Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω κατι οσον αφορα to vodafone mail.(θεωρω οτι δεν ειναι ασχετο με το θεμα του vodafone live) .Αυτο που θελω εγω να κανω ειναι να στειλω wallpapers η και ringtones (αν γινεται) απο το PC μου στο κινητο.Το κινητο sagem που εχω δεν εχει ουτε IR ουτε bluetooth και το καλωδιο για την usb ειναι πανακριβο.Φυσικα θελω τα δικα μου wallpapers και ringtones και δεν ενδιαφερομαι καθολου για οσα παρεχονται μεσω wap klp.Θα μπορεσω να κανω κατι τετοιο μεσω vodafone mail? Δεν εχω ενεργοποιησει το vodafone live αλλα αν γινεται αυτο που θελω αξιζει να χρεωθω.

 

 

MMS έχει η συσκευή σου; ένας τρόπος είναι να περάσεις τα αρχεία που θέλεις στο κινητό κάποιου γνωστού σου (κάποια συσκευή που να έχει υπέρυθρες ή BT) και να τα στείλεις στο δικό σου κινητό με mms! Άλλος τρόπος είναι να τα ανεβάσεις σε κάποιο χώρο στο internet και να τα κατεβάσεις μετά στο κινητό σου μέσω wap!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

MMS έχει η συσκευή σου; ένας τρόπος είναι να περάσεις τα αρχεία που θέλεις στο κινητό κάποιου γνωστού σου (κάποια συσκευή που να έχει υπέρυθρες ή BT) και να τα στείλεις στο δικό σου κινητό με mms! Άλλος τρόπος είναι να τα ανεβάσεις σε κάποιο χώρο στο internet και να τα κατεβάσεις μετά στο κινητό σου μέσω wap!

 

Ναι για το MMS το εχω σκεφτει οτι γινεται απλα ειναι λιγο μανουβρα....για το internet που λες καλη ιδεα ακουγεται....παρολαυτα με email ειναι το πιο απλο (φτανει να τα δεχετε ως attachements ετσι και αλλιως μιλαμε για μικρα αρχεια) Thanks παντως!

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις email. πρέπει να έχεις σύνδεση. Αν το αρχείο που θες να στείλεις, είναι μικρότερο από 50-60 kb, τότε σε συμφέρει να το στείλεις μέσω email (δέχεται τα πάντα ως attachements).
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Loipon exw ena prog pou kanei ti douleia tou usb anti na ta katebazw apo ton upologisti ta stelnw se ena site kai mesw vodafone live ta katebazw.Mipws kserete peripou times ta kb?gia 15kb as poume

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Loipon exw ena prog pou kanei ti douleia tou usb anti na ta katebazw apo ton upologisti ta stelnw se ena site kai mesw vodafone live ta katebazw.Mipws kserete peripou times ta kb?gia 15kb as poume

 

Η χρέωση είναι 0,01 ευρώ το ΚΒ, οπότε τα 15 ΚΒ είναι 0,15 ευρώ (+ΦΠΑ)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ok thanks :D

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση έχω. οι συσκευές vodafone live είναι κλειδωμένες στο δίκτυο;

Όχι, καμμία συσκευή στην ελληνική αγορά δεν είναι κλειδωμένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τελικα το 6630 εχει μπει στο vodafone live 3g???γιατι κατι τετοι ξανα ακουσα

Ναι έχει μπει... Δες τις ρυθμίσεις που σου χρειάζονται εδώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει μπει... Δες τις ρυθμίσεις που σου χρειάζονται εδώ. :)

στο link που εδωσες δεν λεει ομως να ειναι 3g ειναι στανταρ??

Link to comment
Share on other sites

στο link που εδωσες δεν λεει ομως να ειναι 3g ειναι στανταρ??

Είναι και για 3G... Οι ίδιες ρυθμίσεις είναι είτε σε 2G είτε σε 3G ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα

Ξέρει κανεις αν γινεται να βγει το vodafone live απο μια συσκευη και να επανελθει το αρχικο μενου του τηλεφώνου?

 

Μάλλον πρέπει να ψάξεις στο αντίστοιχο θέμα για το συγκεκριμένο μοντέλο κινητού που έχεις. Ή στο 9volto...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να ψάξεις στο αντίστοιχο θέμα για το συγκεκριμένο μοντέλο κινητού που έχεις. Ή στο 9volto...

λεγοντας 9volto τι θελεις να πεις?

ειναι καποιο μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

λεγοντας 9volto τι θελεις να πεις?

ειναι καποιο μαγαζι?

 

δες εδώ ;)

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα τω υπηρεσιων αυτου ειναι αξιοπιστη η μετα θα εχω μεγαλυτερα προβληματα?

και αν ξερεις τι γινεται με την εγγυηση του τηλ. αν προχωρησω σε κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα τω υπηρεσιων αυτου ειναι αξιοπιστη η μετα θα εχω μεγαλυτερα προβληματα?

και αν ξερεις τι γινεται με την εγγυηση του τηλ. αν προχωρησω σε κατι τετοιο?

 

Η ποιότητα είναι πολύ καλή!! ;)

Η εγγύηση πάει περίπατο!! :(

Link to comment
Share on other sites

τωρα αυτο που ειπες για την εγγυηση με στενοχωρησε....

ακομα και αν βγαλω μονο μερικα κλειδωματα?

οπως??αμα κανεις αναβαθμση εκτος απο την νοκια δεν το καλυπτει ξανα σαν εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν επεμβαινεις στο hardware για να εχει προβλημα η συσκευη

προγραμματα θα βγουν

μηπως ειναι κατι καταχρηστικο απο τις εταιρειες αυτες και πρεπει να ψαχτει?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν επεμβαινεις στο hardware για να εχει προβλημα η συσκευη

προγραμματα θα βγουν

μηπως ειναι κατι καταχρηστικο απο τις εταιρειες αυτες και πρεπει να ψαχτει?

ενταξει δεν ειναι και τοσο παραλογο απο την μερια της νοκια.ειναι π.χ σαν το playstation αμα το τσιπαρεις χανεις την εγγυηση.και γενικα πολες εταιριες θα το κανουν αυτο

Link to comment
Share on other sites

το τσιπαρω σημαινει επεμβαινω στο hardware εδω μιλαμε για απλη αλλαγη προγραμματος, το πολυ πολυ kρατας καποιο back up για οταν πας για σερβις τωρα αν κανω λαθος δεν ξερω τι ειδους επεμβαση γινεται !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...