Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικότερα συμφωνούμε! Κάτι άλλο! Κάποιος είχε αναφέρει ότι η συσκευή είναι dual active. Δεν ισχύει. Θέλω να πω, πως σε μένα δε δουλεύει σαν dual active. Αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω, περιμένω να το ακούσω!

Α και κάτι άλλο. Κράτα το oneplus!

 

Η συσκευη είναι Dual standby παιδιά όχι dual active.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευη είναι Dual standby παιδιά όχι dual active.

 

Νομίζω μια φορά που μιλούσα στη μία SIM μετά μου ήρθε μήνυμα από κλήσεις στην άλλη SIM. Όπως λες είναι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και όμως σε εμένα είναι DUal active αφού μιλάω στην μια και μπορώ να το γυρίσω στην άλλη έχοντας σε αναμονή την πρωτη

Η ακόμα μπορώ ενώ μιλάω και με πάρουν στην άλλη να κάνω και συγχώνευση και να μιλάω και με τους δυο μαζί

έχω OTE και Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ξερει κανεις λεπτομερειες πως θα ενεργοποιειται το VoLTE και το WiFi calling στην cosmote?

Θα χρειαζεται ειδικη sim, αναβαθμιση firmware κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Και όμως σε εμένα είναι DUal active αφού μιλάω στην μια και μπορώ να το γυρίσω στην άλλη έχοντας σε αναμονή την πρωτη

Η ακόμα μπορώ ενώ μιλάω και με πάρουν στην άλλη να κάνω και συγχώνευση και να μιλάω και με τους δυο μαζί

έχω OTE και Vodafone

Μας τρέλανες τώρα. Πως το έκανες αυτό;

 

Sent from One Plus 3T

Link to comment
Share on other sites

Και όμως σε εμένα είναι DUal active αφού μιλάω στην μια και μπορώ να το γυρίσω στην άλλη έχοντας σε αναμονή την πρωτη

Η ακόμα μπορώ ενώ μιλάω και με πάρουν στην άλλη να κάνω και συγχώνευση και να μιλάω και με τους δυο μαζί

έχω OTE και Vodafone

 

Αυτό γίνεται με την κλασική εκτροπή κλήσεων, από τον ένα αριθμό στον άλλο.

Αν είναι πραγματικό dual active, θα πρέπει να μπορείς να μιλάς στη μία SIM και ταυτόχρονα να έχεις data από την άλλη. Γίνεται κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πραγματικό dual active, θα πρέπει να μπορείς να μιλάς στη μία SIM και ταυτόχρονα να έχεις data από την άλλη.

ε ναι αφού έχουν 2 ανεξάρτητους receivers ένα για κάθε sim

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τα dual active νομίζω ότι μπορουν να δέχονται κλήση και στα δύο νούμερα ταυτόχρονα, μιλάς στην μια σιμ όσο "κουδουνάει" η δεύτερη αν σε καλέσουν

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μένω μόνιμα Χανιά. Έπρεπε να ανέβω Αθήνα για να δω το + δίπλα από το 4G! Όχι ότι όταν είμαι με 4G στην Κρήτη έχω πρόβλημα με την ταχύτητα, αλλά όσο να ναι μια χαρά την παίρνεις!
Link to comment
Share on other sites

Μένω μόνιμα Χανιά. Έπρεπε να ανέβω Αθήνα για να δω το + δίπλα από το 4G! Όχι ότι όταν είμαι με 4G στην Κρήτη έχω πρόβλημα με την ταχύτητα, αλλά όσο να ναι μια χαρά την παίρνεις!

 

Περα από το ότι σε μερικές περιοχές το σήμα του 4g είναι καλύτερο από το 3g εγώ δεν έχω αλλο λόγο για να το χρησιμοποιώ. Και το 3g μου αρκεί για πλοήγηση στο κινητό

Και είναι και πιο γρήγορο κι από πολλά WiFi ορισμένες φορές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μας τρέλανες τώρα. Πως το έκανες αυτό;

 

Sent from One Plus 3T

 

Δεν έκανα κάτι,απλά έβαλα τις δυο sim OTE-VODAFONE και δουλεύει με αυτό τον τρόπο

δλδ dual active,όπως εξήγησα και πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σπασίκλα καινούργιος που δεν έχει ιδέα... Έχω πρόβλημα με το 3Τ ... Το GPS δε λειτουργεί σωστά. Είδα αρκετούς που βάλανε τη νέα RΟΜ. Σκέφτομαι να το κάνω και εγώ. Υπάρχει καμία συζήτηση αποκλειστικά για την εγκατάσταση της νέας; Η συσκευή αυτά που έχει αποθηκευμένα με τη νέα ROM τα χάνει; Πώς τα κρατάω; Σκέφτομαι και ρουτ για να βάλω το τιτανιουμ και κάτι σε ad blocker. Εάν υπάρχει κάποια συζήτηση αποκλειστικά για αυτά θα εκτιμούσα, να μη σας πρήζω κιόλας. Θενκ γιου γκαϊς....
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αντιμετωπίζεις φίλε μου με το gps δηλαδή;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα 2 εφαρμογές πλοήγησης και δεν είχα στίγμα ... Κάπου είχε κολλήσει ... ,Στο google maps έβαλα πορεία αυτοκινήτου και δεν ακολουθούσε...
Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα στο 3αρι. Πρώτα μου έκαναν αλλαγή πλακέτας και αφού δεν έφτιαξε, μου έκαναν αντικατάσταση συσκευής με το 3Τ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια χαζή ίσως ερώτηση

στο GPS έχετε ανοικτά και τα δεδομένα? η μόνο το GPS όταν πάτε κάπου?

