Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κυκλοφόρησε η 4.1.1 με αυτό το changelog

Added expanded screenshots

Improved picture taking of moving objects with blur reduction

Improved video stability when recording

Improved WiFI connectivity

Improved bluetooth connectivity

Fixed Instagram swiping bug

Fixed hardware buttons malfunction bug

General bug fixes

εδιτ

τελικά το changelog της 4.1.1 πρέπει να είναι

Fixed Instagram swiping bug.

Fixed hardware buttons malfunction bug.

General bug fixes.

 

Αυτο τι ειναι? Beta η καποια νεα 7.1.1?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο τι ειναι? Beta η καποια νεα 7.1.1?

 

νέα έκδοση oxygen Με κωδικό 4.1.1 και βασισμένη στην 7.1.1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

νέα έκδοση oxygen Με κωδικό 4.1.1 και βασισμένη στην 7.1.1

 

Την εκανα μεσω vpn αλλαζοντας σε canada. Οποτε μιλαμε για την ιδια εκδοση με bug fixes προφανως.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι update?

 

Edit: ενώ έγραψα κι άλλα στο πόστ δεν εμφανίσθηκαν και το έχω πάθει πάλι, δεν ξέρω αν φταίει το tapatalk ή το SwiftKey

 

 

Το είπα χαριτολογωντας. Θα το περάσω χωρίς Clean flash γιατί βαριέμαι να στήνω. Ελπίζω να μην έχω θέμα

Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάλι update?

 

Μην φανταστεις κατι μεγαλο. 46 MB ειναι το OTA.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

το περασα κια εγω με vpn

το σαπορτ τους με εκπλησει αφανταστα ,,,,, συχνοτατα updates ,,,,ριχνουν πολυ δουλεια και μπραβο τους

Link to comment
Share on other sites

και εδώ https://drive.google.com/file/d/0B-4Cz4ARK6CWQ2hVQ2FyOXZvX2c/view φουλ ζιπ για εμάς τους customrecovery-άδες :lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

νέα έκδοση oxygen Με κωδικό 4.1.1 και βασισμένη στην 7.1.1

 

Την περασα και εγω...ολα καλα ...Μπραβο παντως στην εταιρεια ..:):):):):)

Edited by stekon

Phone: Iphone 13 pro - Samsung s21 fe 5G

Link to comment
Share on other sites

Μεικτή χρήση WiFi και δεδομένα

Σήμα Vodafone αρκετά χάλια στην περιοχή

 

Έχω απενεργοποιήσει dose, aggressive doze και όλα τα υποτιθέμενα τρικ για εξοικονόμηση

 

 

http://imageshack.com/a/img923/1236/tOy74w.pnghttp://imageshack.com/a/img923/6875/5LUTB9.pnghttp://imageshack.com/a/img923/1695/P0sjVN.png

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

pn5LUTB9p

pntOy74wp

pnP0sjVNp

 

Μεικτή χρήση WiFi και δεδομένα

Σήμα Vodafone αρκετά χάλια στην περιοχή

 

Έχω απενεργοποιήσει dose, aggressive doze και όλα τα υποτιθέμενα τρικ για εξοικονόμηση

 

Δεν φαινονται οι φωτογραφιες σου ομως.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινονται οι φωτογραφιες σου ομως.

 

Για ποιον λόγο;

Στο image shuck τις έχω ανεβάσει

 

Το έκανα

Πολύ εκνευριστικος ο τρόπος αυτός να ανέβαζεις φωτογραφίες

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

επιτυχές φλασάρισμα και από μένα , για να δούμε .......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψε και η "σκια" κατεβαζοντας την κουρτινα με τις γρηγορες ρυθμισεις, που ειχε αφαιρεθει (ισως ηταν Bug) κατα καποιο τροπο απο την προηγουμενη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψε και η "σκια" κατεβαζοντας την κουρτινα με τις γρηγορες ρυθμισεις, που ειχε αφαιρεθει (ισως ηταν Bug) κατα καποιο τροπο απο την προηγουμενη.

