Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ παιδια. Παμε για αγορα. Να δούμε το ψαρια πιάνει σε σχεση με το v10, p9 και s7 ede που εχω τελευταια.

 

Είναι πάνω κάτω αυτές οι συσκευές σε υψηλό επίπεδο

Στα σημεία παίζεται το παιχνίδι, στο προσωπικό γούστο αλλά και σε μοναδικές ανάγκες πχ 2 SIM

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Open Beta 4

 

Release notes and feature changes in this Open Beta build:

All new launcher, added support for shortcuts on 7.1.1

Redesigned app drawer

Redesigned UI for launcher settings

Added status bar icon option to display real time network speed

Added Notification Denoising

Added Gaming Do Not Disturb mode

Added automatic Night Mode

Added Secure Box for file encryption

Optimized touch latency

Optimized camera EIS for videos

Improved contacts management with linking and merge functions

Added quick pay option for India

Bug fixes and general improvements

 

 

. Παμε γερα ρε oneplus!!!!

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι οι beta. Ισως και πιο σταθερες απο τις κανονικες εκδοσεις. Απλα εχουν πολλα νεα χαρακτηριστικα.
Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο μιλάει για 4.100 mAH πάντως.

Αν είναι όντως έτσι όπως δείχνουν τα renders απλά θα τα σπάει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο μιλάει για 4.100 mAH πάντως.

Αν είναι όντως έτσι όπως δείχνουν τα renders απλά θα τα σπάει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

4100 για ποιο το op5?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4100 για ποιο το op5?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, αν δεν κανω λαθος εκει που δειχνει τις συσκευες στην σειρα και διπλα γραφει καποιες πληροφοριες, γραφει 4100mAH.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα δει το βιντεο,αλλα αν ισχυει το IP68 τοτε ειναι το επομενο κινητο μου...

Φυσικα αν βγει με οσα δειχνει το βιντεο,μιλαμε και για μια τιμη τουλαχιστο ν στα 600€....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα δει το βιντεο,αλλα αν ισχυει το IP68 τοτε ειναι το επομενο κινητο μου...

Φυσικα αν βγει με οσα δειχνει το βιντεο,μιλαμε και για μια τιμη τουλαχιστο ν στα 600€....

Αν το βάλουν 600€ θα χάσει το value χαρακτήρα που ήταν και το βασικό συστατικό της προώθησης του.

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλουν 600€ θα χάσει το value χαρακτήρα που ήταν και το βασικό συστατικό της προώθησης του.

 

Αργά ή γρήγορα θα γίνει και αυτό

Ξεκίνησαν από άλλες τιμές και έχουν φτάσει τα 439€ και τα αξεσουάρ τους είναι πολύ ακριβά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα δει το βιντεο,αλλα αν ισχυει το IP68 τοτε ειναι το επομενο κινητο μου...

Φυσικα αν βγει με οσα δειχνει το βιντεο,μιλαμε και για μια τιμη τουλαχιστο ν στα 600€....

 

Οταν εχεις τοσο καλη υποστηριξη στο ευρωπαικο service, οταν εχεις τοσο καλη υποστηριξη λογισμικου καθε τρεις και λιγο, οταν η συσκευη ειναι αψογη σε ποιοτητα κατασκευης αλλα εχει παραλληλα και ενα λογισμικο αρκετα optimized που τρεχει τελεια χωρις lags και εχει καλη διαχειριση ενεργειας και αν επαληθευτουν ολα οσα λεει το βιντεο (που δεν νομιζω να επαληθευτουν ολα), τοτε τα αξιζει τα 600 και 650 ευρω.

 

Βεβαια εγω σε καμια περιπτωση δεν θα ξεπερνουσα τα 500 ευρω! Αρκει να εχει πολυ καλη αυτονομια (3.500 με 4.000mAH), να κανει τα bezeless κολπα της χωρις να στενεψει το πλατος της συσκευης, να διατηρησει ολα τα καλα του OnePlus 3T σε οθονη και αναλυση (δε μου χρειαζεται η 2K πουθενα οπως και τα edges), το δαχτυλικο να ειναι το ιδιο αστραπιαιο με τωρα. Για αδιαβροχο δυσκολο το κοβω. Φυσικα καλοδεχουμενο οτι επιπλεον προσθεσει αλλα να το κανει σε σημειο που θα ειναι και η τιμολογηση του προσιτη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις τοσο καλη υποστηριξη στο ευρωπαικο service, οταν εχεις τοσο καλη υποστηριξη λογισμικου καθε τρεις και λιγο, οταν η συσκευη ειναι αψογη σε ποιοτητα κατασκευης αλλα εχει παραλληλα και ενα λογισμικο αρκετα optimized που τρεχει τελεια χωρις lags και εχει καλη διαχειριση ενεργειας και αν επαληθευτουν ολα οσα λεει το βιντεο (που δεν νομιζω να επαληθευτουν ολα), τοτε τα αξιζει τα 600 και 650 ευρω.

