Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, έχω το sony ericson w200 και θελω να απενεργοποιησω το vodafone live, μια και πολλες φορες κλεινοντας το τηλεφωνο, μπενει στο Live χρεωνοντας με 0,35Ε ανα κληση. Οι δυο λειτουργιες ειναι στο ιδιο πληκτρο...

 

Τι μπορω να κανω?

 

Σιγουρα εχει αναφερθει πολλες φορες αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, έχω το sony ericson w200 και θελω να απενεργοποιησω το vodafone live, μια και πολλες φορες κλεινοντας το τηλεφωνο, μπενει στο Live χρεωνοντας με 0,35Ε ανα κληση. Οι δυο λειτουργιες ειναι στο ιδιο πληκτρο...

 

Τι μπορω να κανω?

 

Σιγουρα εχει αναφερθει πολλες φορες αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι....

Θα πας στο μενού, στις ρυθμίσεις σύνδεσης (δεν θυμάμαι ακριβώς πως το γράφει) και εκεί που έχει τα προφίλ ίντερνετ, αντί για το vf live βάλε το vf mms ή ένα κενό προφίλ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο μενού, στις ρυθμίσεις σύνδεσης (δεν θυμάμαι ακριβώς πως το γράφει) και εκεί που έχει τα προφίλ ίντερνετ, αντί για το vf live βάλε το vf mms ή ένα κενό προφίλ.

 

OK.. σε ευχαριστω... κατι τετοιο δοκιμασα κι εγω μολις τωρα... εφτιαξα ενα νεο προφιλ βαζοντας ότι να ' ναι στα πεδια που ζητουσε... ελπιζω να ειμαι ενταξει τωρα...

 

Οι ρυθμισεις streaming και java επηρεαζουν και αυτες ή αν τις αφησω οπως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Σε κινητό vodafone live αν βάλω κάρτα cosmote θα μπορεί να λειτουργήσει και π.χ. να δεχτεί mms ή να μπει στο στο browser? Η θα έχει πρόβλημα;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη συσκευή. Άλλες συσκευές δέχονται κάρτες από όλες τις εταιρείες κι άλλες όχι γιατί είναι κλειδωμένες. Σε ποια συσκευή vflive θέλεις να βάλεις κάρτα cosmote???
Link to comment
Share on other sites

σε ένα k1 αγορασμένο τον μάρτιο 2008. ότι δέχεται την κάρτα την δέχεται αλλά με νοιάζει για τις υπηρεσίες.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω το w910i και στα καλα καθουμενα ανοίγει μόνο του το πρόγραμμα java της Vodafone για το Vodafone Live! και λεει "Ανανεωση περιεχομενου"...

 

Χρεωνεται;

 

Το θέμα είνια οτι δεν κάνει τίποτα κ περιμένω τζαμπα..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα πήρα πρόσφατα το Ν95 με αναβάθμιση απο vodafone γνωρίζει καπιος θα κάνω το κινητό όπως βγαίνει από την μανατου χωρίς vodafone live
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση. Γινεται να βαλω vodafone live σε μια συσκευη που δεν εχει..??? ρωταω γιατι ειδα στο site της vodafone, στη ρυθμιση συσκευων.. οτι εκτος απο τις επιλογες να σου στειλει ρυθμισεις wap,3g klp. εχει και μια επιλογη " VFlive " ... δλδ τι ρυθμισεις σου στελνει..?? (μπορει καποιος αν το εχει δοκιμασει να μου πει)..η συσκευη που εχω εγω ειναι ηδη vodafone live και ετσι δεν μπορω να το δοκιμασω

 

αναφερομαι στη συσκευη ΝΟΚΙΑ Ν81 και ο μονος λογος που θελω vodafone live ειναι για την live tv!!

 

PS. θα μου πει καποιος και γιατι δεν πας να το παρεις απο τη vodafone για να εχει VFlive , το θεμα μηπως δεν το παρω απο εκει....να το παρω απο γερμανο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια θελω να κανω μια ερωτηση. Γινεται να βαλω vodafone live σε μια συσκευη που δεν εχει..??? ρωταω γιατι ειδα στο site της vodafone, στη ρυθμιση συσκευων.. οτι εκτος απο τις επιλογες να σου στειλει ρυθμισεις wap,3g klp. εχει και μια επιλογη " VFlive " ... δλδ τι ρυθμισεις σου στελνει..?? (μπορει καποιος αν το εχει δοκιμασει να μου πει)..η συσκευη που εχω εγω ειναι ηδη vodafone live και ετσι δεν μπορω να το δοκιμασω

 

αναφερομαι στη συσκευη ΝΟΚΙΑ Ν81 και ο μονος λογος που θελω vodafone live ειναι για την live tv!!

