Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις ρυθμισεις δεν βρισκω τις επιλογες για προγγραματιστες.

 

Πήγαινε ρυθμίσεις/γενικά με το τηλέφωνο/αριθμός έκδοσης και πάτα επάνω 6-7 φορές

Κάνε πίσω και θα έχει εμφανιστεί το μενού για προγραμματιστές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρούνται

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

άρα το κουμπί του ΄΄γενικού΄΄doze πρέπει να είναι κλειστό , σωστά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

άρα το κουμπί του ΄΄γενικού΄΄doze πρέπει να είναι κλειστό , σωστά ?

 

Μα για επιλεξεις ποιες εφαρμογες θα εξαιρουνται πρεπει το "γενικο κουμπι" να ειναι ενεργο.

Και φυσικα πρεπει να ειναι ενεργο για να δουλεψει και το aggressive doze.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απάντησε ο baiosss σωστά,για να τελειώνουμε το θέμα του doze μιας και κάποιοι μπερδεύονται

α) απλό doze ενεργοποίηση από επιλογές για προγραμματιστές (αυτό επιβάλλεται να είναι ενεργό)

β) aggressive doze ενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις-μπαταρια

γ) εφαρμογές aggressive doze όταν τις ενεργοποιήσουμε δεν θα μπαίνουν σε aggressive doze είναι κάτι σαν White list)

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απάντησε ο baiosss σωστά,για να τελειώνουμε το θέμα του doze μιας και κάποιοι μπερδεύονται

α) απλό doze ενεργοποίηση από επιλογές για προγραμματιστές (αυτό επιβάλλεται να είναι ενεργό)

β) aggressive doze ενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις-μπαταρια

γ) εφαρμογές aggressive doze όταν τις ενεργοποιήσουμε δεν θα μπαίνουν σε aggressive doze είναι κάτι σαν White list)

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστούμε φίλε για τις διευκρινίσεις

Μένει να κάνουμε κι εμείς ένας ένας τα πειράματα μας και να αναφέρουμε σιγά σιγά αποτελέσματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δούλεψα το A doze από 4.0.0 εως και την 4.0.3. Πότε μόνιμα πότε σταδιακά. Πάντα είχε θέμα. Αν το κινητό δεν το χρησιμοποιείς πολύ οκ μια χαρά κάνει την δουλειά του. Αν ομως δεν ξεκολλάει απο τα χέρια σου τότε έχει θέμα. Αδειάζει η μπαταρία γρηγορότερα. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη σε 7.1.1 για να έχω πλήρη άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Από τη σελίδα της Oneplus για το νέο χρώμα midnight black του 3Τ

 

Note: we're confident that we've innovated a superior coating process for the OnePlus 3T Midnight Black. However, micro-abrasions may result from regular use without a protective case.

 

Χμμμ...

Κάτι σαν το Jet black του iPhone 7, σίγουρα η γρατζουνια θα φανεί αμέσως λόγο χρώματος

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Το doze είναι πιο πολύ για βελτίωση του standby time και όχι τόσο για ώρες οθόνης. Από την στιγμή που δουλεύεις το τηλέφωνο δεν είναι σε doze. Εκτός αν κάνει πια ότι έκανε πάντα το Greenify και κάνει hibernate εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Το doze είναι πιο πολύ για βελτίωση του standby time και όχι τόσο για ώρες οθόνης. Από την στιγμή που δουλεύεις το τηλέφωνο δεν είναι σε doze. Εκτός αν κάνει πια ότι έκανε πάντα το Greenify και κάνει hibernate εφαρμογές.

 

Ναι αλλά αυτήν την ενέργεια που γλυτώνεις που πάει;

Γίνεται ώρες οθόνης.

 

3,5 ώρες οθόνης μόνο; Με τι χρήση;

Εγώ στο χαλαρό βγάζω 4,5-5 ώρες οθόνη

Αν δεν είμαι στην δουλειά, γιατί εκεί έχω πολύ χάλια σήμα και Ίντερνετ βγάζω και παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το aggressive doze δουλεύει πάρα πολύ καλά που το δοκίμασα πλέον κατάφερα να έχω πάνω από τρεις ώρες οθόνη

 

3 ωρες; 4+ βγάζω με όλα ανοιχτά και παίζω και κάνα παιχνιδάκι που και που και μένει και 15-20 % μπαταρία στο τέλος της ημέρας. Χωρίς Α doze μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όταν ενεγοποιώ την εξοικονόμηση ενέργειας μου βγάζει μία πορτοκαλί μπάρα ψηλά στην οθόνη. Υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζεται αυτή η πορτοκαλί μπάρα?
Link to comment
Share on other sites