 

Βεβαια εγω σε καμια περιπτωση δεν θα ξεπερνουσα τα 500 ευρω! Αρκει να εχει πολυ καλη αυτονομια (3.500 με 4.000mAH), να κανει τα bezeless κολπα της χωρις να στενεψει το πλατος της συσκευης, να διατηρησει ολα τα καλα του OnePlus 3T σε οθονη και αναλυση (δε μου χρειαζεται η 2K πουθενα οπως και τα edges), το δαχτυλικο να ειναι το ιδιο αστραπιαιο με τωρα. Για αδιαβροχο δυσκολο το κοβω. Φυσικα καλοδεχουμενο οτι επιπλεον προσθεσει αλλα να το κανει σε σημειο που θα ειναι και η τιμολογηση του προσιτη.

 

Ήδη η συσκευή είναι μία χαρά.

Λίγο την κάμερα να φτιάξουν και το ηχείο σε ποιότητα και ένταση. Ίσως να βάλουν και 2ο ηχείο για στέρεο ήχο.

Και να βάλουν και στην συσκευασία επιτέλους ακουστικά

Νομίζω με 2-3 πινελιές δεν χρειάζεται κάτι άλλο το ήδη καλό 3t

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το παρουσιαζουν, στα 550 το "χτυπαω" χωρις καμμια αλλη σκεψη.. (Και, ασε την SAMSUNG να παιζει στα 1000, +- 50) :cool:
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Αργά ή γρήγορα θα γίνει και αυτό

Ξεκίνησαν από άλλες τιμές και έχουν φτάσει τα 439€ και τα αξεσουάρ τους είναι πολύ ακριβά

 

Αν παιξουν ποτε στα 600, οι επωνυμοι θα αγγιζουν ηδη τα 1200:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήδη η συσκευή είναι μία χαρά.

Λίγο την κάμερα να φτιάξουν και το ηχείο σε ποιότητα και ένταση. Ίσως να βάλουν και 2ο ηχείο για στέρεο ήχο.

Και να βάλουν και στην συσκευασία επιτέλους ακουστικά

Νομίζω με 2-3 πινελιές δεν χρειάζεται κάτι άλλο το ήδη καλό 3t

 

Αυτο ακριβως! Δε χρειαζεται να κανει τις τρελες αλλαγες, απλα να δωσει ενα καινουριο ομορφο σχεδιο, εξισου καλες αυτονομιες και αν βελτιωσουν την καμερα που για εμενα δεν ειναι λογος αγορας συσκευης, θα ειναι σουπερ.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά πιστεύω ότι το 3T είναι το τελευταίο κινητό της OnePlus κάτω από τα 500 ευρώ! Βέβαια αν κινηθεί το επόμενο 500-600 ευρώ με snap 835 και όλα τα άλλα που εικαζονται,πάλι vfm είναι αν σκεφτείς ότι τα μήλα και η Samy κινούνται από τα 800++!Απλά χάνει η OnePlus στο brandname και δύσκολα κάποιος μη γνώστης από τι παίζει με τα smartphones θα το προτιμήσει!Και φυσικά θεωρώ ότι όσοι έχουμε το 3T δεν αξίζει η μετάβαση ότι συσκευή κ αν βγάλει!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στην open beta 4 ότι προστέθηκε η επιλογή για αυτόματη νυχτερινή λειτουργία

Πι προσευχές μας εισακούστηκαν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το bluetooth του αυτοκίνητου και το κινητό?

δλδ να χάνετε η ομιλία εκεί που μιλάτε και να πρέπει να κλείσετε το BT για να μιλήσετε?