 

PS. θα μου πει καποιος και γιατι δεν πας να το παρεις απο τη vodafone για να εχει VFlive , το θεμα μηπως δεν το παρω απο εκει....να το παρω απο γερμανο.

 

Να ρωτήσω και γω το ιδιο λιγο διαφορετικα;

Σε μια 3g συσκευή μπορω να δω τηλεοραση με τις χρεωσεις του vodafone live για CU ,ασχετα με τον τροπο που θα τα καταφερω αυτο; πχ ενας browser αρκει;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω το ιδιο λιγο διαφορετικα;

Σε μια 3g συσκευή μπορω να δω τηλεοραση με τις χρεωσεις του vodafone live για CU ,ασχετα με τον τροπο που θα τα καταφερω αυτο; πχ ενας browser αρκει;

 

 

ναι πρεπει να γινεται αν μπεις στη σελιδα του vodafone live που ειναι http://live.vodafone.com απο εκει νομιζω κανεις οτι θες και χρεωνεσαι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά φαρμακείο είναι το Vodafone Live!.Κατέβασα τις προάλλες 2 realtones με 4,57€/ανα Realtone και έστειλα sms στο 1284 και μου ήρθε μύνημα ότι το πόσο που έχω κάνει μέχρι στιγμής είναι 16,94€!:blink::rtfm:.Καλα ρε παιδιά για 2 realtone η χρέωση είναι 16,94€!.Με μία πρόχειρη πράξει έκανα το εξής:

 

4,57Χ2=9,14€+0,40 η είσοδος στο Vodafone Live=9.54!

Δηλαδή πόσο χρεώνουν το KB 7.40€??:hypno::down::rtfm::rtfm:

 

Είπαμε ρε Vodafone να κατεβάσω κάτι απο Vodafone Live και μου το έβγαλες ξυνό!.Φαντάσου να κατέβαζα και Game!Με 20€ θα χρεωνόμουν!

 

Να σημειωθεί ότι τα 16,94 έγιναν ΜΟΝΟ απο το Vodafone Live γιατί τα κατέβασα την ημέρα που είχε εκτυπωθεί ο προηγούμενος λογαριασμός μου και στο 1284 μου έλεγε ότι έχω κάνει μέχρι στιγμής 0,00€ και μόλις κατέβασα τα Realtones και έστειλα sms στο 1284 μου ήρθε μύνημα που έλεγε ότι έχω κάνει 16,94€!ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ VODAFONE LIVE!Ούτε μύνημα δεν είχα στείλει!

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα: η εισοδος στο vodafone-live ανεβηκε στα 0,50 λεπτα του ευρω.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά φαρμακείο είναι το Vodafone Live!.Κατέβασα τις προάλλες 2 realtones με 4,57€/ανα Realtone και έστειλα sms στο 1284 και μου ήρθε μύνημα ότι το πόσο που έχω κάνει μέχρι στιγμής είναι 16,94€!:blink::rtfm:.Καλα ρε παιδιά για 2 realtone η χρέωση είναι 16,94€!.Με μία πρόχειρη πράξει έκανα το εξής:

 

4,57Χ2=9,14€+0,40 η είσοδος στο Vodafone Live=9.54!

Δηλαδή πόσο χρεώνουν το KB 7.40€??:hypno::down::rtfm::rtfm:

 

Είπαμε ρε Vodafone να κατεβάσω κάτι απο Vodafone Live και μου το έβγαλες ξυνό!.Φαντάσου να κατέβαζα και Game!Με 20€ θα χρεωνόμουν!

 

Να σημειωθεί ότι τα 16,94 έγιναν ΜΟΝΟ απο το Vodafone Live γιατί τα κατέβασα την ημέρα που είχε εκτυπωθεί ο προηγούμενος λογαριασμός μου και στο 1284 μου έλεγε ότι έχω κάνει μέχρι στιγμής 0,00€ και μόλις κατέβασα τα Realtones και έστειλα sms στο 1284 μου ήρθε μύνημα που έλεγε ότι έχω κάνει 16,94€!ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ VODAFONE LIVE!Ούτε μύνημα δεν είχα στείλει!

 

Τελικά ρε παιδιά ξέρει κανείς σας τι έχει γίνει στο παραπάνω post που έχω γράψει;;;;;Γιατί είναι μεγάλη κοροιδία να κατεβάζεις 2 realtones των 4,99€ και να πληρώνεις μετά στο λογαριασμό 16,94€!Ουυυυυυυυυυυυυυυυυ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ξέρει κανείς σας τι έχει γίνει στο παραπάνω post που έχω γράψει;;;;;Γιατί είναι μεγάλη κοροιδία να κατεβάζεις 2 realtones των 4,99€ και να πληρώνεις μετά στο λογαριασμό 16,94€!Ουυυυυυυυυυυυυυυυυ

 

 

Kάτι άλλο θα έχεις κάνει. Όταν κατεβάζεις περιεχόμενο δεν χρεώνεσαι για τον όγκο του περιεχόμενου παρά μόνο για την αρχική τιμή αγοράς του.