τα φώτα σας

Έχω βάλει ένα παιχνίδι και παίζω και μετά από λίγο πατάω το κεντρικό κουμπί και βγαίνω στην μπροστινή οθόνη και αφήνω το κινητό

μετά από λίγο που το ξαναείδα δεν είχε κλείσει το κινητό

το παιχνίδι το κρατούσε ανοικτό

και αυτό γίνετε με ένα συγκεκριμένο παιχνίδι

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

τα φώτα σας

Έχω βάλει ένα παιχνίδι και παίζω και μετά από λίγο πατάω το κεντρικό κουμπί και βγαίνω στην μπροστινή οθόνη και αφήνω το κινητό

μετά από λίγο που το ξαναείδα δεν είχε κλείσει το κινητό

το παιχνίδι το κρατούσε ανοικτό

και αυτό γίνετε με ένα συγκεκριμένο παιχνίδι

Καμιά ιδέα?

 

Είναι από το παιχνίδι.

Έτσι είναι προγραμματισμένο να δουλεύει

Μάλλον πρέπει να κάνεις έξοδο πρώτα από το παιχνίδι και μετά να βγαίνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Την Νυχτερινή λειτουργία που κάνει την οθόνη πιο κίτρινη δεν θα ήταν καλύτερα να υπάρχει επιλογή για αυτόματη ενεργοποίηση και απενεργοποίηση πχ 10 το βράδυ να ανοίξει και 7 το πρωί να κλείσει

 

Έτσι είναι στο iPhone και με βολεύει πάρα πολύ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όταν ενεγοποιώ την εξοικονόμηση ενέργειας μου βγάζει μία πορτοκαλί μπάρα ψηλά στην οθόνη. Υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζεται αυτή η πορτοκαλί μπάρα?

 

Δεν γίνεται. Ίσως με root να υπάρχει κάποια πατέντα. Πάντως δεν χρειάζεται να έχεις μόνιμα την εξοικονόμηση ανοικτή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση

Την Νυχτερινή λειτουργία που κάνει την οθόνη πιο κίτρινη δεν θα ήταν καλύτερα να υπάρχει επιλογή για αυτόματη ενεργοποίηση και απενεργοποίηση πχ 10 το βράδυ να ανοίξει και 7 το πρωί να κλείσει

 

Έτσι είναι στο iPhone και με βολεύει πάρα πολύ

 

Από μόνο του δεν γίνεται. Δοκίμασε αυτό αν θέλεις

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mokaware.modonoche

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Ίσως με root να υπάρχει κάποια πατέντα. Πάντως δεν χρειάζεται να έχεις μόνιμα την εξοικονόμηση ανοικτή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από μόνο του δεν γίνεται. Δοκίμασε αυτό αν θέλεις

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mokaware.modonoche

 

Ξέρω ότι δεν γίνεται όπως είναι

Δεν θέλω να βάλω άλλη εφαρμογή

Ας μείνει έτσι μέχρι να το φτιάξουν αυτοί αυτόματο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι δεν γίνεται όπως είναι

Δεν θέλω να βάλω άλλη εφαρμογή

Ας μείνει έτσι μέχρι να το φτιάξουν αυτοί αυτόματο

 

Με tasker δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο viber οταν πατε στην αγορα αυτοκολλητων σας λεει και σας χωρις συνδεση? Ειναι καιρος που μου το κανει τωρα τελευταια ενω ειμαι συνδεδεμενος κανονικα σε wifi η data.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο viber οταν πατε στην αγορα αυτοκολλητων σας λεει και σας χωρις συνδεση? Ειναι καιρος που μου το κανει τωρα τελευταια ενω ειμαι συνδεδεμενος κανονικα σε wifi η data.

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα,δοκίμασα να σβήσω εντελώς το Viber και το ξανα εγκατέστησα αλλά δεν έφτιαξε το πρόβλημα,επίσης το κάνει και με το wifi αλλά και με 4G.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα,δοκίμασα να σβήσω εντελώς το Viber και το ξανα εγκατέστησα αλλά δεν έφτιαξε το πρόβλημα,επίσης το κάνει και με το wifi αλλά και με 4G.

 

Επομενως ειναι bug της εφαρμογης που δεν λυθηκε με το σημερινο Update. Οπως επισης οτι τις επαφες τις δειχνει οτι ηταν συνδεδεμενες ωρες πριν ενω ειναι on line.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...