Link to comment
Share on other sites

Open beta 4 και πρώτες εντυπώσεις

1) Αναβάθμιση του launcher δουλεύει άψογα και με τα stock εικονίδια και μοιάζει με τον pixel launcher

2) Απίστευτη αίσθηση του touch screen αστραπιαία δέχεται τις εντολές, πλέον δεν βλέπω διαφορές με το s7 edge,αν και πριν ήταν μία χαρά

3) Μπαταρία δείχνει σημάδια βελτίωσης στη χρήση αν και δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση,θα τσεκαρω πλήρους κύκλους φόρτισης

4) Κάμερα φοβερή σταθεροποίηση στο video, φωτογραφίες δεν πρόλαβα να τραβήξω

5)night mode πλέον έχει ρύθμιση αυτόματης ενεργοποίησης απενεργοποίησης και ρύθμιση του κίτρινου χρώματος

 

Σαν γενικό σχόλιο θα πω ότι είμαι εντυπωσιασμένος από τα γρήγορα update της εταιρείας,σαν beta έκδοση μόνο beta δεν είναι, μέχρι στιγμής δείχνει πιο stable από την 4.1.1

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Vag 74. Επειδη διαβασα πολλα οτι βελτιωθηκε εντυπωσιακα η μπαταρια και αλλα πολλα, μπορεις να μου εξηγησεις και εμενα του ασχετου πως μπορεις να κατεβασεις αυτη την ενημερωση? Με vpn κατεβαινει? Θα αλλαξει κατι συη λεξτουργια του τηλ? Θα χαθουν οι εφαρμογες? Ευχαριστω φιλε και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ψιλοασχετος με αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Vag 74. Επειδη διαβασα πολλα οτι βελτιωθηκε εντυπωσιακα η μπαταρια και αλλα πολλα, μπορεις να μου εξηγησεις και εμενα του ασχετου πως μπορεις να κατεβασεις αυτη την ενημερωση? Με vpn κατεβαινει? Θα αλλαξει κατι συη λεξτουργια του τηλ? Θα χαθουν οι εφαρμογες? Ευχαριστω φιλε και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ψιλοασχετος με αυτά.

Κοίτα εδώ:

http://downloads.oneplus.net/oneplus-3t/oneplus_3t_oxygenos_openbeta_4/

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Vag 74. Επειδη διαβασα πολλα οτι βελτιωθηκε εντυπωσιακα η μπαταρια και αλλα πολλα, μπορεις να μου εξηγησεις και εμενα του ασχετου πως μπορεις να κατεβασεις αυτη την ενημερωση? Με vpn κατεβαινει? Θα αλλαξει κατι συη λεξτουργια του τηλ? Θα χαθουν οι εφαρμογες? Ευχαριστω φιλε και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ψιλοασχετος με αυτά.

 

Αν δεν έχεις και πολλές γνώσεις μην μπαίνεις καλύτερα στην διαδικασία

Το λέω αυτό γιατί η συγκεκριμένη που θέλεις βαν βάλεις είναι beta

Δεν συνίσταται ειδικά σε κάποιον που δεν έχει γνώσεις και όρεξη για πειραματισμο όσο και σταθερή να είναι

 

Θα πρότεινα να μείνεις με την επίσημη σταθερή που έχεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Ήδη είναι πολύ καλό το τηλέφωνο και από ταχύτητα και από μπαταρία. Περίπου 6 ώρες οθόνη βγάζει νομίζω είναι πολύ καλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε με OTA η open beta, την κατεβασα (130-160mb ηταν απ οτι θυμαμαι) αλλα στο twrp δεν πετυχε το φλασαρισμα...το ανοιξα και τωρα μου βγαζει για ενημερωση να κατεβασω ολοκληρη την open beta...περιεργα πραγματα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε με OTA η open beta, την κατεβασα (130-160mb ηταν απ οτι θυμαμαι) αλλα στο twrp δεν πετυχε το φλασαρισμα...το ανοιξα και τωρα μου βγαζει για ενημερωση να κατεβασω ολοκληρη την open beta...περιεργα πραγματα.

 

 

 

Ota και twrp δεν πάνε μαζί... Πρέπει να κατεβάσεις ολόκληρη την rom από εδώ http://downloads.oneplus.net/oneplus-3t/oneplus_3t_oxygenos_openbeta_4/ και να φλασαρεις από twrp.

Πάρε και ένα backup καλού κακού...

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...