 

Πώς βλέπεις την αυτονομία μου;

Να τονίσω ότι δεν χρησιμοποιώ τίποτα από τις επιλογές για εξοικονόμηση

Νομίζω ότι καίει λιγότερο από όταν τα έκλεισα και δεν τα δουλεύω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπεις την αυτονομία μου;

Να τονίσω ότι δεν χρησιμοποιώ τίποτα από τις επιλογές για εξοικονόμηση

Νομίζω ότι καίει λιγότερο από όταν τα έκλεισα και δεν τα δουλεύω

 

Νομιζω πως ειναι αρκετα καλη. Και γω για να ειμαι ειλικρινης εχω την εντυπωση πως χωρις το απλο doze δεν ειχα δει μεγαλες διαφορες τον πρωτο καιρο που δουλεψα την συσκευη.

Παντως το μεσημερακι μιλουσα με εναν γνωστο που ζει στην Φινλανδια και εχει το 3T και μου ελεγε οτι οποτε ερχεται Ελλαδα λογω κακου σηματος κινητης σε ολους τους παροχους η αυτονομια του ειναι αρκετα μικροτερη. Οποτε φαντασου...

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ειναι αρκετα καλη. Και γω για να ειμαι ειλικρινης εχω την εντυπωση πως χωρις το απλο doze δεν ειχα δει μεγαλες διαφορες τον πρωτο καιρο που δουλεψα την συσκευη.

 

Με την SIM Vodafone έχω σχεδόν παντού χάλια σήμα. Ειδικά στην δουλειά που χρησιμοποιώ και δεδομένα

Πιστεύω ότι πχ το ΣΚ που δεν δουλεύω τόσο πολύ δεδομένα θα βγάζει περίπου 6 ώρες οθόνη

Αρκετά καλά νομίζω για συσκευή 5,5" οθόνη και όλα ανοιχτά μέρα νύχτα

 

Επίσης να πω ότι χρησιμοποιώ το σκούρο θέμα μαζί με σκούρο wallpaper

Σίγουρα παίζουν ρόλο στις amoled οθόνες

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με την SIM Vodafone έχω σχεδόν παντού χάλια σήμα. Ειδικά στην δουλειά που χρησιμοποιώ και δεδομένα

Πιστεύω ότι πχ το ΣΚ που δεν δουλεύω τόσο πολύ δεδομένα θα βγάζει περίπου 6 ώρες οθόνη

Αρκετά καλά νομίζω για συσκευή 5,5" οθόνη και όλα ανοιχτά μέρα νύχτα

 

Επίσης να πω ότι χρησιμοποιώ το σκούρο θέμα μαζί με σκούρο wallpaper

Σίγουρα παίζουν ρόλο στις amoled οθόνες

 

Σαφεστατα και ειναι πολυ καλα. Αν καταλαβα καλα σου εχει βγαλει μια μερα χρησης, ετσι?

Εγω ευτυχως εκει που κινουμε (Πειραια εως Νεο Ηρακλειο) εχω μια χαρα σημα με την Vodafone. Σε λιγα σημεια μονο δεν εχω 4G και αυτα οταν ειμαι στο τρενο σε συγκεκριμενες στασεις.

Για το σκουρο θεμα δεν ξερω αν παιζει τοσο ρολο. Θελω να πω οτι το σκουρο θεμα που εχουμε στις ρυθμισεις δεν ειναι το απολυτο μαυρο (ειναι γκρι ουσιαστικα) που βοηθαει στην περιπτωση των amoled οθονων για καλυτερη αυτονομια. Για wallpaper ομως μπορει καποιος να βρει ανετα ενα ολομαυρο φοντο που σιγουρα θα κανει δουλεια.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σαφεστατα και ειναι πολυ καλα. Αν καταλαβα καλα σου εχει βγαλει μια μερα χρησης, ετσι?

Εγω ευτυχως εκει που κινουμε (Πειραια εως Νεο Ηρακλειο) εχω μια χαρα σημα με την Vodafone. Σε λιγα σημεια μονο δεν εχω 4G και αυτα οταν ειμαι στο τρενο σε συγκεκριμενες στασεις.