 

Πληροφοριακα: η εισοδος στο vodafone-live ανεβηκε στα 0,50 λεπτα του ευρω.

 

Ναι οπότε προσοχή όσοι πατάμε το κουμπάκι καταλάθος. 10 φορές τον μήνα καταλάθος και να τα 5 ευρώ! :mad:

 

Όσοι δεν χρησιμοποιούν το live μπορούν απλά να αλλάξουν λίγο τις ρυθίσεις για να μην μπαίνει και μετά όταν το θέλουν το φτιάχουν. Πχ. το ΑΡΝ από wap.vodafone.gr καντε το wap.vodafone.xx και δεν θα μπει ποτέ. Όταν το θέλουμε γυρνάμε πάλι το xx σε gr!

 

 

Να σημειωθεί ότι τα 16,94 έγιναν ΜΟΝΟ απο το Vodafone Live γιατί τα κατέβασα την ημέρα που είχε εκτυπωθεί ο προηγούμενος λογαριασμός μου και στο 1284 μου έλεγε ότι έχω κάνει μέχρι στιγμής 0,00€ και μόλις κατέβασα τα Realtones και έστειλα sms στο 1284 μου ήρθε μύνημα που έλεγε ότι έχω κάνει 16,94€!ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ VODAFONE LIVE!Ούτε μύνημα δεν είχα στείλει!

 

Και σχετικά με αυτό, το 1284 δεν ενημερώνεται αμέσως. Ενημερώνεται μια φορά την ημέρα. Οπότε εσύ πρέπει να έχεις πετύχει την στιγμή της ενημέρωσης, που περιελάμβανε τόσο και την κίνηση του vodafone live, αλλά πιθανώς και άλλη κίνηση που είχες κάνει την προηγούμεν μέρα όπως voice, sms κτλ. Vodafone Χωρίς Πάγιο έχεις;

Link to comment
Share on other sites

ΞΞΉΞ± ΟΞ· ΟΟΞΟΞ· ΟΞΏΟ Quick Reply ΞΈΞ± ΟΟΞ*ΟΡι Ξ½Ξ± κάνΡΟΞ΅ κλικ ΟΟΞΏ ΟΞ»ΞΞΊΟΟΞΏ ΞΌΞ΅ ΟΞΏΞ½ ΞΏΞΌΟΞ½ΟΞΌΞΏ ΟΞ―Ολο, ΟΞΏΟ Ξ²ΟΞ―ΟΞΊΞ΅ΟΞ±ΞΉ ΞΊΞ¬ΟΟ Ξ±ΟΟ ΞΊΞ¬ΞΈΞ΅ ΞΌΞΞ½ΟΞΌΞ±.\r\n se pion aritho na steilw mnm gia na mou steiloun tis ruthmiseis gia vlive

 

δεν υπάρχει μήνυμα. Πήγαινε εδώ ή καλύτερα κάλεσε 13830

Link to comment
Share on other sites

Και σχετικά με αυτό, το 1284 δεν ενημερώνεται αμέσως. Ενημερώνεται μια φορά την ημέρα. Οπότε εσύ πρέπει να έχεις πετύχει την στιγμή της ενημέρωσης, που περιελάμβανε τόσο και την κίνηση του vodafone live, αλλά πιθανώς και άλλη κίνηση που είχες κάνει την προηγούμεν μέρα όπως voice, sms κτλ. Vodafone Χωρίς Πάγιο έχεις;

 

Ναι!.Vodafone Χωρίς Πάγιο έχω.Αλλα που κολλάει τώρα αυτό για το Vodafone Live!!?!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι!.Vodafone Χωρίς Πάγιο έχω.Αλλα που κολλάει τώρα αυτό για το Vodafone Live!!?!:worry:

 