Αναλόγως τι θέλεις να κάνεις και ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς. Για το Google maps δεν αρκεί μόνο το gps. Χωρίς δεδομένα δεν φορτώνουν οι χάρτες. Εάν θέλεις να κάνεις αναζήτηση για διάφορα spots κλπ πρέπει να έχεις δεδομένα.

Αν από την άλλη, έχεις κατεβάσει χάρτες στη συσκευή πχ here maps ή κάποιο άλλο, το gps αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν ξέρω τι γίνεται αλλά με την 7.1.1 η μπαταρία με την ίδια χρήση που έκανα και πριν έχει πέσει. Πριν είχα 4 με 4:30 ώρες sot και τώρα βγάζω με το ζόρι 3:30. Χάλια μαύρα.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι με την αναβάθμιση λύσανε τα θέματα με την κάμερα και την λήψη video, όντως ισχύει;
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται με την κλασική εκτροπή κλήσεων, από τον ένα αριθμό στον άλλο.

Αν είναι πραγματικό dual active, θα πρέπει να μπορείς να μιλάς στη μία SIM και ταυτόχρονα να έχεις data από την άλλη. Γίνεται κάτι τέτοιο;

 

Σωστά μόλις το δοκίμασα. Μόλις μιλήσω τα data κοβονται και απο τις 2 κάρτες.

 

 

Δεν έκανα κάτι,απλά έβαλα τις δυο sim OTE-VODAFONE και δουλεύει με αυτό τον τρόπο

δλδ dual active,όπως εξήγησα και πιο πάνω

 

Και γω τις ίδιες κάρτες και προσπαθώ να κάνω αυτό που λές και δεν παίζει. Καλώ και το 1 νουμερο και μετα καλό το 2. Ε το 2 δείχνει κλειστό.

Και τουμπαλιν αν καλέσω το 2 και μετά καλέσω το 1. Το 1 δείχνει κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τι θέλεις να κάνεις και ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς. Για το Google maps δεν αρκεί μόνο το gps. Χωρίς δεδομένα δεν φορτώνουν οι χάρτες. Εάν θέλεις να κάνεις αναζήτηση για διάφορα spots κλπ πρέπει να έχεις δεδομένα.

Αν από την άλλη, έχεις κατεβάσει χάρτες στη συσκευή πχ here maps ή κάποιο άλλο, το gps αρκεί.

Μπορείς να ορίσεις Offline Areas στο Google Maps, και να το χρησιμοποιείς και offline.

Κάπου διάβασα ότι με την αναβάθμιση λύσανε τα θέματα με την κάμερα και την λήψη video, όντως ισχύει;

 

Με το video δεν είχα ασχοληθεί ούτε πριν μετά την αναβάθμιση. Στις φωτογραφίες χει βελτιωθεί λίγο η πίσω κάμερα και πάρα πολύ η μπροστά. Το bug με το πανόραμα βελτιώθηκε αλλά δεν εξαλείφθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά μόλις το δοκίμασα. Μόλις μιλήσω τα data κοβονται και απο τις 2 κάρτες.

 

 

 

 

Και γω τις ίδιες κάρτες και προσπαθώ να κάνω αυτό που λές και δεν παίζει. Καλώ και το 1 νουμερο και μετα καλό το 2. Ε το 2 δείχνει κλειστό.

Και τουμπαλιν αν καλέσω το 2 και μετά καλέσω το 1. Το 1 δείχνει κλειστό.

 

 

το έψαξα και δεν έχω κάποια ρύθμιση

Επίσης το έχω ask every time για τις κλήσεις και τα μηνύματα

Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο(αν και πιστεύω ότι δεν παίζει)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να έχουμε πληροφορίες παρόχου επάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων?

Με κάποιο τρόπο το είχα κάνει....,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν ξέρω τι γίνεται αλλά με την 7.1.1 η μπαταρία με την ίδια χρήση που έκανα και πριν έχει πέσει. Πριν είχα 4 με 4:30 ώρες sot και τώρα βγάζω με το ζόρι 3:30. Χάλια μαύρα.

 

ειχα την ιδια εντυπωση αμεσως μολις περασα την 7. Αλλα μετα απο κανα δυο φορτισεις εδειξε τη βελτιωση. Θελω να πω οτι μετα απο καμποσες μερες θα δεις πραγματικα αν ειναι καλυτερη ή χειροτερη.

 

:lol::p:D:):O (η κορη μου με εβαλε να προσθεσω χαρουμενες φατσουλες για να τις δει)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...