Για το σκουρο θεμα δεν ξερω αν παιζει τοσο ρολο. Θελω να πω οτι το σκουρο θεμα που εχουμε στις ρυθμισεις δεν ειναι το απολυτο μαυρο (ειναι γκρι ουσιαστικα) που βοηθαει στην περιπτωση των amoled οθονων για καλυτερη αυτονομια. Για wallpaper ομως μπορει καποιος να βρει ανετα ενα ολομαυρο φοντο που σιγουρα θα κανει δουλεια.

 

Ναι 1 ημέρα ακριβώς γιατί το δούλεψα πάρα πολύ

Όσο πιο σκούρα τα λοιπά φόντα τόσο καλύτερα

Εντελώς μαύρο δεν έχω αλλά ειναι το wallpaper αρκετά σκούρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι 1 ημέρα ακριβώς γιατί το δούλεψα πάρα πολύ

Όσο πιο σκούρα τα λοιπά φόντα τόσο καλύτερα

Εντελώς μαύρο δεν έχω αλλά ειναι το wallpaper αρκετά σκούρο

 

Αν ειναι απλα σκουρο δεν φτανει. Οι Amoled θελουν εντελως μαυρο για να δουλεψουν ως πιο battery friendly.

Το σκουρο γκρι δηλαδη που εχει ως theme η One plus δεν απενεργοποιει στην οθονη τα pixels ωστε να παρατηρησεις και καλυτερη αυτονομια.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν βάζετε άλλο region στο opera vpn για να έρθει το update μετά το ξανά αλλάζεται ή το αφήνετε όπως είναι;Παίζει κάποιο ρόλο αρνητικό;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν βάζετε άλλο region στο opera vpn για να έρθει το update μετά το ξανά αλλάζεται ή το αφήνετε όπως είναι;Παίζει κάποιο ρόλο αρνητικό;

Τι ρόλο να παίξει ; Βάζεις Canada πχ, έρχεται το update​ και το κλείνεις. Αυτό. Τίποτα άλλο.

Το VPN δεν κάνει τίποτα άλλο παρά να δίνει στη συσκευή σου διαφορετική ip address ώστε να αναγνωρίζεται από τον ανάλογο server. Πολύ χοντρά στα λέω.

Link to comment
Share on other sites

Τι ρόλο να παίξει ; Βάζεις Canada πχ, έρχεται το update​ και το κλείνεις. Αυτό. Τίποτα άλλο.

Το VPN δεν κάνει τίποτα άλλο παρά να δίνει στη συσκευή σου διαφορετική ip address ώστε να αναγνωρίζεται από τον ανάλογο server. Πολύ χοντρά στα λέω.

 

Ναι βασικά δεν ήξερα τι ακριβώς κάνει το vpn διότι το αλλάζω κάθε φορά για το update και μετά το σβήνω και λέω μήπως το επηρεάζει σε κάτι το τηλέφωνο!Αλλά αφού δεν υπάρχει θέμα όλα καλά :)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι βασικά δεν ήξερα τι ακριβώς κάνει το vpn διότι το αλλάζω κάθε φορά για το update και μετά το σβήνω και λέω μήπως το επηρεάζει σε κάτι το τηλέφωνο!Αλλά αφού δεν υπάρχει θέμα όλα καλά :)

Σβήνεις την εφαρμογή εννοείς ; Όχι δεν υπάρχει λόγος. Το απενεργοποιείς μετά το update και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Σβήνεις την εφαρμογή εννοείς ; Όχι δεν υπάρχει λόγος. Το απενεργοποιείς μετά το update και τέλος.

 

Ναι κ αυτό γίνεται δίκιο έχεις!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν βάζετε άλλο region στο opera vpn για να έρθει το update μετά το ξανά αλλάζεται ή το αφήνετε όπως είναι;Παίζει κάποιο ρόλο αρνητικό;

Το ξαναλλάζεις βέβαια. Αυτό το κάνεις μόνο για να ξεγελάσεις την Oneplus ώστε να σου δώσει access στο update.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...