπόρει να επιβεβαιώσει κάποιος εκτός απο Media Markt ότι το 4Α που πωλείται σε ελληνικά μαγαζιά είναι το global version με την B20;

Επίσης μπορείς να το διαπιστώσεις από το κουτί αν πρόκειται για global version;

Link to comment
Share on other sites

Μπόρει να επιβεβαιώσει κάποιος εκτός απο Media Markt ότι το 4Α που πωλείται σε ελληνικά μαγαζιά είναι το global version με την B20;

Επίσης μπορείς να το διαπιστώσεις από το κουτί αν πρόκειται για global version;

Από κωτσοβολο που το είχα πάρει πριν δύο βδομάδες ήταν το global. Έχει πάνω στο κουτί ένα κόκκινο τετράγωνο, κάνει μπαμ, που λέει global version.

d041b8d91bf52359971e61ee5e215a4c.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπόρει να επιβεβαιώσει κάποιος εκτός απο Media Markt ότι το 4Α που πωλείται σε ελληνικά μαγαζιά είναι το global version με την B20;

Επίσης μπορείς να το διαπιστώσεις από το κουτί αν πρόκειται για global version;

 

Από κωτσοβολο που το είχα πάρει πριν δύο βδομάδες ήταν το global. Έχει πάνω στο κουτί ένα κόκκινο τετράγωνο, κάνει μπαμ, που λέει global version.

d041b8d91bf52359971e61ee5e215a4c.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

μόνο σε αυτά τα καταστήματα το παίρνεις με global version και την εγγύηση της infoquest

http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

 

*να συμπληρώσω σήμερα παρέλαβα και την θήκη Carbon Fiber Brushed TPU εντάξει όλα τα λεφτά είναι

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς κουτί πήρε και ο αδερφός μου από το Public

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρελαβα nillkin super frosted black

Κλασσικα εγγυηση η συγκεκριμενη. Κριμα που δεν μας κανει την χαρη η spigen.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το πήρα κι γω, 32γβ γρι από public με μία sbs θήκη + δωρο μία 32γβ κάρτα, για σχεδόν 2ο μιας και μου έσπασε το πίσω καπάκι του Mi5 και περιμένω ανταλακτικό. Το κιν για τα λεφτά του είναι super ακόμα και για 1ο το κρατάει κάποιος αν δεν έχει τρελές απαιτήσεις. Ένα μεγάλο + για μένα ήταν ότι με το mi account μου, πέρασε τα πάντα από το mi5 σχεδόν άμεσα
Link to comment
Share on other sites

Και πως πήρες δώρο την κάρτα μνήμης ; δώρο με την θήκη η το κινητό ; είναι η global version το κινητό που πήρες ;
Link to comment
Share on other sites

Και πως πήρες δώρο την κάρτα μνήμης ; δώρο με την θήκη η το κινητό ; είναι η global version το κινητό που πήρες ;

 

όχι είναι κινέζικο με κινεζικές εφαρμογές δίχως ελληνικά !

αλλά θα σε πέσει ο ***** αν πας 5 ποστ πάνω και ανοίξεις τα μάτια σου να διαβάσεις

 

αν μπεις στην σελίδα του public γράφει :

 

Σου διπλασιάζουμε την μνήμη του κινητού σου!

Απόκτησε αυτό το smartphone και πάρε δώρο στο καλάθι σου μια κάρτα μνήμης ίδιας χωρητικότητας !

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και πως πήρες δώρο την κάρτα μνήμης ; δώρο με την θήκη η το κινητό ; είναι η global version το κινητό που πήρες ;
έχει προσφορά το public με όλα τα κιν σου δίνει μία καρτα ίση με το μέγεθος που έχει το κιν που παίρνεις, η καρτούλα έκανε κανονικα 23ε οπότε μια χαρά. Global προφανώς της infoquest δες πιο πάνω το ποστ με τα καταστήματα που συνεργάζονται, όχι την θήκη την πλήρωσα

 

edit και 2 φώτο απο την κάμερα.

 

http://i.imgur.com/SVnPjky.jpg

http://i.imgur.com/BtB65mv.jpg

Edited by dimx2
Link to comment
Share on other sites

όχι είναι κινέζικο με κινεζικές εφαρμογές δίχως ελληνικά !

αλλά θα σε πέσει ο ***** αν πας 5 ποστ πάνω και ανοίξεις τα μάτια σου να διαβάσεις

 

αν μπεις στην σελίδα του public γράφει :

 

Σου διπλασιάζουμε την μνήμη του κινητού σου!

Απόκτησε αυτό το smartphone και πάρε δώρο στο καλάθι σου μια κάρτα μνήμης ίδιας χωρητικότητας !

 

Sniaf αυτο το ότι πετάγεσαι από το πουθενά και επιτίθεσαι σε κάποιον μέσα απο το πληκτρολόγιο γράφοντας προσβλητικά σχόλια να το προσέξεις. Δεικνύει άλλα προβλήματα τα οποία ξεσπάς αλλού. Αν εισαι κάτω απο 20 δικαιολογείσαι...πάνω απο 20 ψάξτο. Γεμίσαμε ξερόλες και δηκτικούς παρατηρητές.Ουσία καμμία στα ποστς...

Τι να διαβάσω 5 ποστ πάνω; Ρώτησα συγκεκριμένο χρήστη αν πήρε από το public την global version με την B20 band για επιβεβαίωση. Υπάρχει και version με ελληνικα ΧΩΡΙΣ Β20 .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει προσφορά το public με όλα τα κιν σου δίνει μία καρτα ίση με το μέγεθος που έχει το κιν που παίρνεις, η καρτούλα έκανε κανονικα 23ε οπότε μια χαρά. Global προφανώς της infoquest δες πιο πάνω το ποστ με τα καταστήματα που συνεργάζονται, όχι την θήκη την πλήρωσα

 

 

 

 

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες . Ρωταω γιατι σε πολλά καταστήματα που συνεργάζονται με infoquest παλιά και ακόμα κάποια είχαν την ιnternational version που δεν υποστήριζε την B20. Ωραία προσφορά από public ;-) Γενικές πρώτες εντυπώσεις από το κινητό;

Edited by greekmm
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλο dmx2.

Το αγόρασα για τον πατέρα μου και εν τέλη το αγόρασα ξανά και για εμένα.

Μεγάλο + τα 32gb για την τιμή του. Προσωπικά με καλύπτει άνετα και για πρώτο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...