Δες καταρχάς στις ρυθμίσεις σου αν είναι επιλεγμένο το προφίλ σύνδεσης Vf live. Διότι αν είναι το Vf web τότε χρεώνει με ογκοχρέωση. Από εκεί και πέρα έλεγξε μήπως μπήκες κατα λάθος σε κάποια άλλη σελίδα, μήπως έκανες κατα λάθος διπλή αγορά (π.χ πάτησες δύο φορές τη επιλογή αγορά) ή πατιόταν το κουμπάκι του live γενικά και χρεωνόσουν. Ο αναλυτικός λογαριασμός ο οποίος θα έρθει σπίτι θα σε βοηθήσει να ελέγξεις αναλυτικά κίνηση και χρεώσεις. Αν υπάρχει όντως πρόβλημα κάλεσε το 13830, εξήγησε το πρόβλημα και ζήτα να σου πιστώσουν το ποσό σε επόμενο λογαριασμό (αυτό γίνεται στις περιπτώσει9ς λανθασμένης τιμολόγησης).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά φαρμακείο είναι το Vodafone Live!.Κατέβασα τις προάλλες 2 realtones με 4,57€/ανα Realtone και έστειλα sms στο 1284 και μου ήρθε μύνημα ότι το πόσο που έχω κάνει μέχρι στιγμής είναι 16,94€!:blink::rtfm:.Καλα ρε παιδιά για 2 realtone η χρέωση είναι 16,94€!.Με μία πρόχειρη πράξει έκανα το εξής:

 

4,57Χ2=9,14€+0,40 η είσοδος στο Vodafone Live=9.54!

Δηλαδή πόσο χρεώνουν το KB 7.40€??:hypno::down::rtfm::rtfm:

 

Είπαμε ρε Vodafone να κατεβάσω κάτι απο Vodafone Live και μου το έβγαλες ξυνό!.Φαντάσου να κατέβαζα και Game!Με 20€ θα χρεωνόμουν!

 

Να σημειωθεί ότι τα 16,94 έγιναν ΜΟΝΟ απο το Vodafone Live γιατί τα κατέβασα την ημέρα που είχε εκτυπωθεί ο προηγούμενος λογαριασμός μου και στο 1284 μου έλεγε ότι έχω κάνει μέχρι στιγμής 0,00€ και μόλις κατέβασα τα Realtones και έστειλα sms στο 1284 μου ήρθε μύνημα που έλεγε ότι έχω κάνει 16,94€!ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ VODAFONE LIVE!Ούτε μύνημα δεν είχα στείλει!

 

Φίλε μου η μόνη λογική εξήγηση είναι η εξής:

Δύο realtones κοστίζουν 4,57*2=9,14

Η είσοδος 0,50

Φόρος 2,38

Σύνολο 12,02

Διαφορά 4,92

Άρα μάλλον κάτι πάτησες δύο φορές στην ανάλυση θα το δεις καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω ενεργοποιήσει το Live unlimited με συσκευη Ν95 8GB χωρίς να είναι vodafone live branded.

Προσπαθώ να δω TV αλλά οταν πάω στο vodafone live menu και διαλέγω κανάλι κτλ δεν μου ανοίγει τον realplayer για να δω το κανάλι. Πηρα στο 13830 και μου είπε να αλλάξω κατι ρυθμίσεις στον Realplayer αλλά δοκίμασα μετά και δεν εγινε τιποτα.

Έχω καρτοκινητό και χρησιμοποιώ το VFLive prepaid στον browser και στο Realplayer(μου το είπε η κοπέλα απο το τεχνικό τμήμα)

Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει;

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτει ολιγον τι παιδια,

Σκεφτομαι να παω με φορητοτητα στην Voda αλλα σαν χρηστης του plus non stop της Wind και με αυτα που διαβαζω για το Vflive! ειμαι αρκετα διστακτικος.

θελω Inet στο κινητο για στοιχειωδη χρηση, λιγο surfing,mail ισως και msn.Μπορει να μου τα παρεχει το προγραμμα της Voda?

 

kalitera mine eki einai pio poli oikonomiko i wind :) gt mono i wind dini aperioristo internet opos ksero

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτει ολιγον τι παιδια,

Σκεφτομαι να παω με φορητοτητα στην Voda αλλα σαν χρηστης του plus non stop της Wind και με αυτα που διαβαζω για το Vflive! ειμαι αρκετα διστακτικος.

θελω Inet στο κινητο για στοιχειωδη χρηση, λιγο surfing,mail ισως και msn.Μπορει να μου τα παρεχει το προγραμμα της Voda?

 

kalitera mine eki einai pio poli oikonomiko i wind :) gt mono i wind dini aperioristo internet opos ksero

 

Kai h vodafone exei to vodafone unlimited me 5β¬ aperioristo mobile Internet gia 1 mina.san tis wind.

Link to comment
Share on other sites

Kai h vodafone exei to vodafone unlimited me 5β¬ aperioristo mobile Internet gia 1 mina.san tis wind.

 

Aυτό που λες δεν υπάρχει. Κοίταξε πιο προσεκτικά τι ακριβώς παρέχει το Vodafone live unlimited...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...